Zuidhollands Walter Beukeboom do kampioen addinxveen-bos Eerste CD-Rom uitgeleend bij Boskoopse bibliotheek Wedstrijdkoorts op Coenecoop College Open dag openbaar onderwijs Koninginnedag bij 'Zonnig Zuid' Kunstmarkt Praathuis Puur Toeval bij KW Kleuters op theevisite Ichtusschool naar Movieworld Uitzendbureau Start Waddinxveen actief Derde bandslag in De Tunnel Fancyfair De Leilinde Koninginnedag in De Overkant Tafelronde organiseert culinaire tour voor Medisch Kinderdagverblijf pagina 15' Koninginnedag in Boskoop Beyond 93 Hart van'Holland/23 april i9§7 Speciale actie Waddinxveen - Lennart van Hoven uit klas 5 atheneum heeft samen met 1100 andere Nederlandse scholieren deelgenomen aan een opstelwed strijd. Deze was georganiseerd door de Alliance Franfaise. Hij eindigde bij de zestig beste en kreeg op 15 april in Den Haag op een feestelijke bijeen komst een aantal CD's en boeken uit gereikt. Erik Steenberger uit 6 atheneum be reidt zich voor op de finale van de vierde Nationale Aardrijkskunde olympiade die van 4 tot 6 juni in Wage- ningen gehouden zal \yorden. Aan de voorrondes die in maart op de scho len gehouden werden, deden 1942 leerlingen mee. Het Coenecoop Colle ge deed dit jaar voor het eerst aan deze wedstrijd mee met drie leerlin gen. Erik heeft zich gekwalificeerd als één van de 25 beste kandidaten. Drie leerlingen uit klas 3 atheneum gaan een poging wagen om de school "On the Map" te zetten. Angelique Aerts, Karin van der Werf en Karlo Wessels hebben zich aangemeld om mee te doen aan de internationale Thinkquest wedstrijd. Onder leiding van hun docent aardrijkskunde gaan zij proberen een Internetproject te maken. Het thema wordt "The College Beneath The Sea". Dit slaat op het feit dat het Coenecoop College, gelegen in de Zuidplaspolder, 5 meter on der N.A.P. ligt. Daarmee is het een van de laagst gelegen scholen van Neder land. In hun project willen zij probe ren het begrip polder aan buitenlan ders uit te leggen. Prijzen gaat de school ook halen bij de finales van de door KVLO georgani seerde landelijke basketbalkam pioenschappen in Zevenaar en de Volleybalkampioenschappen in Nij- verdal. Waddinxveen - In mei is er op de open bare basisscholen een Open Dag. Ouders die geïnteresseerd zijn in het onderwijs op een openbare school zijn die dag van harte welkom. Zij kunnen een kijkje komen nemen om zich te oriënteren op een school voor hun kind. Om de ouders van kinderen die naar de basisschool gaan de gele genheid te geven meerdere scholen binnen Waddinxveen te bezoeken, zijn er vier verschillende data voor de Open Dag gekozen. Deze zijn: woens dag 14 mei op de Theo Thijssen- school, KerkwegOost 230; donderdag 15 mei op de Dick Brunaschool, vesti ging Zuidplashof 5; woensdag 21 mei op de Dick Brunaschool, vestiging Essengaarde 3 en donderdag 22 mei op de Dick Brunaschool, vestiging Sperwerhoek 6. Op deze dagen is de school in bedrijf te zien en in de zaal kan er een deel van de methoden en hulpmiddelen beke ken worden. Tevens zal er iemand aanwezig zijn om antwoord te geven op eventuele vragen. Waddinxveen - Bij buurt-en speeltuin vereniging Zonnig Zuid is het groot feest op Koninginnedag, 's Morgens is er van 10.00 tot 12.00 uur rommel markt. Bovendien zijn er een drietal demonstraties. Om 11.00 uur start de demonstratie Country dansen, om 12.00 uur gevolgd door een demon stratie van een sportschool en ten slotte om 13.00 uur een demonstratie van de Sunny Girls. Vanaf 13.00 uur zijn er rondom het wijkgebouw diverse dingen te doen zoals 'Wild West dorp met rodeostier, ballen gooien, touwtje trekken, knik kers raden en touwtrekken voor groot en klein. Bovendien is er een rad van avontuur, een springkussen, een kindertreintje en een zeephelling. Er is ook aan de inwendige mens ge dacht. Er zijn kraampjes waar brood jes hamburger, saté, poffertjes, ijs en snoep verkrijgbaar is. Ook aan de tra ditionele suikerspin is gedacht. Het Oranje Comité van de vereniging nodigt iedereen van harte uit op 30 april in de Victorwijk. Boskoop - Traditiegetrouw zal op Ko ninginnedag bij het Praathuis in Bos koop een Kunstmarkt worden gehou den van 11.00 tot 15.00 uur. Meer dan voorgaande jaren zal er op de Kunstmarkt van alles te doen zijn. Zo zal de bezoeker bijvoorbeeld kun nen zien hoe het graveren van glas in zijn werk gaat, op welke manier 'oer- kaarsen' worden gemaakt en wat er komt kijken bij het tot stand brengen van een 'boek met spreuken'. De pro ducten zijn ook op de Kunstmarkt te koop. Overigens zullen dit jaar, anders dan vermeld staat in het huis aan huis verspreide Programmaboekje van de Oranjevereniging Boskoop, geen sneltekenares en geen sieraadtaxa teurs aanwezig zijn. Tot de soorten kunst die de bezoekers eveneens op de Kunstmarkt zal aan treffen behoren verder airbrushes, etsen, aquarellen, foto's, houtsnij werk, ceramiek, fimokleiwerk, fanta siepoppen, allerlei textielvormen, zil veren sieraden en sieraden in hars. Voor de bezoekers komt tussen de marktkramen als gebruikelijk ook weer een terrasje waar kan worden gebruncht of een kopje koffie gedron ken. Maar net als voor de hele Kunst markt is het wel noodzakelijk dat het redelijk weer is, anders zal een en ander niet door kunnen gaan. De Kunstmarkt is een gezamenlijk ini tiatief van de Stichting Ontmoetings Centrum Snijdelwijk en de Stichting Boskoop Creatief. Boskoop - Op 25 april staat bij de Katholieke Vrouwenvereniging Boskoop een toneelavond op het programma. Door de eigen toneelgroep wordt het toneel "Puur Toeval" opgevoerd, een blijspel in drie bedrijven. De voorstelling vindt plaats in De Rozenburcht en begint om 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen ƒ10,-; kinderen tot 16 jaar ƒ5,-. Iedereen is van harte welkom vanaf 19.30 uur. Boskoop - De kleuters van de Ichtus- school zijn op theevisite geweest bij het Japans restaurant Garden. Op school werd een project gehouden over landen. De kleuters vertoefden enkele weken in Japanse sferen en bezochten Edo Bonsai voor de mini- boompjes en Edo Koi om de Japanse karpers te bekijken. Als afsluiting mocht een theeceremonie niet ont breken. In het sfeervolle Garden Yuri restaurant zagen de kleuters dat in Japan theedrinken anders gaat en smaakt dan in Nederland. Boskoop - In en speciaal voor Movie world beschilderde bus zijn de kinde ren van groep acht van de Ichtus school naar Warner Brothers Movie world in Duitsland geweest. Deze extra, gratis schoolreis hadden zij gewonnen met het kinderprogram ma Telekids van RTL 4. In Movieworld hebben zij kunnen ge nieten van stuntshows van Batman, Police Academy, de Gremlins Invasie, de Bermuda Driehoek en vele andere attracties. Het werd voor groep acht, naast het meedoen vorig jaar aan het Tele- kidsprogramma en het live optreden enkele weken geleden een onvergete lijke gebeurtenis. Waddinxveen - Op 30 april is Start, gevestigd aan de Nesse 22a, tussen 10.00 en 15.00 uur geopend. Zowel in de vestiging zelf, als ook in de feestelijke kraam aan de Gouwe, zullen vele vacatures uit de regio gepresenteerd worden. Start hoopt hiermee vooral de mensen te bereiken die op werkdagen geen tijd hebben om langs te komen. "Stent heeft vele vacatures in allerlei branches open staan, waar we graag de juiste mensen voor bemiddelen", aldus Michel van Dodewaard. "Ieder is van harte welkom". Onder de bezoekers zal Start drie, speciaal voor Start beschilderde, theeserviezen verloten. Voor iedere bezoeker staat er een glaasje oranje bitter klaar. Zondag 27 Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds D. Los, Ermelo; 16.30 ds J.J.C. Dee, Bun schoten. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds EA.C.Bongers; 17.00 uur sow-dienst 'mm. kerk Herv. Immanuel 9.30 uur drs A.W. de Bruin, Leiden; 17.00 uur mevr. ds D.C. v Houwelingen-Verdonk. Boskoop Srijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds J.A. Broström-Bruin. Herv. gem. 9.30 uur ds W. v Laar, Gouda; 18.30 uur kand. P. de Graaf, Moerkapelle. Ge Stek 9.30 uur ds G. Olde, Nieu- werkerk. Geref. kerk 9.30 uur mr Th. O. yeugdenhil, Koudekerk; 18.30 uur ds J.C.W. v 't Hoff. Ghr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds M.J. Oosting. Chnstengem. "Bethel" 9.30 u ^abor Hedvev. Start Waddinxveen is dagelijks geo pend van 8.30 tot 17.30 uur en elke eerste donderdag van de maand tot 20.00 uur 's avonds. Boskoop - Op vrijdag 25 april is de derde bandslag in De Tunnel met "Mind the gap", "Waste of space" en "Razzmatazz". De zaal gaat om 22.00 uur open. Het publiek bepaalt wie de winnaar wordt. De band "Beyond 93" treedt op De Tunnel op zaterdag 26 april. De band speelde al op uitnodiging in grote za len als de Melkweg en Arena en brengt medio 1997 haar eerste CD uit. De zaal gaat om 22.00 uur open en de entree bedraagt ƒ10,-. Waddinxveen - Op zaterdag 26 april is ervan 10.00tot 15.00 uur een fancyfair in en om het gebouw van de gerefor meerde basisschool De Leilinde (hoek Groensvoorde/Wadde). Behalve een rommelmarkt is er ook een kindermarkt waar de leerlingen spulletjes verkopen. Er is volop te eten, te drinken en te snoepen. Voor kinderen zijn er leuke spelletjes en activiteiten. Ook worden er planten en bloemen verkocht. De opbrengst van de fancyfair is bestemd voor een nieuwe inrichting van het school plein. Waddinxveen - Het programma be gint om 13.00 uur met spelletjes voor kinderen van 2 tot en met 7 jaar. De kinderen kunnen eierkoeken versie ren, water overbrengen, spijkers poe pen en blikken gooien. Verder is er "Pinoklip", en schminken. Vanaf 15.00 uur is er voor de kinderen van 8 tot en met 16 jaar Twister, krattenrace, touwtrekken; karretje rijden met on gelijke wielen en met een helm op en een beker water de glijbaan af. Na 16.00 uur is het tijd voor de sterkste vrouw met onder andere blokken drukken, broekhangen, flessen tillen, gewicht heffen en vrachtwagentje trekken. Verder is er een springkus sen, een enveloppenkraam, rad van avontuur met leuke prijzen en een ijskar. Voor leden van de speeltuin vereniging is deze middag gratis toe gankelijk. Niet-leden betalen 2.50. 's Avonds is er een spetterende play- backshow. De zaal gaat open om 20.00 uur. Aanvang show is 20.30 uur. Waddinxveen- Op de avond vooraf gaande aan de Koninginnedag, 29 april kan Waddinxveen genieten van een culinaire tour. Anders dan an ders, want de tour wordt deze keer door de Waddinxveense Tafelronde gebruikt als fundraising activiteit. De opbrengst zal een ten goede komen aan het Medisch Kinderdagverblijf in Waddinxveen en het Kinderdagcen trum in Gouda. Anders ook omdat naast de Gouwe Dis en 't Baarsje in Waddinxveen, ook Brunei in Gouda en d'Ouwe Stee in Reeuwijk deelne men. In elk van deze vier restaurants wordt een van de vier gangen van het menu gebruikt. Het vervoer tussen de restaurants vindt per touringcar plaats. Het programma voorziet daar naast in onverwachte verrassingen, muziek en een gezellige afsluiting in Paddle's aan de Zuidkade. De avond begint overigens rond 18.00 uur bij Van Berkesteijn Wooncultuur aan de Kanaaldijk in Waddinxveen. Er zijn nog kaarten te verkrijgen. Voor verdere informatie of reserveren: 0182-613622 of 0182-614633. pnnr Karin van Lange raad Boskoop - Vrijdagavond 17 april werd bij de Boskoopse bibliotheek de eerste CD-Rom uitgeleend door de heer Van Deventer, voorzitter van het bibliotheekbestuur. Hier mee is de uitleen van CD-roms offici eel gestart met een startcollectie van 50 CD-roms. De bibliotheek van Bos koop is hiermee de eerste biblio theek in de regio die deze mogelijk heid kent. Naar verwachting zullen de bibliotheken van Bodegraven, Waddinxveen en Reeuwijk in mei met de uitleen van CD-roms van start gaan. In samenwerking met deze bi bliotheken wordt dan een topcollec tie en een wisselcollectie samenge steld. Bovendien kunnen bij deze bibliotheken CD-roms aangevraagd worden die niet in Boskoop aanwe zig zijn. Wie zich nu aanmeldt als lid van de bibliotheek van Boskoop krijgt een waardebon voor het uitlenen van een De voorzitter van de bibliotheek, de heer Van Deventer, leent de eerste CD-rom uit. CD-rom. De kosten voor het lenen van een CD-rom bedraagt 5,- per CD. Het is wel raadzaam de CD-rom op tijd terug te brengen naar de bibliotheek, de boete voor te laat terugbrengen is namelijk 1,50 per dag. Door Karin van Langeraad Boskoop - Op zondag 13 april is in Den Haag Walter Beukeboom kampioen geworden van Zuid Holland in de klas se tot en met 18 jaar, 75 kg. Hij won al zijn partijen met vol punt Ipon en werd overtuigend kampioen. Walter beoefent de judosport al zo'n 7 jaar bij Sportschool Marchant in Boskoop. Ook het vorige jaar was een goed jaar voor hem, hij werd toen tweede op de Zuid-hollandse kampioenschappen en vijfde bij de Nederlandse kam pioenschappen. Op zondag 26 april zal Walter Beukeboom ook uitkomen tijdens de Nederlandse kampioen schappen in Dieren. Judokampioen van Zuid-Holland: Walter Beukeboom.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15