Opbrengst kunstveiling voor Cliniclowns Rommelmarkt Concordia Flink aantal misdrijven opgelost Diamiddag Griekenland Informatiedag vakantie in Tsjechië en Slowakije Vrouwendag op 15 maart Europa Kinderhulp Gastouders gezocht Kerkdiensten Carnavalstoernooi Jeu de Boules boeken Hanny van Leeuwen spreekt over sociaal beleid Hart van Holland/12 februari 1997 pagina 11 Stichting Boskoop Creatief opent eigen ruimte Opbrengst veiling voor Clini clowns Zondag 16 februari Oostkfg °en Haag' 17'°° uur ds M J' - rinor Karin van Langeraad Boskoop - De Stichting Boskoop Crea tief heeft zaterdag 8 februari een eigen ruimte in het Praathuis in Boskoop officieel in gebruik genomen. Zij deed dit door middel van het houden van een kunstveiling. Zo'n dertig kunst werken, allen gratis ter beschikking gesteld door de kunstenaars, zijn hierbij geveild door veilingmeester Wim van Nierop uit Boskoop. Met de ingebruikname van de eigen ruimte is een lang gekoesterde wens van het bestuur van de stichting in vervulling gegaan. Dankzij de eigen ruimte zal het cursusaanbod worden uitgebreid en verdiept. Over de opbrengst van de veiling is het bestuur van Stichting Boskoop Creatief zeer tevreden. De kunstwer ken zijn bijna allemaal verkocht en hebben een bedrag opgebracht van ongeveer 900,-. Dit bedrag komt ge heel ten goede aan de Cliniclowns. De Stichting Cliniclowns is opgezet om ernstig zieke kinderen in ziekenhui zen de nodige afleiding te bezorgen. Door het optreden van clowns in zie kenhuizen kunnen de kinderen even aan iets anders denken dan aan hun ziekzijn. Momenteel zijn er zes clownsduo's in Nederland actief, in een aantal bekende kinderziekenhui zen. Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia organiseert een vooijaarsrom- melmarkt op zaterdag 15 maart. Voor deze rommelmarkt kan Concordia nog bmikbare artikelen gebruiken, die kunnen worden afgegeven in het club gebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1. Voor meer informatie kan men bellen: (0182)618150. (O)pa en (O)ma Vermulm bedankt voor het fantastische weekend Uw tips en gelukwensen kunt u sturen naar a.s. vader Jacco, Dorpsstraat 19 Mkp Hoera, Sem Bruggeman heeft zijn zwemdiplo ma A gehaald, Gefeliciteerd Oma Bruggeman Hoera, 25 jaar getrouwd Leen en Nel Brouwer gefeliciteerd en liefs de kinderen Waddinxveen- Zaterdag 8 februari heeft Jeu de Boulesvereniging Wad dinxveen het jaarlijkse carnavalstoer nooi gehouden. 36 Leden, waarvan sommigen fraai uitgedost, speelden een toernooi van vijf wedstrijden. Na twee wedstrijden werd gezamenlijk erwtensoep gegeten. Piet van de Made won als enige alle I vijf wedstrijden en werd daarmee winnaar. Voor de tweede plaats moest een barrage gespeeld worden tussen Roy Hulskamp en de 17-jarige Stephan Tabben. Onder grote belang stelling van de overige deelnemers trok Roy Hulskamp met 13-9 aan het langste eind en veroverde daarmee de tweede plaats. Ook om de vierde en vijfde plaats moest een barrage gespeeld worden tussen Babs Allaart en Peter Kortekaas. Babs Allaart won deze partij en daarmee behaalde zij de vierde plaats. Cock Ruitenburg moest genoegen nemen met de laat ste plaats. Kennelijk was het roeren in snertketel te vermoeiend geweest. De eerste wedstrijd van het Vier tegen Vier toernooi is gewonnen door Ton en Roy Hulskamp, Marco van Wage- ningen en Francisca Laning, zij won nen vijf van de zeven wedstrijden. Zij worden gevolgd door Hans Camme- raat, Jopie Hulskamp, Harm Malle en Ben Sas. Ook buiten Waddinxveen waren Wad- dinxveense boulers succesvol. Drie triplettes hebben deelgenomen aan de voorrondes van de Nationale Win terkampioenschappen. Hans Camme- raat, Marco van Wageningen en Roy Hulskamp behaalden de derde plaats en veroverden daarmee een plaats in de finale die op 16 februari in Hoek van Holland wordt gespeeld. Waddinxveen/Boskoop-De afgelopen twee weken heeft de recherche van Ussel en Gouwe 11 verdachten aange houden en verhoord. De verdachten zijn tussen de 13 en 19 jaar en zijn afkomstig uit Waddinx veen (6) en Gouda (5). Upgelost zijn ongeveer 15 zaken, ge- Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds G. «>mer, Nijkerk; 16.30 uur ds J.J.C. Dee. Bunschoten. r^fOntmoetingskerk 9.30 uur ds e Moor; 17.00 uur dsE. Hooger- werf, Woerden. "erv. Immanuel 10.00 uur drs A.W. °e Bruin, Leiden; 17.00 uur SOW dienst Ontm.kerk. boskoop jrïjPp Prot. Geloofsgem: 10.00 uur JM.Roos, Leiden. ®rv> gem- 9.30 uur ds L. v. Nieuw- P od; 18.30 uur ds A. Kastelein 'Judewater. fW Stek 9.30 uur ds R. de Reuver, i,, 9.30 uur ds J.H. Lange- «an 17.00 uur idem. Geref. kerk 9.30 uur ds H. de JDhristengem. "Bethel" 9.30 uur Jaco Meijers. pleegd in Waddinxveen en Boskoop waaronder diefstal uit auto's van tele foon en radio, 2 autodiefstallen, in braak in woning, kraken van een snoepautomaat. Er werden ook enke le zaken uit Alphen en Capelle opge lost. De 11 jongens kenden elkaar en de misdrijven werden gepleegd in ver schillende samenstellingen. Waarschijnlijk zijn meerdere met name telefoondiefstallen aan deze groep toe te schrijven maar daarover is geen bekentenis afgelegd. Waddinxveen - De ANBO, afdeling Waddinxveen en Boskoop, organi seert op maandagmiddag 17 februari een diavoorstelling over Griekenland. Het eerste waar men in deze barre winter aan denkt bij "Griekenland" is: zon, warmte, blauwe zee. Dingen die vooral de ouderen node missen. Daar om heeft de activiteitencommissie van de .ANBO gekozen voor een reis naar dit uitzonderlijk mooie vakantie land. Denkbeeldig wel te verstaan, maar toch zal de bezoeker het gevoel krijgen daar echt te zijn. Bij de dia's wordt veel verteld en wor den vragen beantwoord. Alle leden en belangstellenden zijn van harte welkom vanaf 14.00 uur in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. De toegang is gratis. Waddinxveen- In Gouwebad De Sniep is op dinsdag 4 februari weer gezwom men voor het B-diploma. De beoorde lingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, C. Slagter en R. Hoger- brugge. Er waren deze keer 15 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Angela Rufi, Eline van Yperen, Ferdy Eikelen boom, Stefan Bezemer, Taco Drost, Angelo Moerland, Esmaralda Hof, Melanie van Eijk, Yehulum Hotting, Stefano Bouwens, Rick van Zoest, Marloes Drost, Mick Breedijk, Jimmy l'Amie en Clarissa de Jong. Boskoop- Momenteel is er weer een grote verkoop van afgeschreven boe ken in de bibliotheek aan de Babsloot in Boskoop. Voornamelijk informatie ve boeken zijn voor een habbekrats te koop, boeken over bomen, landen, paarden of sport of juist een gezellige roman, vanalles zit er tussen. De boe ken kosten 1,50 per stuk en voor 10,= kan men er 8 meenemen. Tijdens de openingsuren van de bibli otheek kan men naar hartelust snuffe len. Openingstijden: maandag 14.00 - 17.00 uur; dinsdag 14.00-17.00 uur en 19.00 - 20.30 uur; woensdag 14.00 - 17.00uur donderdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.00 - 17.00 uur en 19.00 - 20.30 uur; zaterdag 10.00 - 12.00 uur. Ook in het Zuidboheemse Pelhrimov, centraal gelegen tussen toeristische toppers als Tabor, Tele en Jihlava, is er een verblijf alleszins de moeite waard. Waddinxveen-Op zaterdag 15 februa ri organiseren de "Vereniging Neder land Tsjechië en Slowakije" en de "Stichting Vriendschapsband Wad- dinxveen-Pelhrimov" een regionale informatiedag in Waddinxveen over vakantiemogelijkheden in Tsjechië en Slowakije. Tsjechië, per auto één reisdag van ons land verwijderd, heeft vakantie gangers die op zoek zijn naar een bij zonder bestemming, veel te bieden. Niet alleen de prachtige hoofdstad, maar juist ook zeer vele kleine en middelgrote steden verspreid over het hele land hebben hun oude ker nen ongeschonden behouden en zijn een bezoek te volle waard. Buiten de stad is nog volop ruimte met een uit gebreide keus aan verblijfsmogelijk heden: hotels, pensions, kampeer boerderijen en campings. Ook Slowakije met zijn imposante hooggebergte is een aantrekkelijk en bovenal rustig vakantiegebied, zowel in de zomer als in de winter. Voor beide landen geldt dat zij naar Nederlandse maatstaf onbetwist tot de goedkope vakantielanden beho- Wat kunnen bezoekers van de infor matiedag verwachten? Deskundige informatie van reis- en andere toeristische organisaties, een complete verzameling van reisfol- ders, fotoboeken,video-shows, etce tera. Verder is er verkoop van Tsjechisch bier, Tsjechische en Slowaakse wij nen en souvenirs. De informatiedag wordt gehouden in "Het Nieuwe Trefpunt", Stations straat 18, Waddinxveen (nabij het NS- station), van 11.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Boskoop- Op donderdag 13 februari organiseert het CDA Boskoop een the ma-avond met als onderwerp Sociaal Beleid en samenhang met de Actuele Politiek. De inleiding over dit onderwerp wordt gehouden door mevrouw Han ny van Leeuwen die gedurende vele jaren binnen dit veld actief is. Aanslui tend zal zij aan de hand van een aantal stellingen met de aanwezigen in dis cussie gaan. Hanny van Leeuwen was jarenlang lid van de Tweede Kamer. Eerst voor de ARP en later na de fusie voor het CDA. Daarna was zij wethouder in Zoeter- meer en waarnemend burgemeester in Rijnwoude en Nootdorp. Buiten het politieke terrein was zij verder als bestuurslid of adviseur verbonden aan een groot aantal orga nisaties op het gebied van het sociaal beleid en de daarmee samenhangen de praktische uitvoering. Zo was zij ondermeer voorzitter van het be stuur van de Sociale Verzekerings Bank. Voor haar veelzijdig werk heeft zij in de loop der tijd een aantal hoge on derscheidingen mogen ontvangen. Deze thema-avond over Sociaal Be leid en Actuele Politiek vindt plaats in gebouw De Loods achter de Gerefor meerde Kerk, ingang Torenpad en begint om 20.00 uur. Waddinxveen - De "internationale Vrouwendag 1997" zal op initiatief van de Stichting Vrouwenraad Wad dinxveen worden gehouden op zater dag 15 maart in het gebouw Kreater aan de Kerkstraat 13. De toegang is gratis en er is kinderopvang. Er is door de werkgroep vrouwendag een gevarieerd middagprogramma voor bereid. Het thema van deze dag is: "Kinderopvang: Vrije keuze of niet?" Verschillende sprekers zullen dit the ma van alle kanten belichten. Natuur lijk wordt er in dit middagprogramma voor ontspanning gezorgd. De Vrouwendag begint om 13.20 uur, de zaal is open vanaf 12.00 uur. -\v7 - s a-s o Europa Kinderhulp zoekt gezinnen, waarin niet alleen slaap- en speel ruimte over is, maar waarin gast ouders warmte, geduld en begrip op kunnen brengen voor een gastkind. Voor kinderen bij wie het thuis niet zo vlekkeloos verloopt als het wel zou moeten zijn. Die wonen in oude buur ten van grote steden waar geen speel ruimte is zoals in Londen, Berlijn, Hannover, Parijs en ook in Amster dam. De medewerkers van Europa Kinder hulp beginnen zich al weer voor te bereiden op de komende zomerva kantie, want er moet nog veel gebeu ren eer dat alles rond is en de kinde ren voor drie weken uitgenodigd kun nen worden. Het allerbelangrijkste is: zijn er ge noeg gastouders die zich belangeloos in willen zetten voor deze kinderen? De kinderen worden geselecteerd door organisaties als het Rode Kruis, Leger des Heils, sociale diensten en het RIAGG. Denkt u, misschien is dit wel wat voor ons? Bel dan gerust op voor inlichtin gen, de medewerksters staan u graag te woord en het verplicht u tot niets. De kinderen van een gastgezin uit Waddinxveen met hun 'gastenRegi en Wuti aan een recreatiepias bij Alphen aan den Rijn. Misschien hoort u dit jaar dan ook bij die groep mensen die een kind, dat het hard nodig heeft, een onvergetelij ke vakantie heeft bezorgd. Voor inlichtingen: Jannie Visser, 0180-634263 of Monie Wijnstra, 0182- 611953.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11