erlinge wedstrijden O.S.S. Flyers rayonteams zonder winst Twee teams Aeolus kampioen BROUWER DE KONING Rentokil-jeugd door naar finale Nederlands kampioenschap Schaatsmarathon zaterdag 15 februari in De Uithof Di UITVAARTVERZORGING Sjoelen Sportverkiezingen Boskoop Hart van Holland/12 februari 1997 pagina 9 Uitslagen KAMERPLANTEN - DROOG HAARDHOUT Oranjeband-zaden - Broeiramen Sla- en koolplanten voor glascultuur Meststoffen, potgrond, tuinaarde, 4 zakken ƒ10,- Basketbal Badminton Volleybal Bram van der Wouden Huldiging Zevenhuizen - Afgelopen zaterdag werden in een vol dorpshuis Swanla de onderlinge wedstrijden van O.S.S. gehouden. Ruim 140 jeugdleden deden erg hun best op de turntoestellen. Alle deelnemers kregen na afloop een diploma. Op het einde van de wedstrijd werd er een dansje getoond van de afdeling jazz-tiek. Jongens A 6-8 jaar: 1Wijnand Alkema de, 30.20; 2. Chris de Jager, 29.70. Jongens B 6-8 jaar: 1Remco de Vries, 28.60; 2. Jeffrey Visser, 27.90; 2. Daan Oldenhof, 27.90; 2. Jelle Noteboom, 27.90. Jongens A 9-12 jaar: 1. Harm Clazing, 32.00; 2. Nicky de Vries, 31.70. Jongens B 9-12 jaar: 1. Dirk-Jan Luyen- dijk, 31.40; 2. Frank de Boer, 31.00. Jongens 12 jaar en ouder: 1. John de Boer, 34.40. Meisjes groep 3: 1. Pascalle Paerel, 29.70; 2. Elyse Verboom, 29.10; 3. Rosalie Rietveld, 28.90; 4. Loes Poot, 28.80; 5. Sanne Baas, 28.70; 5. Nanda Rietveld, 28.70. Meisjes groep 4: 1. Roos Nijman, 32.30; 2. Irma Ravestijn, 31.20; 3. Deirdre Overweel, 30.80; 4. Raisa Ujeneza, 30.30; 5. Marjolein van Leeuwen, 30.00. Meisjes groep 5: 1. Jennifer van Ooyen, 31.30; 2. Manon Grootep- dorst, 30.20; 3. Marjolein de Jong, 29.90; 4. Marissa Boertje, 29.70. Meisjes groep 6: 1. Myrthe Mebius, 31.30; 2. Mariska Hiemstra, 31.20; 3. Simone Monster, 31.00. Meisjes groep 7: 1. Saskia de Jong, 32.50; 2. Carola Rietveld, 31.30; 3. Martine de Jager, 30.90. Meisjes groep 8: 1. Silvia van der Heiden, 32.30; 2. Judith Uittenboogaard, 32.00; 3. Maartje Groenveld, 31.80. Meisjes 12 jaar en ouder: 1Lian van der Zouwen, 33.30. Meisjes selectie jeugd: 1Daisy Walter, 34.90; 2- Connie van der Meer, 33.60; 3. Marije Grooten- dorst, 33.00. Meisjes selectie pupillen: 1. Melissa Visser, 30.80; 2. Ilona Gritter, 30.70. Meisjes selectie junior: 1. Bo Walter, 33.80. Daisy Walter, van de afdeling selectie, en John de Boer, van de afdeling Recreatie, ontvingen een beker voor het hoogste aantal punten. Waddinxveen- Dames 1 en Heren 1 verloren, bij Meisjes junioren 1 kwamen de scheidsrechters niet opdagen. Bij de jeugd was er wederom winst voor Jongens kadetten 1. Dames 1 trad aan tegen DAS - een concurrent voor een van de bovenste plaatsen in de competitie. Vanaf het begin kon Flyers de wedstrijd niet naar zich toetrekken. De dames had den te veel moeite met het - soms te - agressieve spel van DAS. De scheids rechters traden daar onvoldoende tegen op. De gehele wedstrijd bleef Flyers aan de negatieve kant van de score, maar de achterstand was niet groot en uitzicht op de overwinning bleef, tot de fatale 13e minuut. Toen verloor Flyers drie speelsters met vijf fouten en was de tegenstand gebro ken. Uitslag: 43-62. Topscoorder: Ani ta van Unen met 16 punten. Heren 1 ging op bezoek bij Argon. Het team was niet compleet en tot overmaat van ramp kwam er tijdens de wed strijd nog een blessure bij. Hierdoor was Flyers genoodzaakt de rest van de wedstrijd met vijf spelers verder te gaan. Desondanks werd er nog goed tegenstand geboden. De winst was uiteraard voor Argon. Uitslag 107-72. Topscoorder: Tie Wai Lam met 22 punten (6 driepunters). Jongens kadetten 1 had geen moeite met Springers. De ongeslagen status is geen moment in gevaar geweest. Er werd goed samengespeeld, alleen het scoren werd soms vergeten. Uitslag: 77-33. Topscoorder: Freddy Hofman met 20 punten. Vrijdag 14 februari om 21.00 uur in de Duikelaar heren 1 tegen Blitz. Europa Kinderhulp. Wilt u een kansarm kind een onvergetelijke vakantie bieden? 0182-634263 Hoera! Onze opa is morgen 65 jaar! Stefan Eva Laura Robbert Denise Sander Sara r-v i i i ..i j Waddinxveen- De dertiende competi heweek bracht beslist geen ongeluk voor de teams van badmintonvereni ging WBC Aeolus. In deze voorlaatste week behaalden zowel het tweede als bet vierde team na een mooie over winning het kampioenschap. Het tweede team, uitkomend in de v'erde klasse van de bondscompetitie reisde naar Bergen op Zoom voor de ontmoeting tegen het eerste team van ine Flying Shuttle '57. Ondanks de belangen die op het spel stonden peelde het team, bestaande uit Cor- nne Mojet, Maaike van der Weij, Den- ls van den Berg, Remon van Gem- Jen en Vincent Hartwijk, een goede edstrijd. Na de 8-0 overwinning was et kampioenschap dan ook een feit. gend seizoen zal het team uitko- en in de derde klasse van de bond. sporthal De Duikelaar had het vier de team, uitkomend in de tweede klas se van het district, het aanzienlijk moeilijker tegen het eerste team van Lobby uit Koudekerk aan den Rijn. Na de enkelspelen was de wedstrijd met 2-2 nog volledig in evenwicht. Door dat het team van Aeolus de eerste gemengd dubbel verloor keek men op een gegeven moment zelfs tegen een 2-3 achterstand aan. Doch het team ging niet bij de pakken neerzitten en trok zowel het tweede gemengd dub bel als de heren- en damesdubbel naar zich toe. Na de knappe 5-3 over winning kon het team, bestaande uit Sandra van Beekum, Lisette Kuypers, Alex van den Berg, Hans van Grieken, Eric Stolk en Dave Straver, de bloe men voor het behalen van het kam pioenschap in ontvangst nemen. Het team zal volgend seizoen haar opwachting maken in de eerste klasse van het district. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen- De volgende Waddinx- veense sjoelers zijn in de prijzen ge vallen: Klasse A: Jan Kersbergen. Wim Slingerland jr., André van Gemerén, Henk van Beek; Klasse B: Cor Faay, Asha den Drijver, Gerard Vos, Peter van Leeuwen; Klasse C: Sjaan Faay, Jan Olie, Cor van Gils, Dirk Faas; Klas se D: Gre Brouwer, Rinus Taktor, Otto Supusepa, Alex Supusepa; Klasse E: Yvonne Kersbergen, Dick Esveldt, A. van de Horst, Simon Supusepa. In de tweede ronde waren de prijzen voor: Kees Kuipers, Ronald Meyer, Simon den Oude, Cees van Wijk, Cor Kersbergen, Ben den Ouden, Marius Kersbergen, Dirkjan van Drunen en Trudy van Dam. De volgende sjoela vond is op 12 februari. Hoera Hoera Jordy wordt 4 jaar. H.G. opa en Oma Kotland en Danissa Oom Rien is 30 jaar! Gefeliciteerd en kusjes van Alisa en Dian Hiep Hiep Hoera, Chantal en Angelique alweer 3 jaar. Opa en Oma vd Velden KWEKERIJ I VAN OOSTEN NIE VO I OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Nieuwkoop/Zevenhuizen - Nadat de jeugdteams (tot 18 jaar) van Rentokil- ZVH de voorrondes met grote over macht hadden gewonnen, moesten zowel het jongens- als meisjesteam afgelopen zaterdag in Nieuwkoop aantreden voor de halve finales van het Nederlands kampioenschap Open-Club. Hoewel de verwachtingen hoog gespannen waren, mochten de tegenstanders niet onderschat wor den. Onder leiding van coach Ben van Ype ren bond het meisjesteam, bestaande uit een selectie van dames-1, -2 en -3, de strijd aan in de poule. Het bleek echter geen echte strijd te zijn, want met name het aanvallend vermogen van de ZVH-dames was opvallend veel groter dan van de tegenstanders. In de eerste partij werd met 15-4 en 15- 3 eenvoudig gewonnen van Gemini Kangeroes uit Voorschoten. De vol gende tegenstander Taurus uit Hou ten werd gedecideerd met 15-4 en 15- 4 aan de kant gezet. In de 3e poulewed strijd tegen Sarto uit Tilburg was na 15-1 in de le set de eerste plaats in de poule veilig gesteld. In de 2e set bracht coach van Yperen de 14-jarige Kim Walter als spelverdeelster in en zij leidde "haar" team naar een 15- 6 setwinst. In de kruisfinale wachtte een geduch te tegenstander, Zaanstad, dat een brede selectie had op ere-, le- en 2e divisieniveau. Maar de ZVH-dames waren aanvallend niet te stoppen en met name Patricia Kerver schakelde de eredivisiespeelster van Zaanstad blokkerend volledig uit. Spelverdeel ster Michelle Bijl bleef variëren met aanvalspatronen en met 15-6 en 15-11 werd Zaanstad afgetroefd en plaats ten de dames van Rentokil-ZVH zich overtuigend voor de finaleronde op 29 maart in Zutphen. Onder leiding van coach Nico den Hollander begonnen de jongens in hun eerste en, naar later bleek zwaar ste, partij tegen Zaanstad. Het duurde even voor er met de juiste organisatie en concentratie een achterstand kon worden omgebogen in een le set winst van 15-10, waarna de 2e veel sneller met 15-6 werd binnengehaald. Hoewel de volgende tegenstander Jo- dan Boys beslist een behoorlijk team in het veld bracht, en hiermee zelfs de kruisfinale haalde, kon het geen te genstand van niveau bieden aan Rentokil-ZVH, waar spelverdeler Ar jan Visser alle combinaties kon uit voeren en Sander de Graaf ondanks een ingetapete enkel het halve veld bestreek. Met 15-2 en 15-4 wer^de Goudse ploeg afgedroogd, waarna de partij tegen de plaatselijke favoriet Waterlanders wachtte. Met de 3e jeugdinternational Koen Duiverman op de buitenkant en Wouter van Asch op de midden als uitblinkers werd de eerste set met maar liefst 15-2 gewon nen, waarmee dele plaats in de poule verzekerd was. Coach den Hollander bracht vervolgens al zijn wisselspe lers in om ervaring op te doen. Nadat een 11-13 achterstand was omgebo gen slaagde dit team er ook in de laatste set winnend met 15-13 af te sluiten. Ook de laatste wedstrijd in de kruisfinale tegen VTC Woerden bracht geen spanning; met 15-2 en 15- 4 maakte Rentokil-ZVH duidelijk wie de sterkste was en op 29 maart in Zutphen met de beste 8 ploegen van het Land om het Nationaal kampioen schap mag strijden. natura beschikbaar gesteld. Ook dit jaar is bij de nominaties 'Gouwestae- te' weer goed vertegenwoordigd Boskoop- Woensdag 12 februari vin den in de Rozenburcht voor de twee de keer de Sportverkiezingen voor Boskoop plaats. Aanvang 20.00 uur Deze keer kon organisator 'Gouwe koerier', naast de Gemeente Bos koop, ook enkele sponsors aantrek ken. Naast bekers voor sportman, sportvrouw, sporttalent en sport ploeg worden ook enkele prijzen in door waterpolo-speelster Gillian van den Berg en master zwemmer Nic Geers. Ook de oud-Gouwestaete-le- den Wim Vermeulen (keeper bij AZC) en Mark van der Zijden (zwemmer bij DWK) zijn genomineerd. Belangstel lenden zijn van harte welkom. Door Gerard Verheiien Den Haag - Aanstaande zaterdag zed om 15.00 uur op de ijsbaan van het schaatscentrum "De Uithof" het startschot gegeven worden voor de zogenaamde Bever-cup. Aan de start komen alle bekende rijders en rijdsters van de Elfstedentocht. Henk Angenent, Erik Huizebosch, Bert Verduin, Henk van Benthem, Piet Kleine, Klasina Seinstra en Boukje Bron. e wedstrijden zijn ingedeeld in drie categorieën. De heren A- rijders, de heren B-rijders en de dames. De A-rijders rijden 150 ronden (60 km), de heren B-rijders 100 (40 km) en de dames 50 (20 km). Bij de A-rijders zijn naast de 5-hoofd- ige kopgroep van de Elfstedentocht ook van de partij Edward Hagen, de gebroeders Ruitenberg, Jan Eise Kromkamp, Peter Baars (nederlands kampioen kunstijs), Yep Kramer en verder nog Ruud Borst, zevende in de friese Elfstedentocht en winnaar van de alternatieve Elfstedentocht 1997 op de Weissensee. Bij de B-rijders doen uit de regio mee Bram van der Wouden uit Zevenhui zen en Gerrit Molenaar uit Nieuwer- kerk aan den Ijssel. Bij de dames zijn ondermeer aanwe zig de winnares van de Elfsteden tocht, Klasina Seinstra en Boukje Bron, die derde werd. Uit onze regio behoort de 22-jarige Bram van der Wouden van de Rotte- kade te Zevenhuizen tot een van de betere B-rijders. Met nog twee finale wedstrijden te gaan (inclusief de marathon van aanstaande zaterdag) staat hij op de 15e plaats in het B-klassement. Dat houdt in dat hij volgend jaar vrijwel zeker een promo tie maakt naar de A-rijders. Want degenen, die in het B- klassement bij de eerste 25 eindigen maken die overstap. Bram stond op z'n 6e jaar al op de schaats. En het werd zijn sport. Toen hij zich ruim vier jaar geleden in de regionale competitie bij de beste vier reed, werd hij tot de landelij ke B-rijders toegelaten. Hij was toen 18 jaar. Het feit dat hij binnenkort in het A-klasse ment uitkomt, dankt hij aan zijn prestaties die hij recentelijk le verde. Tijdens de Nederlandse kam pioenschappen werd hij elfde. Rij dend op het natuurijs van de Rotteme- ren bezette hij bij de aldaar verreden marathon de 24e plaats en dat tussen al die cracks van de Elfstedentocht. Gezien zijn leeftijd en de motivatie waarmee Bram zijn rondjes draait, zullen we (bij de A-rijders) nog veel van hem horen en zien. Bram van der Wouden. Na afloop van de heren A-wedstrijd zal Henk Angenent nogmaals in de bloemetjes gezet worden voor zijn overwinning in de Elfstedentocht. Voor hem is De Uithof zeer bekend terrein, omdat hij daar wekelijks zijn trainingsronden maakt.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9