oerkapelle Toneelvereniging "Tante Sjaan" in Oud Verlaat en Zevenhuizen Diplomazwemmen De Koornmolen Zware taak wacht Rentokil TZM kan de winst niet pakken Koffieconcert op zondagmorgen Trouwen buiten het gemeentehuis nu mogelijk x7 Regie Aanvang Volleybal Tafeltennis Badminton in Zevenhuizen OPEN EEN ON GEREN REKEN ING EN Hl] IS VAN JOU. REGIO^^BANK Kantoor Veerman, Dorpsstraat 200, 2761 AJ Zevenhuizen Telefoon: 0180-631866, Fax: 0180-633178 Precedent Hart van Holland/12 februari 1997 Dnnr Gerard Verheiien Oud Verlaat - De toneelvereniging "Tante Sjaan" (vernoemd naar ex po liticus Sjaan Groeneweg-Visser) ver zorgt zaterdag 14 en zondag 15 fe bruari een twee en een half uur duren de voorstelling in De Vierkap in Oud Verlaat. Een week later, op zondag 22 februari, staat het gezelschap in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Het toneelstuk draagt de naam "Arse nicum en oude kant". Het is een lugu ber en tegelijkertijd een zeer komisch stuk. Het staat in de toneelwereld be kend als een klassieker, zoals "Op hoop van zegen" van Herman Heijer- mans. Het geheel speelt zich af in Brooklyn, een voorstad van New York. Daar wonen twee oude vrouw tjes, de gezusters Brewster. Het zijn hele lieve, aardige dametjes. Een beetje bij het tutterige af. Het begint spannend te worden als de oudjes twee knotsgekke neven op bezoek krijgen, waarvan er één denkt dat hij president Roosevelt is. Dan ook ver schijnt het arsenicum op het toneel. Er ontstaan allerlei verwikkelingen, waarin een paar politieagenten, die niet uitblinken door snuggerheid, een hoofdrol vervullen. Kortom een leuk stuk. Zo vermakelijk zelfs dat de to neelspelers tijdens de repetities her haaldelijk "in een deuk" lagen. De regie van het toneelspel is in han- Na de politiek pakte Pouw Hofman zijn oude hobby weer op. Hij regisseert de toneelgroep Tante Sjaan uit Oud Verlaat. den van Zevenhuizenaar Pouw Hof man. Na zijn 12-jarige carrière in de gemeentepolitiek heeft hij zijn oude hobby weer opgevat namelijk die van regisseur. Hij is nu al weer zo'n acht maanden intensief bezig met de repe tities, nadat hij het toneelstuk eerst had aangepast aan de huidige tijd. Dat hield in veel schrappen en bijschrij ven. Zelf meespelen doet hij niet meer. In combinatie met het regis seurschap komt daar niets van te recht. De voorstellingen in Oud Verlaat aan staande zaterdag en zondag beginnen om 20.00 uur. Zo ook in Swanla op zondag 22 februari. De entree be draagt f 7,50. Zevenhuizen - Maandag 3 en dinsdag 4 februari behaalden 49 leerlingen het A-of B-diploma. De beoordelingscom missie werden gevormd door René Coenraadts, Coby van den Berg, Coc ky Schiereck en Mieke Schenk. De leerlingen die het A-diploma be haalden: Stephanie Abbekerk, Tho mas de Bruin, Moira Drooger, Costi- aan Grootendorst, Erwin Hof, Justin van de Hoven, Geoffrey van der Kraan, Robin Pietens, Meivin Piket, Natasja Pos, Bart Ruitenburg, Paul Steenbergen, Tessa van Vliet, Tjesco de Vries, Michael van Wijk, Gimenne Zwama, Sem Bruggeman, Stephanie Gorissen, Daisy Gravesteyn, Marcel de Groot, Bart Hertog, Stef Hol, Rosan- ne de Langen, Elena Melnichenko, Jeroen Rehorst, Pim Smal, Rik Smit, Raïsa Ujeneza, Lars Vermeijden. Het B-diploma werd uitgereikt aan: Dana ten Bokkel Huinink, Loes van den Bosch, Anne de Bruin, Ivana Eind hoven, Linda Evegroen, Jimmy Koole, Sander Kreder, Wesley Kreder, Eelco van Laviere, Kelly Polder, Erik Roos, Hans Biemond, Pepijn de Groot, Rens- ke Janssen, Kevin van der Pijl, Wesley van der Pijl, Jimmy Sterk, Robin Ver heul, Edwin Vuik en Elise Smaal. Zevenhuizen-Capelle aan den IJssel - Rentokil speelde zaterdag de eerste wedstrijd in de beker regio-finale (de kwart-finale van het nationaal beker toernooi) tegen Alcom/Capelle in Ca- pelle aan den IJssel. Alcom/Capelle wist met 3-0 (15-12,15- en 15-9) alvast één been in de halve eindstrijd te zetten. Alcom begon sterk, met veel service- druk. De aanvallers van Rentokil von den tevens een hechte blokkering te genover zich. De Zevenhuizenaren wisten een 6-1 achterstand nog weg te werken naar 9-8, maar op het eind bleef Alcom met aanvaller Jules Mar- 'e"s in een hoofdrol de punten binnen halen en met 15-12 ging deze set naar Capelle. Ook in de volgende set kwam Rentokil niet in het spel en moest toe zien dat Alcom een 15-5 setwinst pak te. In de derde set wisten de Zevenhui zenaren tot 7-9 de kans op setwinst nog te behouden, maar Alcom, ge steund door hun supporters, wist ook deze achterstand weg te werken. De hechte blokkering van Alcom was een te groot obstakel voor de Zevenhui- zense aanvallers en ook deze set ging naar Alcom. Voor aanstaande zaterdag staat voor Rentokil formatie de zware taak te wachten om Alcom met 3-0 te over winnen en zelfs onder de 25 punten te houden. Dan pas is Rentokil zeker van een vervolg van het nationaal beker toernooi. De aanvang van deze wed strijd is om 19.00 uur in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Zevenhuizen-Moerkapelle- Het eerste team van de Tafeltennisvereniging enhuizen-Moerkapelle heeft de winst in de uitwedstrijd tegen Docus 1 uit Leiden niet kunnen pakken. Ad van neijningen en Adriaan van Belzen wis- en beiden twee partijen te winnen, nelaas kon Guus van Amerongen deze eer geen partij in winst omzetten. °k werd in deze wedstrijd de dubbel er oren waardoor er met 6-4 werd verloren. Het tweede team wist wel de volle 'nst te behalen in de uitwedstrijd H«en NTTC 3 uit Nieuwerkerk aan n IJssel. Gerard Reijm en Hans Reg- wn u°nnen beiden twee partijen ter- n"®ns Hol een partij wist te win- n- Ook werd de dubbel door de erst-en laatstgenoemde gewonnen, ««oor de einduitslag met 4-6 in het ordeel van TZM werd beslist. Team drie verloor zijn thuiswedstrijd tegen NTTC 4 met 3-7. Dick van Vliet kon zijn huzarestukje van vorige week niet herhalen. Ook kon John Meurer geen partij in winst omzetten. Kees de Wilde wist wel twee partijen te win nen. Ook werd de dubbel in winst omgezet. Team 4 kon na de forse overwinning van vorige week de volle winst niet pakken. Deze keer werd het 5-5. Bart Klos en Simon Wondergem wonnen beiden twee partijen. Anne Duursma won een partij. De dubbel werd verlo ren. Het vijfde team wist deze keer wel flink uit te halen. Er werd met 2-8 in de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 30 uit Gouda gewonnen. Harm Roden boog en Walter Micke wonnen twee partijen terwijl Albert Thunnissen 100% wist te scoren door alle drie zijn I partijen te winnen. Zevenhuizen- Badminton, een sport voor jong en oud. Snel, intensief, ver moeiend, competitie en recreatie. Bij badmintonvereniging Zevenhuizen kunnen jongens en meisjes van 8 tot 16 jaar en dames en heren vanaf 16 jaar volop badmintonnen, ledereen op zijn eigen niveau, zowel recreatie als competitie. Badmintonvereniging Zevenhuizen is aangesloten bij de Ne derlandse Badminton Bond. De vereniging speelt in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen op: maandag ochtend van 9.00 -11.00 uur (dames), woensdagavond van 19.00 - 23.00 uur (senioren), vrijdagavond van 19.00 - 23.00 uur (senioren), zaterdagoch tend van 9.00 - 12.00 uur (jeugd). Iedereen is welkom. Inlichtingen: Jane Hiemstra: 0180- 633360, Peter Alkemade: 0180-631826 of Ruud de Boer: 0180-632779. Alsjeblieft. Een gratis panoramacamera van de Regio Bank. Het enige dat je hier voor hoeft te doen, is naar de Regio Bank gaan en een ]ongerenrekening openen. Bij deze betaal- en spaarrekening krijg je verder nog een Europas met PIN-code, een mooie rente over je spaargeld, regelmatig een rekeningafschrift en een handig tasje waarmee je de camera mooi aan je broekriem kan hangen. En om je foto grafie-uitrusting helemaal compleet te maken, krijg je er ook nog een foto rolletje bij. Dus: ga snel naar de Regio Bank en open een longerenrekening. DE BANKIER DIE E KENT Zevenhuizen- Zondag 16 februari wordt dor de culturele stichting De Zeven Muzen het tweede koffiecon cert van dit jaar georganiseerd, Op tredende is l'Aria Barocca, een muzi kaal kwartet met zang, blokfluit, gam ba en clavecimbel. De concertzaal is de kerkruimte in de Vrijzinnig Her vormde Kerk (het kleine kerkje) aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen. Het concert begint om 12.00 uur; vanaf 11.45 uur staat de koffie klaar. L'Aria Barocca is een kleurrijke groep. De Japanse Kazune Oki is in Tokyo als docerend en uitvoerend musicus afgestudeerd. Momenteel studeert zij clavecimbel aan het Utrechts conservatorium. Zij treedt op als soliste en ook in ensembles. De Braziliaanse sopraan Veruschka Blu- hm-Mainhard studeerde in Rio de Janeiro. Zij trad als soliste op in Brazi lië, Duitsland en Nederland en heeft onder andere de "Messiah" en het "Te Deum" van Handel en Mozarts' "Noz- ze di Figaro" gezongen. De derde in het kwartet is de Zwitser se blokfluitiste Elian e-Aita Decosterd. Zij is als docerend musicus aan het conservatorium van Lausanne afge studeerd en heeft aan verschillende internationale muziekconcoursen deelgenomen. Jan Kaldewaij werkt als pedagoog en daarnaast bespeelt hij de viola de gamba, net als de andere drie van het kwartet studeert hij aan het Utrechts conservatorium. Met zijn gamba ver vult Jan veelal een ondersteunende rol, maar hij legt zich ook toe op het solorepertoire uit de periode van de 16e tot de 18e eeuw. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen/Moerkapelle - Na een jarenlange discussie over de vraag of burgerlijke huwelijken buiten het ge meentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle voltrokken kunnen worden, is de kogel door de kerk. De gemeente raad besliste vorige week dat voortaan het burgerlijk huwelijk ook voltrokken kan worden in het kerkgebouw aan de Dorpsstraat 139. Het bestuur van de Stichting Beheer Kerkgebouw Vereniging Vrijzinnig Hervormden te Zevenhuizen had hiertoe een voorstel ingediend bij het college van Burgemeester en Wethou ders, omdat steeds meer verzoeken binnenkwamen om het burgerlijk hu welijk in de kerk te mogen afsluiten. Op vrijdag in het gemeentehuis van Zevenhuizen trouwen geeft immers de nodige problemen. Ten eerste is het voor het aanstaande echtpaar en hun wederzijdse familie en bekenden uiterst moeilijk een parkeerplekje te vinden. Vervolgens moeten bruid en bruidegom deskundig gecoacht wor den om tussen de marktkramen door de hoofdingang van het gemeente huis te vinden. Kortom niet ideaal om de festiviteiten te beginnen. Overi gens is de accommodatie binnen wel bijzonder representatief. Daarover zeker geen klachten. Maar de "klant" wil tegenwoordig meer. De jongelui van tegenwoordig worden weer wat romantischer. Het kille, strakke ge bouw met z'n moderne kleuren schijnt weer plaats te moeten maken voor het oude, vertrouwde interieur van eind vorige, begin deze eeuw. Het pas gerestaureerde kerkje in de Dorpsstraat is zo'n monumentaal pand(je) dat daar he lemaal aan voldoet. Voor het college van B.en W. reden om te kiezen voor een ruim hartig beleid in deze. Nadat de commissie Algemeen Bestuurlij ke Zaken tijdens de vergadering van 13 ja nuari jongstleden over het voorstel van B.en W. reeds positief had geadviseerd, werd de aanwijzing van genoemd kerkge bouw "als huis van gemeente voor het voltrekken van huwe lijken" vorige week door de Raad be krachtigd. Een en ander heeft natuur lijk wel een precedentwerking. Door dit Raadsbesluit staat nu voor andere beheerders van gebouwen de weg open een (gemotiveerd) verzoek bij B.en W. in te dienen voor wat betreft het sluiten van burgerlijke huwelij ken. Het College zal in een aparte pu blicatie de wijziging van het beleid nog nader uiteenzetten.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17