II In naam van mijn zus Inloopmiddag borstkanker- patiënten Groene Hart Ziekenhuis Hart van Holland Familieberichten deHaij vanderWende iet t 112 Hart van Holland/1 mei 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle m m /«si POLITIEBERICHTEN Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Sinds kort in de boekhandel - Nabela Benaïssa In naam van haar zus en de integratie Boskoop WIM HOFMAN AUTO'S 29.000 exemplaren ADVOCATE N (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN IS en toen ging de telefoon, hoi, hoi wij hebben er een zusje bij! Francisca Petronella Diana Ciska is geboren op 5 januari 1997 te Santa Fé de Bogota, Colombia Op 22 april 1997 is zij in Nederland gearriveerd. wilde voor uidjd bij jou ztjn Bené, Joke, Gerard m Mirjam Laan Wethoude, mi n, hot Ui} W djn nut joh in ent mol,ion tot dankbaarheid WïEfe» K'y biddett. W V-< Als elke seconde telt Aanrijding: Aan de Bredeweg vond dinsdagmiddag 22 april een aanrij ding plaats tussen een auto en een motorfiets in de bocht nabij de spoor wegovergang. De 21-jarige motorrij der uit Ridderkerk raakte de uit tegen gestelde richting komende personen auto die werd bestuurd door een 23- jarige man uit Benthuizen. De motor- rijder kwam ten val en de personen auto kwam in de berm terecht. Er ontstond alleen materiële schade. Woensdagmiddag 23 april liet een 1 Tjarige Zevenhuizense fietsster zich voorttrekken door een 16-jarige bromfietser, eveneens uit Zevenhui zen. Op de Groeneweg komt hen een bestelbus tegemoet waardoor de fiet ser loslaat. Zij komt daarbij ten val en schuift onder de bestelbus bestuurd door een 35-jarige man uit Gouda. De bus rijdt over fiets en fietsster heen en Zli loopt daarbij een gebroken dijbeen op- Ze is overgebracht naar het Bleu- landziekenhuis. Donderdag 24 april vond een aanrij ding plaats op de hoek Knibbelweg/ Noordelijke Dwarsweg. Een 35-jarige ovenhuizense automobiliste ver eende komende vanaf de Knibbelweg geen voorrang aan een op het fietspad Njdende bromfiets, een 28-jarige "addinxvener. De bromfietser raakte licht gewond en werd ter plaatse door ambulancepersoneel behandeld. Auto-inbraken: Aan de Elzenhorst is vorige week het slot van een auto geforceerd. Er is niets gestolen. Aan de Wingerd werd in de nacht van woensdag 23 op donderdag 24 april het slot van een auto geforceerd. Er is niets meegenomen. Aan de Jan Dorrekenskade is zaterdag 26 april de ruit van een auto ingesla gen. De telefoon is eruit gehaald. Aan de Peppelhorst is in de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 april op grove wijze een auto opengebroken. Aan de auto was veel schade, er is niets gestolen. Ook is in de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 april de ruit ingeslagen van een auto aan het Jan van Bijnenpad. De radio werd meegenomen. Snelheidscontrole: Aan het Noordein de, buiten de bebouwde kom werd dinsdag 22 april van 10.20 tot 12.30 uur een snelheidscontrole gehouden. Er waren 886 passanten, waarvan 17 overtreders. De hoogst gemeten snel heid was 125 kilometer per uur. Aanrijding: Aan de Kanaaldijk heeft dinsdagmiddag 22 april een kop/ staartaanrijding plaatsgevonden waarbij vier auto's betrokken waren. De drie bestuurders botsten achter op de voor hen tot stilstand gekomen auto. Er ontstond alleen materiële schade. Op 5 augustus 1992 verdwijnt het 9-jarige meisje Loubna Benaïssa in Elsene (België). Kort na de vermissing van Loubna begint haar zus Nabela meteen verslag over al haar ervaringen. Over de zoekacties, de emoties, het lange wachten, de hoop, het verdwijnen van andere kinderen zoals Julie, Melissa, An en Eefje, de acties van politie en justitie, de vertwijfeling, de begrafenissen van de vermoorde meisjes, de commissie Dutroux, de pers, de 'witte mars' etcetera. "Ons kleine vogeltje van negen en een half jaar heeft het nest verlaten en we wachten nog steeds op haar", zijn de woorden die Nabela Benaïs sa uitsprak op de trappen van het justitiepaleis tijdens de Witte Mars in Brussel. Haar verschijning maak te indruk en de woedende menigte bedaarde. Op 5 maart 1997, een paar dagen na het beëindigen van haar verslag, wordt het lichaam van Loubna ge vonden in een kelder van een gara gehouder, vlakbij het ouderlijk huis. Door haar optreden tijdens de ge rechtelijke onderzoeken en de ver schillende persconferenties werd Nabela woordvoerster van een zwaar getroffen familie maar ook van een miskende Marokkaanse gemeen schap. T elkens wist ze de juiste woor den te kiezen. Met haar toespraken ontroerde zij heel België en Neder land en de duizenden bezoekers tij dens en na de begrafenis van Loubna. "In naam van mijn zus" is meer dan een persoonlijk verslag over een ver miste geliefde. Het is het ego-docu ment van een achttienjarige, die hel dere standpunten inneemt ten op zichte van justitiële dwalingen en in tegratieproblematiek. Maar bovenal is "In naam van mijn zus" een boek over hoop. De hoop dat dergelijke dwalingen in de toekomst worden voorkomen en de hoop op een maat schappij waarin tolerantie wordt getoond voor de ander. "In naam van mijn zus" van Nabela Benaïssa is uitgegeven voor Baby- Ion-De Geus in Amsterdam en is in de boekhandel verkrijgbaar voor ƒ27,50. ISBN: 90 6222 333 8, Diefstal wielen: Aan de Elzenhorst werden in de nacht van woensdag 23 op donderdag 24 april de vier wielen van een auto inclusief de wieldoppen gedemonteerd en weggenomen. Diefstal auto: In de nacht van woens dag 23 op donderdag 24 april is aan de Maarten Schoutenstraat een auto ont vreemd. Het betreft een witte Volvo 360 met kenteken NR-19-KG en die werd later op de dag te Alphen terug gevonden. Het voertuig was daar ge bruikt bij een bankoverval. Inbraak in aanbouw zijnde woning: Aan de Sterrenlaan is in de nacht van donderdag 24 op vrijdag 25 april het bouwslot van een woning verbroken. Het frame voor de CV-ketel werd ge stolen. Inbraak berging mei twee aanhoudin gen: Aan de Jupiterlaan zijn in de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 april twee Waddinxveense knapen van 15 jaar op heterdaad betrapt bij een poging in te breken in een ber ging. Een getuige waarschuwde de politie waarna beide knapen in de omgeving werden aangehouden. Een van hen had een tas met inbrekers werktuig bij zich. Poging inbraak kantoorpand: Aan de Middelburgseweg is in het weekend gepoogd aan de achterzijde een raam uit te nemen, en door middel van gaat jes te boren het raam te openen. Aanhouding naar aanleiding van be dreiging op AZC: Maandagmiddag is een 43-jarige bewoner van het AZC aangehouden nadat hij een medebe woner met een mes had bedreigd. Hij is overgebracht naar het bureau alwaar met behulp van een tolk pro- ces-verbaal is opgemaakt. Om nog onbekende reden werd een 33-jarige bewoner dinsdag om 1.10 uur bedreigd met een mes door een 40-jarige bewoner van het AZC. Toen een beveiligingsbeambte ter plaatse kwam, gooide hij het mes weg. Toen de politie een onderzoek instelde is het mes gevonden en de verdachte aangehouden. Uit veiligheidsoverwe gingen en door uitlating van de ver dachte is hij ingesloten. Auto-inbraken: Aan de Zijde zijn in de nacht van maandag 21 op dinsdag 22 april negen auto's opengebroken op het parkeerterrein van een garagebe drijf. De auto's zijn vermoedelijk met een valse sleutel open gemaakt. Er was geen schade door het open ma ken van de auto's, maar wel door het demonteren van onderdelen. Radio's en auto-onderdelen zijn meegeno men. Aan de Linnaeusweg is woensdag 23 april het slot van een auto geforceerd. De radio en een rugtas zijn gestolen. Snelheidscontrole: Aan de Zuidkade, binnen de bebouwde kom is dinsdag middag 22 april een snelheidscontro legehouden van 13.30tot 14.30 uur.Er waren 375 passanten, waarvan 67 overtreders. De hoogst gemeten snel heid was 87 kilometer per uur. Inbraak bedrijf. In de nacht van don derdag 24 op vrijdag 25 april is het raam van een bedrijf aan de Biezen opengewrikt. Het kantoor is vervol gens overhoop gehaald en doorzocht. Er werd niets ontvreemd. Tevens is in diezelfde nacht ingebro ken in een ander kantoor aan de Bie zen. De ruit werd ingeslagen en het kantoor werd doorzocht. Er zijn drie kentekenbewijzen en een telefoon ge stolen. Aan de Dorpsstraat is in de nacht van vrijdag 25 op zaterdag 26 april de ruit van de toegangsdeur van een bedrijf ingeslagen. Er is niets ontvreemd. Aan de Puttelaan is zaterdagavond 26 april een tegel door de ruit van de voordeur van een horecabedrijf ge gooid. Er zijn ongeveer 35 pakjes siga retten en idem zoveel aanstekers ge stolen. Inbraak winkel: Aan de Burgemeester Colijnstraat is in de nacht van vrijdag 25 op zaterdag 26 april de etalageruit van een winkel ingeslagen. Er zijn twee ATB-fietsen gestolen en er is wis selgeld uit de kassa gehaald. Diefstal auto: Aan de Zuidkade is zon dagochtend vroeg, 27 april, een auto weggenomen vanuit een loods. Het voertuig werd dezelfde ochtend te ruggevonden op het Julianaplein Eenzijdig ongeval: Aan de Hoogeveen- seweg is zaterdagmiddag een auto in de slip geraakt. Een 67-jarige automo bilist uit Hazerswoude kwam met zijn auto in de rechterberm, slipte en raak te de controle over zijn auto kwijt. Hij kwam met zijn auto achteruit in de sloot terecht. Er was persoonlijk let sel. Aanrijding in tunnelbak: Op maandag ochtend vin een kop/staart aanrijding plaats waarbij drie auto's betrokken waren. De oorzaak was dat het ver keer stil stond in de tunnel hetgeen te laat werd opgemerkt door een 41-jari- ge Waddinxveense automobilist, waardoor hij de twee voor hem stil staande auto's op elkaar duwde. Al leen materiële schade. Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 19 Regio - Woensdagmiddag 14 mei is er een inloopmiddag voor borstkanker- patiënten in het patiëntenservicebu reau op de Jozeflocatie van het Groe ne Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat). Patiënten kunnen van 13.30 uur tot 16.00 uur vrijblijvend binnenlopen voor informatie of een gesprek met vertegenwoordigsters van het Lande lijk Contactorgaan Begeleiding Borst- kankerpatiënten. Voor vragen over deze inloopmiddag kan men terecht bij Noortje van Wel: 0182-566324 of Coby Schuiiing: 0182- 342660. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus SI ui ti ngsterm ijn adve rten ties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3