Polderloop week eerder Verkoping Benthuizen Bijbelvakantieweek "Vrije tijd" succesvol thema op De Springplank de regio 0 01 1 Kunstbende zoekt jonge creatieve krachten pagina 14 Hart van Holland/12 februari 1997 I-' nJI: >1 1 Zevenhuizen Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Hazerswoude-dorp- Ten opzichte van de voorgaande jaren, zal dit jaar de Polderloop niet gehouden worden op de laatste zondag van de maand, maar al op zondag 16 februari. Ook de lopen in de maanden maart en april zijn een week eerder dan normaal het geval was. De loop in februari geeft de laat ste mogelijkheid om door middel van de stempelkaart het exclusieve Pol derloop T-shirt te bemachtigen. Bij voltooiing van de aankomende drie lopen kan het shirt om de schouders worden gehangen. Natuurlijk zijn er bij eenmalige deel name weer leuke herinneringen te verkrijgen. Bij verbreking van de di verse parcoursrecords ontvangt de recordhouder een aandenken met in scriptie. De afstanden zijn 1,5 en 5 kilometer met keerpunt. 10,15,2 en 20 kilometer één ronde. Het inschrijfgeld bedraagt zonder herinnering 2,50, 3,= voor de 1,5 kilometer, ƒ6,voor de 5, 10, 15,2 en 20 kilometer. Het is verplicht een startnummer te dragen tijdens de loop. Starttijden: 11.15uurde 10,15,2 en 20 kilometer; 11.20 uur de 1,5 en 5 kilo meter. De prijs is een dagherinnering, of na voltooiing van 3 van de 4 lopen in 1 jaar een T-shirt. Verder zijn er nog parcoursrecordprijzen. Informatie: 0172-589622. Op de dag van de loop: 0172-588312. Benthuizen- De vrouwenvereniging "Dorcas" van de Gereformeerde Ge meente Benthuizen organiseert op vrijdagavond 14 februari en zaterdag morgen 15 februari haar jaarlijkse verkoping, waarvan de opbrengst zal zijn voor de kerk, zending, evangelisa tie en de gehandicaptenzorg. Vanalles is er te koop: allerlei soorten handwerk, zelfgemaakte kaarten, boeken, koek, snoep, speelgoed, kaas, oliebollen en nog veel meer. Zaterdagmorgen is er ook (gebakken) vis te koop. Er is een koffiehoek en zaterdagmor gen vanaf 11.00 uur is daar soep te verkrijgen. Ook is er gelegenheid om in opdracht iets te laten kalligraferen. De verkoping wordt gehouden in de zalen van de Gereformeerde Gemeen te, Dorpsstraat 63. De verkooptijden zijn 14februari van 19.30 tot 21.30 uur en zaterdagmorgen 15 februari van 10.00 tot 13.00 uur. Iedereen is wel kom. Hazerswoude-Dorp- "Kom in de kring" is het thema voor de komende bijbelvakantieweek, die van 4 tot en met 6 maart gehouden zal worden. Op de bijbelvakantieweek zijn alle kinde ren vanaf 4 jaar van harte welkom. Voor de kinderen tot en met groep 6 zijn de ochtenden in de Gereformeer de kerk aan de Korenmolenlaan. Hier staan klaarovers klaar om te helpen bij het oversteken. De tieners worden op deze ochtenden in het Hervormd verenigingsgebouw op het Raadhuis plein verwacht. Voor beide groepen beginnen de ochtenden om 9.30 uur en eindigen ze om 11.30 uur. Er wordt veel gezongen en geknutseld en er wordt iedere dag een verhaal uit de bijbel verteld. De bijbelvakantieweek wordt georganiseerd door de Gere formeerde en de Hervormde evange lisatie commissies. Voor informatie: Corina Zandstra 0172-589120 of Sabi ne van Vliet 0172-589964. Door Svlvia van Doornen Hazerswoude-dorp - Hoe kinderen met hun vrije tijd omgaan is van zeer uiteenlopende aard. Terwijl de één het liefst lekker buiten is, geeft de ander de voorkeur aan het lezen van een spannend boek. Lid worden van een sportclub blijkt zeer populair, maar er worden ook nog steeds sui kerzakjes en postzegels verzameld. Op basisschool "De Springplank" werd twee weken lang, van maandag 27 januari tot en met de afsluitavond op donderdag 6 februari, intensief gewerkt aan het thema "vrije tijd". Behalve uitgebreid aandacht beste den aan ieders persoonlijke hobby, werden er door de leerkrachten van alle groepen verschillende deelthe- ma's gekozen om in de groepen te behandelen. Zo werd in groep 1 en 2 het thema "spel en speelgoed" behan deld, waarbij spelletjes van vroeger en nu uitgebreid aan bod kwamen. Iroep 3 hield zich bezig met een dagje naar het circus en de kermis. In groep 4 en 5 stond het thema "verzamelen" centraal en behalve het van thuis meebrengen van de eigen verzame ling, werden door henzelf grote post zegels en flippo's gemaakt. Groep 5 en maakten van hun lokaal een mu seum met zelfgemaakte schilderijen en beelden. Voor de nodige inspiratie ïadden zij vooraf het Rijksmuseum voor Oudheden bezocht. Verder had den zij alles van thuis meegenomen wat in hun eigen museum thuishoor de. Groep 7 en 8 tenslotte, hadden in het kader van "vakantie", in groepjes van 2 tot 3 leerlingen en met behulp van de bibliotheek en het documenta tiecentrum op school, informatie ver zameld over verschillende toeris- De 'kleintjes' van groep 1 en 2 in kleding uit grootmoederstijd. tische bezienswaardigheden en ver werkt in een werkstuk. Daarnaast werden de toren van Pisa, de Chinese muur en het vrijheidsbeeld van Ame rika gecreëerd. Op de afsluitavond werden de deuren van de school van 17.30 tot 19.00 uur voor publiek geopend en konden ouders, buren en andere belangstel lenden met eigen ogen aanschouwen met hoeveel inzet en enthousiasme de kinderen aan het thema "vrije tijd" hadden gewerkt. In ieder lokaal kon men de verschillende deelthema's duidelijk herkennen; het lokaal van groep 3 was zelfs omgetoverd tot een circus. De kleintjes van groep 1 en 2 demonstreerden verschillende spel letjes in kleding uit grootmoederstijd. Onder grote belangstelling van het publiek werden uiteraard ook favorie te hobby's gedemonstreerd. "De Springplank" kijkt terug op een zeer succesvol thema waar groot en klein intensief aan heeft meegewerkt. En de kinderen? Die vonden het ont zettend leuk en hopen nu op meer vrije tijd, het liefst tijdens de school uren. TT 1 Mis elke secon de telt Misbruik fietspad. Aan de Swanlaweg zijn dinsdagochtend 4 februari 20 au tomobilisten bekeurd en woensdag ochtend 5 februari 12, voor het onte recht gebruik maken van het fietspad sluiproute). Sinds kort is het gedeel te parallelweg tussen de verkeerslich ten en spoorweg fietspad. Hierdoor wordt voorkomen dat deze weg als sluiproute van de Swanlaweg wordt gebruikt. De politie houdt 's morgens controle op de naleving. Ongeval Bredeweg/Plasweg: Woens dagochtend 5 februari stak een auto de Bredeweg over waardoor een 36- iarige Goudse automobilist in de rem men moest, in een slip raakte en tegen een boom botste. De auto was total- loss, de bestuurder bleef ongedeerd. Auto-inbraakAan deZuidplasweg zijn zondag 9 februari omstreeks 1.00 uur drie leren jasjes en een rijbewijs ge stolen uit een auto. Bestuurder onder invloed: Een Rotter damse automobilist bleek bij routine controle dinsdagnacht 11 februari omstreeks 1.45 uur teveel te hebben gedronken. Bij controle aan de Wol- ïefoppenweg bleek hij 1,0 o/oo in zijn 'oioed te hebben. Aanrijding: Dinsdagmiddag 4 februari vond op de kruising van de Industrie straat-Nijverheidsstraat een aanrij ding plaats. Een 32-jarige Moerkapel- se automobilist verleende geen voor rang aan een 24-jarige automobilist uit Capelle. Er ontstond alleen mate riële schade. Snbraak bedrijf. Aan de Bredeweg is woensdagavond 5 februari het raam van een bedrijf opengewrikt. Onder andere de computer en de fax zijn meegenomen. Aan de Akkerweg is afgelopen week end de voordeur opgebroken van een bedrijf. Er is niets meegenomen. Technische verkeerscontrole: Aan de Zuidelijke Rondweg is dinsdag 4 fe bruari tussen 9.00-15.00 uur een tech nische verkeerscontrole gehouden. Totaal werden 45 voertuigen gecon troleerd. Twaalf bestuurders kregen een proces-verbaal. De overtredin gen waren: geen rijbewijs, gladde banden, hulpkoppeling, overbela- ding vrachtwagens, rijtijdenwet en technische gebreken aan personen auto's. Inbraak woningen: Aan de Poolster werden donderdagavond 6 februari met grof geweld drie woningen open gebroken waarna de CV-ketels wer den ontvreemd. Zondag 9 februari is de achterdeur geforceerd van een woning aan het Diederik van Schagenplantsoen. Twee laptop computers zijn gestolen. Poging inbraak auto: Aan de Prinses Beatrixlaan is dinsdagmiddag 4 fe bruari de rechter voorportierruit in geslagen van een auto. Inbraak auto: Aan de Zuidkade is dins dagavond 4 februari de ruit ingesla gen van een auto. De telefoon is mee genomen. Er zijn afgelopen weekend weer vijf autotelefoons gestolen uit auto's aan de Van Maerlandstraat, Burgemees ter Trooststraat, Noordkade, De Ak ker en de Heuvelhof. De ruit van de auto's werd ingeslagen. Aan het Stationsplein werd afgelo pen weekend de ruit van een auto ingeslagen, maar er werd niets mee genomen. Inbraak bedrijf Aan de Kromme Esse is in de nacht van woensdag 5 op donderdag 6 februari het raam van een bedrijf opengebroken. Een tele foon is gestolen. Aan de Passage is in de nacht van zaterdag 8 op zondag 9 februari de ruit van de voordeur van een winkel ingegooid met twee stenen. Een kop telefoon is gestolen. Winkeldiefstal: Vrijdagmiddag 7 fe bruari werd aan de Passage een 23- jarige bewoner van het AZC aange houden voor de diefstal van batterij en. De politie heeft een proces-ver baal opgemaakt. Aanrijdingen: Aan de Kanaalstraat heeft woensdagmiddag 5 februari een kop/staart aanrijding plaatsgevon den. Een 22-jarige Waddinxveense automobilist had op het verkeerde moment aandacht voor iets anders en botste achterop een stilstaande auto die werd opgedrukt tegen de auto daarvoor. Beide auto's kwamen uit Waddinxveen. Tevens aan de Kanaalstraat ont stond donderdagochtend 6 februari een kop/staart aanrijding. Een 20-jari- ge Waddinxveense automobiliste rea geerde te laat en duwde de twee voor haar stilstaande auto's tegen elkaar. Er ontstond alleen materiële schade. Aan de Kerkweg Oost zijn maandag middag 10 februari twee onbekende knapen om onbekende oorzaak met een bromfiets de toegangsdeur van een winkel ingereden. Ze zijn er van door gegaan alvorens de politie arri veerde. De bromfiets bleek in Alphen aan den Rijn te zijn gestolen. Automobilist onder invloed: Aan de Frederik Hendriklaan werd zaterdag 8 februari om 1.40 uur een 21-jarige Waddinxveense automobilist gecon troleerd waarbij bleek dat hij had ge reden met 1,2 °/00 alcohol in zijn bloed. Snelheidscontrole: Aan de Dorpstraat werd vrijdagochtend 7 februari een snelheidscontrole gehouden. Er wa ren 69 passanten, waarvan 11 overtre ders. De hoogst gemeten snelheid was 74 kilometer per uur. Aanhouding op verdenking Opiumwet Zaterdagmiddag 8 februari om 13.00 uur constateerde de politie naar aan leiding van stankoverlast aan de Peter Zuidlaan een hashlucht. De be woners van het bewuste pand, twee vrouwen van 30 en 34 jaar, zijn aange houden. De 30-jarige had 20 porties verdovende middelen in haar bezit. In de woning werden nog enkele porties verdovende middelen aangetroffen. Vijf personen aangehouden naar aanleiding van inbraak vrachtau to: Aan de Coenecoop werden maan dag 10 februari om 3.45 uur twee personenauto's staande gehouden door collega's uit Gouda en Rotter dam, van het surveillerend beveili gingsbedrijf. Op de RW richting Rot terdam werden vijf Rotterdammers aangehouden in de leeftijd van 22, 24, 26, 27 en 24 jaar. Zij zijn overge bracht naar het bureau te Gouda voor verhoor. In de auto's werden vijf 27MC bakjes aangetroffen die vermoedelijk afkomstig zijn van au to's uit de Coenecoop. De chauffeurs wordt verzocht aangifte te doen van eventuele vermissing. Aanrijdingen/Ongevallen: Aan de Zij de verleende dinsdagavond 4 februa ri een 20-jarige Boskoopse automobi list, komende vanaf de Parklaan, geen voorrang aan de op de Zijde rijdende eveneens 20-jarige Boskoopse auto mobilist. Deze laatste haalde een af slaande auto in. Aan de Alphenseweg heeft dinsdag avond 4 februari een eenzijdig onge val plaatsgevonden. Een 20-jarige Zoetermeerse automobilist reed van uit Alphen richting Boskoop en raakte in de S-bocht voor Boskoop de con trole over zijn voertuig kwijt en be landde in de rechts gelegen sloot. Hij liep alleen een paar schrammetjes op. Aan Den Ham ontstond donderdag ochtend 6 februari een kop/staart aanrijding. Het verkeer stond stil om dat enkele auto's linksaf een inrit in wilden. Een 31-jarige Waddinxveense automobilist zag dit te laat en botste er achterop. De auto waar hij op botste werd opgeduwd tegen de daar voor stilstaande auto. De eerste twee auto's werden dermate beschadigd dat die moesten worden weggetakeld. Beide bestuurders waar achterop werd gebotst, klaagden over een pijn lijke nek. Donderdagochtend 6 februari reed een 34-jarige Waddinxveense auto mobiliste vanaf het Noordeinde de Zijde op toen zij moest afremmen voor het verkeer. De daarachter rij dende 32-jarige Gouwenaar kon niet tijdig stoppen en botste er achterop. Aan de Alphenseweg stond vrijdag middag 7 februari een 42-jarige auto mobilist stil op de rijbaan om linksaf te slaan richting benzinestation. Een achterop komende 23-jarige bos koopse automobilist zag dit te laat en botste er bovenop. Aan de Parklaan sloeg zaterdaga vond 8 februari 19.35 uur een 47-jarige Boskoopse automobiliste ter hoogte van het station linksaf en zag daarbij een tegemoetkomende 17-jarige bromfietser uit Boskoop over het hoofd. De bromfietser liep daarbij let sel op aan zijn linker voet en enkel. Aan het Reijerskoop werd zondag 9 februari om 2.05 uur een 23-jarige Boskoopse fietsster aangereden door een 27-jarige Reeuwijkse automobi list. De automobilist is doorgereden maar werd in Gouda aangehouden. De auto bleek onverzekerd. De be stuurder had bij controle 1,4 o/oo alcohol in zijn bloed. De fietsster had geen letsel. Automobilist onder invloed: In de nacht van maandag 10 op dinsdag 11 februari bleek een 35-jarige Boskoop se automobilist bij controle aan de Goudse Rijweg 0,8 o/oo alcohol in zijn bloed te hebben. Snelheidscontrole: Aan Den Ham is vrijdagochtend 7 februari een snel heidscontrole gehouden. Er waren 366 passanten, waarvan 11 overtre ders. De hoogst gemeten snelheid was 103 kilometer per uur. Aan het Reijerskoop is vrijdagoch tend 7 februari ook een snelheidscon trole gehouden. Hier waren 284 pas santen, waarvan 22 overtreders. De hoogst gemeten snelheid was 72 kilo meter per uur. Inbraak jeugdhuis: In de Julianastraat is afgelopen weekend het raam van een jeugdhuis opengebroken. Er werd niets ontvreemd. Inbraak bedrijf Aan de Lansing is in de nacht van zondag 9 op maandag 10 februari' de deur opengebroken van een bedrijf. Er is niets meegenomen. Winkeldiefstal: Aan de Burgemeester Colijnstraat is maandagmiddag 10 fe bruari een radio vanuit een winkel meegenomen. De dader kon ondanks pogingen van het winkelpersoneel niet meer worden achterhaald. Woninginbraak: Aan de Lansing is in de nacht van maandag 10 op dinsdag 11 februari het raam geforceerd van een woning. De politie is gewaar schuwd door het inbraakalarm. Ter plaatse zijn twee Gouwenaren gear resteerd van 21 en 29 jaar. De Kunstbende is een initiatief van het Ministerie van OCW en de Stich ting 'Meer doen met cultuur', bedoeld om jongeren tussen de 13 en 19 jaar op een actieve wijze met kunst en cultuur in aanraking te brengen. Zondag 6 april vindt in Theater aan het Spui in Den Haag de regionale voorronde plaats voor de provincie Zuid-Holland van de Kunstbende. De Kunstbende is een wedstrijd in kunst voor jongeren tussen de 13 en 19 jaar. Het thema dit jaar is Kracht Deelnemers kunnen rond dit thema hun staaltjes vertonen in een of meer van de verschillende categorieën: theater, dans, muziek, ontwerpen, fo tografie en video, taal en Alles Mag Meedoen kan in je eentje of samen met anderen. De beste drie inzendingen van elke categorie worden beloond met een aantal prijzen: een geldbedrag en een aanmoedigingsprijs zoals een dagje backstage tijdens een muziekfestival of een dag meelopen in een theater. Daarnaast mogen de winnaars van de regionale voorronde de eer van de provincie Zuid-Holland verdedigen tijdens de landelijke finale in Muziek centrum Vredenburg in Utrecht. De Kunstbende daagt iedereen uit aan deze krachtmeting mee te doen. Voor inschrijfformulieren en verdere infor matie kan contact op worden geno men met Theater aan het Spui, tele foonnummer 070-346.52.80.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 14