School met de Bijbel gaat 'a Optreden TOOS tijdens amateur dansfestival geslaagd Verdachten mishandelingen en berovingen aangehouden Foto's in het Hart van Holland Gastgezinnen gezocht voor kinderen uit Berlijn Plaatsingswedstrijd NK turnen Florida's eerste herenteam kampioen Van Ommeren neemt de leiding Nijntje-week geslaagd Sjoelen V: i t vhnsSoH hst ji.nH Hart van Holland/1 mei 1997 pagina 13 Gepubliceerde foto's In het Hart van Hofland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een paar dagen later af kan halen. Schaken pnnr Svlvia van Doornen Benthuizen - Op donderdag 24 april werd door de leerlingen van de School met de Bijbel het succesvolle project 'Landen' afoesloten. De school werd van 18.30 tot 20.00 uur opengesteld vóór ouders, broertjes, zusjes en andere belangstellenden om een indruk te geven van de getoonde inzet voor dit project. Direct na de paasvakantie is het project 'Landen' van start gegaan en de leerlingen zijn er in totaal zo'n drie weken intensief mee bezig geweest. Door de leerkrachten van «roep 1 tot en met 7 werd voor een bepaald land gekozen waar zij zich zelf ook in hebben verdiept; de kleintjes van groep la hadden zich bezig gehouden met het onderwerp 'Indianen', groep 1 koos voor Afrika en verder kwamen China (groep 2), India (groep 3), Engeland (groep 4A), Oostenrijk (groep 4B), Frankrijk (groep 5/ ^Zwitserland (groep 6) en Egypte (groep 7) uitgebreid aan bod. Door de leerkrachten werden de leerlingen gestimuleerd om zo veel mogelijk over deze landen te weten te komen. Met name door de leerlingen uit de wat hogere groepen werden reisboeken gehaald, de bibliotheek uitgeplozen en sommige kinderen ken den mensen die bepaalde landen veel hadden bezocht. Foto's werden verzameld en er werd naar de verhalen van deze mensen geluisterd. De leerlingen van groep 4A hebben op school een engels ontbijt genuttigd. Uiteraard werden ook in de andere groepen door de leerlingen zelf (soms met een beetje hulp van ouders) allerlei gerechtjes uit de diverse landen klaargemaakt en geproefd. De leerlingen van groep 8 mochten groepjes maken van 4 tot 5 kinderen en vervolgens een land kiezen. De keuze viel op Amerika, Australië, Ca nada, Indonesië, Nieuw-Zeeland en Roemenië. Na het verzamelen van al lerlei informatie moesten verschillen de opdrachten worden uitgevoerd, zoals een geschreven of getypt werk stuk van minimaal 10 bladzijden ma ken. Verder hadden zij de opdracht om zelf een les te geven over het geko zen land aan de andere leerlingen van de groep. Voor dit laatste werd dank baar gebruik gemaakt van dia's en er werd een gastspreker uitgenodigd die jarenlang in Australië heeft gewoond. De Stichting 'Pax Christi Kinderhulp' zoekt gastgezinnen voor kinderen uit Berlijn, die deze zomer drie weken naar Nederland komen. Zij verblijven in een gezin van 13 juli tot 2 augustus 1997 om op die manier kennis te maken met een leven dat ze vaak niet kennen. De sociale leefomstandigheden van kinderen, met name in het oostelijk gedeelte van de stad, laat veel te wen sen over. Kinderen wonen daar over wegend in grote sfeerloze huurkazer nes of flatgebouwen. Voor hun spel zijn ze veelal aangewezen op kleine- en donkere binnenplaatsen, waar vaak met het milieu niet al te zorgvul dig wordt omgesprongen. Kinderen krijgen ook te maken met de gevolgen van werkloosheid en vreemdelingen haat. Dit jaar komen er zo'n 600 Berlijnse kinderen naar Nederland, waarvan 200 uit kindertehuizen. Voor circa 500 van deze kinderen zoeken we gastge zinnen in het noordelijk gedeelte van Zuid-Holland (tussen Den Haag en Haarlem). Het is de bedoeling dat deze kinderen zoveel mogelijk in de familiekring worden opgenomen en normaal in het gezin leven. De kinderen die voor het eerst naar Nederland komen zijn tussen de 7 en 12 jaar oud. Wie er iets voor voelt om een Berlijns kind als gast in het gezin op te nemen kan bellen voor verdere inlichtingen: Tjip en Wikke Helmus, 0252-215715. Waddinxveen - Op 26 april werd op nieuw een van de vier plaatsingswed- strijden gehouden voor het NK turnen C-lijnen op 31 mei. Dit gebeurde in Best. voor deze wedstrijd hadden zich acht meisjes van de Pro Patria ploeg uit Zoetermeer geplaatst. In de categorie jeugd turnde de Wad- dinxveense Marjoleine Verweij een uitstekende wedstrijd. Zo begon op brug en haalde daar 9.00 punten. Op het tweede toestel, de balk, turnde ze een bijna foutloze verplichte oefening en ze kreeg dan ook 9.70. ook haar vloeroefening voerde ze goed uit 9.15, en met een mooie overslag over het paard 9.70, kwam ze op een totaal van 37.55 punten. Opnieuw een zeer hoog, nieuw per soonlijk record voor Marjoleine. Met een voorsprong van 0.90 op de num mer twee werd ze eerste en ontving de gouden medaille. Haar zus Berlinda kwam uit in de cate gorie junioren. Zij startte met haar vloeroefening, 9.20. Daarna haalde ze 8.80 met een overslag schroef over het paard. Voor de brugoefening kreeg ze 9.40. Op de balk was ze min der succesvol, ze maakte een val en moest genoegen nemen met 8.25 pun ten. Haar totaal van 35.65 was goed voor een zilveren medaille, 0.10 achter de nummer één. Van de Pro Patria ploeg hebben, nog drie meisjes zich geplaatst voor het NK C-lijn, Naomi de Heij in de catego rie jeugd en Sabine Hanmes en Sylva- na Bierman in de categorie junioren. Waddinxveen - Afgelopen weekeinde hebben twee jazzdansgroepen van T00S deelgenomen aan de amateur danswedstrijden in het LAK-theater jn Leiden. Op zaterdag kwam Fokus II in actie tijdens het open podiumdans- festival en zondag moest Fokus I dan sen tijdens het gesloten amateur dansfestival. Op het open podiumdansfestival kon den allerlei dansgroepen inschrijven die hun dans wilden laten zien, de dansvormen konden variëren van idassieke tot moderne dans. Alle groe pen die deelnamen waren amateur dansgroepen. Voor Fokus 11, een groep van 10 en thousiaste meiden in de leeftijd van 14-17 jaar was het de eerste keer dat ze aan dit festival meededen. Fokus II liet de moderne streetdance take it tot the pop" op muziek van heter Andre zien. In een goed uitge voerde dans gestoken in een moderne choreografie liet TOOS een goede dansvoorstelling zien. De jury was over deze groep zeer te spreken, een enthousiaste groep die met hun extra energie in de dans een nominatie ver dienen voor het Landelijk Dansfesti val. Zondag moest de demonstratiegroep Fokus 1 van TOOS meedoen aan de regionale voorronde van het ama- teurdansfestival. Tijdens dit festival kon der een plaats worden verdiend voor het landelijke amateurdansfesti- val. Voor het amateurdansfestival be staat geen inschrijving, al een maand geleden tijdens een preview werd de choreografie van de dans door een beroepsjury beoordeeld. Daarbij wer den aanwijzingen gegeven om de dans te verbeteren. Aan het festival van afgelopen zondag deden 12 groepen mee, één daarvan kon een plaats verdienen voor de eindronde die in oktober werd gehou den in Utrecht. Fokus I liet de dans "vriendschap" zien op muziek van Enigma. De jury beoordeelde de dans goed, er werd met expressie gedanst. Echter het niveau van de andere groepen was zeer hoog, een rechtstreekse plaatsing voor de eindronde was dan ook niet haalbaar. Waddinxveen - Met nog een ronde te gaan kan het kampioenschap van de sjoelers Jan Kersbergen niet meer ontgaan. Kees Kuipers wordt tweede en de derde en vierde plaats gaan naar Dick Dros en André van Gem- eren. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersber gen 140.470, 2. Kees Kuipers 138.870, 3. Dick Dros 138.320, 4. André van Gemeren 137.030, 5. Wim Slingerland jr. 136.662, 6. Dirk Jan van Drunen 135.660, 7.TineValenkamp 135.225,8. Henk van Beek 134.910, 9. Frans Bouwmeester 134.580,10. Ed den Drij ver 132.040,11. Frans Botger 130.820, 12. Bas Brouwer 130.700,13. G. Renes- se 130.120, 14. T. van Leeuwen 130.080,15.Teus Visser 129.910en 16. Erwin Pleus 127.150 punten. Klasse B: 1. Peter van Leeuwen 128.460, 2. Trudi van Dam 128.410, 3. Pascal van Gils 128.400, 4. Bas Kop penaal 125.910 en 5. Mien Renesse 125.450 punten. KlasseC: 1. Jan Olie 117.350,2. Marius Kersbergen 116.710,3. MaikeGirdhari 116.600, 4. Sjaan Faay 116.180 en 5. Dirk Faas 115.850 punten. Klasse D: 1. Otto Supusepa 11.950, 2. Nellie Visser 1.092, 3. Ronald Meyer 107.820, 4. M.C. Taktor 105.650 en 5. Simon Supusepa 104.300 punten. Klasse E: 1. Freek Gelderblom 96.700, 2. David Sinnema 96.620, 3. Yvonne Kersbergen 91.280, 4. Dick Esveldt 91.200 en A. vd Horst 85.600 punten. Gouda/Waddinxveen - Met de aan houding van twee Gouwenaars 16 en 17 jaar oud heeft de politie Hollands Midden een vijftal mishandelingen en berovingen opgelost. Alle mishande lingen en berovingen vonden plaats in de nachtelijke uren. Een mishande ling vond plaats in de gemeente Ze venhuizen. De overige berovingen en mishandelingen vonden plaats op de Bloemendaalseweg te Gouda. Het on derzoek werd uitgevoerd door het bijzondere opsporingsteam (BBG) in samenwerking met de politie in het district IJssel en Gouwe. Op 23 februari 1997vond in de nachte lijke uren op de Noordelijke Dwars weg te Zevenhuizen een zware mis handeling plaats van een 19-jarige in woner uit Waddinxveen. De jongen werd door de verdachten dusdanig mishandeld dat hij buiten bewustzijn raakte. Het slachtoffer werd door pas santen uit het water gehaald. Uit het door de politie ingestelde onderzoek kwamen de twee verdachte Gouwen aars naar voren. Naar aanleiding van de mishandelingen en berovingen die in de maand maart plaats vonden op de Bloemendaalseweg werd door het BBG-team (Bedreiging Beroving Ge weld) uit district een intensief onder zoek ingesteld. In de weekeinden werd daarvoor extra personeel inge zet. Ook daarbij kwamen de verdach ten naar voren. In samenwerking met district 6 werd het onderzoek voort gezet. Op maandag 22 april werden de beide verdachten aangehouden. Kort na hun aanhouding bekenden zij de berovingen en mishandelingen. Beide verdachten hielden zich na dis co bezoek op onder het viaduct van de Al 2 aan de Bloemendaalseweg. De slachtoffers, jongemannen in de leef tijd van 20 tot 30 jaar, die op de fiets passeerden werden tot stoppen ge dwongen. Vervolgens eisten zij siga retten en geld. In alle gevallen werden de slachtoffers mishandeld. De ver dachten verkeerden tijdens het ple gen van de misdrijven onder invloed van alcohol. Hen wordt openlijke ge weldplegingen zware mishandeling ten laste gelegd. Waddinxveen - In het weekend van 26 en 27 april is er weer gespeeld door de teams van badmintonclub florida. Ook het eerste herenteam van florida kwam weer in actie. Het seizoen was zo goed verlopen voor dit team dat er zondag om het kampioenschap mocht worden gespeeld. Vol goede moed startten de heren zondag om half één met de bedoeling het kampioenschap binnen te halen. Het begon voorspoedig, na de enkels stond het al 3-1 in het voordeel van Florida. Toen het daarna 4-1 werd waren de benodigde punten binnen voor het kampioenschap. Uiteindelijk won het team met 6-2 van het als tweede staande nationale Nederlan den uit Den Haag. In de kantine werd het geheel bekroond met champagne door de teamleden Ton van Rijn, Wim de Jong (teamleider), Herman Schenkels, Arie Pieter van Nes en Piet Vermeulen. Ook enkele andere teams speelden thuis. Het tweede jeugdteam speelde tegen Zigo. De gehele wedstrijd liep gelijk op, zodat het uiteindelijk 4-4 werd, nadat er vorige keer met 6-2 verloren was tegen dit team. Het twee de team staat op dit moment tweede in de competitie. Team 3 won met 7-1 van Meerewiek 4. Terwijl de vorige keer veel verloren werd, werd nu slechts de damesdub- bel uit handen gegeven. Verder speelden dit seizoen ook twee mini-teams. Team A speelde dit week end niet en in de competitie speelde dit weekend niet en in de competitie werd het team derde. Team B speelde wel dit weekend, maar kon niet win nen. slechts een partij kon gewonnen worden, waardoor het team uiteinde lijk verloor met 7-1 van Randstad. Behalve competitie werd er ook nog door enkele Florida-leden een toer- nooitjes gespeeld. Dat was in Zeeland, in Goes. Het was een sterk bezet toer nooi met spelers uit vele districten. Van de Florida-leden kwam Dennis Steenland het verst: eerste in de he renenkel (ónder 19 jaar) en eerste in de herendubbel (onder 19 jaar). Ver der kwamen Hugo van Bergeijk en Emiel van Boxtel in de herendubbel (onder 17 jaar) tot een halve finale. Moerkapelle- Op de tweede speeldag van de finale-poule om het kampioen schap van de schaakvereniging Moer kapelle heeft Gerard van Ommeren de leiding genomen. In zijn spannende partij tegen René Ordelman stond hij lange tijd een pion in het voordeel. In het eindspel probeerde René een overwinning te forceren. Gerard wist hiervan te profiteren. Ben van Geffen speelde tegen Dick Bac. Met een winstkans, maar wel met enorme tijd nood, besloot Van Geffen met remise genoegen te nemen. Wim Vroegindeweij speelde tegen zoon Maarten. Vroegindeweij sr. speelde deze avond enorm agressief, hoewel het er op leek dat Maarten kansen had om de partij remise te houden, ging de winst tocht naar zijn vader. Koploper met twee punten is nu Ger ard van Ommeren. Wim Vroeginde weij en Ben van Geffen volgen met 1.5 punten. Er volgen nog drie speelavon den. Bij de seniorencompetitie was slecht een partij A. Corpeleijn verloor van M. van Vuuren. De overige senioren wa ren in Bergschenhoek bij het Regio- toernooi van de schaakvereniging EBSV. Het jeugdteam, bestaand uit Jesse en Hugo van Elteren, bart van Putten, Jan van Helden, Aart-Jan van Vliet en Sander Hertog behaalde hier een fraaie derde plaats. Het senioren team, met als deelnemers Marcel de Haan, Wouter Vroegindeweij, Jac ques de Lange, Ronald Mandersloot, henk van Putter en Henk Doornhein had in de voorrondes beduidend meer concurrentie en werd vijfde. De jeugd tenslotte, had als voorberei ding op de schaakexamens, proefexa- mens. Er werd een uur lang geconcen treerd nagedacht over 24 opgaven. Deze avond was er geen onderlinge competitie bij de jeugd. Waddinxveen - Afgelopen week ston den de kleuterlessen van de gymnas tiekvereniging Toos in het teken van het Nijntje-diploma. In de kleuterles sen en de jazztieklessen konden de kinderen inde leeftijd van 4-6 jaar aan de leiding en ouders laten zien wat ze op de lessen hebben geleerd. De opzet bij Toos van het bewegings onderwijs van de kleuter is, dat op een speelse manier voldaan moet worden aan de bewegingsdrang van de kleuter om een goede ontwikkeling te waarborgen. Te vaak wordt er ge dacht dat als de kleuters een uurtje lekker bezig zijn dat dit wel goed voor ze zal zijn. De leiding bij Toos pro beert met de lessen de motorische ontwikkeling van de kinderen op een speelse manier te stimuleren. Met die gedachte heeft Toos gepro beerd tijdens de Nijntje week de ouders te laten zien wat de kinderen op de lessen doen. In de lessen waren circuits uitgezet waarbij klimmen, klauteren, springen, balanceren, schommelen, duikelen en het bewe gen op muziek belangrijke onderde len waren. De kinderen konden in hun eigen tempo en vaardigheid deelne men aan de verschillende onderde len. Al een aantal weken van te voren had den de kinderen de onderdelen kun nen oefenen. Alle kinderen die aan de lessen meededen ontvingen een Nijn tje-diploma en hun vaardigheidsfor mulier. Hierop stond aan welke moto rische vaardigheden het kind heeft gewerkt en met eventuele opmerkin gen van de leiding. Meer informatie over de kleuter- en jazztieklessen bij Toos kan men krij gen bij het secretariaat: 0182-613839.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13