Openbare bibliotheek: gri Hart vi Mand Familieberichten t5w deHaij vanderWende Willem Huurman Arie van Aalst in De Boog Concordia actief op Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Gillian de Koning: Gratis Jammer UITNODIGING op dinsdag 29 april 1997 zullen bloemen worden gelegd aan de voet van het monument "SPIEGELING NAAR DE TOEKOMST" Tweemanspolder, Zevenhuizen nabij het jachthuis. 19.00-19.45 uur: verzamelen in "De Roerdomp" 20.00 uur: ceremonie U bent van harte welkom. Stichting "John E. McCormick Foundation", secretariaat: Postbus 2, 2760 AA Zevenhuizen, tel. 0180-631866, Bankrekening: 65.44.54.558. Kaartavond Gouwe Rijders ■BBS 29.000 exemplaren •Hart van Holland/23 april 1997 pagina 3 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 Zoals hij altijd zei: "Ik word net zo oud als mijn vader. intens verdrietig geven wij u kennis dat na een langdurig ziekbed toch nog zeer onverwacht is overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa echtgenoot van Arigje Stam in de leeftijd van 67 jaar. 21 april 1997 Burgemeester Klinkhamerweg 19 A. Huurman-Stam Kinderen en kleinkinderen 2761 BE Zevenhuizen. Gelegenheid tot condoleren op donderdag 24 april van 19.00 tot 20.00 uur in het rouwcentrum van De Zevenster, Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. Een korte herdenkingsdienst zal worden gehouden vrijdag 25 april om 14.00 uur in bovengenoemd rouwcentrum. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraaf plaats te Zevenhuizen om ongeveer 15.00 uur. Geen bezoek aan huis. Maar de goedertierenheid des HEEREN is van eeuwigheid en tot eeuwigheid over degenen, die Hem vrezen, en Zijn gerechtigheid aan kindskinderen ps. 103:17 onber. Heden is na een kortstondige ziekte door de HEERE van ons weggeno men onze geliefde broer, oom en neef 4 mei 1925 t 19 april 1997 P. van Aalst Abr. van Aalst C. van Aalst en verdere familie geen bloemen geen toespraken geen bezoek aan huis Smedinghstraat 2 - 2731 BH Benthuizen D.V. woensdag 23 april is in het Verenigingsgebouw "De Bron", Dorpsstraat 42 te Benthuizen, van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen. De Rouwdienst zal gehouden worden D.V. donderdag 24 april, aanvang 10.30 uur. in de Ned. Herv. Kerk, Dorpsstraat 48 te Benthuizen. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op begraafplaats "Vrede Rust" te Benthuizen. Na de plechtigheid zal in de aula van de begraafplaats eveneens gelegenheid zijn tot condoleren. ■K: Door Julia Pengirim Zelden wordt zoveel gegriezeld als in deze tijd. Alle kinde ren lusten er wel pap van en de auteurs van jeugdboeken sloven zich uit om hun lezertjes de roodst mogelijke oren te bezorgen. Gillian de Koning, sinds 1 januari van dit jaar hoofd van de openbare bibliotheek in Zevenhuizen: "Er is duidelijk een tendens naar griezelboeken. De griezelboeken van Paul van Loon zijn nauwelijks aan te slepen, de serie griezelboeken van R.L. Stine is bijna voortdurend uitgeleend." Toch is er keus genoeg. Mevrouw De Koning: ,"We hebben, om precies te zijn, 19.248 boeken om uit te lenen. Daarvan is 41 procent, 7.904, geschreven voor de jeugd tot en met 15 jaar. Bij de bibliotheek van Zevenhuizen staan 999 jeugdle den ingeschreven". Gillian de Koning: ,"En het kost kin deren tot 12 jaar geen cent. Ze kun nen gratis griezelen, zes boeken te gelijk en dat steeds opnieuw. Het maakt overigens niet uit wat ze mee nemen; dat kan informatief zijn, fic tie en non-fictie, als het maar binnen drie weken terug is. Maar dan kun nen de kinderen opnieuw met een stapel boeken naar huis." Voor kinderen van 13 tot 18 jaar wordt f 12,50 per jaar contributie gevraagd, daarna 35 gulden. Mevrouw De Koning: ,"Ik weet niet, of dat bedrag van twaalf gulden vijf tig nou zo'n groot bezwaar is en of dat dit de reden is, waarom kinderen in Zevenhuizen wat minder zijn gaan lezen." Hoewel de meeste bibliotheken in ons land kinderen tot 16 of 18 jaar gratis laten lezen, ligt het niet voor de hand dat kinderen of hun ouders zich door de contributie vanaf 13 jaar laten afschrikken. Gillian de Ko ning: ,"Ik denk eerder, dat die com puter-spelletjes van invloed zijn. Je kunt immers maar een ding tegelijk: of spelen, of lezen." Dat is heel waar en tegelijk heel jam mer. Want al veranderen leestradi- ties voortdurend, goede boeken hebben nog steeds iets te vertellen. Meer dan, toegegeven, de soms schitterend gemaakte computer spelen. Maar schitterend zijn, aldus me- De bibliotheek van Zevenhuizen heeft bijna 8000 boeken voor de jeugdGillian de Koning weet er alles van. vrouw De Koning, ook onder veel meer de boeken van Anke de Vries en, nog steeds, die van Jan Terlouw om opnieuw maar een paar namen te noe men. De tijd van de volbloed-probleemboe- ken lijkt voorbij: het hoeft niet meer zo heel precies te gaan over homofilie of de ellende van gescheiden ouders en hun in ellende gedompelde kroost. Maar dat deze problemen nog steeds de aandacht trekken, bewijst een titel als 'Blauwe plekken' van Anke de Vries. Deze Haagse schrijfster zat destijds in een wasserette een damesblad te le zen en kwam daarin een advertentie tegen van een cursus creatief schrij ven. Daar kwam 'Bij ons in de straat' van en sindsdien liet Anke de pen nooit meer helemaal los. Gillian de Koning: ,"Ze schrijft ook zo goed. O ja, 'Blauwe plekken' behan delt het probleem van een meisje dat door haar moeder wordt geslagen, zonder dat het meisje weet waarom. Kennelijk spreekt dit probleem veel jonge lezers aan. Maar als het niet zo schitterend was geschreven, zou ik niet weten of het in deze tijd wel zo populair zou zijn geworden." Of er de afgelopen honderd jaar nu echt zo veel en wezenlijk is veranderd in het leespatroon van kinderen valt te betwijfelen. Wie een paar genera ties geleden 'Roeland Westwout' van Diet Kramer niet had gelezen, viel echt een beetje uit de toon. Toch stond ook dit boek bol van de pro blemen. Aan de andere kant werd destijds van Top Naeff het pro bleemloze 'Schoolydillen' stukgele zen. Gillian de Koning: "Boeken mogen nog steeds gezellig zijn. Het valt niet te ontkennen dat het betere griezel- werk duidelijk in de lift zit. Maar de serie Gouden Boekjes, om als voor beeld maar wat te noemen, wordt al jaren graag gelezen en Puk en Muk leven ook al generaties voort." Toch is er wezenlijk iets veranderd, met name als het gaat om educatief werk. Destijds moesten de auteurs maar zo'n beetje aanvoelen wat leuk voor kinderen moest zijn en vaak zaten ze intuïtief goed. Aansprekend voorbeeld is natuurlijk Annie M.G. Schmidt. Maar er is iets bijgekomen. Uitgevers weten nu precies wat en waarom kinderen iets wel en niet leuk vinden en daar handelen ze te genwoordig naar. Dat kunnen kinde ren in de bibliotheek ervaren. Als in de boekhandel een nieuwe titel ver schijnt, hebben wij het een of twee maanden later in de uitleen. Dat kun nen kinderen ervaremdie meedoen aan de kinderjury. Tot 23 mei liggen formulieren en een pasje klaar waar mee kinderen hun mening kenbaar kunnen maken. Soms willen kinde ren duidelijk iets anders dan de jury van volwassenen. En reken maar, dat een kinderstem wordt gehoord. Waddinxveen - Op vrijdag 25 april is er koppelklaverjassen in buurtcen trum De Boog. Aanvang 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het in schrijfgeld is 8.- per koppel. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 24 april een kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Tij dens deze avond worden 4 rondes gespeeld, men hoeft geen lid te zijn van de vereniging: iedereen is wel kom. Inschrijven kan bij Hotel-café- restaurant "De Unie", Kerkweg-Oost 226 in Waddinxveen. Marco en Monique van harte gefeliciteerd me jullie huwelijk. Jan en Diana Hoera, papa is zondag 27 april jarig. Gefeliciteerd en een dikke kus van Glenn Hoera, op 29-4-1997 is Denny Geers 1 jaar. xxx papa, mama patrick Waddinxveen - Koninginnedag begint voor Concordia al vroeg in de och tend. Eerst zullen een aantal koper blazers een aubade op de Bethel- school in de Groenswaard muzikaal begeleiden. Daarna, vanaf 9.45 uur zal de harmo nie van Concordia een aubade muzi kaal begeleiden voor wijkgebouw 't Zuidhonk. Tijdens deze aubade zullen er Vaderlandse liedjes gespeeld en gezongen worden. Direct na dit optreden zal de harmo nie vanaf ongeveer 10.00 uur een con cert geven ook voor het wijkgebouw. Onder leiding van Pieter Boer zullen er een aantal moderne muziekwerken gespeeld worden waaronder Con te Partiro van Andrea Bocelli, Earth Song van Michael Jackson, een selec tievan de filmmuziek James Bond 007, het swingende Sing, Sing, Sing, een selectie van bekende songs van Frank Sinatra in concert als ook een meadly van Demis Roussos. Ook het jeugdor kest zal op deze ochtend optreden. Samen met de harmonie laten zij een tweetal muziekwerken horen te we ten Saints on Parade gebaseerd op "When the Saints go marching in", en John Williams Trilogy bestaande uit Welcome to Jurassic Park, Schind- ler's List en Raider March. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3