Uit de commissievergadering René en Joke Laan adopteren Colombiaanse baby a Kerkdiensten Activiteiten Agenda Gemeente Zevenhuizen y Moerkapelle Univé de IJssel verhuist naar Nieuwerkerk a/d Ussel om bij te blijven. rt van Holland/1 mei 1997 Öntwerp-begrotingswijzigingen pagina 7 Het gemeentebestuur komt naar U toe) o7>< agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Adoptieaanvraag Joke en René Medische weekenddienst Rottewig Recreatiecomplex Volkshuisvesting Op Moer Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maken bekend, dat door hen aan de gemeenteraad ter vaststelling in de vergadering van 13 mei 1997 zijn aangebo- den de ontwerpen van besluitentot wijziging van degemeen- tebegroting 1997 met betrekking tot de volgende onderwer pen: -verstrekking subsidie aanschaffingen Openbare Bibliotheek Zevenhuizen; -behoeftenraming monumentenzorg; -voor-finananciering rietbedekking molen nummer 3 te Zevenhuizen; -subsidiering in het nadelig saldo 1997 van het dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle; -tweede bestuursrapportage 1997. De ontwerpen liggen van heden tot en met de dag van de raadsvergadering voor een ieder gedurende de kantooruren ter inzage bij de sectie Interne Zaken in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen en zijn, tegen betaling van het daaromtrent in de Legesverordening bepaalde bedrag, alge meen verkrijgbaar. Zevenhuizen, 25 april 1997. Burgemeesteren wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle, De secretaris. De burgemeester, A. Visser L.M. Schoots De informatieve kernbezoeken van het gemeentebestuur vinden plaats op: Zevenhuizen:24 april 1997 dorpshuis "Swanla"; Moerkapelle:26 mei 1997 dorpshuis "Op Moer"; Oud Verlaat: 12 juni 1997wijkgebouw "De Vierkap". Het aanvangstijdstip van de bezoeken is om 19.30 uur. Tijdens de bijeenkomsten zullen in ieder geval de volgende onderwerpen aan de orde komen: 1.Ruimtelijke ontwikkelingen van de gemeente; 2.Bestuurlijke ontwikkelingen van de gemeente; 3.Recreatieve ontwikkelingen; 3.Ontwikkeling verkeersaangelegenheden; 4.Gemeentelijke belastingen; 5.Vraagstelling van de inwoners. Voor nadere informatie en/of suggesties kan contact worden opgenomen met de heer A. Wessels, telefonisch bereikbaar onder nummer 0180-637748. Graag rekenen wij op uw komst. Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 9.00-16.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. Zondag 4 mei: 19.00 uur Herv. kerk: herdenkingsdienst. Woensdag21 mei: Herv. Centr. ouderenmiddag: Prinsessen van Oranje-van Juliana van Stolberg tot koningin Beatrix. Tot besluit een broodmaaltijd. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster; Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw ger. kerk dinsdag 9.30, 10.30 en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00 en 13.30 uur; Zeven Muzen: Zaterdag 7 juni: 14.00 uur stadsgehoorzaal Vlaardingen: balletuitvoering Zevenhuizense ballerina's; Zaterdag 28 juni: 16.00 uur: geref. kerk: slotuitvoe- hng alle instrumenten. Vogelvereniging Zang en Kleur: Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur: 9 mei, 23 mei, 6 juni, 40 juni, 4 en 18 juli. Alle activiteiten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Moerkapelle: Jedere 2e donderdag in dorpshuis Op Moer, 9.30-11.30 uur: Soos: 15 mei. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Drie jaar geleden de den René en Joke Laan een aan vraag tot opneming van een tweede adoptiekind. Dinsdag 22 april was het zover; de ruim drie maanden oude Ciska, van geboorte Colombi aanse, landde met haar nieuwe va der op Schiphol. René en Joke Laan komen alle- twee uit een grote familie. Hun beider wens was zelf ook een groot gezin te stichten. Maar al snel bleek dat moeder natuur als spelbre ker optrad. Na veel dokteren werd zoon Gerard geboren. Hij zou de enige blijven. Omdat vanuit de medische hoek geen resultaat meer te verwach ten viel, kozen René en Joke voor de adoptiekant. Wie denkt dat adopteren snel gaat, komt bedrogen uit. Het is een lange (en kostbare) procedure. Alleen al tussen de eerste aanvraag bij Justitie en het doorzenden door Justitie van die aanvraag naar de Raad voor de Kinderbescherming zit zo'n zeven maanden. Dan volgen voorlichtings bijeenkomsten en gesprekken met maatschappelijk werk. Als de adop tief ouders geschikt worden bevon den, volgt de beginseltoestemming door Justitie. Daarna begint de werke lijke procedure. Er volgt een eerste gesprek met maatschappelijk werk van de stichting Wereldkinderen. Als dat positief uitpakt en na betaling van een voorschot in de bemiddelings- aanvraag wordt men definitief op de wachtlijst geplaatst. Dan volgt een tweede gesprek. Na verloop van tijd ontvangt men een formulier voor een kind uit een opvangtehuis voor afge stane kinderen uit het land dat men wenst. Voor veel landen moeten de adoptiefouders het kind zelf halen en kunnen pas het land verlaten als aan een aantal (tijdrovende) formalitei ten is voldaan, zoals een gerechtelijke uitspraak, een notariële akte, visum en paspoort. Al met al duurt het bij een eerste procedure gemiddeld ruim vijf jaar voordat een adoptief kind in Nederland is. Zo verging het Joke en René ook. Bij hun eerste aanvraag adopteerden zij vanuit Huize Cran in Colombia aller eerst Mirjam, een meisje van nu drie jaar. Korte tijd later dienden zij een tweede verzoek voor adoptie in. Bij een tweede verzoek duurt de proce dure normaal gesproken korter (ge middeld drie jaar). Even dreigde er een kink in de kabel te komen toen bleek dat het verschil in leeftijd tus sen de oudste ouder en het te adopte ren kind meer dan 40 jaar was. Echter via een tweetal bezwaarschriften, waarbij het laatste door Justitie werd voorgelegd aan het adviesbureau voor Justitieel kinderrecht kregen ze "dispensatie". Het volgende obstakel was het verzoek van Joke om een dochtertje. Door Mirjam was geble ken dat zij meer affiniteit had met een meisje. Bovendien vond ze dat beter voor Mirjam, voor in de toekomst wanneer ze met 'rootsvragen' zal ko men. Meisjes spreken dan onderling een andere 'taal' dan jongens en meis jes onderling spreken. Na veel ge praat werd ook deze hobbel geno men. Tot hun verrassing werden Joke en René op een dinsdag in het vakan tieoord in Winterberg gebeld dat ze een (pasgeboren) dochtertje hadden. En het toeval wil dat Ciska, zoals ze haar noemen, een biologisch zusje van Mirjam is. Nog voor de Paasdagen konden ze met het gezin afreizen naar Colombia. Na een verblijf van drie weken ging Joke met Mirjam en Ger ard terug naar huis. René moest van wege allerlei plaatselijke formalitei ten noodgedwongen een maand wachten voordat hij met baby Ciska definitief naar Nederland kon. Op 22 april werd het gezin herenigd. Hoera, onze Davey wordt 9 mei 1 jaar. Hartelijk gefeliciteerd papa mama jesse Op 6 mei wordt Marenthe 7 jaar. Gefeliciteerd van papa, mama, myrthe en myron Moerkapelle - De collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft in Moerkapelle 1318,30 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collec tanten voor hun medewerking. Op 16 mei zal wethouder Wiegman van Nieuwerkerk aan den IJssel de opening verrichten van de nieuwe, grotere vestiging van Univé de Ijssel. Op 2 mei wordt alles ingepakt aan de Groeneweg in Zevenhuizen en zal alles opnieuw geïnstal leerd worden aan de Kerklaan 83 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Op 5 mei zullen de werkzaamheden normaal worden hervat. Tijdens de officiële opening zal de wethouder uit handen van de directie van Univé de IJssel, de heren J.G. van Vliet en J.G.H.M. Kooien, een waardecheque ontvangen voor de stichting GEMICA welke bestemd zal zijn voor de kinder boerderij IJsselhage (gehandicapte kinderen). Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - In de commissievergadering van dinsdag 22 april kwamen de resultaten van het gebruikersonderzoek van de openbare bibliotheek aan de orde. Verder de structuurschets Rottewig, het recreatiecomplex Tweemanspol- der, de ontwerp-beleidsnota Volks huisvesting 1997-2001 en de begro ting 1997 en meerjarenbegroting dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Door de voorzitter van het bestuur van de Openbare Bibliotheek, de heer Zondag 4 mei Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur de heer N. Stam, Nieuw-Lekkerland; 17.00 uur de heer F. vd Tempel, Capelle a/d IJ; 19.00 uur dodenherdenking. Oud Verlaat 10.00 uur ds N. Kleer maker, Rotterdam. Geref. kerk 9.30 uur drs. E. Hooger- werf, Woerden; 11.00 uur Jeugd-Ka- pel-dienst; 19.00 uur gez. herden kingsdienst herv. kerk. Ver. vrijz. herv. 10.30 uur ds A.J. Wttenweerde. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 uur ds J.H. Lam- mers, Benthuizen; 18.30 uur ds Ir W. Markus, Bergschenhoek. Geref.Gem. 9.30en 18.30uurdsJ.B. Zippro. Zaterdag 3 mei: dokter C.W. Onder water, Dorpsstraat 196, Zevenhui zen, telefoon 0180-631204. Zondag 4 mei: dokter R.P. Renssen, Cederhof 3, Bleiswijk, telefoon 010- 5214085. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur). Dister, werd een toelichting gegeven op het vorig jaar gehouden gebrui kersonderzoek. Hieruit kwam naar voren dat de bibliotheek op het ge bied van naslagwerken kwaliteitsver betering behoeft en dat de gebruiker de aanwezigheid van nieuwe media op prijs stelt. Wat dit betreft zouden door de aanschaf van CD-ROM vol gens de heer Dister twee vliegen in één klap gevangen worden. De com missie ging akkoord met een subsidie van f 25.000,-. Ook adviseerde de com missie de bibliotheek toegankelijk te maken voor rolstoelgebruikers. Tijdens de commissievergadering werd een toelichting gegeven op de concept-structuurschets Rottewig, opgesteld door het dagelijks bestuur van de Stadsregio Rotterdam. Het concept is een structuurvisie voor het Rottegebied. De schets is voor waardenscheppend voor en geeft richting aan de ontwikkeling van alles wat om de Rotte is gelegen. Ze is een soort raamwerk waaraan de toekom stige structuur kan worden opgehan gen. Een raamwerk dat naadloos aan sluit op de structuurvisie zoals de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle voor haar grondgebied kent. De com missie wil overigens pas definitief adviseren (20 mei) als ook de ontwik keling van de glas- en tuinbouw beter in beeld is. Afgesproken werd dat ten behoeve van de commissieleden de samenhang tussen de verschillende plannen ambtelijk zal worden voorbe reid. In het kader van de privatisering van de camping en het zwembad aan de Tweemanspolder werd de commissie een advies gevraagd over ten eerste het voorgestelde pakket zwemfacili- teiten en de daaraan gekoppelde fi nanciële constructie, ten tweede over de functieveranderingen en bouw plannen op en om het zwemcomplex en het voorbereidingsbesluit dat daarvoor nodig is en ten derde over de bouw van 102 recreatiewoningen en het voorbereidingsbesluit dat daarvoor nodig is. De commissie ging voornamelijk in op de financiële kantDe vraag was of er een financieel risico voor de gemeente bestond als het complex geprivati seerd zou worden. Dit in verband met het feit dat de Gemeenteraad als eis heeft gesteld dat voor Zevenhuizen enig zwemwater behouden moet blij ven. Het antwoord van het college van Burgemeester en Wethouders was dat er geen financieel risico is. Verder vroeg de commissie zich af of het recreatiecomplex nieuwe stijl geen concurrentie zou vojmen voor de dorpshuizen. Ook hier stelde B. en W. de commissieleden gerust. De exploi tatie van het recreatiecomplex is een wezenlijk andere dan die van de dorpshuizen. Ook hadden de com missieleden vragen met betrekking tot de toegankelijkheid van het re creatiecomplex. Burgemeester Schoots zegde toe dat de gemeente de plannen naast het parkeren op eigen terrein ook speciaal zal toetsen op de toegankelijkheid voor brandweer en ambulance. De vraag is hoe om te gaan met de beschikbare woningruimte. De rol van de gemeente in deze is die van een regisseur nu een strategische toevoe ging van woningen in relatie tot het Groene Hartbeleid niet meer mogelijk is. Er zal een evenwichtige verdeling over de kernen moeten komen, gere lateerd aan de beschikbare locaties en de handhaving van het econo misch voorzieningenniveau. De commissie ging met de jaarstuk ken van dorpshuis Op Moer akkoord. Wel was het advies van de commissie te blijven streven naar een sluitende begroting. Wat dit betreft komt het bestuur van het dorpshuis binnen kort met voorstellen om het gebouw te moderniseren in de hoop dat dit een positieve bijdrage zal leveren aan het huidige exploitatietekort. Burge meester Schoots merkte in dit ver band op dat tekorten bij dorpshuizen inherent is aan het hebben van derge lijke locaties.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7