Start rivieren competitie Schaakvereniging Moerkapelle Onderlinge wedstrijden Tarzan Onderlinge wedstrijden TOOS Moerkapelle oefent succesvol VW Boskoop Oriëntatiecursus christelijk geloof Gouwestaetedames winnen derby; heren bekeren verder Plattelandsvrouwen krijgen verkeersles Prunus-sortiment belicht tijdens jaar vergadering KVBC Toekenningen 1997 Jongerenfonds Trektoehtdienst Gids uit Israël in Waddinxveen Hkrt van Holland/12 februari 1997 Dames 1 tegen GZC 1 Heren 1 tegen Stormvogel 1 Hengelsport Jeugd Clubkampioenschappen ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 7! Boskoop/Waddinxveen- Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van 'Gouwestaete' uitwedstrijden en dat verliep uitstekend. Heren 1 speel de een prima wedstrijd tegen de Stormvogel in Vlissingen. Zij wonnen met 1345 en plaatste zich daarmee voor de halve finale. Dames 1 won in zwembad 'De Tobbe' vrij gemakkelijk met 10-4 van GZC. De overige team van Gouwestaete waren vrij. De Gouwestaetedames hebben zich, door de theoretische uitschakeling voor de play-offs, niet uit het veld laten slaan. Tegen een nagenoeg com pleet GZC behaalden de Waddinx- veensen in Gouda een royale overwin ning van 104. In de thuiswedstrijd te Waddinxveen was dat 11-2. Reeds in de eerste periode nam Gouwestaete, via doelpunten van Mirjam Overdam entwee keer Marion van Hooft, een 1- 3 voorsprong. Dit nam niet weg dat GZC bleef knokken en via twee over- talsituaties in de tweede periode weer langszij wist te komen. Gillian van den Berg scoorde eveneens uit een man- meer 3-4. In de derde periode nam het team van trainer/coach Martin Pronk verder afstand. Door doelpunten van de goed op dreef zijnde Marion van Hooft en twee maal Gillian van den Berg liep Gouwestaete uit naar 3-7, voordat GZC aan haar laatste doel punten van de wedstrijd toekwam (4- 7). In de vierde periode kwam GZC er niet meer aan te pas en keepster Hel len Boering hield verder haar doel schoon. Astrid Coene scoorde 4-8 en Heike Koglin maakte, als vervangster van de nog altijd geblesseerde Ingrid van Veen, haar debuut in de hoofd klasse. Dit ging voortreffelijk. De Gou westaetedames liepen via een prima midvoor-actie van Sandra Bercken- kamp uit naar 4-9 en topscoorster Marion van Hooft bepaalde tenslotte de eindstand op 4-10. De heren moesten afreizen naar Vlis singen om aan te treden tegen Storm vogel voor de kwartfinale van de be kercompetitie. Op papier waren de heren sterk favoriet, immers Storm vogel komt uit in de derde klasse en de heren spelen al jaren in de eerste klasse. In een gezellige ambiance wer den de beide ploegen onthaald. Heel Vlissingen was uitgelopen om te kij ken of Stormvogel nog voor een ver rassing kon zorgen. In de eerste perio de leek het een spannende wedstrijd te worden. Stormvogel opende de scoren en kwam op een 2-0 voor sprong. Mare Faber en Remko Over dam brachten de stand voor het einde van deze periode op een 2-2 tussen stand. In de tweede periode werd langzaam zichtbaar waarom de heren een klasse hoger spelen. Door doel punten van Cees Boonstoppel (2x) en Mare Mommers liepen de heren lang zaam uit naar een 5-3 voorsprong hal verwege de wedstrijd. Vanaf het mo ment zakte Stormvogel in en moesten zij de tol betalen van de goede eerste periode. Deze inzinking gaf de ploeg van trainer/coach Anton Helden de kans om uit te lopen. Door doelpun ten van Remko Overdam, Mare Mom mers, Jaco de Jong en Cees Boonstop pel was de stand 4-9 in de derde perio de en was de wedstrijd beslist. De Gouwestaeteheren maakten een goe de indruk en zijn zeker op de weg terug. Het 'collectief' waar de ploeg het van moet hebben, draaide op vol le toeren. In de laatste periode waren het Niek de Leeuw (2x), Rodi Visser en Marcel Ribbens die de eindstand mochten bepalen op 13-6. De heren hebben zich nu geplaatst voor de hal ve finale van de beker. Waddinxveen- Even waren een twin tigtal Plattelandsvrouwen van de af deling Waddinxveen weer terug in de schoolbanken. Maar dan van een ANWB erkende verkeersschool. Op deze locatie hielden zij op 5 februari hun maandelijkse koffieochtend, al waar zij hun verkeerskennis/gedrag konden opfrissen. Welnu, dit bleek geen overbodige luxe. Na een theoriegedeelte (waarin met name de sinds 1992 gewijzigde verkeersregels behandeld werden) konden de dames, middels 50 prak tijksituaties op een groot beeld scherm, een proef afleggen. Voor een goed resultaat moest men 45 goede antwoorden scoren. Het aantal ge slaagden bleek nihil, waarmee nog maar eens benadrukt, en dat geldt voor iedere weggebruiker; 'neem pas deel aan het verkeer, met een flinke dosis verkeerbeheer'. Boskoop- Tijdens de jaarvergadering van de Koninklijke Vereniging voor Boskoopse Culturen op 17 februari om 19.30 uur in de Rozenburcht zal Arie Peterse een lezing verzorgen over Japanse Sierkersen. De agenda voor de jaarvergadering bevat tevens andere interessante on derwerpen, zoals bijvoorbeeld de Nederlandse Plantencollecties (NPC's). In 1996 is actief begonnen met het opzetten van dergelijke col lecties, die tot doel hebben zoveel mogelijk verschillende soorten en cultuurvariëteiten van één bepaalde plantengroep te bevatten. Inmiddels zijn er 15 leden van de vereniging die samen meer dan 20 collecties hebben opgezet. Tijdens de jaarvergadering zal het bord dat de collectiehouders ontvangen, gepresenteerd worden. Tevens wordt men in de gelegenheid gesteld zich aan te melden als collec tiehouder. Na de pauze zal Arie Peterse een le zing verzorgen over Japanse Sierker sen. De afgelopen jaren heeft hij zich zeer intensief beziggehouden met deze mooie en interessante planten. In het voorjaar van 1996 heeft Peterse een reis naar Japan gemaakt om de bloei van de Sierkersen te zien. Hij maakte prachtige dia's die hij zal ver tonen tijdens zijn, ongetwijfeld boeiende lezing. Waddinxveen- Op zondag 16 februari zal weer een trektoehtdienst worden gehouden in de Gereformeerde Ont- moetingskerk in Waddinxveen om 13.30 uur. In deze dienst zal medewer king worden verleend door diverse muzikale en creatieve gemeentele den. De leiding voor deze dienst is in handen van de heer Wijtze Visser. Na afloop js er n0g gelegenheid om met elkaar onder het genot van een con sumptie wat na te praten. Mocht u zich afvragen zou deze dienst iets voor mij zijn? Voor meer informatie: Adri Twigt 0182-611102 en José Vers mis 0182-618852. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Yossi Avi-Tsedek, een Nederlands sprekende gids uit Israël is op donderdag 13 februari te gast in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan 2 in Waddinxveen. Hij laat beelden zien over Israël en hoe het de Joden ver gaat die uit de Oekraïne komen. De bijeenkomst wordt gehouden in het kader van de actie "Breng de jo den thuis". Ook Pieter Bénard zal hier over vertellen. De aanvang is om 20.00 uur. Informa tie bij Ans van den Berg, 0182-618855 of Ria Groen, 0182-611825. Zevenhuizen-Moerkapelle- Zaterdag 15 februari start H.Z.M het nieuwe hengelseizoen met de eerste wed strijd van de rivierencompetitie. De vertrektijd is vastgesteld om 7.00 uur vanaf parkeerplaats bij Hotel Vos. Nadere informatie: A. van Erk, tele foon 079-5932788. Boskoop- Het Jongerenfonds Bos- l°°P ste't zich ten doel jongeren uit 1 Boskoopse sierteeltgebied een extra stimulans te geven in hun ont wikkeling. Het fonds kan ondersteu- mg bieden voor het volgen van een die- stageproject op het gebied an het (toekomstige) beroep, dan el voor activiteiten op het gebied ,5n ,?P°rt of kunstzinnige vorming, arlijks stelt het fonds hiervoor een rag beschikbaar. In 1996 hono- erde het Jongerenfonds Boskoop er aanvragen van verenigingen. Individuele personen of verenigingen Jjnen ook dit jaar weer projectvoor- h 7 £n indienen bij het bestuur van onds Met name worden perso- n of instellingen uitgenodigd die v°ornemens zijn in 1997 studie- of stageprojecten ten behoeve van of voor de gemeenschap en het Siert eeltgebied Boskoop te starten. Aan een eventuele toekenning zijn voorwaarden en criteria verbonden. Deze zijn vermeld in de informatiefol der en het aanvraagformulier die kun nen worden aangevraagd bij de secre taris van het Jongerenfonds Boskoop, Postbus 197, 2770 AD Boskoop. Daar slechts eenmaal per jaar een beoordeling van aanvragen en een toekenning plaats vindt, moet een volledige gemotiveerde aanvraag voor 1 april 1997 zijn ingediend bij het fonds. Aanvragen die na die datum worden ontvangen, worden niet be handeld. Afgedankte apen, wasbeertjes, pape gaaien en talloze andere dieren worden bij Stichting AAP liefdevol verzorgd. Gered uit de handen van gewetenloze handelaren of particu lieren. Maar Almere mag geen eind station zijn. We willen zoveel moge lijk dieren terugbrengen naar hun land van herkomst. Of in elk geval laten leven in een zo natuurlijk moge lijke situatie. Help ons om weerloze dieren een beter leven te bezorgen! Giro 2777530. Schrijf voor meer infor matie naar Stichting AAP, antwoordnummer 1441, 1300 VE Almere. Een postzegel mag wel maar hoeft niet. Moerkapelle- Het tweede team van schaakvereniging Moerkapelle won de uitwedstrijd tegen De IJssel 2 in Moordrecht met 5,5-2,5. Winst was er voor Arie Hoogduijn, Marius van Vuuren, Henk van Putten en André Corpeleijn. Jacques de Lange, Cees van Vuuren en Jan Blok speelden re mise. Henk Doornhein verloor zijn partij. Het tweede heeft na vijf wed strijden vier punten en handhaaft zich in de derde klasse RSB. In de onderlinge competitie speelde de jeugd de zesde ronde. In groep 1 blijft het stuivertje wisselen. Koplo per Peter van Vuurde verloor tegen Hugo van Elteren, die in de race blijft. Ook Jan van Helden sneuvelde en wel tegen Aart-Jan van Vliet, die de nieu we leider is. Michiel Rensen versloeg Pieter van der Werf en neemt nu de vierde plaats in, juist voor Jan van Helden. Stand aan kop: 1Aart-Jan van Vliet, 2. Peter van Vuurde, 3. Hugo van Elte- In groep 2 verspeelde Saskia Droog haar eerste plaats door een nederlaag tegen broertje Ron Droog. Hiervan profiteerde Michael van Eijk, die Dick de Wild klopte en de leiding over neemt. Stand aan kop: 1. Michael van Eijk, 2. Ron Droog, 3. Saskia Droog. De senioren speelden de achttiende ronde. Koploper Dick Bac kreeg groot voordeel tegen Maarten Vroeginde- weij, die echter goed terugknokte en remise afdwong. Marcel de Haan durf de in een zeer scherpe stalling de kritieke zet niet aan tegen Ben van Geffen, die vervolgens het punt bin nenhaalde en de eerste plaats over neemt van Dick Bac. Op de jeugd Clubkampioenschappen van de RSB hebben de beide viertal len van de SV Moerkapelle geen hoge ogen gegooid. Na twee zaterdagen schaken in Brielle bereikte het C-team (tot 14 jaar) de vierde plaats. Er wer den twee wedstrijden verloren, een gelijk gespeeld en een gewonnen. Het D-team (tot 12 jaar) had nog enig uit zicht op brons, maar moest berusten in een vierde plaats. Zij wonnen drie wedstrijden, speelden twee keer ge lijk en verloren twee maal. Er kon helaas niet steeds in de sterkste op stelling worden gespeeld in deze im mer sterk bezette JCK. Moerkapelle- Op zaterdag 22 februari van 14.00 tot 16.00 uur zullen de On derlinge Wedstrijden van gymnas tiekvereniging Tarzan worden gehou den in dorpshuis Op Moer. Na een jaar oefenen willen alle leden laten zien wat zij er dit jaar hebben bijge leerd. Alle groepen die deelnemen aan deze wedstrijden worden om 13.45 uur verwacht. Alle deelnemers rekenen op zeer veel aanmoedigingen vanaf de tribunes. De toegang is gratis. Waddinxveen- Deze week worden in de gymnastiekzaal "De Staringlaan" op verschillende dagen de onderlinge wedstrijden gehouden van de Wad- dinxveense Gymnastiekvereniging TOOS. Behalve prijzen die er per categorie te verdienen zijn, zijn er ook twee bekers te verdienen. De jeugdbeker voor de turnster/turner tot 13 jaar met het hoogste puntentotaal en de Jacobe- ker voor de turnster/turner van 13 jaar of ouder met het hoogste punten totaal. Deze prijzen zullen na deze week wor den uitgereikt. Toeschouwers zijn van harte welkom. Woensdag 12 februari: meisjes 1 van 13.30 tot 15.30 uur; woensdag 12 fe bruari: meisjes 2 van 15.30 tot 17.30 uur; zaterdag 15 februari: jongens 1,2 en 3 van 13.00 tot 14.15 uur; zaterdag 15 februari: aspiranten en dames van af 16.15 uur. Moerkapelle- Na de 3-2 winst op het zaterdagteam van de v.v. Oudewater speelde het standaardteam van de v.v. Moerkapelle zaterdag opnieuw een nuttige oefenwedstrijd. Op het veld van de CSV Be Fair werd deze een klasse hoger uitkomende vereniging heel duidelijk met 1-4 met de neus op de feiten gedrukt. Na ongeveer 30 minuten brak Lennae- rt Visser door en kwam alleen op doelman Boonstoppel af, maar werd op het laatste moment ten val ge bracht. Ron Kievit benutte de toege kende penalty feilloos. Vlak voor rust belandde de bal weer bij Lennaert Visser en deze schoot via de korte hoek keurig de 0-2 binnen. Direct na rust rondde Peter Zijderhand een fraaie aanval af en dat betekende 0-3. Het werd zelfs 0-4 toen Raschid Boutasgound van afstand via de paal doel trof. Daarna kon Ron van Tol van Be Fair tegenscoren 1-4. Zaterdag speelt Moerkapelle de uit wedstrijd tegen MVKV in Valkenburg, aanvang 14.30 uur. Boskoop- De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Dynamo Open Air op de Vliegbasis in Eindhoven van 16 tot en met 18 mei. Ook toegangskaarten met bus en/of parkeerkaarten; Androgenius Homo- house-feest op 15 maart in Nijmegen; BZN op 10 mei in de Veluwehal in Barneveld; Linda, Roos en Jessica op 17 mei in Kaatsheuvel; René Froger op 2 mei in de RAI Parkhal Amsterdam; Seabottom Jazzfestival op 22 maart in Lelystad; Radio 538 Dance Smash op 29 maart met diverse buitenlandse artiesten en alle discjockeys van ra dio 538 in Utrecht; Pinkpop 1997 1- en 3 dagenkaarten van 17 tot en met 19 mei in Landgraaf. Gefeliciteerd Stef met het halen van je zwemdiploma A. Opa en Oma Opa en Oma, van harte gefeliciteerd met jullie 50-jarig huwelijk. De Kleinkinderen Moerkapelle- Meer dan de helft van onze bevolking geeft aan geen enkele binding te hebben met een kerkge nootschap. Als gevolg hiervan is er veel onbekendheid met de grondbe ginselen van het christendom. Die godsdienst heeft echter een belangrij ke invloed gehad op de cultuur en samenleving. Enkele leden van de Hervormde ge meente in Moerkapelle organiseren een "oriëntatiecursus christelijk ge loof", waarin de basis van het chris tendom zal worden behandeld. Aan de orde komen vragen als: Wat is de betekenis van Jezus voor een chris ten? Hoe is de bijbel tot stand geko men? Wat vieren christenen op het feest van Pinksteren? Waarom zijn er zoveel verschillende kerken? Wat be tekent christen-zijn in het leven van alle dag? De cursus is zowel bedoeld voor die genen die het christendom wel enigs zins kennen, bijvoorbeeld door op voeding, maar graag een overzichte lijk beeld willen krijgen, als voor die genen voor wie het christendom vol ledig onbekend is. Deelname aan de cursus verplicht tot niets. Een bepaalde vooropleiding is niet vereist. De cursus vindt plaats in de Reho- bothschool, Raadhuisstraat 38 te Moerkapelle op vier maandag avon den: 24 februari, 10, 17 en 24 maart van 20.00 uur tot 22.00 uur (koffie vanaf 19.30 uur). Kosten voor deelna me bedragen 25,=, inclusief koffie en uitgebreide cursusmap. Een informa- tieforder kan vrijblijvend worden aan gevraagd bij Korstiaan van der Wilt (079-5932317) of Aad Bos (079- 5932606).

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13