Boskoop 1-1-2 Daar red ie levens mee 1e monteur Vrouwenbijbel- kring Anjerrit 06-11 11-2 an ITKT VEI NDEN Vijf teams in eerste klasse Manifestatie "In actie voor olifanten" op 8 maart in het clubgebouw van SV Feijneoord FA.J.VD.JAGT&Z1V WMMMMMMMMMWtWMM VRIJENHOEK BV Wqr dt Hart van Holland/5 maart 1997 Pagina 27 autobekleding meubelen caravan kussens komplete interieurs WIM HOFMAN AUTO'S VAKGARAGE1 ALTIJD VERTROUWD DICHTBIJ NNim Hofman kutos Uniform nummer van levensbelang W'jkschakeling op Europees niveau Oude nummer gefaseerd buiten werking Grootscheepse campagne Jeu de Boules 010-5216520 Voor het vakkundig stofferen van Bermwea 22 3059 LA Rotterdam Tel. 0180-312806 ^--^ Boskoop- De VW Boskoop heeft onder andere in de foorverkoop: -De Dijk op 28 maart in Hellendoorn; - Paasrockop 29 maart in De Meern; Nacht van Oranje op E9 april in Ahoy Rotterdam; -Torhout/Werchter van 4 lot en met 6 juli op het Festivalterrein aldaar; Ruth Bacott op 5 april in de Rai Amsterdam; René Froger extra foorstelling op 3 mei in de Rai Parkhal Amsterdam; - tamson en Gert op 5 en 6 april in Carré Amsterdam; - Het koorjaarsfeest' modepresentaties van onder andere Regilio Tuur in Escape Amsterdam op 4 april; -Wibi toerjadi Lentetournee op zondag 25 mei in het Concert gebouw Amsterdam. Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie de advertentie op deze pagina Vakgarage Vrijenhoek is een snel groeiend universeel garagebedrijf Vanwege de nog steeds groeiende klantenkring zoeken wij een Wij zoeken een vakbekwame monteur die ervaring heeft met verschillende merken en op de hoogte is van de hedendaagse elektronica. Wij bieden een prettige werksfeer in een jong en enthousiast team. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties kun je richten aan; Vakgarage Vrijenhoek B.V. t.a.v. Dhr. G.J. Vrijenhoek Beethovenlaan 74, 2742 CH Waddinxveen tel. (0182) 61 36 69 Gegarandeerde VTIONMP kilometerstand 'i TT^M iP^ysj) Moderne eigen AUly fPpÉH werkplaats TJA w Tot 1 jaar Bovag JL garantie 20 jaar Top-Occasions ALFA ROMEO 331.4 i.e., stuurbekrachtiging, electr. ramen, CV ƒ7.750,- pet Nederlandse alarmnummer 06-11 Verdwijnt. Met ingang van 1 maart jl. is Vlei vervangen door een nieuw num mer: 1-1-2. De invoering van dit nieuwe nummer is onderdeel van een operatie pie ertoe moet leiden dat op den duur in peel Europa één en hetzelfde alarm nummer operationeel zal zijn. pinds 1990 is er in Nederland één lan delijk telefoonnummer voor hulp in (spoedeisende situaties. Met de invoe ring van dat nummer werd ook een landelijk netwerk van alarmcentrales In dienst genomen. Dankzij het net- Vrk en het landelijke nummer zijn Brandweer, politie en ambulance dienst beduidend beter bereikbaar [geworden. Dit is een kwestie van le vensbelang - juist op die momenten pat snelle hulpverlening noodzakelijk Ij/Hoe nuttig een landelijk nummer is, Wijkt ook uit de cijfers. Het oude num mer werd per jaar ongeveer vijf mil joen maal gebeld. Globaal gesproken Finer van elke 13 meldingen 9 voor de Ipolitie, 3 voor de ambulancedienst en li.yoor de brandweer. de afhandeling van 1-1-2 oproepen wordt bijzondere aandacht gegeven pan het spoedeisende karakter. Door p manier waarop de alarmcentrales Fin georganiseerd, kan er gegaran deerd worden dat niemand een ant woordapparaat aan de lijn krijgt of 'er Piet doorheen komt'. Als het extreem Pruk is, kan het hooguit iets langer ren voordat er wordt opgenomen. I e vervanging van het huidige alarm- ummer door het Europese alarm nummer 1-1-2, volgt de behoefte in Eu- l?ees verband om spoedeisende hp pye.rlen'ng via eenzelfde nummer schikbaar te stellen. Op den duur Vin er".)vaar han ook in de Europese k 'e"e®n alarmnummer voor politie, l I )feer en ambulance operatio- u ?ln- Het alarmnummer 1-1-2 is met alleen het nieuwe Nederland- Idnsi rm1nummer' maar het is de be- liit h'nF in He toekomst werke- |ii en'ge nummer zal zijn dat alle Inn "er\van Europa hoeven te ken- lties °°r P 'n sP°edeisende situa- fulpverlening ongewijzigd '"S^van 1 maart 1997 is inp.ot-nieuwe nummer 1-1-2 /an i '°nee,L Behalve de vervanging tier li oude door het nieuwe num- van m ~7 v®randert er voor inwoners Horoanic 5 over'gens niets. De ijl satle van de alarmcentrales blijft op de bewezen goede wijze wer ken en ook de hulpverlening blijft het zelfde. Wie in Nederland 1-1-2 oproept, komt binnen' bij een van de 21 regionale alarmcentrales van 1-1-2. De melder vertelt in welke gemeente en van wie er hulp gewenst is: brandweer, politie of ambulancedienst. Vervolgens wordt het gesprek doorverbonden met de meldkamer van de gewenste hulpdienst. Wie met een mobiele tele foon 1-1-2 belt, komt binnen bij de 1-1- 2 centrale van het Korps Landelijke Politiediensten in Driebergen. Verder verloopt alles hetzelfde als bij de ove rige alarmcentrales. Voor doven en slechthorenden is 1-1-2 bereikbaar via de tekst(beeld-)telefoon. Ook wat betreft de kosten blijft met de invoe ring van het nieuwe nummer alles bij het oude: 0,20 overdag, 0,10 's avonds en gratis vanuit een telefoon cel. Het buiten werking stellen van het oude nummer zal in fases geschieden. Het oude alarmnummer is dermate ingeburgerd dat er voor een over gangsperiode is gekozen. Vanaf 1 maart tot 1 september 1997 zijn daarom de hulpdiensten zowel via 1- 1-2 als via 06-11 te bereiken. Vanaf september 1997 loopt spoedeisende hulpverlening alleen nog via 1-1-2. Personen die via het oude nummer politie, brandweer of ambulance wil len oproepen worden met een ant woordapparaat naar 1-1-2 doorver wezen. Op 1 maart 1998 zal het oude nummer definitief buiten werking ge steld worden. Om het nieuwe nummer zo snel moge lijk bekend te maken bij de Nederland se bevolking heeft het Ministerie van Binnenlandse Zaken een grootschali ge multi-mediale voorlichtingscam pagne opgezet. De campagne gaat in maart can start en heeft als thema: '1- 1-2 daar red je levens mee'. Doelstel ling van de campagne is om in korte tijd voor het alarmnummer een be kendheidvan maar liefst 97 procent te realiseren. Om die doelstelling te kun nen halen, worden televisiecommer cials ingezet - onder meer via Postbus 51 -, maar ook advertenties in dag- en weekbladen, informatiefolders, ra diocommercials, abri's, telefoonstic kers, stickers op auto's van brand weer, politie en ambulancediensten, posters, vlaggen en speciale telefoon- Regio - Op dinsdag 11 maart is er een open koffieochtend in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kerkstraat 1 in Bergschenhoek. Spreekster is me vrouw Tonneke Bijker. Vanaf 9.00 uur is er koffie; het programma begint om 9.30 uur en duurt tot circa 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Tijdens deze koffieochtenden ont moeten ongeveer 150 vrouwen uit heel de regio met verschillende ach tergronden elkaar. Iedereen is harte lijk welkom. Voor meer informatie: mevrouw C. Wolff, telefoon 079- 5933133. 112 DAAR RED JE LEVENS MEE Meer informatie ledereen die meer wil weten over de invoe ring van 1-1-2 kan een brochure ophalen bij de postkantoren en bi bliotheken of aanvra gen bij Postbus 51. Nieuwerkerk aan den IJssel- Op vrij dag 7 maart organiseert A.M.C. The Skymasters te Nieuwerkerk aan den IJssel de Anjerrit. Deze rit wordt ver reden volgens het NRF-KNMV'96 en DDR reglement voor de A- en B-klasse. Voor de Beginnersklasse geldt een aangepast reglement. Inschrijven is mogelijk van 19.45 tot 20.30 uur in restaurant Van Rijcke Vorsel (golfbaan Hitland), Blaardorp- seweg 1 te Nieuwerkerk aan den IJs sel. Nadere informatie bij P. van Reeuwijk, telefoon 0180-312200/320361. CHRYSLER Jeep Cherokee 4.0 aut., geel kent., LPG, '87 ƒ9.500,- Waddinxveen- De Jeu de Boulesvereniging Wad dinxveen doet het goed in de afdeling 12/13 van de NJBB. Met maar liefst vijf teams is de club verte genwoordigd in de eerste klasse van de afdeling. Een team start in de tweede klasse. Bij de Nationale Kampioenschappen start Wad dinxveen dit jaar met een triplette in de eerste klasse, drie in de tweede klasse, vier in de derde klasse en een in de vierde klasse. Marco van Wageningen heeft de spannende twee strijd met Stephen Tabben in zijn voordeel be slecht door het najaarstoernooi te winnen. Hij deed dat met 31 gewonnen wedstrijden en een saldo van +98. De zeventienjarige Stephen Tabben legde beslag op de tweede plaats met 28 gewon nen wedstrijden en het saldo van +128. De top tien van het toernooi: 1. Marco van Wage ningen, 2. Stephan Tabben, 3. Piet van de Made 4. Roy Hulskamp, 5. Hans van Woudenberg, 6. Toos Wubben, 7. Hans Cammeraat sr., 8. Henry van Wageningen, 9. Ton Hulskamp, 10. Elly Nieuwland. Aan het toernooi dat deze winter soms onder barre omstandigheden is gespeeld hebben in to taal 45 leden meegedaan. Nu het voorjaar vreer aanbreekt hoopt de Jeu de Boulesvereniging weer nieuwe leden aan te trek ken. Voor iedereen is er de gelegenheid om vrij blijvend eens een balletje mee te gooien. Dat kan op zondag-, donderdag- en zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur en op dinsdag- en vrijdagavond vanaf 19.30 uur op het speelterrein aan de Alberdinck Thymlaan. 306 1.41 XR 5-drs, 4-'94, 18.500,- PORSCHE PONTiAC Grand Prix L.A.. airco, electr. ramen stoelverstelling, cruise control, autom., rood met., 2-'94 19.500,- TOYOTA Corolla 1.6 XLI LB, rood, 8-'90 ƒ4.950,- Rotterdam - In december werden in Kongo veel olifanten afgeslacht, na geruchten dat op korte termijn het verbod op de handel in ivoor zou worden opgeheven. Begin januari moest een jonge olifant in India doodgeschoten worden, omdat hij na het drinken van illegaal gestookte alcohol enkele mensen verpletterde. Nog steeds worden olifanten door het toedoen van mensen in hun voortbestaan bedreigd. Daarom is de vereniging Vrienden van de Olifant druk bezig het Olifant Alarm Netwerk op te zetten, dat bij calamiteiten binnen enkele uren honderden mensen en organisaties wil gaan mobiliseren. Om te protesteren, voor een handtekeningenactie, om geld in te zamelen etcetera. Kortom, om een acuut gevaar voor een of meer olifanten zo snel mogelijk af te wenden. Op de manifestatie van 8 maart in het clubgebouw van SV Feijenoord aan de Persoonsdam 133 in Rotterdam is ook een maquette van het Olifant Ziekenhuis in Lampang (Thailand) te zien, waarvoor men in de loop van het jaar 500.000 baht 33.750,=) bijeen wil brengen onder de titel "Actie Beter Worden". Tevens wordt informatie gegeven over het Peet- ouder-programma voor het Olifantjes-Weeshuis in Pinnawela op Sri Lanka. Mensen die van olifanten houden kunnen een baby-olifantje als Pete kind nemen en voor een miniem bedrag per kwartaal een weesje een eerlijke kans op een toekomst geven. Ze leveren daarmee een bijdrage aan de instandhouding van de Ceylonese olifant (een ondersoort van de Aziatische olifant) die zonder hulp dreigt uit te sterven. Iedereen die olifanten een warm hart toedraagt is wel kom. Er worden videofilms gedraaid over olifanten en de bezoekers kunnen kennismaken met de andere activitei ten van Vrienden van de Olifant. De toegangsprijs be draagt 2,50 en kinderen tot 16 jaar betalen 1,25. RENAULT Tigra 16V Optie, 18.000 km, stuurbekr CV electr. ramen, licht met. velgen., airbag, 5-'95 ƒ22.950,- Kadett 2.0 GSi, 3-'91 VOLVO Bovenstaande auto's ƒ5.000.- uitgestelde betaling voor 6 maanden 0% rente Alexanderpolder Hoofdweg r:>. -j Terbregseweg HJlegersberg ennover Afslag Bergse Bos, Rottebanddreef- voor de ski-baan aan de rechterkant. Rottekade 179 - Bergschenhoek

Hart van Holland | 1997 | | pagina 27