Koninginnedag in Moerkapelle Foto's in het Hort van Holland Jeugdafdeling Groeneweg bijzonder actief Actie "Ik wil een school" op 30 april Zevenhuizen Moerkapelle Hart van Holland/23 april 1997 pagina 5 Uitstel 2e betaaltermijn aanslag gemeentelijke belastingen 1997 (Het gemeentebestuur komt naar U toe) Ingekomen bouwmeldingen/ aanvraag bouwvergunningen Aanmelding kranslegging Nationale Herdenking Kinderbraderie op 5 mei Dauwtrappen Hemelvaartsdag Thuistoernooien Nacht van Veerman Afsluiting van het seizoen Eind februari 1997 heeft u de aanslag gemeentelijke belastingen 1997 ontvangen. Op dit aanslagbiljet met de dagtekening 28 februari 1997 stond vermeld als eerste vervaldag 31 maart 1997 en als laatste verval dag 30 april 1997. Een groot aantal inwoners van de gemeente heeft te kennen gegeven hier problemen mee te hebben. Naar aanleiding hiervan heeft de gemeenteraad in zijn vergade ring van 1 april 1997 erop aangedrongen om voor diegenen die geen afspraak met de gemeente gemaakt hebben en op 31 maart jl. reeds de helft van de aanslag voldaan hebben de tweede vervaldag van 30 april 1997 uit te stellen naar 30 september 1997. Het college van Burgemeester en wethouders heeft besloten aan dit voorstel gehoor te geven. Ter uitvoering daarvan heb ik collectief uitstel verleend. Wat betekent dit nu voor u a.Indien u reeds een afspraak met de gemeente heeft gemaakt over spreiding van de betaling over 5 of meer maanden veran dert er voor u niets. b.Indien u geen afspraken heeft gemaakt en reeds voor 31 maart 1997 de helft van u aanslag voldaan heeft kunt u met de betaling van de 2e termijn wachten tot september a.s.. Uiterlijk 30 september a.s. dient de 2e termijn dan voldaan te zijn. Ik wijs u er nog op dat u zich wel aan deze datum dient te houden en dat er bij betaling na 30 september 1997 invorderingsrente in rekening kan worden gebracht. De comptabele van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle R.L. Smits De informatieve kernbezoeken van het gemeentebestuur vin den plaats op: Zevenhuizen: 24 april 1997dorpshuis "Swanla"; Moerkapelle: 26 mei 1997 dorpshuis "Op Moer"; Oud Verlaat: 12 juni 1997 wijkgebouw "De Vierkap". Het aanvangstijdstip van de bezoeken is om 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomsten zullen in ieder geval de volgende onderwerpen aan de orde komen: 1.Ruimtelijke ontwikkelingen van de gemeente; 2.Bestuurlijke ontwikkelingen van de gemeente; 3.Recreatieve ontwikkelingen; 3.Ontwikkeling verkeersaangelegenheden; 4.Gemeentelijke belastingen; 5.Vraagstelling van de inwoners. Voor nadere informatie en/of suggesties kan contact worden opgenomen met de heer A. Wessels, telefonisch bereikbaar onder nummer 0180-637748. Graag rekenen wij op uw komst. «ar Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/meldingen bouw voornemen hebben ontvangen: -aanvraagdatum 17 april 1997, nr. 96: C.P. Kuijvenhoven-Becker, voor het plaatsen van een dakkapel op de woning aan De Fuut 19 te Zevenhuizen; -aanvraagdatum 18 april 1997, nr. 98: F.Zweere, voor het vergro ten van een schuurtje aan de Potgietersingel 9 te Zevenhuizen; -aanvraagdatum 18 april 1997, nr. 99: R. Verwaal, voor het vergroten van een schuurtje aan de Potgietersingel 11 te Zeven huizen; -aanvraagdatum 15 april 1997, nr. 100: T. Biemond voor het plaatsen van een tuinhuisje aan de Grutto 24 te Moerkapelle; Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/mel dingen bouwvoornemen kunnen in dit stadium van de procedu re nog niet worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvra gen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. 13 mei 1997: Raadsvergadering. Bovengenoemde openbare vergadering wordt in het gemeente huis gehouden en vangt om 19.30 uur aan. Op 4 mei a.s. vindt bij het herdenkingsmonument aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen de Nationale Herdenking plaats. Organisaties, verenigingen, instellingenen inwoners worden in de gelegenheid gesteld om bij het monument aan de kranslegging deel te nemen. Aanmelding voor de kranslegging kan tot 1 mei a s. plaatsvinden bij de heer J.J.M. de Bakker, telefoonnummer 0180-637707. Door Gerard Verheiien Moerkapelle - Op Koninginnedag is er in Moerkapelle weer veel te doen. De organisatoren hebben bergen werk verzet. Het is een bijzonder gevarieerd programma geworden. Voor elk wat wils. Ook dit jaar is het voor de inwoners van Moerkapelle op de 30ste april weer vroeg op staan geblazen. Het reveille is om 7.00 uur. Dan wordt de gehele ge meente persoonlijk door Sjef den Hartog van het Oranjecomité ge wekt. Daarna worden de kinderen om 8.15 uur bij het Oude Raadhuis verwacht voor de jaarlijkse optocht. Het is de bedoeling dat ze verkleed, al dan niet met een versierde fiets, aan de optocht deelnemen. En na de aubade om 8.45 uur bij het dorps huis, waar burgemeester Schoots ook acte de presénce geeft evenals het muziekkorps De Kleine Trompetter, kan het eigenlijke feest beginnen. Het programma, dat in het teken staat van het dier, ziet er verder als volgt uit: 9.00 uur: braderie en start van de Kleinvee-show (konijnen, fazanten, kippen enzovoort) 9.30 uur: Uitreiking versnaperings- zak (kleurplaat niet vergeten) 10.00 uur start rondritten met paar dentram en de bijeenkomst voor ouderen met van 12.00 tot 13.00 uur een optreden van Rinus Razenberg 10.15 uur: Kinderspelen op het plein voor het Dorpshuis 10.30 uur: start trimloop voor de jeugd (2 km) 11.30 uur: Gymnastiekvereniging "Tarzan" geeft een demonstratie en is de start van de trimloop voor de af standen van de 5, 10 en 15 km én de halve marathon 13.00 uur: Start fietspuzzeltocht bij het Dorpshuis, alwaar ook de deelna meformulieren verkrijgbaar zijn 16.00 uur: Optreden van de zingende veearts Rinus Razenberg in de sport hal van het Dorpshuis met een inter mezzo van Rolling 90. Tijdens dit op treden worden de winnaars bekend gemaakt van de Kleinvee-show 19.00 uur: Wandelpuzzeltocht geor ganiseerd door de Foto-Hobby club 19.30 uur: Oranje-Zangbijeenkomst in de Gereformeerde Kerk 21.00 uur Lampionnenoptocht met medewerking van de Goudse Padvin dersband 22.15 uur: Gezellige afsluiting van Ko ninginnedag in het Dorpshuis Op Bevrijdingsdag is er om 18.30 uur op het Dorpshuisplein een kinderbra derie. Degene met de leukste en meest originele kraam krijgt een schitte rende prijs. De kinderen kunnen zich laten inschrijven bij postkantoor Van Marle. Op Hemelvaartsdag, donderdag 8 mei, kan men in Moerkapelle dauwt rappen. De start is om 5.30 uur bij het dorpshuis. Na afloop krijgt een ieder een broodje en een kopje koffie aange boden. Zevenhuizen-Moerkapelle - Leden van de Rooms Katholieke Gemeen schap en de Gereformeerde Kerk te Zevenhuizen-Moerkapelle doen mee om Koninginnedag een waar feest te maken. De totale netto-opbrengst van de activiteiten die zij deze dag ont plooien is bestemd voor de bouw van een school voor voortgezet onderwijs. Het streefbedrag is ƒ25.000,-. De school wordt gebouwd in het uiterste noorden van Ghana. Voort gezet onderwijs daar biedt een ho gere opleiding, daardoor hogere ontwikkelingsmogelijkheden en op den duur minder afhankelijkheid van het rijke westen. De activiteiten op Koninginnedag vinden plaats op het parkeerterrein bij de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106. Het geheel krijgt een afrikaans tintje. De medewerkers dragen afrikaanse kledij, er hangen afrikaanse vlaggen en er is afrikaanse muziek. Met een hoogwerker kan men 17 me ter mee naar boven of met de paar dentram een ritje maken. Er zijn diver se mogelijkheden voor een 'hap en een snap' op gezellige terrassen, er is life-muziek, leuke kinderspelen, een pottenbakker, boekenkraam, goede gebruikte spullen en nog veel meer. Iedereen is van harte welkom. Hiep hiep hoera Fabiënne heeft een zusje Opa en Oma Flier Lieve Paul dankzij jou voel ik me na lange tijd weer gelukkig. Trouw met mij! Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a f7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Door Gerard Verheiien gg Hst Zevenhuizen - De jeugdafdeling van voetbalvereniging :- Groeneweg heeft voor de komende periode heel wat activiteiten voor de junioren op stapel staan. Voor de vrijwilligers breken in de laatste maand van het seizoen ongetwijfeld drukke tijden aan. Volgens jeugdvoorzitter Bram van Rijn zou zulks zonder al die vrijwilligers niet mogelijk zijn geweest. Ook de vele sponsors en de recen telijk gehouden loterij hebben in grote mate bijgedragen tot het totstandkomen van de eindparagraaf van het sei zoen 1996/1997. Natuurlijk doet Groeneweg ook mee aan Koninginne dag. Deze staat in het teken van de landen van Europa. Groeneweg vertegenwoordigt Frankrijk. In de Dorps straat voor Cl000 worden dan allerlei kinderspelen gehou den, is er een draaimolen gehuurd en worden er Hambur gers Moulin Rouge en saté parisienne verkocht. En er wordt een luxe franse auto geshowd, namelijk de Peugeot. Op donderdag 8 mei reist de jeugd van 12 tot 18 jaar voor een internationaal toernooi af naar Roeselare in België. Dit door Eurosportring georganiseerde duurt tot 11 mei. Van 16 tot en 18 mei is de beurt aan de jeugd van 8 tot 12 jaar, zowel jongens als meisjes. Zij gaan dan naar Hattum en zijn te gast bij voetbalvereniging WHC uit het nabijgelegen Wezep. Met een boemeltje worden ze dagelijks van de kampeerboerderij vervoerd naar het toernooiveld. Rond de kampeer boerderij is een grote speelweide en een zwembad, zodat er tijdens de vrije uurtjes ruimschoots gelegen heid is nog andere dingen te doen. Ook zal er gebarbecued worden. De reis naar Hattum en Roeselare gaat per touringcar. Ondanks de kou hadden de F2-tjes veel plezier in het voetbalspel. Op zaterdag 24 mei wordt thuis in het sportpark van 't Verlaat het zo genaamde Phaff-toernooi gespeeld voor de allerjongste jeugd. Dan ook speelt voor het eerst het pas ge vormde F5. De F-jes kunnen zich naast het voetbal ook uitleven op het springkussen en op een hinder- nisbaan. Een geluidsinstallatie op het terras zorgt op die dag voor de vrolijke noten. Een week later op 31 mei, ook thuis, is het La Baraque-toernooi voor de oudere jeugd. Aan het toernooi doen onder meer gerenommeerde clubs als Fijenoord, Elinkwijk en Norton uit Engeland mee. Ook dan is er naast het voetbal veel te doen. Diverse compu terspelen, een kop van Jut en een (zonnig) terras met gezellige muziek zorgen voor de nodige afleiding. Bij Groeneweg zijn tijdens beide thuistoernooien zo'n 20 verenigingen met 55 elftallen te gast. Voor de kleintjes van 5 tot 8 jaar is er in het weekend van 7 en 8 juni de zogeheten 'Nacht van Veerman'. Zij slapen dan in de kleedkamers, al thans dat is de bedoeling. Ze begin nen 's middags met een patatje, doen spelletjes en krijgen een leuke verras sing. Eén van die verrassingen is het pyjama-toernooi de tweede dag 's ochtends vroeg. De warming-up zal bestaan uit een kwartiertje ochtend gymnastiek onder leiding van CIOS- instructeur Ed Boudewijn. Of hij ze aan de gang kan krijgen zal de toe komst uitwijzen. Voor het ergste moet worden gevreesd. Menige vrijwilliger en bestuurder zal blij Zijn als het zover is: zaterdag 21 juni! De feestelijke afsluiting van een lang en zwaar, maar gezellige seizoen. Het jeugdbestuur wil hiermee ai dege nen bedanken, die zich voor de jeugd van Groeneweg hebben ingezet. Van de mensen van de bar tot de sponsors toe. Gewoon een gebaar dat niet in geld is uit te drukken.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 5