1 Programma Koninginnedag r even 25.000,= voor de school in Zjitomir Eenvoudige overwinningen Rentokil-dames TZM eindigt sterk Wielerronde Koninginnedag Noordzee- en Duinentocht Familieberichten A. Gijsenbergh Uitstel tweede betalingstermijn aanslag gemeentelijke belastingen 1997 Trimloop TZM Schaaktoernooi Moerkapelle geslaagd Bevrijdingsconcert met Vox Jubilans Waddinxveense jeugdschutter tweede op NK I Hart van Holland/23 april 1997 pagina 19 Dames-2 wacht spannende kampioenswedstrijd. Oranjevereniging Oud Verlaat H Tafeltennis Uitvaartverzorging wBroekema Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. Onderlinge competitie Moerkapelle - Op woensdag 16 april was het een drukte van belang in en rondde Rehobothschool in Moerkapel- le. Al weken werd naar deze dag uitge keken door ouders, leerkrachten en niet in de laatste plaats de leerlingen. De dag werd begonnen meteen bedrag van f6.000, zijde de opbrengst van de lege Hessen actie en de kaartverkoop. Een sponsorloop, verkoop van vele artikelen beschikbaar gesteld door middenstand, bedrijven en ouders) en niet te vergeten de Amerikaanse ver koop deden het bedrag per uur stijgen. Het was ook voor de onverwachte be zoekers uit de Oekraïne hartverwar mend om te zien wat er in Moerkapelle gedaan werd voor hun school. Prachtig was de afsluiting door de leerlingen van groep 8, die op het plein zowel de middag-als avondverkooptijd afsloten met Oekraïnse volksdansen. Het eind resultaat mag er zijn: f25.000, netto opbrengstvoor bestuur, leerkrachten, ouders en leerlingen van 'De Morgen ster' in Zjitomir. Een drukte van belang Rehobothschool Zevenhuizen - De ontmoeting tegen Switch uit Millingen aan de Rijn, num mer 9 in de 1 e divisie, mocht voor het eerste damesteam van Rentokil, dat zelf op de 3e plaats staat, geen pro bleem opleveren. Ondanks het mati ge spel van de afgelopen weken en ondanks het door ziekte ontbreken van Marsha Heerschop en Monique Vermeulen ging de selectie sterk van start. Het zwakke Switch had geen antwoord op de servicedruk van Olga van Zaanen en Ilse Verhoef en de 3 meter aanvallen van Hedda Meijer en Francien Huurman scoorden volop. Binnen 15 minuten was de eerste set binnen: 15-2. In de tweede set aanvan kelijk hetzelfde beeld; ZVH liep snel uit naar 13-2, maar een reeks van pass- en aanvalsfouten brachten Switch terug tot 8 punten, waarna ZVH alsnog de set met 15-8 winnend afsloot. Coach Willem-Jan van Ype- ren hield in de 3e set routinier Aafke Verbrugge aan de kant en plaatste voor haar de jeugdige Ruth Minder hout in de basis. Ondanks dat zij vrij wel alle serviceballen van Switch te verwerken kreeg, weerde ze zich kra nig en droeg ook aanvallend haar steentje bij. Hoewel Rentokil het bete re van het spel hield, kon Switch nu langer bijblijven, zelfs tot 14-14, waar na ZVH de eindstand op 16-14 en 3-0 bepaalde. Voor volgende week res teert de laatste competitiewedstrijd in Voorschoten tegen Gemini-Kange- roes. Zoals gebruikelijk hadden de dames van het tweede team moeite om op gang te komen, deze keer in de thuis wedstrijd tegen Inter/Rijswijk. De se lectie van coach Ben van Yperen keek in de eerste set constant tegen een achterstand aan. Op het juiste mo ment, bij 13-13, versnelde ZVH en maakte de tegenstander enkele fou ten, waardoor de eerste set met 15-13 werd gewonnen. Hierna draaide ZVH als vanouds en was het verzet van Rijswijk gebroken. Lisette Zijderhand passte uit alle standen en spelver- deelster Michelle Bijl wist regelmatig ook de middenaanval in stelling te brengen. Met maar liefst 15-1 en 15-3 werd de ontluisterde tegenstander "geveegd" en was de volle winst bin nen. Doordat concurrent Utrecht ook de moeilijke uitwedstrijd bij Delta won, blijft het verschil slechts 1 punt en moet de laatste wedstrijd van de competitie volgende week in en tegen Utrecht de beslissing brengen over het kampioenschap in de 3e divisie. Supporters zijn van harte welkom. De wedstrijd vangt aan om 15.30 uur en wordt gespeeld in het Combicomplex aan de Churchillaan 156 te Utrecht. Oud Verlaat- De activiteiten vinden plaats bij dorpshuis "de Vierkap 9.30 uur: Aanvang. Vlaghijsen en het zingen van het Wilhelmus. 10.00 uur: Kinderspelen, thema boer-boerin (kinderen graag verkleed). Deelnemerskaarten voor de aanvang ophalen. 11.00 uur: Prijsuitreiking. Oplaten van ballonnen op het grasveld. Daarna zijn er spelen voor groot en klein. Onder andere schiettent, rad van avontuur, springkussen, #elen. Tevens weer de alom geprezen pannenkoeken. En niet te vergeten: de bar in de Vierkap is geopend. Alle kinderen zijn welkom op het Koninginnefeest. 20.00 uur: Vanaf deze tijd is er de verdere avond feest in de Vierkap met deze keer voor het eerste een Karaoke-show, Moerkapelle - Het eerste team van TZM is in de uitwedstrijd tegen WPK/ SVZ 3 uit Naaldwijk sterk geëindigd. Werd de thuiswedstrijd nog met 2-8 verloren, de uitwedstrijd wist men wet 3-7 te winnen. Door dit resultaat is het team op de derde plaats geëin digd hetgeen een goed resultaat ge noemd mag worden. Guus van Amer- ongen won zijn derde partijen, Adriaan van Belzen won er twee ter wijl Ad van Heijningen een partij won. De dubbel werd ook gewonnen. Het tweede team won de uitwedstrijd tegen TOP 9 uit Haastrecht met 3-7. Dit resultaat werd wel verwacht te gen een tegenstander die reeds gede gradeerd was. Dit team is hiermee op de tweede plaats geëindigd. Hans Hol won al zijn partijen, Gerard Reijm en hans Regters wonnen beiden twee partijen. De dubbel werd verloren. Team drie heeft, dankzij een 9-1 over winning in de thuiswedstrijd tegen vriendenschaar 22 uit Gouda, de de gradatie kunnen ontlopen. Door een zeer goede eindsprint is men er toch in geslaagd zich in de 4e klasse degra datie te handhaven en is men op de vierde plaats geëindigd. Kees de Wil de en John Meurer wonnen drie par tijen. Dick van Vliet won twee par tijen. Ook werd de dubbel gewonnen. Team vier heeft de alles beslissende partij tegen BOK 7 met 5-5 gelijk ge speeld. In deze zinderende thuiswed strijd werd het kampioenschap he laas verloren. Door deze uitslag ston den beide teams gelijk in punten, ech ter in het onderlinge resultaat bleek BOK 1 game meer gewonnen te heb ben waardoor ze het kampioenschap binnen haalden. Het vijfde team heeft de uitwedstrijd tegen de kampioen OTTV uit Ouder kerk aan den IJssel met grote cijfers verloren, 9-1. Door dit resultaat is dit team op de vierde plaats geëindigd. Albert Thunnissen wist een partij te winnen. Walter Micke en Harm Ro denboog wisten geen partij in winst om te zetten. Ook de dubbel werd verloren. Zevenhuizen - Ook dit jaar is er weer een wielerronde. De start is om 10.30 uur en deelname staat open voor in woners van Zevenhuizen vanaf 16 jaar en voor alle leden van Tourclub Ze venhuizen '80. Inwoners die mee willen doen kunnen zich opgeven bijGerard van der Ham, telefoon 0180-632043. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen '80 organiseert op zondag 27 april de Noordzee- en Duinentocht. Een rit door de bollenstreek en over de bou levard van Zandvoort, Noordwijk en Katwijk. Gestart wordt bij café De Roerdomp aan de Tweemanspolder 12 in Zevenhuizen. Voor de 150 kilo- metertocht is de start tussen 8.00 en 9.00 uur; voor de 115 km tussen 8.00 en 10.00 uur; voor de 85 km tussen 9.00 en 11.00 uur en voor de 35 kilome- tertocht tussen 10.00 en 13.00 uur. Hoera, Pascale heeft diploma A. Gefeliciteerd we zijn trots op je! papa mama danny Hiep Hiep Hoera pappa en mamma 12,5 jaar getrouwd. Kusjes van Johan en Chantal Het gemeentebestuur van Zevenhuizen-Moerkapelle geeft met verslagenheid kennis van het overlijden van de heer Van 1 april 1931 tot 1 mei 1970 secretaris van de gemeente Zeven huizen. Met respect en eerbied zien wij terug op hetgeen hij voor de gemeente heeft betekend. Wij wensen mevrouw Gijsenbergh en verdere familie veel sterkte en kracht toe in deze moeilijke periode. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle L.M. Schoots burgemeester C.A.H. Oosterhoff loco-secretaris Zevenhuizen, 22 april 1997 Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 Albert Rousselsingel 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Zevenhuizen-Moerkapelle - Eind fe bruari 1997 hebben de inwoners van Zevenhuizen-Moerkapelle de aanslag gemeentelijke belastingen 1997 ont vangen. Op dit aanslagbiljet staat als eerste vervaldag 31 maart 1997 en als laatste vervaldag 30 april 1997 ver meld. Een groot aantal inwoners heeft te kennen gegeven hier problemen mee te hebben. Naar aanleiding hier van heeft de gemeenteraad in de ver gadering van 1 april er op aangedron gen om voor diegenen die over een betalingsregeling geen afspraak met de gemeente hebben gemaakt en op 31 maart jongstleden reeds de helft van de aanslag voldaan hebben de tweede vervaldag van 30 april 1997 uit te stellen naar 30 september 1997. Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten aan dit voor stel gehoor te geven. Moerkapelle - Op 30 april organiseert de tafeltennisvereniging TZM in Moerkapelle haar achttiende trim loop. Ook dit jaar belooft het een suc ces te worden, gezien de reacties die TZM verleden jaar van de lopers mocht ontvangen. In het dorpshuis Op Moer kan men zich verkleden en na afloop douchen. De loop gaat grotendeels door de pol der op verharde wegen en een stuk door het dorp, waar ook de start en finish is. Er kunnen vijf afstanden ge lopen worden te weten de 2, 5, 10, 15 en 21,1 kilometer. Inschrijven vanaf 10.00 uur in het dorpshuis Op Moer, Raadhuisstraat 40, Moerkapelle. Starttijd twee kilometer om 10.30 uur. Starttijd andere afstanden 11.30 uur. Deelnemers tot en met 12 jaar betalen 4,= inschrijfgeld, alle anderen 5,=. Voor nadere inlichtingen: John Meu rer: 079-5931813, Dick van Vliet: 079- 5931460 of Hans Hol: 079-5932719. Moerkapelle - Het tweede rapidtoer- nooi, georganiseerd door schaakver eniging Moerkapelle, is een sportief succes geworden. Liefst 91 schakers hadden de weg naar Op Moer gevon den. Iets meer dan de helft daarvan was zestien jaar oud of jonger. De eerste prijs in de hoofdgroep ging naar Gert Timmerman uit Capelle aan den IJssel. Van zijn zeven partijen won hij er zes en speelde er één remi se. Tweede en derde, elk met zes pun ten, werden Heico Kerkmeester en Erik Brandenburg, beiden van de schaakvereniging Óverschie uit Rot terdam. De jeugdgroep D werd met overmacht gewonnen door RSB-kampioen Hugo van Elteren uit Moerkapelle. Hij won al zijn negen partijen. Bij de jongste jeugd (E) was Marcel de Reus uit Rotterdam de sterkste. Hij scoorde acht punten. Jeugd 15de ronde: Groep 1: uitslagen: Peter van Vuurde-Stefan Rensen 0.5- 0.5; Jan van Helden-Kevin Bakker 1-0; Sander Hertog-Michiel Rensen 1-0. Stand aan kop: 1. Hugo van Elteren; 2. Aart-Jan van Vliet; 3. Sander hertog. Groep 2: uitslagen: Ron Droog-Dickde Wild 1-0; Saskia Droog-Jasper Kamp 0- 1Michael van Eijk-Wouter van Eeden Petersman 0-1; Glenn Krijgsman-Rob van Helden 0.5-0.5; Patrick Stam-Ma- rius van der Torren 1-0; Annemie van der Torren-Norman van Rhijn 0-1. Stand aan kop: 1Ron Droog; 2. Saskia Droog; 3. Michael van Eijk. Senioren 26ste ronde, uitslagen: Cees van Vuuren-Marcel de Haan 0-1; Arie Hoogduijn-André Corpeleijn 0-1; Henk Doornhein-Geerten Hoeflaak 0.5-0.5; Jan van Helden-Marian van Elteren 1-0; Ko Scheepers-Gerben Bergacker 1-0. Stand aan kop: 1. Mar cel de Haan; 2. Jesse van Elteren; 3. Wouter Vroegindeweij. Waddinxveen - De afdeling Waddinx- veen van de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmi- na Fonds voor de Kankerbestrijding organiseert op maandag 5 mei een Bevrijdingsconcert. Dit voor een ie der gratis toegankelijk concert wordt gehouden in de Ontmoetingskerk. Drie Waddinxveense koren hebben hun medewerking toegezegd: de Her vormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans, het Jeugdkoor Vox Jubi lans en het kinder- en tienerkoor De Zangvogels. De koor- en samenzang wordt muzikaal ondersteund door Jan Mulder op orgel of piano, Daniëlle van Laar op dwarsfluit en het Rijn mond Brass Quartet. Tevens werkt de tenor Peter Kits aan het concert mee. Op het gevarieerde programma staan verschillende vaderlandse liederen, maar ook grotere koorwerken zoals 'Holy City' van Adams. Aanvang 19.30 uur. Er wordt een col lecte gehouden voor het werk van de Kankerbestrijding. De opbrengst hiervan zal aan het einde van de avond aan een vertegenwoordiger van de kankerbestrijding worden overhandigd. Waddinxveen - Tijdens de Nederland se kampioenschappen klein kaliber geweerschieten in Barneveld heeft de dertienjarige Waddinxveense Coene- coopscholier Niels Pereboom een pri ma prestatie geleverd. In de jeugd- klasse tot en met 14 jaar wist hij, op de discipline 12 meter liggend, beslag te leggen op een eervolle tweede plaats. Met een score van 376 punten (het maximum bedraagt 400 punten) bleef Niels twee punten achter op z'n naas te concurrent W. Zalk uit Nunspeet. Zichtbaar nerveus begon de jonge Waddinxvener aan de klus. De span ning, het was de eerste keer dat Niels deelnam aan een NK, had in de eerste serie van tien schoten een zichtbaar negatief effect. Pas bij het zevende schot wist hij z'n eerste tien te schie ten, met als gevolg een score van 92 punten van de maximaal 100 haalbare punten per serie. Ook de derde serie was niet naar wens, in deze serie verloor Niels zelfs tien punten (serie 90). De tweede en de vierde serie waren daarentegen wel van een uitstekende kwaliteit met scores van respectievelijk 98 en 96 punten. Niels Pereboom is lid van de Konink lijke Scherpschutters Vereniging Rot terdam (KSVR) en mag zich met zijn dertien jaar rekenen tot de jongste schutters, die deelnemen aan klein kaliber geweerwedstrijden. Samen met z'n trainer Harrie van Laviere is het vizier nu gericht op deelname aan het Nederlands kampioenschap op de 50 meter liggend. Dit evenement vindt in september plaats in Brum- men (Gld.). Dan wil Niels niet meer deelnemen in de jeugdklasse maar wil hij zich me ten met de junioren. Ofschoon het leeftijdsverschil dan erg groot zal zijn (de oudste junioren zijn 19 jaar), hoopt Niels enig 'voordeel' te halen uit het feit dat hij de schietaccommo- datie in Brummen zeer goed kent. Immers voor zijn verhuizing van Eer beek naar Waddinxveen, november vorig jaar, was de baan Brummen zijn thuisbasis. Voor de nog iets langere termijn lig gen de ambities van de j®»ge schutter op de discipline drie houdingen, waarbij naast liggend ook knielend en staand wordt geschoten.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 19