Hondentrimsalon Beauty Dogs: voor het vakkundig toiletteren van alle rassen Polderloop Politieberichten W. Rademaker 50 jaar vrijwillig molenaar Soos-Bazar Lezing Mayavrouwen "Hoe richten wij ons huis in?" Koffiebar De Schuilplaats Demonstratie tingieten 112 Hart van Holland/12 maart 1997 pagina 19 Nieuw in Nieuwerkerk a/d IJssel -- - .-J Hazerswoude-Rijndijk Benthuizen Zevenhuizen Waddinxveen Boskoop Door Svlvia van Doornen Nieuwerkerk aan den IJssel Op zaterdag 8 maart opende rijksgedi plomeerd trimster Astrid de Rijk de deuren van haar honden trimsalon Beauty Dogs. Ter gelegenheid van deze speciale dag had zij heel wat buurtbewoners, vrienden en ken nissen uitgenodigd voor een open huis. De belangstelling bleek groot en gedurende deze hele zaterdag gaf zij demonstraties waardoor alle geïnteresseerden met eigen ogen konden aanschouwen hoe een vakkundig hondentrimster te werk gaat. Voor Astrid was de keuze voor een eigen hondentrimsalon bijna vanzelfsprekend. Haar hele leven is zij al een hondenliefheb ster en zelf heeft zij vier honden; een Bichon frisé, Golden retriever, Duitse herder en een Maltezer. Om van deze liefhebberij haar werk te kunnen ma ken is zij de opleiding voor trimster gaan volgen waarvoor zij in 1996 het diploma behaalde. Voor de nodige ervaring liep zij in totaal zo'n drie jaar stage. Omdat Astrid streeft naar een kwali tatief hoge, uiterst vriendelijke be- - - t handeling, neemt zij absoluut de tijd voor de honden. Een behandelings- duur van zo'n drie a vier uur is dan ook vanzelfsprekend. Een standaard behandeling bestaat onder andere uit wassen, trimmen (met de hand pluk ken), knippen, scheren en het model leren van de vacht. Uiteraard zijn ook andere behandelingen mogelijk en verder kan men bij haar terecht voor een goed advies. De behandelingen zijn volgens afspraak en ter kennisma king geeft Astrid een eenmalige kor tingvan 25,-op een totale behande ling (aanbieding geldt tot 30 juni 1997). Hondentrimsalon Beauty Dogs is ge vestigd aan Korstmos 16 te Nieuwer kerk a/d IJssel. Voor meer informatie: telefoon 0180-317049. Rijnwoude-De heer W. Rademaker uit Hazerswoude-Rijndijk was zaterdag 1 maart 1997 vijftig jaar vrijwillig mole naar. De heer Rademaker woonde vroeger in de Benthuizermolen aan het Groe- nendijksepad te Hazerswoude-Rijn dijk. Daar leerde hij ook de eerste kneepjes van het molenaarsvak. Op 1 april 1970 kwam hij in dienst bij de voormalige gemeente Hazerswou- de. Na precies een jaar in de plantsoe nen te hebben gewerkt, werd hij be noemd tot gemeentebode. in verband met zijn kennis van het molenaarsvak, werd hij in februari 1975 aangesteld tot molenaar van de Rhijnenburchermolen te Hazerswou de-Rijndijk, eigendom van die ge meente. Een functie die hij naast zijn bodeschap uitoefende. In mei 1975 verhuisde hij van de Ben thuizermolen naar de woning aan de Stationsweg, gelegen naast de Rhij nenburchermolen, te Hazerswoude- Rijndijk. De heer Rademaker is tot de dag van vandaag nog in dienst van de gemeen te Rijnwoude als molenaar van de watermolen aan de Van Beethoven- laan. Wethouder mevrouw G. van der Lecq- de Knikker (cultuur) geeft op woens dag 12 maart enig accent aan het jubi leum door de heer Rademaker die dag om 14.00 uur een bezoek te brengen en een attentie namens het gemeente bestuur aan te reiken. Waddinxveen - Vrijdag 21 maart wordt in het Anne Frankcentrum de jaarlijkse bazar van de SOOS (Stich ting Ouderen Onderling Sociëteit) ge houden. De officiële opening wordt verricht door mevrouw L. Jonkman- Kootje. De opbrengst komt ten goede aan het ouderenwerk. De bezoekers treffen mooie handwer ken, tweedehands boeken en kleding, speelgoed, levensmiddelen, bloe men, planten en nog veel meer andere zaken. Ook zijn er diverse spelen, zo als sjoelen en vlotbruggen en het Rad van Avontuur. De avond duurt tot 20.30 uur. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Mevrouw Lieve van den Meerschaut geeft een dia-lezing over de Mayavrouwen in Belize voor de afdeling Waddinxveen van de Ne derlands Bond van Plattelandsvrou wen. Aan de hand van dia's zal de spreek ster een beeld schetsen van het leven van deze Mayavrouwen. Ook zullen allerlei producten van Mayahand- vaardigheid tentoongesteld worden. Aanvang 20.00 uur in Huize Souburgh. Leden hebben vrij entree, niet-leden betalen f6,-. Hazerswoude-Dorp - Op zondag 16 maart klinkt voor de derde keer dit jaar het startschot voor de Polder- loop. Degene die hun stempelkaart in januari en februari hebben laten stempelen kunnen hun exclusieve polderloop t-shirt in de wacht slepen. Voor lopers die eenmalig mee willen doen ligt een herinnering klaar. De te lopen afstanden zijn 1,5 en 5 kilometer met keerpunt en 10,15,2 en 20 kilometer in één ronde. Het in schrijfgeld bedraagt f2,50 zonder her innering, f3,-voor de 1,5 kilometer en f6,- voor de overige afstanden. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in het clubhuis van Hazerswoudse Boys. De start van de 10,15,2 en 20 kilometer is om 1115 uur. Overige afstanden 11.20 uur. Voor meer informatie: 0172-589622. Op de dag van de loop: 0172-588312. De volgende Polderloop wordt gehou den op 20 april. Op 25 mei wordt de Rotaryloop gehouden. De totale op brengst wordt aangewend om een project van Terre des Hommes te fi nancieren. Brand in woning Zondagmiddag 9 maart rond 16.15 uur is brand uitgebroken in een wo ning aan de Westzijdeweg. In deze woning, die momenteel gerenoveerd Wordt, werd een allesbrander ge bruikt. Waarschijnlijk heeft deze al- 'esbrander teveel warmte afgegeven, waardoor het riet onder de dakpan nen vlam vatte. Door de brandweer werd de brand geblust. In verband jnet de nabluswerkzaamheden is de "tstzijdeweg enige tijd afgesloten geweest. Truck met oplegger verzakt Maandagmorgen rond 7.25 uur raakte op de Slootweg een 46-jarige chauf feur uit Cuijk met zijn truck met opleg ger verzakt in de rechterberm. Hij week uit voor een tractor, belandde met de rechterwielen in de zachte berm. Hierbij raakte hij tot z'n assen verzakt. Door een bergingsbedrijf werd de vrachtauto weer op het weg dek gezet. In verband met de takelwerkzaamhe den is de Slootweg tot 11.15 uur afge sloten geweest. Benthuizen- Dit is het thema van de maart-avond van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Benthuizen. Op deze avond zal mevrouw R.E. Koen onder andere uit de doeken doen hoe in de binnenhuis architectuur kleurenschema's toege past worden en werden en zodoende de verschillende stijlen door de tijd heen illustreren. Deze avond wordt gehouden op woensdag 12 maart vanaf 20.00 uur in de "Tas", aan de Sportlaan in Benthui zen. De koffie staat om half 8 klaar. Voor niet-leden kost deze avond 7,50. Voor informatie: mevrouw Ko per, telefoon 3313238 of mevrouw Pielkenrood, telefoon 3427646. Benthuizen - Koffiebar De Schuil plaats heeft voor zaterdag 15 maart een vrije avond op het programma staan. Bezoekers kunnen dan tafelten nissen, tafelvoetballen of poolen. Ie dereen van 14 jaar of ouder is welkom in De Bron, achter de Nederlands Her vormde kerk in Benthuizen. De zaal gaat om 20.00 uur open. Buurman Kees 50 jaar woensdag 12 maart, echt waar! Van harte Edwin, Irene Tamara Hiep Hiep Hoera, vandaag wordt Timmy Baars 6 jaar! Kusjes papa, mama en Ricky Sander gefeliciteerd met je 5e verjaardag en je zwemdiploma B papa mama Opa Verkade gefeliciteerd met uw verjaardag van Alisa, Dian en Marijn Op naar de 25 jaar! Eelco Carola Branco Hoera (o)ma vd Berg nu ook 60 jaar. Gefeliciteerd Arjan Cora Jordi en Brent Hazerswoude-Dorp- Op woensdag 19 maart verzorgt het echtpaar Roes- singh van Iterson een demonstratie 'zandvorm' tingieten bij de Katholie ke Vrouwen Vereniging te Hazers- woude. Zij maken tinnen kannen, schalen, enzovoort maar voornamelijk kunst voorwerpen. Meestal eigen ontwer pen, zoals bijvoorbeeld aparte siera den, maar ook speciale opdrachten. De gietvorm wordt nog echt ouder wets met de hand gemaakt van "Brus selse aarde". Zij laten het zandvormen van A tot Z zien met duidelijke uitleg op amusan te wijze. Deze avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Dorpshuis. Niet-leden zijn van harte welkom, zij betalen 5,=. I I I M 1 4 i 1 I H I I I 4 1 Als elke seconde telt Aanrijding: Woensdagmiddag 5 maart omstreeks 15.00 uur vond een aanrij ding plaats op de kruising Knibbel- weg/Noordelijke Dwarsweg. Een 13- en 14-jarig meisje reden op één fiets over de Knibbelweg en staken de Noordelijke Dwarsweg over zonder een daar rijdende auto voorrang te verlenen. De 14-jarige (bestuurster) liep beenletsel op, het andere meisje hoofdletsel. De meisjes zijn per ambu lance overgebracht naar het Bleu- landziekenhuis. Na onderzoek en be handeling konden zij weer naar huis. Poging inbraak verenigingsgebouw: Aan de Knibbelweg is zaterdagavond 8 maart de toegangsdeur van een ver enigingsgebouw ingeslagen. Het is nog niet bekend of men is binnen ge weest of wat heeft meegenomen. Aanrijding: In het weekend van 1 en 2 maart heeft een onbekend gebleven bestuurder een lantaarnpaal aan de Mercuriusweg geheel omver gereden. Spartamet gestolen: Tussen 27 februa ri en 3 maart is er uit een afgesloten kelderbox aan het Jan van Bijnenpad een spartamet met verzekerings plaatje SV-MO-27 gestolen. Naar aan leiding van getuigenverklaringen wer den twee 17-jarige Waddinxveense knapen op het bureau ontboden. Zij hebben bij het verhoor bekend de snorfiets maandagmiddag aan het Jan van Bijnenpad te hebben weggeno men. Diezelfde middag waren de kna pen ook betrapt bij het rijden op een eveneens aan het Jan van Bijnenpad gestolen snorfiets. Snorfiets gestolen: Maandag 3 maart rond 17.00 uur kwam de melding bin nen van twee jongens die aan een bromfiets sleutelden en onderdelen in het water gooiden. Twee 16-jarige inwoners van Waddinxveen werden vervolgens aangehouden. Ze bleken een niet afgesloten snorfiets gestolen te hebben. Omdat de trappers in de weg zaten hadden ze deze gedemon teerd en weggegooid. Poging inbraak bibliotheek: In de nacht van maandag 3 op dinsdag 4 maart rond 2.00 uur is er getracht in te breken in de bibliotheek aan de Van Mecklinburg Schwerinlaan. Een raam werd ingeslagen. Vermoedelijk zijn de daders direct gevlucht bij het afgaan van het alarm. Diefstal auto: Aan de Zuidplaslaan is in de nacht van maandag 3 op dinsdag 4 maart een witte Fiat Uno met het ken teken XK-34-BS gestolen. Auto inbraken: In de nacht van zondag 2 op maandag 3 maart is aan de Von- dellaan het slot van de achterklep van een bedrijfswagen vernield. Diverse soorten gereedschap zijn meegeno men. Aan de Middelburgseweg is dins dagochtend 4 maart de ruit ingesla gen van een auto. De telefoon is mee genomen. Aan de Visserhoeve is dinsdag avond 4 maart de ruit ingeslagen van een auto. Ook hier is de telefoon mee genomen. Inbraak woning: Een raam aan de voorzijde van een woning aan de Peu leyen is opengewrikt. De buit en het tijdstip zijn niet bekend. Donderdagavond 6 maart liep een partijtje voetbal, tussen op het cen trum verblijvende Koerden en Soma- liërs, uit op een handgemeen tussen beide bevolkingsgroepen waarbij on geveer 50 personen betrokken waren. Twee Koerden van 17 en 25 jaar wer den voor behandeling van hun ver wondingen overgebracht naar het Bleulandziekenhuis. De 17-jarige met een gebroken neus en verwondingen aan lip en gebit, de ander liep ook verwondingen op aan zijn mond. Na behandeling konden betrokkenen te rug naar het centrum. Zij zullen van daag aangifte doen bij de politie; de zaak zal verder worden onderzocht. Voor zover bekend is de afkomst van beide partijen niet de oorzaak van de onenigheid. Zaterdagochtend 8 maart werden op het centrum vijf Somaliërs aangehou den in de leeftijd van 24, 24, 29, 31 en 36 jaar oud. Zij werden aangehouden op verdenking van mishandeling c.q. openlijke geweldpleging. Nadat zij waren verhoord werden zij weer te ruggebracht naar het centrum. Poging inbraak auto: In de nacht van donderdag 27 op vrijdag 28 februari is getracht in te breken in een auto geparkeerd aan de Babsloot. Het slot aan de portierszijde is uit de deur gebroken. Er is niets vermist. Inbraak auto: Aan de Burgemeester Colijnstraat is maandagmiddag 3 maart ingebroken in een geparkeerde auto. Een portierraam werd ingesla gen en een mobiele telefoon werd ontvreemd ondanks het autoalarm wat afging. Aan de Zijde is vrijdagavond 7 maart de ruit ingeslagen van een auto aan de Zijde. De telefoon is gestolen. Vernieling aan auto: Aan de Beemd is in de nacht van vrijdag 7 op zaterdag 8 maart de spiegel van een auto afge broken. Diefstal auto: In de nacht van vrijdag 7 op zaterdag 8 maart is aan de Insteek een groene Renault Laguna gestolen met het kenteken NH-LR-74. Diefstal aanhangwagen: Aan de Vo gellaan is in de nacht van vrijdag 7 op zaterdag 8 maart een aanhangwagen met groene huif gestolen en ten tijde van de diefstal voorzien van het ken teken BZ-44-XX. Inbraak woning: Maandag 3 maart is tussen 11.00 en 12.00 uur een geldbe drag gestolen uit een woning aan de Julianastraat. Men vermoed dat de dader de niet afgesloten woning is binnen geslopen toen de bewoonster elders in het huis aanwezig was. Aan de Boezemlaan is in de nacht van dinsdag 4 op woensdag 5 maart ingebroken in een woning. De dader is vanaf een balkon via een raam op de eerste verdieping terecht geko men. De buit is onbekend. Woensdagavond 5 maart is ook via het balkon en slaapkamerraam inge broken in een woning op de eerste verdieping aan Laag Boskoop. Geld en Sieraden zijn meegenomen. Inbraak bedrijf. In de nacht van woensdag 5 op donderdag 6 maart is de deur geforceerd van een bedrijf aan het Torenpad. Twee telefoons, een fax en wat klein geld zijn meege nomen. Poging inbraak bedrijf Aan de Galerij is in de nacht van woensdag 5 op donderdag 6 maart een poging ge daan met een breekvoorwerp de deur van een bedrijf te openen. Vandalisme: In de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 maart zijn de deuren en een muur van de kleedkamers en kan tine bij de voetbalvereniging Floreant besmeurd met graffiti. Aan de Veldlaan zijn in de nacht van dinsdag 4 op woensdag 5 maart spul len vernield van vier tuinen en in de sloot gegooid. Het betreffen onder andere tuinmeubelen, bloempotten en siervoorwerpen. Snelheidscontrole: Aan het Reijers- koop, binnen de bebouwde kom, is dinsdag 4 maart tussen 6.00 en 8.00 uur een snelheidscontrole gehou den. Er waren 471 passanten, waar van 51 overtreders. De hoogst geme ten snelheid was 92 kilometer per uur. Onder de passanten bevonden zich 10 tractoren waarvan er 5 te snel reden. Technische verkeerscontrole: Dinsdag 4 maart zijn er op diverse plaatsen in Boskoop technische controles ge houden; aan het Reijerskoop, Den Ham en de Parklaan. In totaal werden 75 voertuigen met aanhangwagen ge controleerd. Eén aanhangwagen moest direct naar de garage in ver band met niet werkende remmen en één aanhangwagen moest blijven staan in verband met de gebreken. Overtredingen waren overbelading, niet werkende remlichten en rich tingaanwijzers, geen rijbewijs, geen spiegels. Eén bromfiets wérd bekeurd voor het maken van teveel lawaai en één brom fiets bleek gestolen. Rijden onder invloed: Zaterdagavond 8 maart bleek bij een alcoholcontrole aan de Alphenseweg een 54-jarige automobilist uit Haastrecht teveel te hebben gedronken. Bij controle bleek dat de man 0,7 o/oo alcohol in zijn bloed had. Poging inbraak/diefstal: In het Zorg centrum aan de Boezemlaan werden zondagochtend 9 maart door het per soneel twee personen in het gebouw aangetroffen. Bij de komst van de politie bleken de vogels te zijn gevlo gen. Er werd niets vermist.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 19