Spannende weken voor De Kleine Trompetter Thema Vrouwendag 1997: Kinderopvang "Vrije Keuze of niet" Week van de Winkel - - f Ledenvergadering Rode Kruis Lezing chiropractor 19 Maart Nationale Boomfeestdag Rommelmarkt Concordia Vooijaarsconcert Concordia voor Zuid-Afrika BEURSVOORTUINPLEZIER '97 luinple^ief Wekelijks dl Uty ,nforniatie Mfc °P een ese#1teerb/a ad/e Pep-talk Donateurs Voorjaarsconcert hmmm mméMbi 19e jaargang nummer 707 12 maart 1997 Moerkapeüë - Op woensdag 9 april houdt de afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle van het Nederlandse Rode Kruis haar jaarlijkse ledenver gadering. Aanvang 20.00 uur in het Rode Kruisgebouw aan de Heren weg 13 in Moerkapelle. Boskoop - De Katholieke Vrouwen Vereniging organiseert op dinsdag 18 maart een lezing in de parochie zaal aan de A.P. van Neslaan 48. Chiropractor de heer Blaaw zal ver tellen over de ervaringen in zijn praktijk. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen, ledereen is wel kom vanaf 20.00 uur. Introducés betalen f5,-. Rijnwoude- Op woensdag 19 maart wordt de eenenveertigste Boom feestdag in Nederland gevierd. Ook in Rijnwoude nemen de leerlingen van groep van de basisscholen aan dit evenement deel. Dit keer zullen zij samen met wethouder mevrouw G. van der Lecq-de Knik ker bomen planten langs het Oost- vaartpad in Hazerswoude-Dorp. Rond 10.00 uur zal de wethouder daar samen met de leerlingen de eerste van de 103 knotwilgen plan ten. Deze knotwilgen komen langs het fietspad en passen goed in deze natuurlijke omgeving. Waddinxveen - Op zaterdag 15 maart van 8.00 tot 15.00 uur is de voorjaarsrommelmarkt van mu ziekvereniging Concordia in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1Artikelen voor deze rommelmarkt kunnen nog tot en met donderdag 13 maart bij het clubgebouw gebracht worden. Waddinxveen - Vrijdag 21 maart geeft muziekvereniging Concordia haar voorjaarsconcert in de Ont- moetingskerk. Aanvang 20.00 uur. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Naarmate zaterdag de 22ste maart nadert hoe meer bij de leden van "De Kleine Trompet ter" de stresshormonen actief wor den. Op 22 maart start het jubi leumjaar in dorpshuis Swanla met het voorjaarsconcert dat Great Brittain als thema heeft. De harmo nie uit Zevenhuizen begeleidt dan samen met de fameuze Sint Andrews Pipeband de wereldbe roemde stersoliste Melinda Hughes. Alom grote waardering voor de jubileumcommissie onder voorzitterschap van Wout Met selaar. Drie jaar geleden sloegen zij de handen in elkaar om het 100-jarig be staan in 1997 van hun "Kleine Trompetter" groots te kunnen vieren. Nadat de commissieleden waren "geïnstalleerd" gingen zij direct voortvarend te werk. Er werd wat af- vergaderd. Met de "strenge" Danielle van Rijs als secretaris liep alles op rolletjes. Haar grote kracht was de rest van de commissie te dwingen tot keuzes en tot het nemen van beslis singen. "Zijn we het over die en die alternatieven eens dan besluiten we nu welke!". Daarna werd er wat afge beld zowel binnen als buiten Neder land. Want de genodigden moesten worden vastgelegd. Dat alles had tot resultaat dat een groot aantal bekend heden kon worden gecontracteerd. De eerste grootheid, Melinda Hughes, is zaterdag 22 maart met de Sint Andrews Pipeband te gast tijdens het voorjaarsconcert, waarmee het jubi leumjaar wordt geopend. Op die avond zullen nummers ten gehore gebracht worden die engels getint zijn en door engelsen geschreven. Dat het openingsconcert bij de leden leeft, blijkt uit het feit dat iedere muzi kant er dagelijks over droomt. Net zoals de jubileumcommissie toen avond aan avond in de weer was, zo Op vrijdag 14 maart organiseert de Missionaire Commissie van de Her vormde Gemeente Boskoop de jaar- lijkse bingo-avond in het kerkelijk centrum De Brug aan het Kerkplein. Aanvang 20.00 uur. Er zijn leuke prijzen te winnen. Het hoogtepunt van de avond is de su- perronde met een superhoofdprijs. De bingo gaat vooraf aan de jaarlijk se rommelmarkt die op 22 maart gehouden wordt. De opbrengst van zowel rommelmarkt als bingo- avond is bestemd voor "Practical Ministries" in KwaZulu-Natal, Zuid- Afrika. Opgezet als diaconale arm van de kerken in die streek, helpt deze organisatie de bevolking op Praktische en concrete wijze. Voorbeeldtuinen Demonstraties Beeldende kunst Tl l/M 3)1 Maart Beiie Paasdagen Geopend van 10.00 tot 1730 uur. Toegangsprijs 1230, CJP-houders of 65+ ƒ10,-, kinderen van 4 tAri 11 jaar 5,- tot 4 jaar gratis. Groepstarief (vanaf 18 pers.) 10,- p.p. Parkeren 2,50. Plantariumgebouw Int. Trade Centre Hazerswoude/Boskoop zijn de leden dat nu. Volgens Klaas de Graaff wordt er door iedere sectie gigantisch gerepeteerd. "Ze moeten de moeilijke lopies goed in de vingers krijgen", aldus het 50 jaar meespelend lid. Dit alles resulteert dan aanstaan de zaterdag in een generale repetitie. Op die dag moet alles synchroon lo pen. Dan ook wordt door voorzitter Willem Jan van Dijk samen met Wout Metselaar een echte pep-talk gehou den. Een pep-talk die gezien de moti vatie van een ieder wellicht niet nodig is. Zij hebben immers een enorm ster ke band met de "muziek", zoals zij "De Kleine Trompetter" plegen te noe men. De vereniging maakt een groot deel van hun leven uit. Daarom ook staan ze altijd paraat. Bij elke gebeur tenis in het dorp zijn ze er gewoon. En dat vergt veel van ze, héél veel. Maar desondanks geeft een aanmoedi- gingsspeech, zeker voor zo'n belang rijkconcert, toch altijd weer een extra dimensie aan het geheel. De donateurs hebben op zaterdag 22 maart vrij entree. Eén donateur, de 89- jarige Jaap Visser, droeg een extra steentje bij door zoveel guldens in de kas te storten als "De Kleine Trompet ter" in jaren bestaat. Hij hoopt dat de andere donateurs zijn voorbeeld zul len volgen. Op de finaleavond op 15 november zal het totaalbedrag aan het bestuur worden aangeboden. Het Waddinxveen- De Internationale Vrouwendag 1997 wordt in Waddinx veen gehouden op zaterdag 15 maart in het gebouw van CKV Kreater, Kerkstraat 13. De toegang is gratis en er is kinderopvang. De zaal is open vanaf 12.00 uur. Het programma begint om 12.30 uur. Het thema voor deze dag is: gastsprekers vragen te stellen. In de Kinderopvang "Vrije keuze pauze kunnen de bezoekers een zal ten goede komen aan het instru mentenfonds. Binnenkort zijn de in strumenten namelijk weer aan ver vanging toe. En dat zijn geen fluitjes van een cent. Gemiddeld kosten die zo'n f 3000,- tot f 4000,-. Het openingsconcert op zaterdag 22 maart in dorpshuis Swanla begint om 20.00 uur. De entreeprijs voor niet- donateurs bedraagt f 15,-. De kaarten voor de donateurs kunnen worden besteld bij Daniëlle van Rijs (telefoon 0180-633704). De niet-donateurs kun nen hun kaarten bestellen bij de Rabo bank in Zevenhuizen en in Moerkapel le. et thema voor deze dag is: Kinderopvang "Vrije keuze of niet". Er is een gevarieerd middagprogramma, voor vrouwen maar ook voor mannen. Om aan het thema inhoud te geven, zijn er gast sprekers uitgenodigd. Vragen die aan de orde zullen komen zijn: - Heeft kinderopvang een positief ef fect op de maatschappelijke partici patie van zowel mannen als vrou wen; -Wat zijn de gevolgen van kin deropvang voor het kind; -Er zijn verschillende vormen van kinder opvang in Nederland, hoe zit dit in het buitenland. Er zal ook gelegenheid zijn om de kijkje nemen bij de stands van een aantal organisaties. Bovendien ver zorgt de muziekgroep Globaal voor ontspanning in het middagpro gramma. Na het officiële gedeelte van de Vrouwendag zal er aandacht wor den geschonken aan het 10-jarig ju bileum van de Vrouwenraad in Waddinxveen. De cabaretière Dori- en Mijksenaar zal dit gedeelte op vrolijken met een optreden van een uur. Na dit optreden is er de moge lijkheid om na te praten onder het genot van een drankje en een hapje tot ongeveer 17.00 uur. Zevenhuizen - Vorige week wer den de winkelteams voorge steld die in aanmerking komen voor de titel "Winkelteam van 1997". Men kan nog tot en met vrijdag 14 maart het stembiljet inleveren bij 't Karrewiel, Al- bert Heijn en Boode Tweewie- Iers. Opsturen kan ook: Hart van Holland - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen. Het stembiljet kan men vinden in het Hart van Holland van vorige week, maar het kan ook afgehaald worden bij Albert Heijn, Cl000 en reisburo De Zwaluw.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1