en proeven bij De Nessevliet Unieke foto's in Op Moer Omleiding van de traverse van de N219 door Zevenhuizen VOO speelt "Tina Totalos" Vaasje gezocht Dames ZVH wacht zware klus 65 Jaar "Sursum Corda" Moerkapelle Foto's in het Hart van Holland Rentokil weer niet langs Capelle TZM verliest fors Rivierencompetitie Koffieochtend Plattelandsvrouwen fTart van Hol land ƒ5 maart 1997 pagina 25 Volleybal Lustrumconcert Agenten Uitvoeringen he? ^rStepriis- Lustrumconcert Anjerfonds Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Voorjaars- /Najaarscompetitie )oor Gerard Verheijen Oud Verlaat - Ter afsluiting van de projectweek over voeding was het vorige week donderdagavond voor de ouders, familie en bekenden lek ker smullen bij de christelijke basis school "De Nessevliet" in Oud Ver laat. In het kader van die projectweek waren de kinderen zelf kaas wezen maken. Ook zijn ze op bezoek ge weest bij een eierhandel en een koek jesfabriek. Verder deden ze zelf boodschappen om speciaal voor de openavond lekkere hapjes te maken. Om de kinderen bewuster te maken van een goede voeding was door de schoolleiding tijdens de projectweek een schoolarts uitgenodigd om hier over iets te vertellen. Want gebleken was dat sommige kinderen door een verkeerde voeding ondervoed wa ren, dat wil zeggen teveel van het verkeerde (snoep en aanverwante artikelen) en veel te weinig van het goede. Ook bleek dat een aantal kin deren door verkeerde tussendoor tjes ver boven het normale lichaams gewicht zat. Binnenkort wordt over het belang van een goede voeding (dat wat het lichaam nodig heeft aan koolhydraten, eiwitten, vetten, vita mines, mineralen en spoorelemen- ten) nog een aparte ouderavond ge organiseerd. Zevenhuizen - Na het ingecalculeer de verlies tegen koploper PZ-Dyna- mo afgelopen zaterdag, wacht het eerste damesteam van Rentokil-ZVH een paar lastige wedstrijden. Zater dag 8 maart om 14.00 uur ontvangt het de subtopper Micro Electra uit Roosendaal, dat onlangs Longa wist te verslaan. Datzelfde Longa komt maandag 10 maart om 20.00 uur op herhaling in Swanla om het wed strijdgedeelte over te spelen, dat in tweede instantie door de Beroeps commissie van de Nevobo ongeldig is verklaard. Als gevolg van een sim pele fout in de opslagvolgorde, die destijds niet is vastgesteld, moet de met 3-0 door ZVH gewonnen wed strijd vanaf 12-7 in de tweede set worden overgespeeld. Het is het team er alles aan gelegen deze forme le truc van Longa met een tweede overwinning af te straffen. Eenvoudig zal het echter niet worden, want de selectie verkeert niet in topvorm. Ook de wedstrijd tegen PZ-Dynamo maakte duidelijk dat de ploeg slecht om kan gaan met spanning. Na, een flitsende start en een 0-5 voorsprong, werd het 5-5 als gevolg van een falen de pass. De ploeg uit Zevenhuizen kon geen tegenstand van betekenis bieden en verloor afgetekend met 3-0 (setstanden 15-8, 15-7 en 15-6). Hoewel Micro in goede vorm steekt, is het een ploeg die zeker in uitwed strijden kwetsbaar is. Met steun van het thuispubliek moet ZVH erin kun nen slagen de aansluiting met de top te behouden. Moerkapelle- In Dorpshuis Op Moer worden twee weken lang de foto's tentoongesteld, die- door 41 basis schoolkinderen zijn gemaakt. In aan- merking genomen dat veel kinderen nog nooit hadden gefotografeerd werden veel van de 307 foto's door de leden van de Fotohobbyclub als uit zonderlijk goed beoordeeld. De kin neren hebben veel opgestoken van de vooraf besproken punten waarop je moet letten voor je gaat fotografe ren. Deze middag werd in het kader van de woensdagmiddagactiviteiten in het Dorpshuis georganiseerd door de Fotohobbyclub in samenwerking met de Fotoboetiek. De foto's zijn nog tot 19 maart te bezichtigen tijdens de openingsuren van Op Moer. Moerkapelle- De Christelijke Ge mengde Zangvereniging "Sursum «>rda bestaat dit jaar 65 jaar. P Z9 januari 1932 werd de oprich tingsvergadering gehouden. De men en van het eerste uur waren Wout egwaard. Frank Paul en zijn vrouw, ~n °feedijk (ook wel Jan de Post "oemd). Gerrit Zegwaard en Mar- rJJ u lading van de vergade- g had juffrouw Bosscher, onder wijzeres. ^nkele dirigenten die slechts kor- m(Jj V?°.r het koor stonden, kwa- hnn f dirigenten die het koor jaren- nng„ U w bleven: de heer Looren de Cirri' »?ns van Collem en Teun laar H' omenteel is Hans de Wit al 8 LSWf van het koor. Helaas I eert i koor na het Lustrumcon- |fi,p;.°P14 maart verlaten. Zij muzika- 1 koor !D ,enthousiasme zal door het fc"°cdegemist worden, de W,s,um Corda" dirigeert Hans Jmanno°u Westlands dames- en ■koor pn pr en het interkerkelijk hoon 01r "Sparkling Voices" te erd door "Sursum sen WaierKlmee,gedaanaanconcour- haald dlverse prijzen be- zelfs ePn n 1935 in Nunspeet *erd een iparige iubileum in 1982 toor in 1=7 0Pgenomen, terwijl het radi0Droarere 'ar!en ook aan enkele laatste H^,ma.s meewerkte. De allen jaren kwam het ac cent meer te liggen op uitvoeringen in zorgcentra en medewerking aan onder meer paas- en kerstzangdien sten. Vorig jaar gaf "Sursum Corda" een zomeravondconcert. Het repertoire varieert van het een voudige geestelijke lied tot de meer uitgebreide klassieke koorwerken. Voor de Lustrumconcerten worden grotere stukken ingestudeerd. In 1992 was dat onder meer "Mirjam's Siegesgesang" van Schubert. In verband met het 65-jarig jubileum wordt dit jaar op 14 maart een Lus trumconcert georganiseerd in de Nederlands Hervormde Kerk te Moerkapelle. Op het programma staan gedeelten uit de "Elias" van Felix Mendelssohn- Bartholdy, "Die Flucht der heiligen Familie" van Max Bruck en het "Glo ria" van Antonio Vivaldi. Aan het concert werken mee: Marga ret Roest, sopraan; Hebe Dijkstra, alt; Joep Moonen, pianist en Peter Ver- weij, orgel. De algehele muzikale lei ding is in handen van dirigent Hans de Wit. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is open om 19.30 uur. De toegang is gratis. Bij de ingang van het kerkge bouw is een uitgebreid programma boekje te koop. Mede dankzij het Anjerfonds kon het koor nieuwe koorkleding aanschaf fen. Ook subsidieert het Anjerfonds het Lustrumconcert. Moerkapelle- Het eerste team van Tafeltennisvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle heeft de thuiswedstrijd tegen WPK/Svn 3 uit Naaldwijk stond voor aanvang van de wedstrijd op de derde plaats met twee punten achter TZM. Door deze uitslag is TZM mini maal een plaats gedaald. Ad van Heij- ningen en Guus van Amerongen wis ten nog wel een partij te winnen maar Adriaan van Belzen slaagde daar niet in en verloor alle partijen. Ook werd de dubbel verloren. De meeste par tijen werden in de derde set close verloren. Het tweede won wederom: dit keer met 9-1de thuiswedstrijd tegen TOP 9 uit Haastrecht. Gerard Reijm, Hans Hoï en Hans Regters wonnen al hun partijen. De dubbel werd verloren. Door deze uitslag staat dit team op de tweede plaats. Team 3 won de uitwedstrijd tegen Vriendenschaar 22 uit Gouda met 3-7. Dick van Vliet won drie partijen ter wijl John Meurer en Kees de Wilde twee partijen wonnen. De dubbel werd verloren. Team 4 speelde in de uitwedstrijd tegen BOK 7 uit Bodegraven met 5-5 gelijk. Simon Wondergem won twee partijen terwijl Anne Duursma en Bart Klos een partij gewonnen. Voor laatstgenoemde is dit een schrale score. De dubbel werd gewonnen. Tearn 5 verloor fors met 1-9 de thuis wedstrijd tegen OTTV uit Ouderkerk aan den IJssel. Een gedeeltelijke oor zaak was dat er helaas met twee man gespeeld moest worden omdat Al- bert Thunnjssen niet kon spelen. Al leen Harm Rodenboog wist een partij te winnen. Ook werd de dubbel verlo- Zevenhuizen-Moerkapelle- De twee de wedstrijd van de rivierencompeti tie is op 1 maart gehouden in de Lek bij Schoonhoven. De vangst is rede lijk; de negen deelnemers wisten to taal 24.740 gram vis te vangen. H. van Zwienen werd eerste met een vangst van 7610 gram, de tweede plaats was voor J. Wiersma met een gewicht van 7080 gram en derde werd A.J. Stubbe met 3800 gram. Op zaterdag 8 maart begint de voor-/ najaarscompetitie, vertrek vanaf par keerplaats bij Hotel Vos om 7.00 uur. Nadere informatie: telefoon 079- 5932788. Het gemeentebestuur van Zevenhui zen-Moerkapelle heeft zeer enthou siast kennis genomen van het besluit van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland om in te stemmen met het tracé voor de aan leg van een omleiding van de N219 ten oosten van de kern Zevenhuizen conform de conclusie van het eind rapport "T raverse Zevenhuizen" (va riant 3) met een nieuwe aansluiting op de A12. Als de Statencommissie van Verkeer en Vervoer met het voorstel van Ge deputeerde Staten instemt, zal aan de minister van Verkeer en Water staat worden verzocht om de aanleg van de omleiding op te nemen in de planstudiefase van het MIT 1998- 2002 (Meerjareninvesteringen Infra structuur en Transport). Aangezien dit besluit betrekking heeft op de hoofdlijnen van het om leidingstracé mag het duidelijk zijn dat er op dit moment nog geen in zicht is inzake de uiteindelijke detail lering. Het besluit kan beschouwd worden als een concrete stap in de richting van de oplossing van de jarenlange overlast voor de inwoners van de kern Zevenhuizen, met name voor de aanwonende van de Burgemeester Klinkhamerweg. Zevenhuizen- Zaterdag 8 maart speelt de toneelvereniging van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs in dorpshuis Swanla he toneel stuk "Tina Totalos". Een groot slopersbedrijf heeft een nieuwe autokraker aangeschaft. Het is de grootste van Europa. Met de nodige poeha moet het apparaat in gebruik worden genomen, maar er is alleen nog geen naam voor het ding gevonden. Na enig nadenkwerk wordt het apparaat "Tina Totalos" genoemd, naar het rijke Griekse vriendinnetje van de zoon des hui zes, die zegt haar op zijn vakantie te hebben ontmoet. Zij schijnt de doch ter van een rijke Griekse reder te zijn, wat ma al helemaal ziet zitten. Maar zoonlief heeft er nogal op los gefantaseerd en werkt zich met zijn verhalen nogal in de nesten als zijn vader er, met geweld, op staat dat Tina overkomt om de ingebruikname van de autokraker officieel bij te wo nen. Want het probleem is dat Tina helemaal niet bestaat. En hoe dat opgelost wordt... Het toneelstuk begint om 20.00 uur endezaal is vanaf 19.30 uur geopend. Tijdens de pauze is de traditionele verloting en na afloop zorgen "The Party Lights" voor een gezellige mu zikale voortzetting van de avond. Zevenhuizen - Rentokil/ZVH speelde zaterdag voor de derde keer in 1997 tegen streekgenoot Alcom/Capelle. Ondanks de goede start wist Rentokil ook deze wedstrijd niet in winst om te zetten, met 3-0 won Alcom de wed strijd via de setstanden 15-13,15-9 en 15-13. Rentokil begon met het basis-zestal: Kristian van der Wel, Gijs Ronnes, Matt Lyles, Michiel van der Kuip, Joost Looman en Ferry van Hal en coach Teun Buijs zag zijn spelers in de eerste set een gelijkopgaande strijd voeren. Rentokil kwam nog op een 13-12 voorsprong, maar Alcom wist door een sterke service de set winnend af te sluiten. In de tweede set was een foutenfestival van de Ze- venhuizense spelers de basis voor de setwinst van 15-9 voor Alcom. Rentokil begon in de derde set weer sterk en wist door veel servicedruk op de Capellenaren naar een 9-2 voor sprong te komen. Hierna bleven de spelers van Rentokil risicovol serve ren, wat uitmondde in vele service- fouten. Hierdoor kon Alcom lang zaam maar zeker onder de druk uit komen en kon spelverdeler Arnold van Ree zijn aanvallers weer opti maal aanspelen. Alcom kwam langs zij en ging door naar een 9-12 voor sprong. Rentokil wist nog tot 13-13 op gelijke hoogte te komen, maar kon de beslissende punten weer niet sco ren en moest deze weer met 15-13 inleveren bij Alcom/Capelle. Door dit verlies en de winst van Kui pers/Zwolle tegen Link, staan Kui pers en Rentokil weer gezamenlijk op de derde plaats in de SNS-league. Aanstaande zaterdag spelen de Rentokil heren tegen Ecostyle/Sudo- sa in Assen, winst op Sudosa is van belang om de derde plaats vast te houden. Moerkapelle - De afdeling Moerkapel le van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen houdt op dinsdag 11 maart een koffieochtend in dorps huis Op Moer. Aanvang 9.30 uur. Het onderwerp van deze ochtend is: "Plantjes stekken en vermeerderen". Mevrouw Tonny van der Plank zal spieken over dit onderwerp. Om 10.30 uur zal de heer R. de Gooijer, wethouder van Zevenhui zen-Moerkapelle, een boom planten voor dorpshuis Op Moer. Deze boom heeft de afdeling Moerkapelle ont vangen ter ere van het 60-jarig be staan van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Zuid-Holland. Iedereen is van harte welkom. Op de van de familie Hoogen doorn aan de Knibbelweg in Zevenhuizen reiken en kele rozen tot aan de nok van de kas. Normaal gesproken worden de rozen niet langer dan één meter, in dit geval is één struik met twee uitlopers 'uitgeschotentot wel zes meter.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 25