Jaap Visser schenkt gedenkboek Tweede Wereldoorlog aan bibliotheek [evenfjjlMi De Kleine Trompetter vervolgt jubileumjaar Tentoonstelling bibliotheek Zevenhuizen Rottemeren skeelertocht Zaterdag 3 mei Geraniummarkt Beker voor R.V. Rolling'90 Eerste burgerlijk huwelijk in Vrijzinnig Hervormde Kerk SKR Moerkapelle: "Kleding-inzameling van start" Hart van Holland/1 mei 1997 pagina 17 Gedenkboek DE KLEINE TROMPETTER Play-In op zaterdag 31 mei Night of the Proms op vrijdag 5 september Gewijzigde openingstijden Groot Letterboeken, een "nieuwe collectie" Kinderjury Uitslag Rolrinckelwedstrijd Uitslag A-klassen wedstrijd Door Gerard Verheijen Zevenhuizen - Vorige week schonk Jaap Visser een gedenkboek over de Tweede Wereldoorlog aan de open bare bibliotheek van Zevenhuizen. Jaap Visser, bij de Zevenhuizenaren beter bekend als Jaap Vis, was tij dens de bezettingsjaren niet bepaald gecharmeerd van de bezetting smacht. Het lot wilde echter dat hij inkwartiering kreeg van Herr Feldwe- bel, die de naam droeg van Willie Jagtmann. "Je begrijpt dat ik daar niet zo groos op was. Van buitenaf kon hij rechtstreeks in onze slaapka mer komen. Op een gegeven avond werd er op de deur geklopt. Of 'ie mij even kon spreken. Hij vertelde me dat ik voorzichtig moest zijn, want ik stond op de dodenlijst. Met nog twaalf anderen. In Willie kon ik dat respecteren. Wij stonden op die lijst omdat we een andere mening waren toegedaan dan de Duitsers", aldus de bijna 90-jarige. En daaraan toevoe gend: "Wij hadden ze toch zeker niet geroepen?". Het gedenkboek is een indrukwek kend werk dat geschreven is door Ivor Matanle met een voorwoord van Viscount Montgommery (de zoon van Bernard Law Montgommery), Manfred Rommel (de zoon van Erwin Rommel) en John S.D. Eisenhower (de zoon van Dwight D. Eisenhower). Het boek schetst een portret van opoffering en verhevenheid bij beide partijen in een Europese oorlog, die uitgroeide tot een wereldomvattend conflict. Het is voor meer dan de helft voorzien van historische foto's. An ders dan andere conflicten begonnen de strijdende partijen de Tweede We reldoorlog zonder enige illusie. Een ieder was zich bewust van de beproe vingen en de verliezen die hem te wachten stond. Maar in de tragedie die miljoenen overkwam, gaven be paalde ontwikkelingen toch hoop op de toekomst. Dat was de succesvolle samenwerking tussen Groot Brittan- nië en de Verenigde Staten. Zoals Winston Churchill het formuleerde: "Twee naties, schouder aan schou der marcherend als nobele wapen broeders". Deze twee kregen later gezelschap van Frankrijk, Canada en andere landen. Met de hulp van de Sowjet Unie bevrijdden zij Europa. Inclusief het Duitse volk, dat leerde aanvaarden dat het Adolf Hitler was geweest, die verantwoordelijk was voor het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog. Zeker toen de omvang van de begane wreedheden bekend werd. Hoewel het niet gemakkelijk was tot dat besef te komen, groeide toch bij menige oosterbuur de over tuiging dat het beter was dat de oor log onder Hitier verloren was, dan dat hij met Hitier gewonnen zou zijn. Een strijd, ingezet door een leider die zijn volk ten koste van z'n eigen grootheidswaanzin opofferde. Een strijd waarin miljoenen soldaten en burgers het leven lieten. Gezamenlijke actie van: tf am-n Middenstandsvereniging Zevenhuizen I V 3*j en Winkeliersvereniging Moerkapelle voor het 100-jarig jubileum van Noam Adres: PCtplaats: Telefoon: h ie leveren voor 4 Juni as. bij: AbertHeijn •C1000 Bioemerv/kadoshop De ParaSol a> Robobonk Moerkapelle h de bekende groene bussen. Bil besteding van //O. - krijgt u bon, vul 'm In en maak kans op: één van de vijftig entree-bewijzen voor The Rabo Night of the Proms op vrijdag 5 september a.s. of naar keuze: een schitterend weekend in Disneyland Parijs of een reischeque t.w.v. /750,= Zevenhuizen - Na het succesvolle voorjaarsconcert en de aanstaan de autocross op Hemelvaartsdag staan de volgende activiteiten op het programma. Bij een play-in komen muzikanten van verschillende verenigingen bij elkaar om samen een dag lang te repeteren en om aan het eind van de dag de gerepeteerde stuk ken eenmalig uit te voeren. De aanstaande play-in staat onder lei ding van Jaap Koops, oud-dirigent van de Marinierskapel. Dankzij de actie van de gezamenlijk middenstandsverenigingen kan men via de afgebeelde bon een toegangs kaart voor dit bijzondere concert winnen. Zevenhuizen - In de maand mei is in de bibliotheek een tentoonstelling te bezichtigen van Avi Magid uit Zeven huizen. Het betreft de tweede exposi tie van deze illustrator van Israëli sche kinderbijbels en schilder van bijbelse taferelen in de bibliotheken van Zevenhuizen. De tentoonstelling is tijdens de openingstijden van de bibliotheek te bezichtigen. Door de komende feestdagen zijn de openingstijden iets gewijzigd. De bi bliotheek is gesloten op maandag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) en maandag 19 mei (tweede Pinksterdag). Onlangs zijn de 100 exemplaren die de bibliotheek huurt van de Provin ciale Bibliotheekcentrale, ProBiblio, te Schiedam gewisseld. Hierdoor is weer een nieuwe collectie boeken in grote letter ontstaan waaruit geleend kan worden. De nieuwe huurcollectie bestaat onder andere uit streekro mans, historische romans, oorlogs romans en een aantal bekende mo derne literaire werken. Nog tot en met 23 mei kunnen kinde ren uit Zevenhuizen meedoen met de "Zevenhuizense Kinderjury". Om mee te bepalen welke boeken straks in de kinderboekenweek de prijzen van de Nederlandse Kinderjury win nen, mogen kinderen van 6 tot en met 16 jaar zoveel mogelijk boeken lezen van de kinderjury-boekentafel. Hier liggen alle jeugdboeken die versche nen zijn in het jaar 1996, en meedin gen naar de kinderjury prijzen. Voor elk gelezen boek kan een beoorde lingsformulier worden ingevuld. Aan de hand van de ingevulde formulie ren ontstaat een eigen Zevenhuizen- se kinderjury uitslag. Voor de deelne mers is het belangrijk dat zij niet vergeten uiterlijk 23 mei de top-vijf- lijstjes in te vullen op het 'Top-secret' deelnemerspasje en deze in te leve ren bij de bibliotheek. De bibliotheek zorgt voor de verdere verzending van de top-vijf-lijstjes naar de Lande lijke Kinderjury. De eerste 50 kinde ren die tenminste vijf kinderjury boe ken hebben gelezen en daarvoor een formulier hebben ingevuld ontvan gen een speciale "Jurylid - pen", met het bekende kinderjury vignet. Zevenhuizen - Op zaterdag 3 mei wordt het skeelerseizoen geopend in Zuid-Holland en wel in Zevenhuizen met de Rottemeren skeelertoertocht vanaf de camping in Zevenhuizen, al vele jaren het decor voor de skeeler liefhebbers. De stichting Bevorde ring Recreatiesport organiseert deze skeelertocht over 15,30 of 60 kilbfne- ter. De afstand van 15 kilometer is spe ciaal voor de jeugd op skeelers, rol lerskates of inlineskates. Het is als het ware een gezinsstempeltocht, gehouden op het fietspad van de Tweemanspolder, met mooi glad as falt. Skeeleren is erg in trek, gezien de massale verkoopcijfers en het en thousiasme onder de jeugd maar ook bij de ouderen die regelmatig een tochtje maken op de skeelers op de geasfalteerde fietspaden in de onder andere Polder en Recreatiegebieden. De 30 kilometer en 60 kilometer is een afstand voor de meer geoefende skeelerbeoefenaar, in een peloton wordt de afstand afgelegd, begeleid door geïnstrueerde motor-ordon nansen. Voor de twee langere afstan den is de gemiddelde snelheid 20 ki lometer per uur, het is dus geen wed strijd. De start is op Camping Zevenhuizen om 10.00 uur; inschrijving vanaf 9.00 uur aldaar in de kantine. Het inschrijf geld bedraagt voor 15 kilometer 5,= per persoon, voor 30 en 60 kilometer 10,= per persoon. Het parcours is uitgezet in de wijde omgeving van Zevenhuizen, niet langs de Rottemeren omdat daar de fietspaden zijn afgestrooid met grind. Onderweg worden de rijders ont haald met voldoende fruit en drinken en er is tevens een herinnering aan het einde van de tocht. Aan het deelnemen aan de Rotteme- renskeelertocht is een licentie ver plicht. Toerlicenties en -of wedstrijd licentiehouders, maar ook daglicen tiehouders kunnen aan de tochten deelnemen. Daglicenties (voor een dag) kosten 5,=. Het dragen van een helm is ver plicht, het dragen van beschermen de kleding is aanbevolen. Zevenhuizen - Vele duizenden gera niums en andere planten staan er za terdag 3 mei uitgestald op het dorps plein voor he{ gemeentehuis in Ze venhuizen. Een week voor Moeder dag organiseert Lions Club Zevenhui- zen-Moerkapelle voor alweer de der de keer de Geraniummarkt. De op brengst is bestemd voor het goede doel 'Artsen zonder Grenzen'. Op het Dorpsplein wordt het een waar spektakel met een keur aan planten in vele geuren en kleuren. Behalve een paar duizend stekken hanggeraniums zijn er ook crysan- tiums, vlijtige liesjes, salvia's, knol begonia's, petunia's, begonia's sem- pifloris, lobelia's, alisum, afrikaan- tjes, ageratums en fuchsia's. Op vier kramen worden de geraniums en an dere perkplanten uitgestald. Vanaf half negen gaat de Geranium markt van start. Marenthe alvast gefeliciteerd met je 7e verjaardag op 6 mei. Oma de Jong Kom naar de rommelmarkt op 10 mei in Boskoop. 9.30-16.00 uur - grote sortering t.k. Kawasaki GPZ 500 zwart bj '90 vr.pr. ƒ6850,- 0180-632000 na 18 uur He moetje horen! Ze wil het wel niet weten, op 5 mei zal Gré v Gent Sara gaan heten! Pascale Schreurs 4 jaar en nu al je zwem diploma Gefeliciteerd opa aan en oma adrie Hoera, Ingrid Stam wordt 1 mei 3 jaar. Van harte mama papa marieke patrick jessica Ingezonden Moerkapelle - Vanaf maandag 10 [Mart jongstleden is de Stichting Kinderhulp Roemenië uit Moerkapel le, weer begonnen met het inzamelen van onder andere kleding. Elke maandagavond van 19.00 - 21.00 uur staat de loods aan de Zesde tochtweg 3 (in Waddinxveen) weer bol van activiteit. De vrijwilligers zijn dan druk bezig met sorteren en ver pakken van kleding, schoeisel, de- Ken, lakens enzovoort. Vorig jaar bracht de SKR bijna 200 ton hulpgoe deren met 12 vrachtwagens, naar het Plaatsje Rosia. Ruim 40 ton bestond uit kleding etcetera. Ook dit jaar beeft de SKR een flinke hoeveelheid nodig. Wat kunnen wij gebruiken? Kleding (graag heel en schoon), schoenen (per paar aan elkaar), de kens, lakens, slopen, hand- en thee doeken. Bijzonder dringend nodig z'jn eenpersoons ledikanten com pleet met matras. Er is een groot te- Kort aan fatsoenlijke bedden. Helaas kunnen wij geen 2-persoons ledikan ten gebruiken omdat deze niet in de kleine huisjes passen. Ook eenper soons ledikanten zonder matras kun nen wij helaas niet gebruiken. Waar kunt u uw goederen afleveren? Ons magazijn is gelegen aan de Zesde Tochtweg 3 in Waddinxveen 9 (grens Moerkapelle). Routebeschrijving: Vanaf de Al 2 komende van de rich ting Den Haag de afrit Waddinxveen. Beneden aan de afrit linksaf onder de A12 door en richting Moerkapelle. U rijdt nu op de Bredeweg. Tweede weg rechts is de Abraham Kroesweg. Deze weg afrijden en aan het einde linksaf (Zesde Tochtweg). Na circa 50 meter links is ons magazijn. Vanaf de Al 2 komende van de richting Gouda de afslag Moerkapelle. Beneden aan de afrit richting Moerkapelle en ver der als hierboven omschreven. Stichting Kinderhulp Roemenië Moerkapelle - Zaterdag 6 april deden leden van rolschaatsvereniging Rol- ling'90 mee aan de tweede rolrinckel- wedstrijd van dit jaar in Nieuwegein. Er werd in vier klassen gereden, waarbij 7 leden van Rolling'90 in de A, BI en B2 klasse uitkwamen. Hierbij wonnen zij twee bekers. Een week eerder hadden de A-klasse rijders bij de hogere wedstrijdgroe- pen hun eerste landelijke wedstrijd in Zaandam. Daar werd ook zeer goed gereden, echter er werden geen ere plaatsen behaald. Bij de Rolrinckels A, leeftijd tot 7 jaar, met 13 deelnemers werd de jarige Tamara Bontenbal 11e De vierjarige Elja Kamp kwam op een 12e plaats. Bij de Rolrinckels B2, leeftijd 7 tot 9 jaar, met 12 deelnemers viel Maral Noshad Sharifi in de prijzen, zij werd derde. Marlotte vonk kwam op een vijfde plaats en Irma Meijndert be haalde een 8e plaats. Bij de Rolrinckels BI, leeftijd 9 jaar, met 16 deelnemers, behaalde Daph- na Bontenbal een tweede plaats en mocht een beker mee naar huis ne men. Shirley van der Poel kwam op een zevende plaats. Pupillen A Vrijrijden, leeftijd tot 11 jaar, met 28 deelnemers. Iris Dijkema kwam op een vijfde plaats, waarna Emily van 't Wout volgde op een zesde plek. Verder werd Sjoukje van Haastert tiende, Danielle Hoogendoorn elfde en Lizzy Quick zestiende. Het rolschaatswedstrijdseizoen is in volle gang. Naast de wedstrijden wordt er erg veel aan trainingen ge daan. Zo hebben afgelopen zondag Rona en Iris Dijkema en Emily van 't Wout meegedaan aan bondstrainin- gen voor de nationale selectiegroe- pen en zullen 17 leden van Rolling'90 op 8, 9, 10 en 11 mei, vier dagen lang meedoen aan trainingen in Kerkdriel, die ieder jaar door de Nederlandse Rolschaatsbond georganiseerd wor den. Veel van deze leden zullen mee doen aan de NK Kunstrijden voor rolschaatsers, die op 27,28 en 29 juni gehouden worden in Gemert. Op zaterdag 17 mei wordt in Op Moer van 9.30 tot 17.00 uur een wedstrijd voor beginners georganiseerd. Hier aan zullen 50 rolschaatsers meedoen van zeven verschillende verenigin gen. Er wordt zowel aan kür- als fi guurrijden gedaan. Toeschouwers zijn welkom; de entree is gratis. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Vrijdag 25 april was voor de Vrijzinnig Hervormde Kerk van Zevenhuizen een historische dag. Voor het eerst werd er een bur gerlijk huwelijk gesloten. De bruid was Sandra Maria Heemskerk en de bruidegom Daniël Petrus Maria Boon. Zij een toekomstig PR-mana- ger en hij een planningsmanager. Maar je kunt plannen wat je wilt, als de zenuwen de overhand krijgen, loopt er altijd iets mis. Zo ook die dag. Bij aankomst in de kerk bleek dat het bruidspaar het trouwboeket thuis had laten liggen. De ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer Dirk zwager, speelde hier subtiel op in. Verder wees hij het echtpaar op de rechten en plichten zoals de wet die voorschrijft. Een van die verplichtin gen lichtte hij er expliciet uit. Artikel 83 van het Burgerlijk Wetboek zegt dat echtgenoten verplicht zijn samen te wonen. Dit tot grote hilariteit van de aanwezigen, want Daan en Sandra hadden voordat ze in het huwelijks bootje stapten reeds vier jaar samen gewoond. Eerst wilden ze overigens de huwe lijksvoltrekking laten plaatsvinden in het stadhuis van Gouda. Maar toen ze hoorden dat een burgerlijk huwelijk ook in "de kleine kerk" in Zevenhui zen afgesloten kon worden, had die uiteindelijk toch hun voorkeur.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17