ningskind Ssintratuin Rommelmarkt in Boskoop Politie IJssel en Gouwe^talt Indoor Kartracing Zevenhuizen officieel geopend DE ONG >onbijlage in Hart van Holland volgende i Schoorsteenbrand ers wonen. lnf°rm9tie Avondvierdaagse in Zevenhuizen Bevrijdingsconcert in Gereformeerde Kerk Dansen in De Tunnel Inloopmiddag Genealogie Fietstocht 50-plussers TOT Op zoek naar StQft een leuke baan? hf\ makelaardij o.g. Aan- en verkoop van woningen en bedrijven. Alle taxaties Hypotheken Ook 's avonds bereikbaar NVM 19e jaargang"4 nummer 714 1 mei 1997 Wekelijks Uw Present* GG° Ser*eerbla Voor kinderen in crisissituaties Eerste crisisopvang Good Bears of the World DE GRATIS BROCHURE OVER KLEUR IN DE TUIN LIGT VOOR U KLAAR. koninginnedag bieden wij u een prachtige stammargriet aan. Koninklijke sfeermaakster op terras of balkon. Houdt zielsveel van de zon en bloeit de hele zomer met witte bloemen. Regelmatig bemesten met IntraKeur Kuipplantenkuur. Van 24,95 voor NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag: vanaf 9.00 uur open 5 mei geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Boskoop - Op zaterdag 10 mei zal de Rommelmarktcommissie van de Ge reformeerde Gemeente te Boskoop een rommelmarkt houden. Volgens de organisatoren wordt deze jaarlijks terugkerende activiteit grootser dan ooit. De marktkramen op het terrein zullen overvol zijn met allerhande artikelen die hun weg naar een nieuwe eigenaar zullen vinden, zoals huishoudelijke en luxe artikelen, glaswerk, riet, leer, speelgoed, kleding, schoenen, elek tra, lampen, boeken en platen. Ook is er een grote collectie meubelen, wit goed en fietsen. Daarnaast ook olie bollen, stroopwafels, koek, kaas, drop, snoep, vis, slaatjes, patat en snacks. Op zo'n echte Boskoopse markt ont breken geen bomen, planten, bloe men en perkgoed. De koffiehoek is PHtiHzranmaan zie de advertentie op pagina 9 present voor een kopje koffie, fris drank of ijs. Voor kinderen is er een grabbelton en zij kunnen ook met het kindertreintje mee. De opbrengst van de rommel markt zal aan diverse doelen worden besteed, te weten: a. de realisatie van een interkerkelijk inloophuis in Boskoop; b. ondersteu ning van het project "Ónder Dak" (een woonvorm voor gehandicapten); c. een storting in het orgelfonds. De rommelmarkt zal van 9.30 tot 16.00 uur worden gehouden op het parkeer terrein aan de Mendelweg in Bos koop. Iedereen is welkom. Hazerswoude-Dorp -Zaterdagmiddag 26 april rond 19.40 uur is de brand weer uitgerukt naar een woning aan de Pieter Brueghelstraat. De schoor steen van de woning was in brand geraakt, maar dat werd snel door de brandweer geblust. ovens Leny Hovens Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 0180-632001 v. ra MAKELAAR Zevenhuizen - Evenals voorgaande jaren organiseert het plaatselijk co mité avondvierdaagse, nu voor de 12e keer, de avondvierdaagse. Deze zal gehouden worden van 9 töt en met 13 juni. Ook dit jaar wordt de avondvier daagse gehouden op vijf avonden, zodat naar vrije keuze een avond kan worden overgeslagen. De voor inschrijving zal gehouden worden op 7 juni van 10.00 uur tot 14.00 uur op het Dorpsplein. De vrijdagavond zal voor de aller-aller kleinste (kin deren van 0-4 jaar) in een bijzonder teken staan. Nadere informatie volgt. Boskoop - De orgelcommissie van de Gereformeerde kerk organiseert op maandag 5 mei een bijzonder bevrijdingsconcert in de gerefor meerde kerk aan de Zijde. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis; na afloop van het concert wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Zowel organist Martin Mans als het christelijk Waddinxveens mannen koor De Gouwestem zijn voor dit concert uitgenodigd, iedereen is welkom. Boskoop - Vrijdag 2 mei is er de maandelijkse danceparty in De Tun- nel. Aanvang 21.00 uur; entree ƒ5,-. Op zaterdag 3 mei organiseert De Tunnel de "Mega Jumbo Scala Dan cing" met muziek van de jaren '70/ '80. Aanvang 22.00 uur; entree ƒ7,50 voor leden en ƒ10,- voor niet-ieden. Benthuizen - Op zaterdag 3 mei is er in 't Molenhuis een inloopmiddag genealogie. Geïnteresseerden kun nen dan de doop-, trouw- en begraaf- boeken van de Nederlands Her vormde kerk inzien, alsmede de tienjarige tabellen van de gemeente Benthuizen. Er is iemand van de werkgroep Genealogie van.de Histo rische Kring Benthuizen aanwezig om hierbij te helpen. Waddinxveen - Op dinsdag 6 mei organiseert het Seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk de tweede fietstocht van dit seizoen. De tocht van circa 40 kilometer voert deze keer naar de Krimpenerwaard. Bij goed weer ver trekt men om 10.00 uur vanaf het Anne Frank-centrum. Onderweg is er gelegenheid voor een rustpauze en een drankje. Zowel voor het vertrek als na afloop van de tocht krijgen de deelnemers een kopje koffie of thee aangeboden in het Anne Frank-centrum. De kos ten voor deelname zijn 3,50 per persoon. Alle enthousiaste fietsers vanaf 50 jaar en ouder zijn welkom. Het is niet nodig dm van te voren in te schrijven. Mocht het weer zoda nig zijn dat men twijfelt of de tocht doorgaat, dan kan men contact op nemen met de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk, telefoon 0182- 615555 (b.g.g. 631932). Regio - in navolging van diverse hulp- en zorginstellingen heeft ook de politie IJssel en Gouwe per 1 mei beren tot haar beschikking, die gegeven kunnen worden aan kinderen die een traumatische ervaring hebben meegemaakt. De beren komen van de stichting 'Good Bears of the World' De ervaringen bij andere hulpverlenende instanties zijn positief; het geven van een beer aan een kind in een nare situatie blijkt in veel gevallen inderdaad troostend, rustge vend en contactversterkend te werken. De agenten Lisette Kiören en Mariëlle van der Wielen hebben dit project in het district IJssel en Gouwe voorbereid. Zij vertellen dat de politie het geven van beren beschouwt als een hulpmiddel bij hun werk. Het blijkt dat kinderen de beren als een middel gebruiken om beter met hun emoties om te gaan. Het contact tussen de politiefunctionaris en het betrokken kind kan hierdoor aanzienlijk verbeteren. De beren kunnen door de politieagenten zowel op straat als aan het bureau worden uitgereikt, bijvoorbeeld aan kinderen die betrokken zijn bij een aanrijding, verdwaalde of mishandelde kinderen of kinderen betrokken bij een woninginbraak. Hoewel het project officieel 1 mei van start gaat, zijn er reeds twee beren uitgereikt. De reacties hierop van de kinderen waren positief. 'Good Bears of the World' is een in ternationale liefdadigheidsinstel ling, opgericht in 1969 door James Ownby. De stichting opereert we reldwijd vanuit Amerika. In 1992 is in Nederland ook een afdeling van 'Good Bears of the World' opgericht. De doelstelling van deze nederland- NIEUWERKERK A/D IJSSEL DORPSSTRAAT 24-30 TEL 0 1 80-31 2205 Zevenhuizen - De Indoor Kartracing Zevenhuizen werd vorige week offici eel geopend door Danny, Sandra en Karin, de drie dochters van de heer en mevrouw Zeeuw. Door Karin van Laneeraad se afdeling is het beschikbaar stellen van teddyberen aan hulpverlenings diensten, zoals politie, brandweer en ambulancediensten, ten behoeve van de hulpverlening aan kinderen. Om zijn acties te kunnen bekostigen steunt Good Bears of the World-NL op giften van particulieren, dona- teursbijdragen en opbrengsten uit verkoop. Voor meer informatie over Good Bears of the World-NL kan men bellen met de voorzitter van de stich ting, Marja Sanders, telefoon 030- 290342. Wie minimaal 30,- stort op gironummer 83600 of VSB bankreke ningnummer 893656372 t.n.v. GBW- NL te Haarlem, is officieel donateur van Good Bears of the World en ont vangt tevens vier keer per jaar het blad 'Berebabbeis'.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1