'Vrouwen hoeven niet alles te slikken!' Antiek, curiosa design: 'In stijl' OPENDAGEN Lezingen bibliotheek Boskoop Diplomazwemmen Waddinxveense ronde viert eerste lustrum Activiteiten Het Zuidhonk ZOMERCOLLECTIE /(/ONE N eurohomel Kerkdiensten Op 7 en 8 maart stellen wij u in de gelegenheid om naar onze nieuwe te komen kijken. De mannequins zullen op uw verzoek de door u geselecteerde kleding showen. Graag tot ziens!!! Kinderdisco in De Paddestoel Harmonie Excelsior in Hazerswoude Bijeenkomst over bewust en zorgvuldig geneesmiddelgebruik Hart van Holland/5 maart 1997 serieuze antiekhandel Al jong voorliefde voor antiek Op zaterdag geopend rr rt zijn te zien vanaf 1 1.00 uur t/m 16.00 uur. Annie Qualm Corrie Honkoop Passage 226 2741 GS WADDINXVEEN Telefoon 0182)632932 mMXÊ in Boskoop Zijde 36 0172-214550 Zondag 9 maart Competitie-klaveijassen Zondagmiddagsoos voor verstandelijk gehandicapten Disco's Zomer- en kinderkledingbeurs Waddinxveen- Deze bijeenkomst vindt plaat sop woensdag 19 maar torn 20.00 uur in hotel De Unie aan de Kerkweg en wordt georganiseerd door de Land- en Tuinbouwvrouwen, afdeling Waddinxveen, in samenwer king met het GeneesmiddelTeam. Vrouwen gebruiken in vergelijking met mannen vaker geneesmiddelen. Ze gebruiken geneesmiddelen vaker onjuist en in gevallen waarin dat niet echt nodig is. Dat kan natuurlijk sa menhangen met de gezondheidssi tuatie van vrouwen, maar het kan ook liggen aan de communicatie tussen de hulpverlener en patiënte. In de bijeen komst 'Vrouwen hoeven niet alles te slikken!' wordt op een begrijpelijke manier verteld wat de patiënte kan verwachten van geneesmiddelen en hoe zij kan overleggen met arts en apotheek. De heer H. Top, arts van het Genees middelTeam gaat in op vragen als: -Wat kan ik van geneesmiddelen ver wachten? -moet ik nu wel of geen ge neesmiddelen gebruiken? -hoe be spreek ik mijn geneesmiddelgebruik met de arts of de apotheek? Aan de orde komen onderwerpen als werking en bijwerkingen van genees middelen, het combineren van medi cijnen en het gevaar van gewenning. Ook inzicht in de kosten van genees middelen vormt een aandachtspunt. Er is veel aandacht voor door vrou wen veel gebruikte middelen zoals hormoonpreparaten en middelen te gen botontkalking. Naast allerlei in formatie ontvangt men praktische tips zoals over het bewaren en weg doen van geneesmiddelen en het op volgen van aanwijzingen op het eti ket. Verder is er volop gelegenheid vragen te stellen. De bijeenkomst is vrij toegankelijk. Door Karin van Langeraad Boskoop - Terwijl de renovatie van het opmerkelijke pand aan de Gouwe straat nummer 4 nog in volle gang is, zijn alvast de deuren geopend voor in- en verkoop van antiek, curiosa en design. Hiermee wordt de grootste hobby van Arjo Hotting een serieuze antiekhandel. Al geruime tijd be steedt Hotting, in het dagelijks leven hoofd facilitaire zaken in de gezond heidszorg, al zijn vrije tijd aan het verfraaien en het terugbrengen in de oude staat van zijn pand. Het pand is ontworpen door de architect en bouwkundige Rietveld in het begin van de jaren 30. Zijn naam is te zien op een geveltegel bij de entree van de winkel. Vanaf zijn twaalfde jaar bezoekt Arjo Hotting regelmatig antiekbeurzen, veilingen en tentoonstellingen. De be langstelling komt van huis uit, zijn ouders hebben een belangrijke rol gespeeld in het ontwikkelen van ken nis. Hotting: "Ik ben door schade en schande wijs geworden. Ik heb heel veel tijd geïnvesteerd in het bestude ren van boeken en catalogi, het bezoe ken van kijkdagen van veilinghuizen en tentoonstellingen." Vooruitlopend op de officiële ope ning, die gepland staat voor septem ber tijdens de Boskoopse braderie, heeft Arjo Hotting zijn winkeldeur op zaterdagmiddagen alvast geopend. De schitterend ingerichte etalages geven een indruk van de collectie. Men kan terecht voor kasten en kast jes, stoelen en tafels, maar ook voor sieraden, serviesgoed, keramiek en glaskunst. R'IA JE tt SI v.-/'1/?-ij: •v':.v- - '::i'E-•El E 4 N-È 'i Het GeneesmiddelTeam is een onaf hankelijke instelling die per jaar zo'n 500 bijeenkomsten verzorgt over ver antwoord geneesmiddelgebruik voor patiënten/consumentengroepen. Het GeneesmiddelTeam maakt deel uit van de Stichting Doelmatige Genees middelenvoorziening. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds J. de Wolf,Wezep; 15.00 uur dsC.vd Berg, Amersfoort. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds J.C. de Moor; 17.00 uur A. v. Veen. Herv. Immanuel 10.00 uur ds A.A. v. Houwelingen, Noordwijk; 17.00 uur sow-dienst Ontm. kerk. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur streekdienst Alphen. Herv. gem. 9.30 uur ds R. de Reuver; 18.30 uur ds L.W. Smelt, Wezep. De Stek 9.30 uur ds F. Moll, Bodegra ven. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v Hooij- donk; 17.00 uur idem. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds M.J. Oosting; 17.00 uur ds W. Kok, 's-Gra- venzande. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Ga- bor Hedyey. Boskoop- In het jaar van het reizen heeft de bibliotheek in Boskoop een aantal interessante lezingen georga niseerd. Donderdag 13 maart van 20.00 tot 22.00 uur zal Els Knijpinga een nieuwe lezing houden. Deze gaat over Bolivia en heeft als titel "Hoogte punten op reis in Bolivia". Els Knijpin ga heeft in 1996 zes weken lang met rugzak en openbaar vervoer gereisd door Bolivia en een klein stukje van Peru. Met reisverhalen aangevuld met eigengemaakte dia's en diverse souvenirs wordt een boeiend beeld geschetst van deze reis. De bezoekers worden meegenomen op de route die Els gevolgd heeft, beginnend in het laagland om vervolgens via de Alti Plano en Peru hier weer terug te ke ren. Daarbij maken ze kennis met on der andere huidige indianenculturen, indrukwekkende ruïnesteden, mooie koloniale steden in het hoogland, de verering van moeder aarde en kleur rijke markten. Kaarten zijn voor 5,= verkrijgbaar aan de balie van biblio theek. In april zal er nog een lezing volgen over reizen. Deze gaat over een tocht per oude ambulance door Afrika en een tocht per fiets door India. Informatie: 0172-213170. Waddinxveen - Op dinsdag 18 februa ri is er in Gouwebad De Sniep diploma gezwommen. Sinds september 1996, de maand waarin volop begonnen wordt met de zwemopleiding van het A en B diploma van de Nationale Raad zwemdiploma's, hebben al 432 kinde ren hun fel begeerde A of B diploma behaald. Dit keer waren er 88 kandi- daatjes, waarvan er helaas vier ziek waren, zodat er uiteindelijk 84 kinde ren waren die na het laatste onder deel 1 minuut watertrappen hun A diploma in ontvangst konden nemen. De heer Harteveld uit Rijswijk was aanwezig namens de Nationale Raad zwemdiploma's. De beoordelingscommissie bestond uit de heren W. van Minnen, E. Arnold, R. Hogerbrugge en J. Rijnsburger. De namen van de 84 kandidaatjes die hun A diploma gehaald hebben zijn: Linda Kempen, Bruny Krijgsman, Christa van Driel, Jozua Oosterom, Enya Stam, Susan van Elswijk, Marit Berghout, Kimberley Zuhr, Vicky Ver heul, Remco Bos, Valerie v.d. Pol, Si- mone van Heesch, Jessey Grooten- boer, Arne de Wilde, Desiree Roelse, Kelly v.d. Eist, Marion de Heer, Be rend Bom, Wilco Kooiman, Patrick Jacobs, Christine Bos, Marnix Bak- huyzen, Jeffrey Verschoor, Myrthe Wildeboer, Bob v.d. Brink, Rosalien v.d. Brink, Bauke Wiersma, Jimmy Verdegaal, Tessa Kouwenhoven, Rolf Huygen, Judith van Duyn, Michiel van der Loo, Gabor van der Loo, Femke Mathot, Fidan Ozan, Deborah Buijs, Agnes Stoute, Carisia van Berkel, Li- sanne van Leeuwen, Stephan de Goe de, Susanne Oudenes, Larissa Voor winden, Richard Angenent, Kevin Hof fman, Anouk Spruijt, Amanda van Mourik, John Brouwer, Eline Verlaan, Martine Faay, Eline van Dam, Merel Streng, Sebastiaan Fiolet, Niels Drent, Miranda Vermeulen, Carmen Saheta- py, Annemieke Kammeijer, Ruben Blonk, Manuela Mulder, Rudi Kroes, Thomas Verlaan, Richard van Os, Robbert Mol, Ilse de Jong, Manouck Mudde, Chris Lievaart, Laura Brou wer, Jonathan den Duik, Chantal Bou- man, Rick Vis, Tarin Cornelisse, Anne Vermulm, Adrienne van Drunen, Anne Wil Donders, Femke Blonk, Mike Langendam, Michiel Steller, Catarina v.d. Zwan, Nathan Haye, Gert-Jan van der Ende, Sema Karaaslan, Tijmen de Gelder, Jeroen de Feij, Ali Reza Nazok- kar en Donya Wahabzadeh Saleki. Waddinxveen-Vrijdag 7 maart houdt wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel de maandelijkse disco voor de Waddinxveense jeugd van 7 tot en met 11 jaar. De disco is van 19.00 tot 21.00 uur. Entree 1,50. Boskoop/Hazerswoude- Op zondag 9 maart geeft Harmonie Excelsior uit Boskoop een koffieconcert in het Dorpshuis, P. de Hooghstraat 3 in Hazerswoude. Het concert begint om 13.30 uur en de toegang is gratis. Hoera, Michelle is nu één jaar. H.G. van opa en oma vd Krans Gaby Bruggeman wordt 5 maart 4 jaar! Van harte gefeliciteerd van Oma Boskoop- De Wereldgebedsdag, jaar lijks op de eerste vrijdag in maart, wordt op 7 maart in Boskoop gehou den met een oecumenische viering in het kerkgebouw van de Vrijzinnig Pro testantse Geloofsgemeenschap aan de Burgemeester Colijnstraat. Aan vang 19.30 uur. De liturgie voor deze viering wordt elk jaar door één van de 180 deelnemende landen opgesteld; dit jaar door Korea. Het thema luidt: 'Als een zaadje dat uitgroeit tot een grote struik' (boom). Waddinxveen - Op vrijdag 7 maart wordt er een bingo georganiseert in buurtcentrum De Boog. Zaal open 19.15 uur. De bingo begint om 20.30 uur. ledereen is welkom. Verder is er iedere woensdagavond vanaf 21.00 uur een inloop voor 30- plussers. Waddinxveen- Op Tweede Paasdag (31 maart) wordt de vijfde wielerron de van Waddinxveen verreden op het parcours met start en finish op de Juliana van Stolberglaan. De Waddinxveense Ronde is de laat ste jaren uitgegroeid tot een evene ment met regionale uitstraling. Naast de organisatie voor de renners heeft het comité ook oog voor het randge- beuren. Vijf jaar geleden werd voor zichtig begonnen met de ontwikkeling van een randprogramma. Inmiddels is dit randprogramma uitgegroeid tot een volwassen braderie op en rond de Passage. De Stichting Wielerronde Waddinx veen heeft dit jaar wederom gekozen voor een volledig wielerprogramma: 12.00 uur regio en junior dames, ver volgens de recreatierenners (gee11 dagkaarthouders), gevolgd door de cyclosportieven; 16.00 uur elite- en neo-amateurs (80 kilometer). Naar verwachting zullen ook weer enkele buitenlandse ploegen aan de start verschijnen. De wedstrijd voor de elite- en neo- amateurs telt mee voor het Rabo- kringklassement met een eerste prijs van 1000,-. Waddinxveen- Op vrijdagavond 7 maart wordt weer een ronde van de competitie-klaverjas gespeeld. Kos ten 2,50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prijzen beschikbaar worden gesteld. Ook vrije spelers zijn altijd welkom. Aanvang 20.00 uur. Op zondag 9 maart van 14.00-16.00 uur wordt een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes ge speeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. Zaterdagavond 8 maart organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuidpias een disco voor de jeugd tot en met 1- jaar. Aanvang 19.30 uur. Toegang 2,50. Daarna kunnen de ouders swin gen tijdens de disco voor 30-plussers. Aanvang 21.00 uur, entree 5,= Per persoon. Op maandag 17 en dinsdag 18 maart wordt in het Zuidhonk een zonier- kinderkledingbeurs gehouden. Het is de bedoeling dat men kinderkleding kan kopen en verkopen van maat tot en met 182. De zomerkleding moet schoon, heel en eigentijds zijn.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 8