Gemeente Zevenhuizen Moerkapelle Evaluatie woonruimteverdeling in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelie over het jaar 1996 pagina 6 Hart van Holland/1 mei 1997 Uitstel 2e betaaltermijn aanslag gemeentelijke belastingen 1997 Afhandeling bezwaarschriften WOZ beschikkingen/belastingaanslagen j Ingekomen bouwmeldingen/ aanvraag bouwvergunningen Zevenhuizen Moerkapelle Totaal eengezinswoningen 30 10 40 waarvan: met een huur beneden 600, 3 4 7 met een huur tussen 600,- en 810,- 25 4 29 met een huur boven 810,- 2 2 4 2/3 kamerwoningen 6 5 11 55+ woningen 7 4 11 inwoners economische gebonden: maatschappelijk gebondenen: geen binding: 403 bonnen 42 bonnen 38 bonnen 114 bonnen (dit zijn hoofdzzakelijk personen uit de regio ën personen van 55 jaar en ouder, waarvan kinderen in onze gemeente wonen) Sinds eind 1995 worden in onze gemeente de vrijgekomen huurwoningen op een andere wijze verdeeld. In het verleden werden de woningen toegewezen aan de hand van een puntensysteem (inschrijvingslijsten). Nu worden de woningen toegewezen via een publikatiesysteem. Inmiddels is deze manier van toewijzen al goed ingeburgerd bij de woonruimtezoekenden. Huurwoningen In 1996 waren er 62 huurwoningen toe te wijzen. Onderverdeeld per kern en soort ziet dit er als volgt uit: Van de 62 woningen zijn er 52 gepubliceerd. Van de resterende 10 woningen zijn er 9 toegewezen aan personen met een urgentieverklaring en 1 woning is toegewezen aan asielzoekers. In totaal zijn er voor de 52 woningen 597 bonnen ingezonden. De inzenders van de bonnen worden in de navolgende categoreén verdeeld: Onder de inzenders waren 337 starters (geen zelfstandige woonruimte) en 260 doorstromers (bewonen een woning). Van de geselecteerde kandidaten zijn er 12 uit een doelgroepwoning doorgestroomd. Doelgroep woningen zijn eengezinswoningen meteen huur beneden 600,en 2/3-kamerwoningen, waarvan de bewoners meer dan een jaar samenwonen. De eengezinswoningen zijn toegewezen aan: inwoners32 economische gebondene: 4 maatschappelijk gebondene: 3 asielzoekers: 1 2/3 kamerwoningen zijn allen toegewezen aan inwoners. Van de 55+ woningen zijn er 10 toegewezen aan inwoners en 1 woning aan een maatschappelijk gebondene. Koopwoningen Dit jaar zijn slechts 6 vrije sectorkoopwoningen gepubliceerd, welke medio 1997 opgeleverd zullen worden. Deze woningen waren bestemd voor 3 groepen woningzoekenden. De starters, doorstro mers huurwoningen en doorstromers eigen woningbezitters. In elke groep zijn 2 kandidaten geselecteerd. Er hebben zich 34 kandidaten aangemeld als belangstellende voor deze woningen. Onder de inzenders waren 31 inwoners, 1 economisch gebondene en 2 maatschappelijk gebondene. Urgenten Veel mensen zijn op zoek naar een (andere) woning. In de meeste gevallen is men op zoek naar een betere meer passende woning maar er kunnen ook redenen zijn waarom men noodgedwongen dringend een andere woning nodig heeft. Een beoordeling van een urgentie-aanvraag vereist een afweging van persoonlijke omstandigheden van de urgentieaanvrager ten opzichte van andere woningvragers. Bij de urgentieverlening dient steeds de relatie met de woningmarkt in de gaten gehouden te worden en gestreefd moet worden naar eerlijkheid ten opzichte andere woonconsu menten. Indien men voor een urgentieverklaring in aanmerking wenst te komen dient men aan één of meer criteria te voldoen: - medische gronden (beoordeling vindt plaats door de G.G.D. Midden-Holland); - sociale gronden (beoordeling vindt plaats door Stichting Maatschappelijk Werk "De Vierstroom") - echtscheiding met minderjarige kinderen; - gedwongen verlaten woning (calamiteit na brand of andere vergelijkbare gebeurtenis) - onbewoonbaarheid van de woning; - statushouders; - woonlasten In 1996 zijn 22 aanvragen om een urgentieverklaring ingediend, waarvan aan 12 personen een urgentieverklaring is verstrekt. Taakstelling Alle gemeenten in Nederland hebben een taakstelling huisvesting verblijfsgerechtigden en vergun ninghouders. Halfjaarlijks wordt de gemeente door het Ministerie van Binnenlandse Zaken op de hoogte gebracht wat haar taakstelling is, dit houdt in het aantal personen dat gehuisvest dient te worden. In 1996 heeft de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelie 1 woning beschikbaar gesteld, waarmee aan de taakstelling is voldaan. In 1997 dient voor 1 juli a.s. aan 3 personen met een voorwaardelijke vergunning tot verblijf huisvesting aangeboden te worden. Eind februari 1997 heeft u de aanslag gemeentelijke belastingen 1997 ontvangen. Op dit aanslagbiljet met de dagtekening 28 februari 1997 stond vermeld als eerste vervaldag 31 maart 1997 en als laatste vervaldag 30 april 1997. Een groot aantal inwoners van de gemeente heeft te kennen gegeven hier problemen mee te hebben. Naar aanleiding hiervan heeft de gemeenteraad in zijn vergadering van 1 april 1997 er op aangedrongen om voor diegenen die geen afspraak met de gemeente gemaakt hebben en op 31 maart jl. reeds de helft van de aanslag voldaan hebben de tweede vervaldag van 30 april 1997 uit te stellen naar 30 september 1997. Het college van Burgemeester en wethouders heeft besloten aan dit voorstel gehoor te geven. Ter uitvoering daarvan heb ik collectief uitstel verleend. Wat betekent dit nu voor u ajndien u reeds een afspraak met de gemeente heeft gemaakt over spreiding van de betaling over 5 of meer maanden veran dert er voor u niets. b-lndien ugeen afspraken heeft gemaakt en reeds voor 31 maart 1997 de helft van u aanslag voldaan heeft kunt u met de betaling van de 2e termijn wachten tot september a.s.. Uiterlijk 30 september a.s. dient de 2e termijn dan voldaan te zijn. Ik wijs u er nog op dat u zich wel aan deze datum dient te houden en dat er bij betaling na 30 september 1997 invorderingsrente in rekening kan worden gebracht. De comptabele van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelie R.L. Smits Eind februari 1997 zijn de beschikkingen op basis van de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ-beschikkingen) en de be lastingaanslagen 1997 verstuurd. De termijn waarbinnen u be zwaar kon indienen tegen deze beschikking of aanslag is voor die beschikkingen en aanslagen inmiddels verstreken. Een ieder die bezwaar heeft ingediend heeft een ontvangstbevestiging ontvangen waarin staat vermeld dat hij/zij binnen 8 weken bericht zal ontvangen. Er bestaat de mogelijkheid dat u niet precies binnen deze termijn wordt geïnformeerd over de afhan deling van uw bezwaar. Alles wordt in het werk gesteld om iedereen zo snel mogelijk op de hoogte te brengen over de voortgang van de afhandeling. De bezwaren tegen de WOZ-beschikking worden door de ge meente in handen gegeven van het bureau dat de taxaties heeft verricht en dat ons zal adviseren over de afhandeling van het bezwaar. Omdat dit bureau taxaties heeft verricht voor meer dan de helft van de Nederlandse gemeenten kan er bij dit bureau een piekbelasting ontstaan. Men heeft ons inmiddels aangege ven dat het afhandelen van de bezwaren 10 maanden in beslag kan gaan nemen. Dit houdt in, dat voor zover nu is te overzien pas begin volgend jaar uitspraak op alle bezwaren wordt ver wacht. Voor de duidelijkheid geldt nog, dat het indienen van bezwaren op zich geen opschortende werking heeft voor wat betreft de betaling van de aanslag gemeentelijke belastingen. Indien u daarvoor in aanmerking wilt komen en u heeft dit nog niet in uw bezwaarschrift kenbaar gemaakt, dient u alsnog een verzoek tot uitstel van betaling in te dienen. Dit verzoek dient te worden gedaan aan de comptabele van de gemeente. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelie, De secretaris, De burgemeester, A. Visser L.M. Schoots Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/meldingen bouw voornemen hebben ontvangen: •aanvraagdatum 21 april 1997, nr. 101: R.R. von Winckelmann, voor het veranderen van een schuurtje aan het Westland 11 te Moerkapelle; •aanvraagdatum 22 april 1997, nr. 102: M. van der Heiden, voor het geheel vernieuwen van de woning aan de Dorpsstraat 78a te Zevenhuizen; •aanvraagdatum 23 april 1997, nr. 103: Bouwbedrijf D. de Graaf, voor het plaatsen van een dakkapel op de woningen aan de Lepelaar met bouwnummers 1 en 4 te Moerkapelle: •aanvraagdatum 23 april 1997, nr. 104: Bouwbedrijf D. de Graaf, voor het plaatsen van opbouwen op garages bij de woningen aan de Lepelaar met bouwnummers 4 en 5 te Moerkapelle; •aanvraagdatum 24 april 1997, nr. 105: M.W. Colijn, voor het plaatsen van een dakkapel op de woning aan De Fazant 7 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum 24 april 1997, nr. 106: A. Bos, voor het vernieu wen van de schuur/stal aan de Rottedijk 6 te Moerkapelle; •aanvraagdatum 25 april 1997, nr. 108: Gebr. H.H. en C.B. Bos, voor het plaatsen van een aardappelloods aan het Noordeinde 27 te Zevenhuizen; •aanvraagdatum 25 april 1997, nr. 109: J.J. van der Knijff, voor het plaatsen van een berging aan de Akkerweg 26 te Moerkapelle. Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/meldingen bouwvoornemen kunnen in dit stadium van de procedure nog niet worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 6