Nationale Herdenking bij herdenkingsmonument Kerkdiensten Koninklijke onderscheidingen dr A.A. de Bruin en J.F.P.M. Brosens linvveen-Boskoop Patchwork in bibliotheek Boskoop Zendingscommissie op weekmarkt Bandslag in De Tunnel VW Boskoop Wandelen in "De Horsten" Commissaris van de Koningin brengt werk bezoek aan Boskoop Try-out dienst Opnieuw muziek op schoot in Praathuis Gouwestaete plantenmarkt Contactavond Reuma Op stap naar Friese steden Hart van Holland/7 mei 1997 Failures Ouders zingen en dansen met hun jonge kinderen pagina 12 ~r—1 Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - Op zondag 4 mei zijn ook in Waddinxveen alle S burgers en militairen herdacht die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van -T' het Koninkrijk zijn gevallen. Bij het herdenkingsmonument aan het Stationsplein vond de plechtige samenkomst plaats, waarbij iedereen in de gelegenheid is geweest om bloemen te leggen. Burgemeester Jonkman heeft samen met scholieren van de Dick Brunaschool en de Regenboogschool de eerste krans gelegd. Na 'T de twee minuten stilte om 20.00 uur is het herdenkingsvuur in de offerschalen van het monument ontstoken. De samenkomst werd besloten met het spelen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. De herdenkingsbijeenkomsten zijn tevens een moment van bezin ning op heden en toekomst, zij doen een beroep op ieders indivi duele verantwoordelijkheid in de huidige maatschappij ten aan zien van onderdrukking, racisme en onverdraagzaamheid. Boskoop-Van lOmei tot6juni is in de bibliotheek een expositie van patchwork en quilts te zien. Deze werkstukken zijn gemaakt door me vrouw C.G. van Harten. Zij is lid van het quiltersgilde, de "Nederlandse verenigingen van patchwork en quilt enthousiasten". Tijdens de expositie zijn quilts te bewonderen vanuit de lappenmand, de zogenaamde 'scrap- quilt', maar ook kunstig vouwwerk en eigen ontwerpen. Het meeste werk is met de hand gemaakt, maar er zijn ook machinaal gemaakte quilts of een combinatie van beiden. Dit werkstuk ken zijn te zien tijdens de openings uren van de bibliotheek. Boskoop - De Zendingscommissie van de christelijk gereformeerde kerk staat op zaterdag 10 mei op de week markt om tuinperkplanten te verko pen voor het zendingswerk in Mozam bique. De christelijk gereformeerde kerken starten er dit jaar met zen dingswerk en zullen een predikant uit zenden. Daarvoor is geld nodig, van daar dat er allerlei acties op touw zijn gezet om dit zendingswerk te bekosti gen. De kraam is te vinden voor Colpa Op tiek van 8.00 tot 16.00 uur. Boskoop - Op vrijdag 9 mei strijden in De Tunnel weer drie bands inde voor ronde van bandslag: "14 centime ters", "Pea Paranoia" en "Slang Dang". De jury bepaalt, mede met behulp van de bezoekers, wie uiteindelijk door gaan naar de volgende ronde. De en tree bedraagt ƒ5,-; de zaal gaat om 21.00 uur open. Zaterdag 10 mei is de band "Failures" in De Tunnel te gast. De leden van deze band storten zich op de onbe kende covers van Amerikaanse af komst. De zaal is om 22.00 uur open, de entree bedraagt ƒ10,-. Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Artie stengala 1997 met uitgebreid warm en koud buffet op 3 oktober in Nijkerk met optredens van onder andere Frans Bauer, Twilight Zone en Grant Forsyth; Dynamo Open Air op 16 mei op de Vliegbasis Eindhoven; De Dijk op 15 juni in Apeldoorn; Beachpop op 12 juli op het strand van Renesse; Total Touch op 11 mei in de nieuwe Pul in Uden; Miss Saigon in het Circus- theater Scheveningen; Pinkpop van 17 tot en met 19 mei in Landgraaf; Real Hot R'N'B Event Outdoor op 18 mei in het Feyenoord Stadion; Now Summer Dance op 7 juni in de Kuip in Rotter dam; Andre Hazes op 26 mei in de Edenhal in Amsterdam; Wibi Soerjadi Lentetournee op 25 mei in het con certgebouw. Openingstijden VW op maandag 13.30 - 16.30 uur, overige werkdagen 9.00 - 12.00 uur en 13.30 - 16.30 uur, zaterdag 10.00 - 14.00 uur. Zondag gesloten. t 4 I IIIM-ll-tn-riJUllt Q 1M/St AM nemetvoan o mei ei zondag 11 mei Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 8 mei: 9.30 uur ds J. vd Haar, Gouda; 11 mei: 9.30 en 16.30 uur ds P. v. Gurp, Dalfsen. Geref Ontmoetingskerk 8 mei: 9.30 uur sow-dienst Imm. kerk; 11 mei: 9.30 uur ds C.B. Postumus-Meyes, Bunnik; 17.00 uur ds Th. d Kok, R'dam. Herv. Immanuel 8 mei: ds D.H. El- derman, Bodegraven; 11 mei: 9.30 uur ds A.A. v. Houwelingen, Noord- wijk; 17.00 uur sow-dienst Ontm kerk Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 11 mei: 10.00 uur dsS. Dierx, Oude Wetering. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 11 mei: 10.00 uur ds Tj. Barnard, Leiden. Herv. gem. 8 mei: 9.30 uur ds J.A. v. Hooijdonk, gez. dienst.; 11 mei: 9.30 uur ds KJ. Jansen, Utrecht; 18.30 uur jeugddienst. De Stek 11 mei: 9.30 uur ds L. v. Nieuwpoort. Geref. kerk 8 mei: zie herv. kerk; 11 mei: 9.30 uur ds J.A. v. Hooijdonk; 18.30 uur ds J. Esbach, Spijkenisse. Chr. Geref. kerk 8 mei: 9.30 uur ds M.J.Oosting; 11 mei:9.30 en 17.00uur ds W. v. Heest, Ridderkerk. Christengem. "Bethel" 11 mei: 9.30 uur Gerrit-Jan de Graaf. Waddinxveen - Ook dit jaar organi seert de evenementencommissie 'Gouweplus' van Z&PC Gouwestaete weer de traditionele plantenmarkt. Vrijdag 9 mei tussen 13.00 en 18.00 uur en zaterdag 10 mei tussen 9.00 en 16.00 uur staat de kraam in de Passage tegenover Cl000. De netto-opbrengst is voornamelijk bestemd voor jeugdleden van de Zwem- en Poloclub Gouwestaete, die hierdoor onder andere kunnen deel nemen aan extra trainingen. Steffan 2 mei was de dag dat je de opleiding afsluiten mag. H.G. Pa ma en je zussen Hennie nogmaals van harte gefeliciteerd! van Leo Marianne Arno Lennart (en het vee) Lita, wat dacht je wat.... in mei gaan wij naar de stad! Mijn Frans gaat lekker in de Vut. je vrouwtje Gerrie wandmeubel alpinewit, 7delig vitrine t.e.a.b. 0180-633752 Rotterdam - Voor de regio Zuid-Hol land organiseert de Reumapatiënten- bond op 13 mei een contactavond voor ouders van kinderen met reuma. Deze avond wordt gehouden in het Reumaverpleeghuis, Van Beethoven- laan 60 te Rotterdam. Voor meer in formatie: mevrouw J. de Vries, tele foon 010-5216476. Waddinxveen - Zaterdagmorgen 10 mei gaat het Nivon, afdeling Wad dinxveen wandelen naar de Seringen- berg in het koninklijk landgoed De Horsten in Wassenaar. Honderden seringen staan dan in bloei, bovendien zijn er in het bos ook veel lelietjes van dalen. Er zijn wande lingen van acht kilometer en van 15 kilometer. Entree landgoed 2,= per persoon, 65+ 1,=. Vertrek om 9.30 uur vanaf de parkeerplaats bij het Centraal Station Waddinxveen. Mee rijden kost 5,= per persoon. Lunch- pakketje en wat te drinken meene men. Ook niet-leden van het Nivon kunnen meewandelen. Leiding Han- nie en Rob Okkes. Opgave en inlich tingen bij Diny Sikking, telefoon 0182- 615848, met vermelding van het aan tal te lopen kilometers. Bij slecht weer even bellen voor 8.30 uur naar telefoonnummer 0182-615848. Boskoop - De Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mevrouw J.M. Leemhuis-Stout, brengt op don derdag 15 mei een werkbezoek aan de gemeente Boskoop. Na ontvangst van mevrouw Leemhuis door het gemeen tebestuur op het gemeentehuis spreekt de nieuwe commissaris met het voltallige college van burgemees ter en wethouders over onder meer woningbouw en economische ont wikkelingen in de regio Boskoop. Daarna volgt een boottocht door het boomkwekerijgebied in Boskoop- Oost. Na de rondvaart gaat mevrouw Leemhuis terug naar het gemeente huis, waar zij kennis zal maken met de leden van de gemeenteraad. Boskoop - Op zondag 11 mei is er in de Nederlands Hervormde kerk een kerkdienst voor jongeren die weieens iets anders willen dan een gewone dienst. Jongeren van Jovac, een jon gerenvereniging voor jongeren vanaf 16 jaar hebben samen met een mede werkster van Youth for Christ een try- out dienst voorbereid met veel afwis seling, moderne muziek, en beelden. Het thema van de dienst is vriend schap: wat is een goede vriend? Veel jongeren voelen zich niet thuis in de kerk. Ze vinden de diensten saai, de muziek spreekt niet aan en ze be grijpen de preek niet. Met de try-out dienst wil Youth for Christ laten zien dat een kerkdienst wel aantrekkelijk kan zijn voor jongeren. Daarvoor wordt onder andere gebruik gemaakt van moderne muziek, spel en andere vormen. De dienst wordt gehouden in de Ne derlands Hervormde kerk in Bos koop, en wordt geleid door Sabine van der Heyden. Het begint om 18.30 uur; na afloop is er de gelegenheid om koffie te drinken en na te praten. Voor meer informatie: Rene Voogt, telefoon 0172-214018 of Liesbeth Kra nenburg, telefoon 0172-216344. Boskoop - Op woensdag 14 mei start in het Praathuis in Boskoop een nieu we cursus 'Muziek op Schoot'. Het is bedoeld voor ouders met hun kinde ren vanaf ongeveer vier maanden tot vier jaar. De cursus duurt acht woens dagochtenden. Bij vele jonge ouders bestaat de be hoefte om samen met hun kind te kunnen zingen bijvoorbeeld bij het opruimen van het speelgoed en bij het aankleden of slapen gaan. Voor aller lei van dergelijke situaties bestaan leuke liedjes met voor kinderen be grijpelijke teksten. Tijdens de cursus leren de ouders om deze liedjes met hun kinderen te zingen. In de groepjes met oudere peuters zijn daarnaast ook de leuke kring- en dansspelletjes. Op de cursus zitten maximaal tien kinderen van ongeveer dezelfde leef tijd bij elkaar, elk kind wordt begeleid door een van de ouders. Het cursus programma is voor alle groepen ver schillend, het is afgestemd op het ont wikkelingsstadium van de kinderen. De cursus wordt gegeven door mu ziekdocente Marie-Alice van Zutphen. Belangstellenden kunnen zich aan melden en nadere informatie verkrij gen bij het Praathuis, telefoon 0172- 216386, of bij de docente, telefoon 0172-211505. Boskoop - Op dinsdag 13 mei gaat de Katholieke Vrouwenvereniging uit. In Winkel-is er koffie met gebak en een rondleiding het parfum-flessen-mu- seum. Via de afsluitdijk naar Workum voor de lunch en het Jopie Huisman museum. De thee pauze is in Hinde- loopen met het Schaatsmuseum. Tot slot diner in Biddinghuizen. Om onge veer 21.30 uur weer in Boskoop. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - Door burgemeester F. Jonkman zijn op dinsdag 29 april ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, twee koninklijke onderscheidingen uitgereikt. De heer A.A. de Bruin is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau op grond van zijn vele maatschappelijke verdiensten van lokale, regionale en nationale aard. De heer J.F.P.M. Brosens werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau, op grond van zijn maatschappelijke verdiensten op een aantel terreinen, zoals het toneel, de kerk en het plaatselijk bedrijfsleven. Dr. A.A. de Bruin heeft een in drukwekkende staat van dienst en heeft zich vanuit een huma nistische visie en met groot gevoel voor rechtvaardigheid ingezet voor het algemeen maatschappelijk be lang. De heer de Bruin is na het behalen van zijn MO-akte en doctoraal examen 27 jaar leraar geschiedenis geweest aan een scholengemeenschap in Rotter dam. In die tijd publiceerde hij over politieke en actuele maatschappelijke vraagstukken en heeft hij gewerkt aan zijn proefschrift, waarna hij Doctor in de Letteren werd. Hij publiceerde met enige regelmaat, zo is hij ook een van de auteurs van het boek 'Denken over cultuur in Europa'. In Waddinxveen was de heer De Bruin voorzitter van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, vanuit dit voor zitterschap en zijn beroepsmatige in- teresse en humanistische levensbeschouwing, heeft de heer De Bruin het initia tief genomen tot het stich ten van de Samenwerkings school voor Havo/Athene um. In de periode 1980-1996 vervulde de heer De Bruin de functie van voorzitter van het Humanistisch Verbond Mid den Holland. In 1983 was de heer De Bruin opnieuw initiatiefnemer. Ditmaal betrof het de oprichting van de Coornhertstich- ting. Deze stichting heeft tot doel het gedachtengoed van Dirck Volckert- zoon Coornhert levendig te houden en te actualiseren. Tot de activiteiten van de Coornhertstichting worden gerekend: de toekenning van de Coornhertprijs en de uitreiking van de Coornhertpenning aan "die per soon of instel ling in Neder- land die zich SHHH zonder restric- ■■■■tie heeft beij verd in het effec tief naleven van het eerste arti kel van de Ne- derlandse Grondwet (het non-discrimina tieartikel)" en het periodiek uitspreken van Mevrouw de Bruin ontvangt een boeket bloemen uit handen van burgemeester Jonkman. de Coornhertrede. Beide activiteiten hebben landelijke vermaardheid ge kregen. De heer J.F.P.M. Brosens heeft naast zijn drukke werkzaamheden als ma nager van een supermarktfiliaal ook de tijd en energie weten te vinden om zich verdienstelijk te maken voor di verse organisaties in Waddinxveen en omgeving. Zo heeft hij zich ing//®' voor de Toneelvereniging St. WiM- brord in Boskoop en was hij lid van het kerkbestuur van de Sint Victorpa- rochie in Waddinxveen. Bovendien is hij secretaris geweest van het Over legorgaan van de Waddinxveense ker ken en secretaris van de Dekenale Commissie te Gouda. Ook in hel.ver- lengde van zijn dagelijks werk neet hij zich verdienstelijk gemaakt als se cretaris van een winkeliersvereni ging- Burgemeester Jonkman feliciteert de heer J.F.P.M. Brosens.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 12