Korfbalvereniging Korbis kampioen Geslaagd midgetgolftoernooi bij De Trekvogels Rentokil handhaaft derde plaats Flyers heren 1 toont klasse Boulers bekeren verder Dames Rentokil-ZVH presteren goed Vier-tegen-vier-Toernooi Moerkapelle weer op goede spoor BROUWER DE KONING Bedrijfsvolleybal Sjoelen UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/12 maart 1997 pagina 7 Spannende slotwedstrijd Gemengde sport voor jong en oud «318» SI -> VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Volleybal Basketbal Dnnr Karin van Laneeraad Waddinxveen - in sporthal de Dreef was zaterdagavond 8 maart de span ning groot voor de spelers van Korbis. Bij een overwinning zou de kampioen stitel behaald zijn. Bij een eindstand van 15-10 was de vreugde dan ook groot. In het begin van de competitie leek Korbis op eenvoudige wijze de titel binnen te halen. De eerste acht wedstrijden werden gewonnen, zodat het verschil met de tweede ploeg groot was, vijf punten. Daarna volg den toch nog wat verliespunten, zo dat de finalewedstrijd gewonnen moest worden. Korbis speelde de competitie in de landelijke derde klas se. Na deze titel promoveren zij naar de tweede klasse. Trainer Simon Trommel ziet goede perspectieven voor zijn team: "Het is een jonge ploeg. De wil is groot om ook in de tweede klasse goed te presteren. Zo kan Korbis zich langzaam maar zeker opwerken naar een steeds hogere klasse." Korfbal is een teamsport voor elk sei zoen, elke leeftijd en zowel voor man- •fpiï nen als vrouwen, jongens en meisjes. Korfbal is als enige ter wereld een gemengde sport. Het hele jaar door kan er gekorfbald worden met een zaalcompetitie in de winter en een veldcompetitie in de zomerperiode. De sport bestaat uit aanvallen en ver dedigen. Door samenspel wordt de Het kampioensteam van Korbis. korf bereikt waarin gescoord moet worden. Korbis uit Waddinxveen is een jonge vereniging met 170 leden. De veldcompetitie wordt gespeeld op het veld aan de Dreef in sportpark "De Sniep". Sporthal "De Dreef" wordt ge bruikt voor de zaalcompetitie. Meststoffen, Tuinaarde: 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a. zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430__ Waddinxveen- Heren 1 speelde tegen Cady sinds lange tijd weer eens een goede wedstrijd, ondanks het verlies. Het team trad onbevangen aan tegen het veel hoger geklasseerde Cady. Blijkbaar kwam de tegenstander hier van onder de indruk, want de eerste helft nam Flyers brutaal een kleine voorsprong. Vooral het goede spel van Mike Heerkens en Richard Hage- man was hier debet aan. Jammer dat Flyers dat goede spel van de eerste helft niet geheel konden vasthouden in het tweede gedeelte van de wed strijd. Vooral de press van Cady ver oorzaakte nogal wat balverlies. Hier door nam Cady het heft in handen en werd Flyers gedwongen risico's te nemen. Einduitslag 90-111T opscoor- der: Mike Heerkens met 25 punten. Jongens junioren hadden geen en kele moeite met Zoebas. In een hoog tempo werd de ene score na de ande re geproduceerd en na het eindsig- naal stond er een einduitslag van 115 52 op de borden. Topscoorder: Edwin van Heiningen met 37 punten. Meisjes junioren 2 deed het ook voor treffelijk door Blitz met een grote ne derlaag naar huis te sturen. Uitslag 57- 20. Opvallend was het debuut van Jan tien Groeneveld. Meteen in haar eer ste wedstrijd werd zij topscoorder met 16 punten, samen met Charlotte Lelieveld. Meisjes aspiranten 1 deed goede zaken door de nummer 2, The Jump met een 42-37 nederlaag naar huis te sturen en behield hierdoor de leiding in de competitie. Topscoor der: Judy de Mik met 21 punten. De Benjamins blijven het goed doen. Nu waren zij te sterk voor Grasshop pers. De basis voor de overwinning werd gelegd in de eerste periode, hierin werd Grasshoppers op een 24- 2 achterstand gezet. Uitslag 48-14. Topscoorder: Pieter van Gorkum met 22 punten. Vrijdagavond 14 maart om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 1 te- gen Zoebas (de koploper). Zevenhuizen-Moerkapelle - Op de za terdagen 17 mei en 7 juni wordt het jaarlijkse bedrijfsvolleybaltoernooi gehouden in dorpshuis Swanla in Ze venhuizen. Bedrijven kunnen tot en met 14 maart hun inschrijfformulie ren inleveren bij M. Zijderhand, tele foon 0180-632550. Zevenhuizen/Assen - Rentokil speel de zaterdag tegen Ecostyle/Sudosa in Assen. Gezien de stand op de ranglijst moest dit voor de Zevenhuizenaren een overwinning opleveren. Rentokil deed wat verwacht werd en won met 3-1 (10-15, 8-15, 16-14 en 6-15). Trainer/coach Teun Buijs startte de wedstrijd met Gijs Ronnes, Michiel van der Kuip, Martijn Dieleman, Ferry van Hal, Matt Lyles en Joost Looman. De eerste set kende een gelijk op gaand begin, waarbij de ploegen el kaar aftasten. Na 7-7 begon het bij Rentokil goed te lopen en werd de ex- Sudosa speler Joost Looman goed in stelling gebracht door Gijs Ronnes. De Zevenhuizenaren liepen daarna uit naar een 10-15 setwinst. Ook in de tweede set behield Rentokil het over wicht. De dreiging van het blok van Looman noopte de Assenaren om de aanval aan te gaan passen. Met 8-15 ging deze set ook weer over in Zeven- huizense handen. In de derde set verzuimde Rentokil een 9-14 voorsprong te verzilveren en werden onnodige fouten gemaakt. Sudosa kon bij komen en zelfs de set met 16-14 naar zich toe halen. In de vierde set liet Rentokil zien, waarom zij op een derde plaats staat en won met 6-15 deze set en zo de wedstrijd. Aanstaande zaterdag speelt Rentokil in eigen huis tegen regerend lands kampioen Piet Zoomers/Dynamo, aanvang 19.00 uur. Waddinxveen- Vier Waddinxveense teams hebben meegedaan aan de voorronde voor de Boule d'Or, de bekerkampioenschappen van de NJBB. Barend en Corrie Monster en Ymca Matla wonnen slechts één wed strijd en vielen af voor de volgende ronde waaraan slechts 32 teams mee Hogen doen. De volgende triplettes gaan door naar de volgende ronde die jn Breda wordt gespeeld: °oy Hulskamp/Marco van Wagenin- gen/Hans Cammeraat, Francisca La- ning/Jopie Hulskamp/Henry van Wa- Seningen, Jan Kooistra/Betsy Lan- ting/Piet van de Made. Saterdag 1 maart wonnen Jan booistra/Betsy Lanting en Piet van de Made een toernooi in Pijnacker. Ook de tweede plaats was voor een Wad- dinxveens triplette bestaande uit: Norbert Schifferling/Nel Oudijk en Wim van Bockom Maas. Bij de interne Vier tegen Vier compe titie bezetten na twee wedstrijdavon den Ton en Roy Hulskamp/Marco van Wageningen en Francisca Laning de eerste plaats met 11 gewonnen wed strijden. De tweede plaats is voor Piet van de Made/Hans Cammeraat/Betsy Lanting en Jan Kooistra. De derde plaats wordt ingenomen door het team bestaande uit Wout Versluis/ Toos Wubben/Stephan Tabben en Norbert Schifferling. Waddinxveen - Op Goede Vrijdag 28 Haart organiseert de voetbalvereni- §lng W.S.E. weer het jaarlijkse vier- tegen-vier-toernooi. Het toernooi be- S'nt om 10.00 uur en zal duren tot ongeveer 16.00 uur. Deelname staat open voor leden en niet-leden. nschrijving is mogelijk in de volgen- ae leeftijdsgroepen: jongens: F-groep: geboren na 31 juli '88; E-groep: gebo- 'en tussen l-8-'86 en (-8-88; D-groep: geboren tussen 1-8-84 en-1-8-86 en de Jdl/oep: geboren tussen 1-8-82 en 1-8 Waddinxveen- Kees Kuipers heeft als enige sjoeler 1400 punten gescoord. De andere toppers bleven ver achter. Door dit goede resultaat komt Kees steeds hoger in het klassement. De leider Jan Kersbergen moest genoe gen nemen met een zesde plaats. De uitslagen zien er als volgt uit: Klasse A: 1Kees Kuipers 1400, 2. Dick Dros 1378, 3. André van Gemeren, 1372; 4. Henk van Beek 1357, 5. Frans Bötger 1309,6. Jan Kersbergen 1292,7. Bas Brouwer 1290, 8. Dirk Jan van Drunen 1283 en Ed den Drijver even eens 1283 en 10. Erwin Pleus 1264 punten. Klasse B: 1. Pascal van Gils 1296, 2. Peter van Leeuwen 1280, 3. Cor van Herk 1276,4. Bas Koppenaal 1271 en 5. Adie Faas 1260 punten. Klasse C: 1. Marius Kersbergen 1184, 2. Sjaan Faay 1173, 3. Dirk Faas en Cor van Gils beiden 1161 en 5. Riet van Wijk 1154 punten. Klasse D: 1. Otto Supusepa 1179, 2. AlexSupusepa 1123,3. Marie van Herk 1087, 4. Simon Supusepa 1041 en 5. Jeanette van Kersbergen 1035 punten. Klasse E: 1. Freek Gelderblom 965, 2. David Sinnema 934,3. Dick Esveldt 916 en 4. Yvonne Kersbergen 907 punten. Zevenhuizen - De belangrijke wed strijd van het eerste damesteam te gen Micro, de nummer 2 in de landelij ke le divisie, speelde zich afgelopen zaterdag af in sporthal Swanla. On danks wat fysieke en mentale tegen slag ging de selectie voortvarend van start. Door sterke blokkering en veld- verdediging was het snel 8-1. Micro kwam terug tot 10-6, waarna service- druk ZVH naar 14-9 deed uitlopen. Toen stagneerde het aanvalsspel en kwam de ploeg uit Roozendaal terug tot 14-14. Coach van Yperen voerde wat tactische wissels door en zag de eerste set met 16-14 binnenkomen. De tweede set liet matig volleybal zien. Ondanks een opeenstapeling van vooral servicefouten liep ZVH uit tot 12-10. De coach van Micro voerde zijn inmiddels bekende theater op van fel protesteren, wat hem nu een rode kaart en dus een punt kostte. Dankbaar incasseerde ZVH de tweede setwinst met 15-10. Deze winst kon de ploeg in de derde set niet vasthouden. Na eerst nog met 5-2 te hebben voor gestaan, waren het vooral de eigen fouten van ZVH die Micro op voor sprong van 5-8 en 9-14 brachten. Enke le twijfelachtige beslissingen en het negeren van verzoeken om te wisse len, brachten coach van Yperen tot een woede-uitbarsting; de set ging weliswaar met 9-15 verloren, maar de scherpte was weer terug. Geen enkel moment is ZVH in de vier de set nog in gevaar geweest. Uitein delijk werd het 15-6 en was de volle winst binnen. Moerkapelle- De voetballers van de v.v. Moerkapelle herstelden zich afge lopen zaterdag knap van de vorige week geleden nederlaag door de lasti ge uitwedstrijd bij Aarlanderveen met 3-1 te winnen. Het eerste deel van de eerste helft was volledig voor Moer kapelle, met sprankelend spel werd Aarlanderveen met de rug tegen de muur gezet. Al in de tiende minuut leverde dat succes op, toen een inzet van Mark Kloos met de hand werd gekeerd en Ron Kievit de toegekende penalty beheerst benutte. Volkomen onverwacht scoorde Aarlanderveen halverwege de eerste helft de gelijk maker, toen doelman Ad van der Kraan een schot vanaf de tweede lijn door de benen liet gaan (1-1). Hierna zakte Moerkapelle ver terug en dic teerde Aarlanderveen het spel, wat tot een aantal zeer goede kansen leid de. Direct na rust kwam Moerkapelle weer op voorsprong, een pass van Lennaert Visser bracht Raschid Boutasgount in schietpositie en via de onderkant van de lat was het raak (1-2). Na deze goal werd het spel van de blauw-witten weer rustiger en werd het team weer sterker, zonder tot echt goede kansen te komen. Vijf minuten voor tijd werd het toch 1-3, toen Lennaert Visser een solo be heerst afrondde, wat ook de eind stand betekende. Zaterdag wacht de zeer belangrijke uitwedstrijd bij het Leidse LSW, een wedstrijd meetellen voor de eerste periodetitel. Bij winst mag Moerka pelle zich periodekampioen noemen, bij elke andere uitslag gaat deze titel naar Lugdurum. Moerkapelle 2 ver loor de belangrijke wedstrijd tegen concurrent Maluku 2 met 0-3. UC. L/UCLl lia IUOL nnuiu ii- 1 1.,.r/-.w/4r>n mal oün oorcfo Til nntc m 84. Meisjes: 6 tot en met 14 jaar. De uitein delijke groepsindeling van de meisjes is afhankelijk van het aantal inschrij vingen. Mogelijk worden meisjes bij jongens ingedeeld, welke in sterkte vergelijkbaar zijn. Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij het clubgebouw van W.S.E. aan de Willem de Rijkelaan. Deze formulie ren moeten uiterlijk 26 maart worden ingeleverd. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Boskoop- Het afgelopen weekend liep alles op rolletjes bij midgetgolfvereni- ging De Trekvogels. Op zaterdag wa ren 60 midgetgolf aanwezig en op zon dag 98. Door deze deelnemersaantal len konden vier ronden worden ge speeld. Toernooiwinnaar bij de heren werd Ruud Slappendel van Amigo uit Alp hen aan den Rijn met een prachtige score van 88 slagen. In zijn groep, Heren A, bleef hij daarmee zijn team genoot Leo Hendriks nipt voor met 91 Jan-Kees van Voskuilen van het orga niserende De Trekvogels werd derde met 100. Toernooiwinnaar bij de Da mes was Els van der Stroom (De Trek vogels). Uitkomende bij de Dames B speelde Els een prima toernooi met 98 slagen. Zij bleef daarmee de winnares van vorig jaar, Wendy van Luypen uit Rotterdam 4 slagen voor. Agnes ter Keurs uit Schaarsbergen bezette de derde plaats met 102. Bij de heren B werd Danny Bijland (De Trekvogels) eerste met 99, voor Ed van Voskuilen (De Trekvogels) met 101waarvoor hij wel een barrage moest spelen met Mark Schoon uit Schaarsbergen. Maar deze werd op de eerste baan al beslist, doordat Ed wel een hole in one sloeg en zijn tegen stander daarin faalde. Bij de Heren senior B ging de winst naar Piet Tiekstra uit Leeuwarden met 99 sla gen. Na een barrage over drie banen, trok Stefan Mesker uit Zoetermeer aan het langste eind, en wist Jan van der Stroom te verslaan. Beide spelers hadden er 102. Bij de jeugdspelers werd De Trekvo gels vertegenwoordigd door Danny van Rijn. Op zijn eerste nationale toer nooi speelde het jongste lid van De Trekvogels een leuke wedstrijd. Met vrij regelmatige scores eindigde Dan ny op 160 slagen en werd daarmee zevende. Eerste in zijn groep werd Ernst jan Meyer uit Drachten met 105. Monique Bonhof uit Aalsmeer werd eerste bij de meisjes junior met 123 slagen. Irene Blanken troefde bij de Dames senior A de rest van de deelnemers af met een score van 105. Corrie Ver meulen kon nog wel aardig in de buurt van haar clubgenote komen, maar moest met 107 wel het onderspit del ven. Bij de heren senior A waren de twee eerste plaatsen voor spelers van De Trekvogels. Arie Blanken had een 'gouden' dag en zag zijn inzet beloond worden met een eerste plaats met 93 slagen. Arie van der Kooij, ook van De Trekvogels, mag met 95 ook terugkij ken op een geslaagd evenement. Bij de teams trok Amigo 1 uit Alphen aan den Rijn aan het langste eind. In de laatste ronde kwam haar beste speler van de zondag Leo Hendriks, binnen met 21 slagen en bracht daar mee het totaal van zijn team op 396. De Trekvogels 1 zat daar maar heel kort achter. Met Arie van der Kooij (95), Jan-Kees van Voskuilen (100), Ed van Voskuilen (101) en Leo Jansen (102) kwam het Boskoopse team uit op 389 en zag de wisselbeker voor goed naar Amigo 1 verhuizen, want zij wonnen hem voor de derde achter eenvolgende keer. Op de derde plaats bij de teams eindigde het sterk spe lende De Trekvogels 2. Danny Bijland (99), Irene Blanken (105), Marianne Groenendijk (107) en Bastin Slappen del (109) brachten dit team op 420 slagen en bracht daarmee het totaal aantal prijzen, gewonnen door De Trekvogels op dit toernooi, op 12. Alles bij elkaar, de grote deelname, het prima midgetgolfweer, de gewon nen prijzen, de sportieve strijd, be zorgde de organiserende vereniging een zeer geslaagd weekeind.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7