Vier nieuwe kleedkamers bij Floreant BROUWER DE KONING regio Bedrijfsvolleybaltoernooi Zevenhuizen Flyers Dames 4 kampioen met stip Rentokil-dames eindigen op 3e plaats Duivensport Twee ploegen Antilope naar 24 uur-loop UITVAARTVERZORGING Slechte generale w Moerkapelle Verschillen blijven klein in vooijaars- competitie boulers QRGE Hart van Holland/1 mei 1997 Grote inzet van vrijwilligers Veldjes voor slecht weer Cliniclowns Basketbal Volleybal Dames-2 verliest kampioens wedstrijd tegen Utrecht ia 12 Door Karin van Laneeraad Boskoop - Op zaterdag 26 april heeft voetbalvereniging B.G.C. Floreant vier nieuwe kleedkamers in gebruik genomen. Na een toespraak van de voorzitter van Floreant, Sjaak Blaazer en de bouwcoördinator Cees Wognum, werd het complex in aanwezigheid van burgemeester drs J.J. Spros officieel geopend. De bouw van de kleedkamers is tot stand gekomen door enorme inzet van een grote groep vrijwilligers. Zij hebben het terrein bouwrijp gemaakt en, nadat het gebouw casco was opge leverd, verder afgewerkt. De vier nieuwe kleedkamers staan in het ver lengde van de tien oude, die hard aan renovatie toe zijn. Deze kleedkamers zijn al vijfentwintig jaar in gebruik. Floreant is druk bezig geld te zoeken voor noodzakelijke renovatie. In vier jaar tijd heeft Floreant al ruim ƒ400.000,- genvesteerd in het opknap pen van haar faciliteiten, zoals bij voorbeeld het opknappen van het clubgebouw en het moderniseren van de keuken. De inventaris werd geheel vernieuwd en nu zijn dan ook de kleedkamers in gebruik genomen. De middelen die hiervoor nodig waren, is door contributieverhoging beschik baar gekomen. Door de gemeente Boskoop is na overleg de grote koolasstrook bij veld 2 geasfalteerd. Deze strook verander de bij slecht weer steeds in een mod derpoel en was nooit goed te gebrui ken. Nu er asfalt ligt kan er bij slecht weer door de jeugd op geoefend wor den. De belijning, die eerdaags wordt aangebracht, maakt duidelijk dat Flo reant nu de beschikking heeft gekre gen over twee kleine verharde veld jes. Zevenhuizen - Op zaterdag 17 mei start het bedrijfsvolleybaltoernooi om 17.00 uur in dorpshuis Swanla. Zaterdag 7 juni is de finale-avond die eveneens op 17.00 uur start. De deelnemers aan het toernooi zijn: ETB Benning, Boers, Boode BV, Boode auto tweewieler service 1 en 2, R. van den Bosch, Brandweer, Van Dorp, dorpshuis Swanla, C.N.S. De Eendragt, Autobedrijf Eindhoven, Ge meente 1 en 2, Bouwbedrijf de Graaf, Gerritsen &Eshuis 1 en 2, 't Karrewiel, Kreder, Bouwbedrijf van der Knaap 1 en 2, Knaap Moduulwoningen, J. van der Knaap, Van der Kooy Rozenkwe kerij, De Lordd, Het Mekka, Ron Meyer Zonweringen, Jan Möhle trans port 1 en 2, N.V.M. 1 en 2, O.S.S., C. Oudijk, Perdijk makelaardij, Politie, Rabobank 1 en 2, Unive de IJssel, Veerman verzekeringen, V.O.O.- Bemi, J. van der Wel 1 en 2, De Zevens ter 1 en 2 en De Zwaluw De helft van het batig saldo van het toernooi wordt geschonken aan de Cliniclowns. De organisatie steunt daarmee het werk van de clowns. Wie dat ook wil, kan donateur worden door 35,- over te maken op gironum mer 6640 ten name van de Stichting Cliniclowns Nederland in Amers foort. Grote bedragen zijn natuurlijk ook welkom! Waddinxveen - Flyers Dames 4 be haalde afgelopen vrijdagavond het kampioenschap in de vierde klasse. In een felle strijd gewikkeld met MSV behielden de Waddinxveense dames steeds twee punten voorsprong, zo dat de laatste competitiewedstrijd de beslissing moest brengen. Punch was de tegenstander en zij deden meer dan de sportieve plicht. Zo ontstond er een spannende strijd, waarbij Flyers wel steeds een voorsprong had, maar deze werd niet al te groot. De ruststand was 13-10. In de tweede helft werden zenuwen wat minder en hierdoor kregen de dames wat meer greep op de wedstrijd. Vooral de start was goed en toen men eenmaal een tiental punten voorsprong had geno men was de strijd gestreden en kon men zich opmaken voor het kam pioenschap. Uitslag 44-33. Topscoor der: Janet Deeleman met 15 punten. Voor basketbalvereniging Waddinx veen. Flyers was dit de derde kam pioen. Een van de kampioenen - jon gens junioren 1 - had nog een appeltje te schillen met Springers. In een wed strijd vol emoties bleek Flyers duide lijk de betere ploeg. Met goed basket bal werd Springers steeds onder druk gezet. Via een ruststand van 37-29 werd uiteindelijk nog ruim gewonnen. Uitslag 81-60. Topscoorders: Edwin van Heiningen en Richard Hageman, ieder met 17 punten. Jongens kadetten 2 kwam goed uit de startblokken en dicteerde de eerste helft. Ruststand 24-17. De tweede helft echter werd de tegenstander wakker en nu bleken de rollen omge draaid en wel zodanig, dat Flyers de greep op de wedstrijd verloor en zo nog een ruime nederlaag kreeg te ver werken. Uitslag 50-67. Topscoorder: Remy Bergsma met 14 punten. Jongens mini's speelden een goede wedstrijd. Tegenstander Westland Stars bleek van gelijke klasse, zodat er een mooie en spannende strijd ont stond met wisselende kansen voor beiden. Toch gaf het iets betere teamspel van Flyers de doorslag, waardoor de winst in Waddinxveen bleef en de jongens de derde plaats in de competitie veilig stelden. Uitslag 54-36. Topscoorder: Sebastiaan Over- dam met 18 punten. Goede tweede was Danny Verroen met 12 punten. Ook Heren 2 stelde de derde plaats in de competitie veilig door de uitwed strijd in Leiden winnend af te sluiten. Uitslag 41-51. Hiep Hiep Hoera, mandy wordt 28 april 8 jaar. Kusjes van papa mama en esmé Irma Duursma heeft het rijbewijs gehaald. De lessen heeft ze zelf betaald. Opa en oma Hoera, Marlia is 8 jaar! Gefeliciteerd en kusjes van papa mama anne en madelin Lieve kanjer wat heerlijk dat je weer dicht bij me bent. Tot gauw (heel veel) Lieve Kniertje nogmaals gefeliciteerd met je 19e verjaardag. Veel liefs Poekie 26 april wordt ze 40 jaar. erg he, zo oud! groetjes en gefeliciteerd komkommervriendin sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Moerkapelle - De voetballers van de w Moerkapelle hebben de reguliere competitie met een nederlaag afge sloten. In een van weerskanten slech te wedstrijd bleken de spelers van Linschoten over veel meer werklust te beschikken dan het futloos Moer kapelle en verdienden de 2-0 overwin ning ten volle. Door deze overwinning verrekende Linschoten zich tevens van deelname aan de nacompetitie en komt zaterdag 3 mei op bezoek in Moerkapelle, dat zich dan voor het slechte spel van zaterdag jongstleden kan revancheren. Het was, volgens trainer Cees Ver- bree, met afstand de slechtste wed strijd van het seizoen. De verliezer van de wedstrijd Moerkapelle-Lin- schoten (aanvang 14.30 uur) op sport park De Wilde Veenen speelt dan een week later tegen Berkel. In de eerste helft bood Moerkapelle zaterdag jl. nog wel enige tegenstand, maar creëerde nauwelijks kansen. Door een keepersfout brak de rust met een 1-0 achterstand aan. in de tweede helft was er voor het publiek helemaal niet veel meer te genieten, halverwege werd uit een klutssituatie de eindstand op 2-0 bepaald. Moerkapelle 2 won met 3-2 van Oude water 4 (goals van paul Blom, Ronald van den Bor en Peter Paul Breedijk) en kan zaterdag 3 mei de kampioensvlag hijsen, als enige overgebleven con current (FC Maluku 2) op bezoek komt (12.45 uur). Waddinxveen - In de voorjaarscompe titie van Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen zijn na 17 gespeelde wedstrijden nog minstens vijf beams die een kans hebben op de ereplaat sen. De stand ziet er als volgt uit: 1. Wubben/Tabben/Dries, 13 gewon nen +87; 2. Rob, Fred en Ron van Dij ken, 12 gewonnen +54; 3. Cammeraat/ v. Wageningen/Huiskamp, 12 gewon nen +50; 4. Elly en Gerben Nieuwland/ Versluis, 12 gewonnen +31; 5. Korte- kaas/Janssen/Hulskamp, 11 gewon nen +44; 6. Allaart/Annie en Adriaan Warmeling, 10 gewonnen +20; 7. Oudijk/v. Bockom Maas/Schifferling, 10 gewonnen 15; 8. Lanting, Kooistra/ v.d. Made, 9 gewonnen +6; 9. Wouden- berg/Springer/Mallee, 8 gewonnen - 22; 10. 't Hart/Wielenga/Sas, 6 gewon nen -22; 11. Matla/Ruitenburg/Mon- ster, 6 gewonnen -34; 12. Kappert/Cis- ka en Henk v.d. Horst, 4 gewonnen -60; 13. Laning/Hulskamp/v. Wageningen, 4 geWonnen -61; 14. Neel en Pieter v. Oosten/Monster, 4 gewonnen -66; 15. de Wilde,Peter R./Stuut, 4 gewonnen - 68. Het zijn drukke weken voor de Wad dinxveense boulers; naast de interne competitie moet op drie zondagen worden gestreden in de Nationale Competitie. Het Woubrecht toernooi is verplaatst van 23 mei naar 3 mei. Grote sortering GERANIUMS en PERKPLANTEN en ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika- en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei, kroten, sla, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken. KWEKE GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Met een eenvoudige 3-0 (15-8, 15-3 en 15-10) overwinning op Gemini-Kange- roes uit Voorschoten sloot het eerste damesteam van Rentokil-ZVH een -goed seizoen af. Tevoren was ge hoopt op een plaats bij de eerste drie van de le divisie en dat is precies de plaats, waarop de selectie is geëin digd. "Toch had er meer in gezeten, want met name de 2-3 verliespartijen in de uitwedstrijden tegen Somas, Gemini-Elst en Micro waren onnodig en hebben ons een tweede plaats ge kost. Al vroeg was duidelijk dat PZ- Dynamo te sterk zou zijn, van de ande re teams hoefden we niets te vrezen. Ondanks dat een tweede plaats haal baar was, mogen we dik tevreden zijn met de ontwikkeling die speelsters en team hebben doorgemaakt. In plaats van onderin de ranglijst bungeien en vrezen voor degradatie, draaien we nu in de top mee en ligt er een goede basis om een volgend seizoen de sprong naar de eredivisie te maken". Het begon goed afgelopen zaterdag in Utrecht, waar de laatste wedstrijd van de competitie moest beslissen over het kampioenschap in de lande lijke 3e divisie. De selectie van Ben van Yperen begon voortvarend. Met maar liefst 3-15 werd Utrecht afge bluft. Maar Utrecht heeft een degelijk team, dat vooral weinig fouten maakt, in de tweede set had Utrecht de ver dediging ingesteld op de aanvallen- rechtdoor van met name Lisette I Zijderhand, die weer zeer solide stond te passen. De middenaanval van ZVH liet het wat afweten en Utrecht won de tweede set met 15-6. De spanning steeg en de ploegen hiel den elkaar goed in evenwicht. Tot 9-11 I in de derde set bleven de Rentoldl- dames voorop, maar door een lange spelonderbreking als gevolg van een blessure aan Utrechtzijde, stokte het ritme en kwam ZVH er vooral aanval lend minder goed door. Op 15-14voor Utrecht blunderde de overigens ver der goed fluitende scheidsrechter door een eerste bal van ZVH af te fluiten wegens "dragen", waardoor Utrecht op een 2-1 voorsprong in sets kwam. In de vierde set liep Rentokil- ZVH uit tot maar liefst 4-11. Een voor treffelijk spelende Michelle Bijl wist ook regelmatig de middenaanval aan te spelen en droeg zowel aanvallend als verdedigend in sterke mate bij. Een wissel bij 6-11 van een tweede spelverdeelster voor een verdediger pakte echter slecht uit en kostte 5 punten op rijUtrecht rook z'n kans en greep de set met 16-14, waarna het kampioensfeest in Utrecht losbarst te. Applaus was er ook voor de ploeg uit Zevenhuizen, die ondanks dit verlies nog volop kansen op promotie naar de 2e divisie heeft. Op 10 mei (uit) en 17 mei (thuis) worden er promotie degradatie wedstrijden gespeeld tus sen drie ploegen om één plaats in de 2e divisie. Zevenhuizen - Voor postduivenvere niging De Stormvliegers was er zater dag 26 april een vlucht uit St. Ghislain, 186 km. De 609 duiven werden om 13.20 uur gelost met een o.z.o.wind. De eerste duif arriveerde om 16.09 uur bij B. Koole, die een snelheid had gehaald van 1102 meter per minuut, 66 km p/u. De laatste, 152e, prijsduif arriveerde pas twee uur later. Uitslag: 1B. Koole, 2. B. Hertog, 3. Ton en Ank, 4. J.S. Heykoop, 5. R. Brands, 6. M. Jongenelen, 8. D.C. den Hertog. 9. C.P. Edeling, 10. Joh. Stofberg, 12. Corry en Jeroen, 13. N. Koppenaal, 15. C. v.d. Graaf, 16. C. Nobel, 18. C. Zwee- re, 23. Gebr. Breedijk, 25. J. Hoevela ken, 26. M. v. Rijk, 32. G. Brands enzn., 41. Joh. Breedijk, 50. D. Kranenburg, 65. E.P. Verschoor, 68. J. v.d. Haak, 99. M. Verwaal, 105. Joh. Wiltenburg, 108. W. Hulzinga. De wedstrijdploeg en het recreatieteam foto Antilope) Waddinxveen - Vrijdag 9 mei start in Apeldoorn de 24 uur-loop, een uitda ging die dit jaar twee ploegen van de Waddinxveense atletiekvereniging aangaan. In deze internationale wedstrijd moet een ploeg er voor zorgen gedurende 24 uur een loper op het parcours te houden. Elke atleet legt een ronde van 1,666 km af. De tien lopers starten in een vaste volgorde, die tijdens de wedstrijd niet gewijzigd mag worden. Als een loper geblesseerd uitvalt, kan er geen reserve ingezet worden. In 1990 en 1993 deed -al een ploeg van Antilope mee. Dit jaar starten er twee ploegen, een wedstrijd- en een recrea tieteam. De wedstrijdploeg wil de in 1993 gehaalde afstand van 367,413 km verbeteren. Om dit te halen zijn de atleten volop in training. Het recrea tieteam wil de 24 uur volhouden om een mooie sportieve prestatie neer te zetten. Langs het parcours wordt een grote tent opgezet, waarin overnacht wordt. Antilope wordt gesponsord, anders zouden de kosten te hoog zijn voor de leden. RTW-radio heeft al aandacht aan de loop besteed. Tijdens de 24 uur-loop zijn er live gesprekken met de lopers Ook kan men meedoen aan een prijs vraag: hoeveel kilometers lopen de teams bij elkaar? De oplossing kan men doorbellen: 0182-610379. De op lossingen moeten voor 9 mei binnen zijn.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 12