Koninklijke onderscheidingen voor inwoners Hazerswoude-Rijndijk Gerestaureerde Bovenmolen weer in gebruik Foto's in het Hart van Holland voor een vertrouwde organisatie. Actie Brazilië KW naar champignonkwekerij Bundel over voorlezen aan peuters Politieberichten Omgaan met Psoriasis Inleveren pakketten voor Polen Koninginnedag Zevenhuizen Zilver en brons voor jiu-jitsuka's in Parijs Hart van Holland/7 mei 1997 pagina 13 feestelijke start Historische waarde Gepubliceerde foto's in hef Hort van Holland kunnen aan ons kantoor. Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen besteld worden a ƒ7,50. Foto's dienen van tevoren betaald te worden, waarna men ze een Accountantskantoor CBTB en ACB Accountants en Belastingadviseurs zijn twee namen voor een organisa tie. CBTB werkt voor de agrarische sector en ACB voor het MKB, de vrije beroepsbeoefenaren en de non profit. Twee namen is steeds minder doelmatig en daarom zijn wij vanaf 1 mei verder gegaan onder één naam en onder één beeldmerk. accountants en adviseurs p.inr Svlvia van Doornen Hazerswoude-Rijndijk - Ter gelegen heid van de viering van de verjaar dag van de Koningin, ontvingen mevrouw W.B.J. de Boer, de heer J.C. Straver en de heer M. van den Berg uit Hazerswoude-Rijndijk een koninklijke onderscheiding en wer den daarbij lid in de Orde van Oran- je-Nassau. De onderscheidingen I werden op 29 april uitgereikt in het gemeentehuis door de burgemees- Ier M.J.J.M. Boelen. Mevrouw de Boer ontving haar onder scheiding vanwege het feit dat zij op zeer actieve en immer enthousiaste wijze sinds 1971 werkzaam is in he^ gestructureerde jeugdwerk binnen I de gemeente Rijnwoude (tot 31 de cember 1990 Hazerswoude). Voor die tijd was zij ook al in het jeugdwerk actief binnen de R.K. kerk. Als vrijwil- liger én bestuurslid van de Stichting Jeugd-, Jongeren en Buurtwerk Hazer swoude heeft zij met haar vaste over tuiging dat ook de vrije jeugd zich binnen een eigen identiteit moet kun nen ontwikkelen, in grote mate bijge dragen aan de ontplooiing van de jeugd buiten de reguliere schooltij den. Daarnaast heeft zij zich enorm ingezet voor het realiseren van een eigen onderkomen voor de vrije jeugdgroepen. Ook is mevrouw de Boer vanaf 1980 actief binnen het be stuur van de Stichting Algemene Bu renhulp Rijnwoude. Sinds 1975 is zij actief in het pastorale werk en bege leidt zij mensen tijdens de verwerking van hun rouwproces. Mevrouw de Boer werd eerder onderscheiden met een zilveren penning van verdienste van de gemeente Hazerswoude. De heer Straver is een echte vereni gingsman wat blijkt uit zijn bestuurs functies bij diverse verenigingen. Zo was hij bijna dertig jaar voorzitter van de personeelsvereniging bij de vlees- warenfabriek waar hij heeft gewerkt. Tevens was hij van 1958 tot 1988 voor zitter van de sportvereniging 'Bernar- dus' te Hazerswoude-Rijndijk. Onder zijn voorzitterschap groeide het le denbestand van 100 naar ruim 300 leden en heeft hij zich sterk gemaakt vóór een nieuwe sportaccommoda tie. In 1983 ontving de heer Straver een zilveren penning van verdienste van de gemeente Hazerswoude in ver band met zijn 25-jarig voorzitter schap bij 'Bernardus'. Verder werkte hij ruim twintig jaar mee aan de orga nisatie en het collecteren voor het Nationaal Sportfonds Gehandicap ten. Sinds 1990 is de heer Straver voorzitter van de stichting Vrienden van Rhijndael. Deze stichting stelt zich ten doel gelden in te zamelen voor activiteiten en/of accommoda ties die niet uit het budget van Huize Rhijndael bekostigd kunnen worden. Op dit moment werkt hij aan een actie om geld in te zamelen voor het ver nieuwen van de tuin rond het zorg centrum. De heer van den Berg heeft zich naast zijn dagelijks werk ingezet voor het jeugdwerk in Hazerswoude-Rijndijk. In de zeventiger jaren verrichtte hij het algemeen onderhoud bij speeltuin 'De rode wip' en zowel terrein, groen voorziening en speelwerktuigen wer den door hem in prima conditie ge houden. De onderhoudskosten wer den daardoor sterk gedrukt waardoor het mogelijk was een aantal speel- voorzieningen uit te breiden. Van 1980 tot 1990 was hij bestuurslid van de Oranjevereniging en van 1986 tot heden leidt hij op dinsdag en donder dag een hobbyclub van de Stichting Jeugd-, Jongeren- en Buurtwerk Rijn woude. Hij heeft bijzonder goede con tacten met de jeugd en ondanks het generatieverschil voelt hij scherp aan wat de jeugd beweegt. Verder zorgt hij voor het onderhoud van het jeugd- gebouw. In Koudekerk a/d Rijn maakt hij zich al dertig jaar verdienstelijk met het schoonhouden van de sport accommodatie van voetbalvereni ging Koudekerk en reeds tien jaar ver vult hij in diezelfde plaats het koster schap van Nederlands Hervormde Kerk. -V- Benthuizen - Zaterdag 10 mei is de Nationale Molendag. Traditiegetrouw wordt dan ook de Landelijke Fietsdag gehouden en vele fietsers zullen op deze dag langs diverse molens fiet sen. Ook windkorenmolen De Haas in Benthuizen heeft zijn deuren op deze dag open staan. De bezoekers zijn welkom van 10.00 tot 23.30 uur. Molen De Haas heeft deze dag een aantal evenementen georganiseerd. Het is mogelijk om kinderen te laten wegen op de molenbascule; zij krijgen hier van een origineel weegcertificaat. Voor de fietser zal er een molenterras zijn waar hapjes en drankjes verkrijg baar zijn. Tevens worden er fietsrou tes verkocht die langs alle acht mo lens van Rijnwoude voert. Ter gelegenheid van Nationale Mo lendag is Het Molenhuis geopend van 10.00 tot 17.00 uur. In het Molenhuis heeft de Historische Kring Benthui zen een speciale tentoonstelling inge richt. Tevens is er een molententoon stelling op de zolder van Het Molen huis en een ouderwetse Winkel van Sinkel. Iedereen is van harte welkom. Hazerswoude-Dorp - Parochie de H.H. Engelbewaarders is met een actie be zig om geld in te zamelen voor het bouwen van tien kleine huisjes voor de arme mensen in Jequitinhonha in Brazilië. Pastoor Lau van deze paro chie is daar missionaris geweest en zal begin juni zijn oud-parochianen weer bezoeken. Op 25 april was hiervoor al een kaart avond georganiseerd in het Dorps huis en de volgende actie voor dit doel is een 100 kilometer Skeelertocht op 19 mei door de heer Piet van der Werf door het dorp. Aanvang 10.00 uur bij de kerk aan de Dorpsstraat. Iedereen is welkom. Hazerswoude-Dorp - Op dinsdag 27 mei gaan de dames van de Katholieke Vrouwenvereniging Hazerswoude- Dorp een dagje uit. Het vertrek is om 8.30 uur bij de R.K. kerk en de reis gaat dan richting Ba- vel, alwaar de koffie klaarstaat. Ver volgens krijgen de dames een rondlei ding in de champignonkwekerij. Daarna gaat de bus naar Ulvenhout voor een uitgebreide koffietafel. Na de lunch reist men af naar het diamant museum in Grobbendonk. Op de te rugweg wordt gedineerd in Ulven hout. Om circa 21.00 uur zijn de da mes terug in Hazerswoude-Dorp. De kosten voor deelname bedragen 70,-. Men kan zich opgeven tot en met vrijdag 16 mei bij Conny van Dijk, telefoon 0172-588554. Bij voldoende ruimte kunnen ook niet-leden mee. De gerestaureerde Bovenmolen in de Tweemanspolder van Zevenhuizen wordt officieel heropend op de Natio nale Molendag, zaterdag 10 mei. De heer Korff, griffier van de provincie Zuid-Holland, geeft om 10.15 uur het startsein voor het weer in gebruik nemen van de molenviergang. Hier mee gaat ook de Molendag Twee manspolder van start. De uit 1722 daterende Bovenmolen vormt samen met de andere molens in de Tweemanspolder een molenvier gang. De Bovenmolen is gedurende een half jaar gerestaureerd aan de fundering. Dit om verder verzakking tegen te gaan. Het rijk en de provincie hebben de restauratie, die 180.000 gulden heeft gekost, gefinancierd. De viergang is tijdens de restauratie van de Bovenmolen stilgelegd. De molens worden weer in werking gesteld na het startsein van de griffier. Burge meester L.M. Schoot van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle zet de wie ken van de Bovenmolen op de wind. De Bovenmolen loost water in de Rot te, nadat het water door de andere molens omhoog is gepompt. De mo lengang is de laatste binnen de gren zen van het Hoogheemraadschap Schieland, ooit waren er langs de Rot te twaalf molengangen. Samen met de Aarianderveênse molens vormen de molens uit de Tweemanspolder de laatst overgebleven complete vier gangen in Zuid-Holland. Zij vertegen woordigen een grote cultuurhisto rische en landschappelijke waarde. Zaterdag 10 mei is tevens de Nationa le Molendag (organisatie De Holland- sche Molen) en de Landelijke Fietsdag (organisatie ANWB). 0p De Nationale Voorleesdag, die dit jaar gehouden wordt op 14 mei, krij gen alle instellingen voor kinderop vang een bundel toegezonden over voorlezen aan peuters. Deze bundel, die speciaal voor De Nationale Voor leesdag 1997 is samengesteld, geeft zowel theoretische achtergronden als ook praktische tips die instellin gen kunnen helpen bij het kiezen van een voorleesboek of bij het voorlezen zelf. De inleiding van deze bundel is geschreven door Erica Terpstra, staatssecretaris van het ministerie van VWS. Alhoewel de bundel primair gericht is op kinderopvanginstellingen, is zij door de gekozen opzet ook geschikt voor ouders. De initiatiefnemers van De Nationale Voorleesdag (Stichting Lezen, de Stichting CPNB en het NBLC Centrum voor Bibliotheken) hopen, door alle activiteiten die tijdens De Nationale Voorleesdag worden georganiseerd, dat voorlezen bij alle instellingen voor kinderopvang een structurele plaat in gaat nemen in het pedagogi sche beleidsplan en bij de dagelijkse gang van zaken. Naast het feit dat voorlezen gewoon leuk is, leren kin deren, aan wie op zeer jonge leeftijd veel is voorgelezen, later gemakkelij ker lezen en hebben zij er vaak ook ■teer plezier in. Daarnaast heeft voor lezen een positief effect op de psycho sociale en emotionele ontwikkeling van kinderen. De gratis verspreiding van deze bun del is mogelijk gemaakt door finan ciële ondersteuning van de Volks krant. De bundel is voor geïnteresseerden te bestellen bij de Volkskrant door 14,75 per exemplaar over te maken op girorekening 46 006 ten name van de Volkskrant, Amsterdam onder ver melding van 'Voorlezen aan peuters'. Het boekje word gestuurd naar het adres dat vermeld is op de overschrij ving. Indien gebruik gemaakt wordt van Girotel, moeten ook de adresge gevens worden vermeld. De bundel is een uitgave van Stichting Lezen, Amsterdam en telt 96 bladzij den. Het ISBN-nummer is 90 75870 078. Gouda - Op woensdag 21 mei is de Psoriasis Vereniging Midden Neder land aanwezig in het Groene Hart Zie kenhuis te Gouda. In het patiënten servicebureau wordt informatie gege ven over de huidaandoening en de diverse behandelingsmogelijkheden. Tevens is er gelegenheid om in con tact te komen met lotgenoten. Psoriasis is een ongeneeslijke, chro nische huidaandoening, ongeveer 350.000 mensen in Nederland hebben deze aandoening. Kenmerkend zij de rode plekken die overvloedig schilfe ren en de patiënt veel pijn en jeuk kunnen bezorgen. Mensen met een huidziekte stuiten vaak op een muur van onbegrip in hun omgeving. Het patiënten-servicebureau is geo pend tussen 13.30 en 16.00 uur op de Jozeflocatie Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Benthuizen-Donderdagnacht 1 mei is vanaf een bedrijfsterrein aan het Ver- breepark een kleine tractor ont vreemd. Vermoedelijk heeft men de rode tractor over het hek van het terrein getild. Hazerswoude-Dorp - Diverse vernie lingen: In de nacht van zaterdag 3 op zondag 4 mei zijn in de polder bij Hazerswoude-Dorp diverse vernielin gen aangericht. Bij een woning aan het Rietveld werd van een hek de scharnieren en een steunpilaar ver- Regio- Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. inleveren van pakketten kan ge schieden bij: PPE inzamelpunt, Agaat 10 in Zoetermeer op donderdag 15 mei van 17.00 tot 22.00 uur. Voor in formatie: telefoon 079-3615682. De pakketten moeten goed verpakt zijn. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijd schriften en dergelijke bevatten, ech ter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo, de kosten ƒ7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legiti matiebewijs te tonen. nield. Een auto, die op het Rietveld stond geparkeerd werd zwaar be schadigd. Twee ruiten werden inge gooid en er had iemand over de auto gelopen. Ook de zijkanten van de auto waren behoorlijk gedeukt. Bij een tuinderij aan de Dijkgraafweg werd door onbekenden enkele hon derden opgekuilde bomen op een be- schermnet gegooid. Tevens werd over het beschermnet gelopen, waar door nog een aantal bomen werden beschadigd. Zevenhuizen - De mammoetskelter, beschikbaar gesteld door de auto- tweewielerservice in de Dorpsstraat is gewonnen door Maaike Hendriks. De jeugdafdeling van voetbalvereni ging Groeneweg heeft de wisselbeker gewonnen voor de best verkopende, meest originele en verzorgde stand. Paul en Conny van der Meer hebben een beker gewonnen voor het leukste kleed en De Parasol won een taart voor de mooiste etalage. Val de marne/Waddinxveen - Een zil veren en een bronzen medaille was het resultaat van de Waddinxvener Barry van Bommel bij de open Franse kampioenschappen duo-system, in Val de marne Parijs. Met partner Mar co Markus (Gouda) verloor hij de fina le van het opportunistische thuisland Frankrijk. Een zilveren medaille was het resultaat. Samen met Angelique Poort (Hilver sum) kwam Barry uit in de mixed klas se. Hier kwamen ze Frankrijk in de voorrondes tegen, wat bij voorbaat onbegonnen werk was. Om de derde en vierde plaats kwamen ze uit tegen Zwitserland; die partij wonnen ze glansrijk, een bronzen plak. Ook het dameskoppel Angelique Poort en Jacqueline Latumahina ein digde op een derde plaats. Het andere dameskoppel, Sylvia Alvarez en Nu- ray Batman, dat voor het eerst op een internationaal toernooi uitkwam, werd in de voorronde uitgeschakeld. Kerkstraat 4, 2661 CB Bergschenhoek. Telefoon 010 5219233

Hart van Holland | 1997 | | pagina 13