Celine Dion en Lipstick favoriet in "Kijk eens wat ik kan"-show A Schoolmeubels voor Polen an Holland: iedere week in 29.00 Simon Stelling op Kunckelorgel Gespreksavond over armoede 40-Jarig jubileum K.V.V. Boskoopse bands in De Tunnel Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Maskerade speelt "Het spook van Canterville" Bijzonder concert voor bijzonder doel 19e jaargang nummer 704 19 februari 1997 IX Strijkstok Giften Hazerswoude-Dorp- Op woensdag 26 februari viert de Katholieke Vrouwenvereniging Hazerswoude- Dorp haar 40-jarige jubileum. Op deze avond neemt de cabaretgroep 'Spelen d'r Wijs' van de Plattelands vrouwen uit Moordrecht hen mee op een speurtocht naar geluk en belandt op de meest ondenkbare locaties. Tijdens de pauze worden er loten verkocht waarvan de hoofdprijs het uitgaansdaagje in mei is. De avond begint om 20.00 uur. Alleen leden kunnen zich opge ven tot en met vrijdag 21 februari bij mevrouw M. Kortekaas, telefoon Boskoop - Zaterdag 22 februari zul len in De Tunnel twee bands van Boskoopse origine een dubbelop- treden verzorgen. Het gaat om de Coverband Polle en de formatie Rubber King. De entree bedraagt f7,50 voor leden; niet leden betalen f 10,-. De zaal gaat om 22.00 uur open. Zevenhuizen - Op dinsdag 25 fe bruari zou mevrouw Klazien Roth- stein uit Zalk te gast zijn bij de afde ling Zevenhuizen van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen, Helaas is zij door ziekte verhinderd. De heer Rien van der Vorm van na tuur- en vogelwacht Rotta werd be reid gevonden de bijeenkomst van 25 februari te bezoeken. Het onder werp is: "De Rottemeren, natuurlijk bekeken". Aanvang 20.00 uur in Ho tel Vos. Er zal op deze avond een verloting worden gehouden. Waddinxveen-De toneelgroep Mas kerade speelt op vrijdag 14 en zater dag 15 maart het door Oscar Wilde geschreven blijspel "Het spook van Cantei ville". De voorstellingen vinden plaats in 1 'et Anne Frankcentrum aan het Jan *an Bijnenpad. Geïnteresseerden 'tmnen alvast kaarten bestellen bij 1 Semeijn, telefoon 0182-616503 (na '9-00 uur) of bij A. Nieuwerf, teie- '°on 0182-61402Ó. De toegang be- draagt flO,-; cjp en 65+ betalen f7,50. Boskoop - Het comité Woord en Daad organiseert op zaterdag 22 fe- ,Jar' een bijzonder concert in de J< reformeerde kerk aan de Zijde in j'Jskoop. De opbrengst van het con- Kornt ten goede aan de straat kinderen in Manilla. Medewerking aan het concert wordt verleend door onder andere '>nnenkoor De Gouwestem, 111 erkoor De Jonge ichtusklanken anderen. Een ieder is van arte welkom op deze avond die om iy.J{) Uur begint. Door Svlvia van Doornen Benthuizen - Hoe het voelt om voor één avond als een echte ster te schit teren, dat weten de finalisten van openbare basisschool "Arnoldus van Os". Op vrijdag 14 februari werd daar de finale-avond van de "kijk eens wat ik kan"-show (k.e.w.i.k.) gehouden; een playback- en sound- mixshow, uitgevoerd door leerlin gen vanaf groep 4 tot en met 8. In de gymzaal, die voor deze avond van een podium en spotlights was voor zien, werd voor een enthousiast pu bliek van voornamelijk ouders, broertjes en zusjes, het ene na het andere optreden weggegeven. an deze finale-avond ging een aantal voorrondes en veel Lgeoefen vooraf. Een jury, be staande uit ouders en leerlingen, be paalde aan de hand van deze span nende voorrondes in de school, welke solisten en groepen uiteindelijk door zouden gaan naar de finale. Omdat de deelnemers die in de voorrondes af vielen ook een prijs verdienden, kre gen zij een medaille. Bij Ingrid als "Sugar Lee Hooper" lag de moeilijke taak de spits af te bijten als eerst optredende finalist. Ver kleed als haar idool zorgde ze ervoor dat de sfeer er al snel in zat. Vervol gens kon men genieten van een imita tie van Lipstick, André van Duin, Mi chael Jackson, Queen, de Spice-girls, Kinderen voor kinderen, 3T, Marco Borsato, Smurfenhouse en Celine Dion. De derde kandidaat was Debo rah; zij zong als enige live en bracht SOI O Winnares bij de categorie 'groepen' Winny Leune met baar achtergrondzangeressen als Celine Dion haar lied "rode wangen" voortreffelijk ten gehore. Als afsluiting dansten leerlingen van groep 7 de Macarena. Voor de jury was het uiteindelijk een moeilijke taak om van al deze optre dens de allerbesten uit te kiezen. Na de koffie- en limonadepauze werd voor haar originaliteit en goede dans Freya Coenen (8 jaar, groep 5) als "Lipstick" gekozen tot eerste prijs- winnares bij de categorie "solisten". Zij kreeg een taart en medaille. Haar reactie na de prijsuitreiking: "Leuk! Vooral omdat mijn broertje, die zelf optrad als 3T, de hele tijd zat op te scheppen dat hij zou winnen." Ze was wel heel zenuwachtig geweest en had die middag voor de finale-avond nog veel geoefend met haar vriendinnetje Nikki als publiek. "Nu wil iedereen weten hoe mijn taart er uit ziet!", al dus Freya. Alle andere solisten kre gen vervolgens de tweede prijs, om dat de jury de keuze voor één tweede prijs-winnaar echt te moeilijk vond. Van de categorie "groepen" werd als beste Winny Leune (11 jaar, groep 8) als Celine Dion gekozen. Samen met haar achtergrondzangeressen Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - Volgens een richtlijn van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schappen kunnen schoolmeubels om de 15 jaar worden vervangen. Op 26 februari wordt de open- bare basisschool 't Reigerbos in Zevenhuizen ge- heel in het nieuw gestoken. Zo ook de kleutergroep van de Keijzerschool in Moerkapelle. Het oude schoolmeubilair gaat naar de stichting "Help Oost Polen". De stichting "Help Oost Polen" werd opgerictit vrijwel direct na de ramp met de kerncentrale in Tsjernobyl, niet zover van de Poolse grens. De stichting is een particulier initiatief en ontvangt geen subsidie. Ze is uitsluitend aangewezen op giften. De stichting is niet alleen actief in Polen, maar ook in andere Oosteuropese landen en in een aantal Afri kaanse staten. Ze heeft sociale zorg voor dak- en thuislozen en gehandicapten hoog in het vaandel staan, net als onderwijs en medisch zorg. De contacten met de betreffende landen zijn tweeër lei. Aan de ene kant krijgt ze aanvragen uit die landen, die dan geverifieerd worden bij de autoriteiten ter plaatse of via eigen kanalen Anderzijds worden be paalde instanties dopr de stichting attent gemaakt op zaken zoals bijvoorbeeld de schoolmeubels uit Zeven huizen-Moerkapelle. De stichting werd overigens op het schoolmeubilair opmerkzaam gemaakt door de schoolleverancier van de nieuwe tafels en stoelen. Dit resulteerde in een verzoek aan Rob Petersen, direc teur van zowel 't Reigerbos als de Keijzerschool, om de spullen te mogen bestemmen voor Polen. Anique, Michelle en Latoya was zij hier uiteraard heel blij mee. Hun reac tie: "Hoewel we heel zenuwachtig waren en het bijna in ons broek de den, willen we onze school graag be danken dat we voor zo'n geweldig publiek mochten optreden. We vin den het ontzettend jammer dat we er volgend jaar niet meer bij zullen zijn," aldus de meiden. De tweede prijs in deze categorie werd gedeeld door Anne en Thomas (groep 4) als Mi chael Jackson en Edwin en Vinoo (groep 8) met het pizzalied van André van Duin. Hazerswoude-Dorp- Zaterdag 22 fe bruari verzorgt de bekende organist Simon Stelling uit Alphen aan de Rijn een concert op het unieke Kunckelor gel van de Gereformeerde Kerk in Hazerswoude-Dorp. Hij zal deze avond onder ander werken ten geho re brengen van J.S. Bach, F. Mendels sohn Bartholdy, L. von Beethoven en A. Guilmant. Simon Stelling is als vaste organist verbonden aan het Steinmeyer-órgel van de Adventskerk te Alphen aan den Rijn alwaar hij diverse grote pro jecten verzorgt. Het concert van 22 februari begint om 20.00 uur. De toegang is vrij al wordt er aan het eind wel een collecte ter bestrijding van de kosten en voor het orgelfonds gehouden. Op de vraag aan de voorzitter van de stichting of er veel aan de strijkstok blijft hangen, antwoordt hij: "Dat er 100% op de plaats van bestemming komt, kan ik niet garanderen. Wie dat wel doet, mist realiteitszin. Ik heb eens een Poolse econoom gesproken die het volgende zei. Als 100 m:l water aan de ene kant in de pijpleiding gaat, komt er aan de andere kant vrijwel nooit dezelfde hoeveelheid uit. Er is Adjunct directeur Manneke van Essel en directeur Rob Petersen. De stichting wordt voor wat betreft kleding geconfronteerd met een te kort van 25 De nood in bijvoor beeld Polen schijnt vrij hoog te zijn. Niet alleen kleding is hard nodig, ook andere materiële en niet materiële zaken kan de stichting goed gebrui ken. Voor meer informatie: Stichting Help Oost Polen, p/a Margrietlaan 29, 6713 PK Ede (telefoon 0318-614935, fax 0318-651805). Het gironummer van de stichting is 4165591. altijd wel een kraantje of leertje dat lekt. Wij kunnen en zullen dan ook nooit die garantie geven. Wij kunnen niet bij elke vrachtwagen een politie agent neerzetten. Wat we wel doen, is bij de autoriteiten navraag doen of de goederen zijn aangekomen. In het ge val van de schoolmeubels uit Zeven huizen-Moerkapelle moet de ontvan gende school een verklaring van ont vangst aan ons opsturen." Zevenhuizen - De Vereniging Vrijzinnig Hervormden organi seert op dinsdag 25 februari een gespreksavond met als thema: "Armoede". Dominee G.H. Baudet uit Aiphen aan den Rijn houdt een inleiding. De avond begint om 20.00 uur in het kerkgebouw van de Verenê ging Vrijzinnig Hervormden aan ae Dorpsstraat 139 in Zevenhui zen. Een ieder is van harte wel kom.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1