Fred van Zoest winnaar "Langs de Gouwe Loop" Vincent Dijkstra provinciaal kampioen turnen Fittest voor beginnende lopers Kennismaken met kanovaren BROUWER DE KONING Goede scores midgetgolfrecreanten regio Moerkapelle lijdt eerste thuisnederlaag Heren 2 verliest aansluiting met de top Joeri Kraaijestein prolongeert twee titels UITVAARTVERZORGING Vier Toos turnsters naar N.K. Berlinda en Maijoleine naar Bedrijfscompetitie Schietvereniging Hart van Holland/5 maart 1997 pagina 13 Basketbal VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN QRGEN Aanmelding Badminton Onor Karin van Langeraad Waddinxveen-Onder prachtige weersomstandigheden werd zaterdag 1 maart de 29e editie van de "Langs de Gouwe Loop" gehouden. Met een sterk deelnemersveld ging om half twee de officiële KNAU wedstrijd van 10 kilometer van start. Al direct ontstond er een kopgroep met Van Zoest, Hol, en Robin en Jeroen Punt. In eerste instantie ging Robin Punt aan de leiding, maar halverwege werd Punt door Van Zoest en Hoi ingelopen. De bijzonder spannende eindsprint werd in het voordeel van Fred van Zoest van AV '47 beslist. Als tweede finishte Jeroen Punt van RRA en als derde kwam Gerard Hol van VN over de eindstreep. Bij de dames was de zege ook voor AV '47. Van deze club kwam Sonja Kleijn als eerste binnen. Waddinxveen- Zaterdag 1 maart wa ren de Provinciale Turnkampioen- schappen voor Zuid Holland voor he ren in de sporthal te Krimpen aan den Ussel. Tijdens deze wedstrijd werd gestreden om de Kampioenstitel in de diverse categorieën. Tevens plaats ten de beste turnsters van deze wed strijd in de categorie B en c zich voor de landelijke Voorwedstrijden. Vincent Dijkstra turnde in niveau 5c. De ringoefening was voldoende; Vin cent liet een goed hoeksteunheffen zien. Bij de sprong liet Vincent een over slag zien waarbij er onvoldoende werd. afgekaatst. In de brugoefening hield Vincent zijn handstand niet lang genoeg aan waardoor hij punten ver loor echter tijdens zijn rekoefening liet hij een goede wegzet-salto zien. De voltige oefening van Vincent was perfect, hij verdiende daarmee een 9,6. Met deze zeer goede score werd Vincent Dijkstra Provinciaal Kam pioen met 47,20 punten. Vincent draaide een goede wedstrijd en maakt zich klaar voor de landelijke wedstrij den. Moerkapelle- De voetballers van de v.v. Moerkapelle leden zaterdag tegen LSW uit Leiden hun eerste thuisne derlaag van dit seizoen. Halverwege de tweede helft werd het volkomen onverwacht 0-1. Een slap schot van de LSW rechterspits werd door doelman Van der Kraan volko men verkeerd beoordeeld en tergend langzaam rolde de bal het doel in. Ondanks deze nederlaag blijft Moer kapelle meedoen, aangezien ook Lug- durum en Berkel puntverlies leden. Zaterdag 8 maart volgt de lastige uit wedstrijd bij Aarlanderveen om 14.30 uur. Moerkapelle 2 blijft de ranglijst riant aanvoeren. Nu werd Oudewater 3 met 4-1 verslagen. Waddinxveen- Heren 2 verloren de uit wedstrijd tegen koploper Dunkinn. Winst was er voor Heren 4. Jongens aspiranten 1 verloor nipt. 'n verband met het basketbalgala kwamen de Rayonteams niet in actie, flyers had ook maar een beperkt wed- sthjdprogramma. Een van de wedstrijden, Dunkinn te gen Heren 2 was een strijd van de ongeslagen koploper (Dunkinn) te gen de runner-up (Flyers). De laatste weken kreeg Flyers - dankzij de ene na de andere overwinning - steeds meer hcht op de eerste plaats in de compe titie. Met vier punten achterstand op de nummer 1 en de wetenschap dat de uit - en thuiswedstrijd nog op het pro gramma stond, was er nog van alles mogelijk. De wedstrijd in Roelof- arendsveen was een spannende aan gelegenheid. Jammer dat Flyers maar met vijf spelers aanwezig was. De eer ste helft werd afgesloten met een klei ne voorsprong. De start van de twee de helft was voor Dunkinn, dat met een score van 10-0 een - zoals later bleek - beslissende voorsprong nam. 'erna bleven beide teams scoren en was er geen verschil in sterkte, zodat Dyers de opgelopen achterstand niet meer goed kon maken. Uitslag 56-50. Heren 4 zorgde voor een verrassing door Jumpers met een nederlaag naar huis te sturen. Het was een spannen de strijd. Beide teams waren aan el kaar gewaagd en het verschil in score bleef steeds binnen de vijf punten. Wel stond Flyers steeds aan de posi tieve kant van de score en was Jum pers gedwongen risico's te nemen. De Waddinxveners profiteerden hier goed vanUitslag 49-43. Topscoorder: Ton Baan met 21 punten. Jongens aspiranten 1 speelde een goede en spannende wedstrijd tegen Leiderdorp. De twee aan elkaar ge waagde ploegen streden voor elk punt. De eerste helft gaf een iets beter Leiderdorp te zien, maar dankzij 100% inzet werd de schade beperkt tot 26 31. In de tweede helft waren beide ploegen gelijkwaardig-waarbij Flyers enkele malen tot op een punt kon naderen - maar uiteindelijk ging Lei derdorp toch met de winst naar huis uitslag 55-59. Topscoorder: Biniam David met 20 punten. Vrijdag 7 maart om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 1 tegen Cady '73. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Waddinxveen- Afgelopen zaterdag 1 maart heeft in Terneuzen de eerste Voorwedstrijd turnen voor dames plaatsgevonden. Voor deze Voorwed strijd hadden zich vijf Toos-turnsters via de Regionale Kampioenschappen geplaatst. Tijdens deze Voorwed strijd konden de dames een startbe wijs bemachtigen voor de Plaatsings wedstrijd voor het Nederlandse Kam pioenschap. In een gezellige, grote en druk bezette sporthal was Toos tijdens deze wed strijden met vijf dames vertegen woordigd: José Droge in de categorie Pupillen, Anke Lutz in de categorie Junioren, Nelleke Dröge in de catego rie Jeugd en Maaike Braat en Marlies Asscheman in de categorie Senioren. Alleen Marlies plaatste zich niet voor de plaatsingswedstrijden in april. Waddinxveen- De Waddinxveense Berlinda en Marjolein Verweij plaats ten zich, samen met 6 ploeggenoten van het Zoetermeerse Pro Patria voor de plaatsingswedstrijd in april waar zij allen gaan proberen een plaats op het NK-C-lijn te bemachtigen. André, Pili en Robin, veel geluk in Spanje. Het ga jullie goed. Groetjes Bert Mimi Nanda Alex en Daniëlle veel geluk op jullie trouwdag op 7 maart. H.G. pa en ma van Elleswijk Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijyie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. KWEKERIJ - GEf SÉfil GEEN KOOPAVOND \s> VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 1 ..4 afHnnlzoliilz rran hpt a; Op zaterdag 22 maart organiseert at letiekvereniging SC Antilope op de baan aan de Alberdinck Thijmlaan een test voor iedereen die benieuwd is naar zijn of haar fitheid. Aan de hand van diverse testen wordt de fit heid gemeten door speciaal opgelei de testleiders. Uiteraard worden deze testen vertrouwelijk en met grote aan dacht voor privacy uitgevoerd. De fittest is opgebouwd uit bestaande testen en kent onderdelen die speci fiek gericht zijn op de loopsport. Doordat de testen gestandaardiseerd zijn, is het mogelijk voor de deelne mers om een paar maanden later, tij dens een herhalingstest, vorderingen te laten vaststellen. Het resultaat van de test wordt na afloop, afhankelijk van het aantal deelnemers kort of uitgebreid, met de individuele deelnemer besproken. Op 22 maart worden de testen afgeno men vanaf 10.00 uur. De laatste test ronde begint om 13.00 uur. Om verze kerd te zijn van deelname is het ver standig alvast (telefonisch) te 'reser veren'. De kosten voor de test, inclu sief de resultaatverwerking, een bro chure en advies is f 15,-. Aangeraden wordt sportkleding en wandel- of sportschoenen mee te nemen. Informatie bij: Gerard Dekker (0182- 616593), Cees van der Harst (0182- 611137) en Cor Boon (0182-610896). Boskoop/Zevenhuizen- Zaterdag 8 maart organiseert de Boskoopse ka novereniging 't Schouwtje vanaf 19.00 uur een kano-avond in het overdekte zwembad van Zevenhuizen. Belang stellenden worden in de gelegenheid gesteld om kennis te maken met kano varen en de Boskoopse vereniging in het bijzonder. Op deze avond kan men alles te weten komen over de verschillende vormen van kanovaren. Het recreatieve varen voor het hele gezin, heerlijk met z'n allen peddelen op een plas of rivier. Het meer sportieve kanoën op de gro te rivieren, het Usselmeer of de Zeeuwse wateren voor mensen die een uitdaging zoeken en natuurlijk het spectaculaire wildwatervaren voor de waaghalzen. In het zwembad worden deze avond door beginners en gevorderden ver schillende technieken geoefend. Hoe stap je in en wat is de beste vaarhou- ding? Hoe voorkom je omslaan en wat moet je doen als dit onverhoopt toch gebeurt? Wat is eskimoteren en hoe krijg je dit onder de knie? Allemaal vragen waar een antwoord op gege ven kan worden. De Boskoopse kanovereniging is een kleine maar zeer actieve vereniging die geïnteresseerden op weg helpt en desnoods op sleeptouw neemt. In het vaarseizoen, van april tot oktober wordt iedere week een tocht gevaren waaraan men geheel vrijblijvend kan deelnemen. Daarnaast wordt jaarlijks een kanoweekend georganiseerd en wordt een kanocursus gegeven. Iedereen is welkom op zaterdag 8 maart in zwembad De Koornmolen, vlakbij de camping aan de Rotteme- ren in Zevenhuizen. Van 19.00 tot 21.00 uur staat de koffie klaar. Neem gerust zwemkleding mee zodat even tueel een klein stukje gevaren kan worden. Informatie: 0172-214157. Zaterdag 8 maart speelt de toneelvereniging van V.O.O. het toneelstuk "Tina Totalos" in dorpshuis Swanla. Aanvang 20.00 uur Waddinxveen- De prijzen bij de Wad dinxveense sjoelers zijn gegaan naar: Frans Bouwmeester, André van Gem- eren, Henk van Beek, Ed den Drijver, Adri Faas, Gerard Vos, Cees van Wijk, Cor Faay, Ruud Pos, Cor Kersbergen, Sjaan Faay, Riet van Wijk, Ben den Ouden, Gré Brouwer, G. Loef, Otto Supusepa, Dick Esveldt. Tweede ronde: Jan Olie, Simon den Ouden, Ceron van Beek, Rinus Taktor, Cees van Wijk, Teus Visser, Jan van Beek, Marius Kersbergen, Dirk Jan van Drunen en Bas Brouwer. Waddinxveen- Na de tweede ronde komt er wat tekening in de strijd om de ereplaatsen. Aan kop bij de teams gaat met 606 punten M.T.S. Houdijk met op de tweede plaats Politie IJssei en Gouwe met 537 punten. Derde is Z.W.N. met 506 punten en vierde is kwekerij R.J.M. Rijnbeek met 477 pun ten. In het persoonlijke klassement is de leiding na twee ronden in handen van H. Houdijk met 239 punten. Tweede P. Theussen met 219 punten, derde is M. Houdijk met 204 punten en vierde G. Verhoef met 197 punten. Voor de derde ronde wordt er op 11 maart geschoten. Boskoop- Het afgelopen midgetgolf- seizoen heeft de midgetgolfvereni- ging De Trekvogels een kleine compe titie in het leven geroepen voor de recreanten die zo nu en dan eens een balletje komen slaan op de baan aan de Azalealaan. Om het spel goed door te hebben valt voor de beginners nog niet mee, maar bij elke baan is een beschrijving aan gebracht van de beste manier om de bal in het hole te krijgen. De recreanten konden hun scorekaart in de kantine inleveren als zij dachten een goede score te hebben behaald. En het moet gezegd, er zaten heel behoorlijke scores tussen. De uitslag: Heren: 1. Ton Klijn, 2. F.W. Rabouw sr., 3. F. Rabouw jr. Dames: 1. Carla Luiten, 2. J. Rooze- boom, 3. Jaqueline Hamstra. Jongens: 1. Paul Snabel, 2. Tim van Breda, 3. Bas van Breda. Meisjes: 1. Angelique van der Loo, 2. Marissa Geers, 3. Linda Geers. De prijswinnaars hebben inmiddels bericht gehad. Waddinxveen- Onlangs werden de jaarlijkse clubkampioenschappen ge houden bij de badmintonvereniging Aeolus. Op twee achtereenvolgende vrijdagavonden en de daaropvolgen de zaterdagen werden er vele span nende partijen afgewerkt in sportzaal Groenswaard en sportzaal De Duikel- Bij de selectie werd de finale in het damesenkelspel gespeeld tussen Marloes van Heteren en Linda Wiegel. Marloes behaalde de titel overtui gend door met 11-2 en 11-4 Linda te verslaan. De titelstrijd in het herenenkelspel werd beslist in een finalepoule. Joeri Kraaijestein prolongeerde voor de tweede maal zijn titel door overwin ningen op Rémon van Gemeren (15-3 en 15-12) en Sander Treffers (15-6 en 15-5). Rémon stelde de tweede plaats veilig door met 15-12 en 15-12 te win nen van Sander. Ook in het gemengd dubbelspel werd de titel geprolongeerd door Joeri Kraaijestein samen met Marloes van Heteren. In de finale werd het 15-6 en 15-8 tegen Sander Treffers en Linda Wiegel. Marloes van Heteren en Corrine Mojet behaalden de titel in het dames dubbelspel door naaste belagers El len Bos en Maaike van der Weij met 15- 4 en 15-3 te verslaan. Ellen en Maaike waren op hun beurt te sterk voor Pa tricia van Daal en Linda Wiegel (15-8 en 15-8). In het herendubbelspel won hét gele genheidsduo Rémon van Gemeren en Jeffrey van Ham de finale overtuigend van Corné de Heij en Sander Treffers met 15-5 en 15-6. Bij de competitiespelers ging de titel in de damesenkel naar Inchela Schenkels. In de finale was zij met 11- 6 en 11-5 te sterk voor Kora Stuij. Luutzen van der Spek won de finale in de herenenkel vrij overtuigend met 15-5 en 15-8 van Raymond van Esch. In het gemengd dubbel schreven Ri- cardo Lamberts en Mieke Bonsang de titel op hun naam door met 15-10, 10- 15 en 15-4 Gijs Heikamp en Kora Stuij te verslaan. De titel in de damesdubbel ging naar Wanda van Hoven en Inchela Schenk els, die met moeite Mieke Bonsang en Kora Stuij van zich af wisten te hou den. Gijs Heikamp en Luutzen van der Spek behaalden de titel in de heren- dubbel ten koste van Erik van Hoven en Ricardo Lamberts. In een boeiende wedstrijd werd het 15-7, 9-15 en 15-10 voor Gijs en Luutzen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13