Afscheid van voorzitter ICW de heer A.W. Brand VW Boskoop Kerkdiensten eurohome Waddinxveen-Boskoqp^ Zomerschaakcompetitie Krea Musica op inloopconcert 17 mei Nationale Herdenking Coenecoop College Nederlands kampioen Oecumenische Herdenkingssamenkomst in de Ontmoetingskerk op 4 mei Diplomazwemmen De Sniep Natuurwandeling Gouwe Bos Toi-Toi bracht 'Vuur in de sneeuw' Bingo in De Boog Avond/nachtrit De Gouwe Rijders "Operatie Nachtegaal* bij NCVB Hart van Holland/1 mei 1997 pagina 15 Gemeentelijke oorkonde en gouden legpenning van de Kamer van Koophandel Zijde 36 0172-214550 Weergaloze voorstellingen, enthousiast publiek Grote uitdaging Het verhaal Live muziek Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Op maandagavond 28 april is aan de heer A.W. Brand lergelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van de Ondernemers- luing Industrieel Contact Waddinx veen een gemeentelijke oorkonde en de gouden legpenning met bijbe horende oorkonde van de Kamer van Koophandel toegekend. De heer Brand ontving de ge meentelijke oorkonde uit han den van de heer J. Hielema, wethouder voor economische zaken, tijdens de ledenvergadering van het ICW. De voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer ir. H.M.C. Voorn, heeft de heer Brand de legpen ning overhandigd. Met deze onder scheidingen wordt door zowel de ge meente als de Kamer van Koophandel de waardering uitgedrukt voor de wij ze waarop de Ondernemerskring on der voorzitterschap van de heer Brand de ontwikkeling van de regio nale economie mede heeft bevor derd. De heer Brand heeft zich vele jaren ingezet voor. de Ondernemerskring industrieel Contact Waddinxveen. In 1978 is hij lid geworden van het ICW, de laatste acht jaar is hij voorzitter geweest. In deze acht jaar is het aan- tal leden/ondernemingen gegroeid van circa 70 bij zijn aantreden tot bijna 140 nu. Deze ledenaanwas is voornamelijk tot stand gekomen door de gelijktijdige groei van het bedrij venpark Coenecoop. Het karakter van het ICW ontwikkelde steeds meer in de richting van een professionele be langenbehartiging. Met name het con tact met de gemeente Waddinxveen werd steeds intensiever. Onder het voorzitterschap van de heer Brand is een regulier halfjaarlijkse ontmoeting van het bestuur van het ICW met het College van Burgemeester en Wet houders ingesteld. Er werd een regu lier Verkeersoverleg opgezet, waar door voorgenomen verkeersmaatre gelen konden worden getoetst aan de belangen van bedrijven. Voorts werd onder zijn leiding de Stichting Coen- raad opgericht, deze speelt een be langrijke rol bij de collectieve beveili ging van bedrijfsterreinen in Wad dinxveen. Waddinxveen - Voor het zevende jaar wordt door de Stichting Wijkwerk De Zuidpias, in samenwerking met de Waddinxveense Schaakvereniging W.S.V., de zomerschaakcompetitie gehouden. Op dit schaaktoernooi is plaats voor jongen oud, huis- en clubschaker uit Waddinxveen en omgeving. Er kun nen 64 schakers meedoen. Elke donderdagavond kunnen de schakers elkaar tussen 20.00 en 23.00 uur op de 64 velden bestrijden. De eerste speelavond is op 26 juni en de laatsteop 14 augustus. Er zijn in totaal acht speelavonden. Iedere avond worden er twee partijen gespeeld en de waardering hiervoor is zodanig dat als men een paar keer niet kan komen, men toch niet te ver daalt in de competitie. De wisselbeker is in handen van Ben van Geffen uit Moer- kapelle. De kosten voor deelname bedragen 7,50 per persoon. De organisatie doet er alles aan om iedereen aan een prijs te helpen; zo is er een prijs voor de meest trouwe opkomer, de oudste en de jongste speler, de sportiefste, gemeenste en meest luidruchtige speler etcetera. Opgave en informatie bij Henk Stam, telefoon 0182-619630 en Ton van Nie- kerk, telefoon 0182-630594. Rotterdam/Waddinxveen - Op 17 mei zal het Algemeen Gemengd Koor Krea Musica uit Waddinxveen samen met twee andere verenigingen een uitvoe ring geven in de hal van De Doelen in Rotterdam in het kader van de zater dagmiddag-inloopconcerten. Het concert begint om 15.00 uur en is afgelopen om 16.15 uur. De toegang is gratis en er wordt koffie geschonken. Het is het laatste in de serie van dit seizoen en op het programma van KreaMusica staan achtereenvolgens: Tears in Heaven van Eric Clapton; Naar buiten met Louis Davids; Een medley van Engelstalige songs. Bye Bye Blackbird, Sweet Sue en You'll never walk alone. Het bijna honderd leden tellend Waddinxveense koor Zondog 4 mei Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur preekle- zen; 16.30 ds J.J.Schreuder, Zwijnd- recht. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds •C. de Moor; 17.00 uur geen dienst. Herv. Immanuel 9.30 uur ds E.M. Kalkman, Den Bosch; 17.00 uur geen dienst. Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur ds C. Breg- man, Zoetermeer. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur os J.W. Schneider, Hilversum. Herv. gem. 9.30 uur kand. J.W. Spar- feboom; 18.30 uur ds L. v. Nieuw- Poort en ds J.A. v. Hooijdonk, gez. dienst herv. kerk. °e Stek 9.30 uur ds H. Ömmering, Alphen a/d R. Geref. kerk 9.30 uur ds J.A. v. Hooij donk; 18.30 uur zie herv. gem. Ghr. Geref. kerk 9.30 uur ds M.J. posting; 17.00 uur dsG.C. den Hertog, Christengem. "Bethel" 9.30 uur Gaby Hedyey. zal zich dit jaar nog een aantal keren laten horen onder meer in het najaar samen met het Harmonieorkest Con cordia. Het koor zou graag nog een aantal sopranen, tenoren en bassen opne men. Geïnteresseerden kunnen be halve in Rotterdam op 17 mei, ook op maandagavonden het oor te luisteren leggen in cultureel centrum Kreater, Kerkstraat 13 te Waddinxveen tussen 20.00 en 22.00 uur. Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Artiestengala 1997 met uitgebreid warm en koud buffet op 3 oktober in Nijkerk met optredens van onder an dere Frans Bauer, Twilight Zone en Grant en Forsyth; Dynamo Open Air op 16 mei op de Vliegbasis Eindho ven; Rock Torhout en Rock Werchter in juni in België; Beachpop op 12 juli op het strand van Renesse; BZN op 10 mei in Barneveld; Rob de Nijs sup port-act op 14 juni in de Veluwehal in Nijkerk; Miss Saigon in het Circus theater Scheveningen; Pinkpop van 17 tot en met 19 mei in Landgraaf; Real Hot R'N'B Event Outdoor op 18 mei in het Feyenoord Stadion. Openingstijden VW op maandag 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.00-12.00 en 13.30-16.30 uur, zater dag 10.00-14.00 uur. Zondag gesloten. Lieve tante Carina en oom René, gefeliciteerd met jullie zoon Corné. xx Natas en Mars Waddinxveen - Op vrijdag 2 mei wordt weer een bingo georganiseerd in buurtcentrum De Boog. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen. Iedereen is welkom. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 7 mei de jaar lijkse avond/nachtrit. Na de rit krijgen de deelnemers tekst en uitleg over wat men wel en niet goed heeft ge daan. Deelname is mogelijk per auto en per motor. Inschrijven kan bij restaurant Padd le's aan de Zuidkade 4a in Waddinx veen. Parkeren en starten op het raad huisplein tegenover het gemeente huis. Inschrijven is mogelijk op 7 mei vanaf 19.30 uur. De start is tussen 20.00 en 20.30 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Boskoop - Op dinsdag 6 mei is de laatste vergadering van het seizoen van de NCVB. Op deze avond zal de G.J.V. het toneelstuk "Operatie Nach tegaal" ten uitvoer brengen. Het is de leden toegestaan één of twee introducés mee te nemen. Ook niet- leden zijn welkom. De avond begint om 19.00 uur in De Loods. Waddinxveen - Op zondag 4 mei vindt vanaf 19.40 uur bij het herdenkings monument aan het Stationsplein een plechtige samenkomst plaats waar iedereen in de gelegenheid is bloe men te leggen. Burgemeester Jonk man zal geholpen door leerlingen van de Dick Brunaschool en De Regen boog, de eerste krans leggen. De mu ziekvereniging Concordia en het Ge reformeerd kerkkoor verzorgen de muzikale omlijsting tijdens deze her denking. Tussen 19.40 uur en een hal ve minuut voor 20.00 uur zullen de kerkklokken luiden. Na de twee minu ten stilte om 20.00 uur zal de heer J.D. Geel declameren en zal het herden- kingsvuur in de offerschalen van het monument ontstoken worden. De sa menkomst wordt besloten met het spelen van het eerste en zesde cou plet van het Wilhelmus. Van 's avonds 18.00 uur tot zonson dergang (21.12 uur) zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen half stok worden gehangen. Iedereen wordt verzocht deze gedrachtslijn te volgen. Tijdens de Nationale Herdenking op zondag 4 mei worden in Nederland alle burgers en militairen herdacht die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Ko ninkrijk zijn gevallen, danwel door oorlogsmishandelingen en terreur zijn omgekomen. De Nationale Herdenking is niet alleen stilstaan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, maar ook een moment van bezinning op heden en toekomst. De herdenkingsbijeen komsten zijn tevens een appèl op ie ders individuele verantwoordelijk heid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, racisme en onverdraagzaamheid. Waddinxveen - Vrijdag 18 april heeft in Zevenaar de finale plaatsgevonden van de door de KVLO georganiseerde basketfinale. Tegen scholen uit Nij- verdal, Castricum en Zevenaar wisten de teams van het Coenecoop College de eerste plaats te veroveren. De jon gens en meisjes uit de brugklas won nen evenals het meisjesteam uit de derde klas. Bij de schoolteams ver pletterden de dames hun tegenstan ders. Met vier eerste plaatsen en twee maal de vierde plaats kon het gehele team van het Coenecoop College met een enorme beker naar huis. Bij de volleybalkampioenschappen in Nijverdal eindigde het team van het Coenecoop College op een vierde plaats. Waddinxveen - In verband met de Nationale Dodenherdenking wordt op 4 mei in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een oecumenische herdenkingssamenkomst gehouden, die om 18.30 uur aanvangt. Pater T. Buitendijk en ds P.A.C. Bongers verle nen hieraan hun medewerking. Aan sluitend aan de bijeenkomst vindt een stille tocht plaats vanaf de Ontmoe tingskerk naar het verzetsmonument bij het station. Evenals in voorgaande jaren wordt de Herdenkingssamenkomst georgani seerd door Samenspraak, het overleg orgaan van de Rooms-katholieke kerk St. Victor, de Hervormde immanuël- kerkgemeente, de Remonstrantse ge meente en de Gereformeerde kerk van Waddinxveen. Andere kerkge nootschappen in Waddinxveen wor den jaarlijks tijdig aangeschreven en uitgenodigd om aan deze dienst me dewerking te verlenen, ledereen wordt van harte uitgenodigd voor deze Herdenkingssamenkomst en om na afloop daarvan deel te ne men aan de stille tocht van de Ont moetingskerk naar het monument, om daar de gemeenschappelijke her denking van de Waddinxveense bur gerij bij te wonen. Waddinxveen - In Gouwebad De Sniep is op dinsdag 22 april gezwommen voor het A-diploma. De beoordelings commissie bestond uit de heren W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. Er waren deze keer 41 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Mike Bulk, Dylan Blom, Roland Leder, Wesley de Graaff, Douw Rueb, Frank Eliasberg, Maarten van der Heiden, Tamara Schouten, Danielle van Nie- len, Lex van der Ploeg, Michelle Berk- hoff, Emile Kossen, Patrick van Splun- ter, Fieke van der Harst, Lesley van Hof, Chaneeque Leunissen, Bas van Luinen, Ilco Wenteler, Michelle Teu- nissen, Adrian Moerland, Colm Wijn- hoff, Anna van der Pool, Jamie Binken, Alexander Gulikers, Thomas Fort- gens, Ivana Boom, Samih Bendrigam, Julius Booy, Wesley Loomans, Maar ten in 't Hout, Anneleen Heijboer, Hes ter de Rooy, Kimberley Runge, Jeffrey van Dodewaard, Ewout Stouten, Jo- han Oudijk, Patricia de Vrij, Ben Hoogendoorn, Joey Vishnudatt, Rene van Wijngaarden en Michel Rubingh. Waddinxveen/Boskoop - Op zondag 4 mei organiseert het IVN-Alphen aan den Rijn een natuurwandeling door het Gouwe Bos. Dit jonge bos is gele gen tussen Boskoop en Waddinxveen. De ontwikkeling van dit parkachtige landschap en het balts- en broedge drag van vogels zijn sommige van de onderwerpen tijdens deze wandeling. Enkele natuurgidsen van het IVN zul len de wandeling begeleiden. Er zijn vele soorten planten en vogels te be wonderen. Boterbloemen, zuring, koolzaad; het zijn maar enkele van de te bewonderen planten. De aanvang is om 9.00 uur en er wordt gestart op de hoek Wilgenpad/Lin- naeusweg in Boskoop (begin fietspad richting Waddinxveen). De deelname is gratis. Aangeraden wordt een ver rekijker en stevig schoeisel mee te nemen. Informatie: Jeannette Teunis- sen, telefoon 0172-437018 of Anja Lan- gerak, telefoon 0172-426990. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - In het weekend van 25 tot en met 27 april heeft de Waddinx veense toneelvereniging Toi-Toi in het zoldertheater van de Wijkschool St. Jozef drie schitterende uitvoerin gen gegeven van het toneelstuk 'Vuur in de sneeuw' van Sam Shepard. Deze Amerikaanse toneelschrijver stelt in dit stuk zijn geliefde onderwerp cen traal: de onmogelijke liefde en de bloedband, waaraan niet te ontko men valt. Hij laat zien hoe onvermo gend mensen zijn in het communice ren met elkaar. Hij schrijft mooie dia logen en de taal is rauw, grof en door spekt met verbaal geweld. Het stuk vormde een grote uitdaging voor zowel de spelers als de regisseur Koos Schinkel. Hij heeft de spelers groep tot een geheel weten te smeden en er een prachtig schouwspel van gemaakt. Toi-Toi dwingt met deze productie respect af. Met veel en thousiasme en ambitie werden schit terende rollen neergezet. Ard Swarts imponeerde in de rol van Jake, een jaloerse man met psychopa- tische trekken, die nauwelijks zijn handen thuis kan houden. Mae, ge speeld door Yvonn Krijnberg, wordt door Jake bijna doodgeslagen en haar strijd om er weer bovenop te komen is ontroerend. Frankie, de broer van Jake wordt gespeeld door René Roza. Op overtuigende wijze speelt hij een goedwillende man die volkomen ont redderd en aan zijn lot overgelaten in het leven staat. Mae is de enige die zich over hem ontfermt. Henk Keuken speelde op fantastische wijze de rol van Mike, de broer van Mae. Hij liet heel wisselende gevoelens zien en eindigt als een gebroken en totaal ge desillusioneerde man. Mieke Brui ning dwong respect af als de dominan te moeder Lorraine. Haar teksten kwamen er in hoog tempo messcherp uit en door haar excellente spel creëerde zij de vereiste afstand tus sen haar en haar kinderen Jake, Sally en Frank. Sally, haar leven lang op zoek naar liefde en erkenning werd gespeeld door Kitty Schrever. Zij deed dit op mooie en integere wijze. Michel Boere speelde de rol van Bay lor, de egocentrische en overheersen de vader van Mae en Mike. Zijn spel kwam heel natuurlijk over en riep vaak de nodige hilariteit op. Tenslotte was daar Meggie, de liefdevolle en dienstbare vrouw van Baylor. Dit was een prachtige rol voor Corrie de Knik ker, zij hield met haar spel het publiek continue in haar greep. De voorstellingen kregen een extra dimensie door de live muziek. Toi-Toi werd begeleid door de zang van Ri chard Rossen, die tevens de mond harmonica bespeelde, Jan de Kort op gitaar en Hans Dusseldorp viool.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15