Familieberichten Steeds meer kinderen met reuma Boekenweek 1997 bij Boekhandel van Delft "Mijn God" motto Boekenweek 1997 Boekenwurmen en tekenbeesten gezocht Schrijversavond in Het Anker Hart van Holland wÊÊÊm BOEKHANDEL VAN DELFT/ CARDS, GIFTS HOMEDECORATION de H aij vanderWende Dennis Dorpsstraat 124 - Zevenhuizen - Tel, en Fax: 0180-633031 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Daniël Emerens Christiaan Zappeij - Dennis - Tess (11 jaar) Gezinssituatie Ontwikkeling van reuma Help Tess een handje! Renate Dorrestein: "Want dit is mijn lichaam" Gerrit Komrij: 'Niet te geloven" PÏIimISMk Renate Dorrestein - Want dit is mijn lichaam Gerrit Komrij - Niet te geloven fpjgsw 29.000 exemplaren Hart van Hnlland/12 maart 1997 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Onrustig is het hart tot het rust vindt bij U. Diep bedroefd, maar met respect voor zijn keuze, geven wij kennis dat I onze zoon, broer, zwager en kleinzoon I bij een tragisch ongeval zijn leven terug heeft moeten geven aan zijn Schepper in de leeftijd van slechts 24 jaar. Zevenhuizen: Amsterdam: Rotterdam: Uitwelligerga: Joop en Riet Kim en Silvia Marlon Ans en Ab Sharita Kaapstad (Z.A.): Joyce 4 maart 1997 Tweemanspolder 8 2761 ED Zevenhuizen De begrafenis heeft maandag jongstleden plaatsgehad. Boven de sterren, daar zal de vreugde voor eeuwig bestaan. ■Wij wensen de familie heel veel sterkte bij het verwerken I van dit grote verlies. Personeel zwembad/sauna De Koornmolen Kampeerterrein Zevenhuizen Jachthaven De Eendracht Reuma is volksziekte nummer 1. Tijdens de jaarlijkse landelijke reuma- week, 16 tot en met 22 maart, vraagt het Nationaal Reumafonds speciaal aandacht voor het groeiend aantal kinderen met reuma. Eén op de duizend kinderen lijdt aan deze ziekte. Per week worden vier kinderen met reuma geboren. Eén van de kinderen die aan reuma lijdt is de 11-jarige Tess. Ze was 6 toen reuma haar leven begon te beheer- sen. Zij staat dit jaar als boegbeeld centraal in de campagne via posters, advertenties en rtv-spots. Door de z'ekte, ontstekingen in onder andere Polsen, vingers en enkels, chronische Pijn en moeheid, raakt ze achter op school, kan ze niet aan alle spelletjes Ook als je jong bent, kan je reuma krijgen. Ik was pas 6. Altijd veel plezier gehad met ballet. Nu mag dat niet meer. Maar als u mij wilt helpen, Sfaag! Geef u vandaag nog op a's collectant. Het kost 2 uurtjes per jaar. kunt zich aanmelden bij: 'rene Alberts-Gaertman Tel. 0182-612112 Nationaal Reumafonds 324 en (school)activiteiten meedoen en heeft ze zelfs haar grootste hobby, jazz-ballet, op moeten geven. Niet alleen voor haar heeft de ziekte grote gevolgen. Binnen het gezin moet altijd rekening gehouden wor den met haar gezondheidssituatie. Aanpassingen in huis blijken noodza kelijk om Tess een zo 'normaal' moge lijk leven te laten leiden. Het gezin gaat een onzekere toekomst tege moet. Hoe zal Tess zich verder op school ontwikkelen? Wat zijn haar kansen op het vinden van werk als de reuma niet geremd wordt? Hoe gaat het met het vinden van een relatie? Kan ze zelf standig functioneren als blijkt dat de reuma niet te stoppen is? Op het oog hele 'normale' problemen waarover we ons allemaal weieens zorgen ma ken. Voor reumapatiënten zijn dit da gelijks terugkerende onderwerpen. Zolang de oorzaak van reuma niet bekend is, blijft het voor reumapa tiëntjes als Tess belangrijk dat het noodzakelijke wetenschappelijk on derzoek voortgezet wordt. Kinderen zoals Tess mogen niet de dupe worden van bezuinigingen in de gezondheidszorg. Steun haar en meer dan 400.000 reumapatiënten in hun strijd tegen reuma! Geef een bijdrage bij de komende collecte aan onze col lectanten aan de deur of stort uw gift op giro 324 t.n.v. Nationaal Reuma fonds Den Haag. Reuma raakt ons alle maal. Namens Tess: Hartelijk dank! Bij aankoop van ƒ19,50 aan boeken tijdens de boekenweek voor slechts 4,95 QERRIT j KOMRIJ De tweeënzestigste Boekenweek wordt gehouden van 12 tot en met 22 maart. Deze Boekenweek staat in het teken van religie. Een rijke schat aan boeken over dit thema is in de boekhandels voorra dig. Het boekenweekgeschenk komt dit jaar van Een wrang en vermakelijk verhaal rond Xandra die denkt dat de mens via plastische chirurgie maakbaar is en Job, haar beroemde schoongroot- vader wiens nieuwe huwelijk met de veertig jaar jongere Felicity het vrese lijkste onheil oproep. Gratis bij aankoop van ten minste ƒ19.50 aan boeken, zolang de voor raad strekt. Het boekenweekessay komt van de hand van Gerrit Komrij op z'n best: opmerkelijk essay voor iedereén die met vragen zit over de oude en nieuwe vermom mingen van de godsdienst. Tijdens de boekenweek verkrijg baar voor slechts ƒ4,95. Bij onder andere boekhandel van Delft in Zevenhuizen is ook het boe kenweekmagazineverkrijgbaar. Een mooi en overzichtelijk tijdschrift met prachtige verhalen en vele titels van boeken over religie. Een bezoek aan de boekhandel is altijd leuk. In de periode 12-22 maart is het bijna een 'must'! Zevenhuizen - In Zevenhuizen start een nieuwe cursus: "Kinderliteratuur en fantasie-tekenen". Kinderen van 6 tot en met 9 jaar maken kennis met verschillende kinderboeken en schrijvers. Er wordt voorgelezen, ver teld over sprookjes en gedichten en gekeken naar illustraties. De kinderen tekenen naar aanleiding van teksten en verzinnen zelf een kort verhaal. Tevens wordt er door hen aan het tijdloze tijdschrift "Lolo" gewerkt, dat elke leerling twee weken na afloop van de cursus ontvangt. De kosten bedra gen f95,- voor negen lessen, inclusief materiaal, limonade en koek. De eer ste les is op donderdag 3 of vrijdag 4 april van 15.30-17.00 uur. Voor meer informatie: Louise Adams, telefoon 0180-634002. (0)ma Rupke gefeliciteerd met uw verjaardag 16 maart! Alle kinderen en kleinkinderen 4x hoera voor Thymen Hakkoer die op 17 maart de kleutertijd tegemoet gaat! Hoera, oma 11 maart 60 jaar! Gefeliciteerd Arie Elly Wendy Niels ên Dennis Hoera tante Margret is jarig. Gefeliciteerd en kusjes van Alisa, Dian en Marijn Het is echt waar (oma) is nu 60 jaar! Gefeliciteerd van Arjan Petra en Mellanie Ja het is echt waar, 18 maart wordt Nico 50 jaar! H.G. Marrie kinderen Hoera, 13 maart is pa vd Berg jarig. Kusjes van Sabine, Annette en Dirk-Jan De tortelduifjes Ton en Ank 17 mrt 25 jaar getrouwd. Gefeliciteerd Esther en Wim Rijnwoude- De openbare bibliotheek Rijnwoude en de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Ha- zerswoude-Rijndijk/Koudekerk orga niseren op maandag 17 maart een avond met Selma Noort. Selma Noort is geboren in leiden. Ze volgde een opleiding tot leerkracht bij het basisonderwijs maar ze koos niet voor een loopbaan in het onder wijs. Ze werkte vijf jaar aan het Institu te of Social Studies in Den Haag. In 1980 debuteerde zij als schrijfster van kinderboeken met 'Ik hoef niet op schoot'. Van haar hand verschenen nog diverse andere boeken zoals on der meer 'Een gedeelde hamaca', 'Martine Koperslager', 'Wolf Kippe- kop' en 'Eilandheimwee'waarvoor zij in 1993 een Zilvefen Griffel ontving. De avond is voor iedereen toeganke lijk. Kaarten kosten 5,= en zijn ver krijgbaar in de bibliotheken in Hazer- swoude-Rijndijk en Hazerswoude- Dorp en 's avonds in de zaal. De lezing wordt gehouden in Het An ker, Chopinlaan 2 in Hazerswoude- Rijndijk. Aanvang 20.00 uur. i.ttaZT* Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Redactie/Advertentie-adres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 0180-632289* Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Slu i tings term ijn a d verten ties: Maandagmiddag 16.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3