Voor een groene aankleding binnen en buiten naar Intratuin Naar Post Huurman voor de beveiliging van Uw huis De Bloemenstulp: voor apart bloemwerk in eigen stijl woon- Assurantiekantoor Derksen JL Zn. voor verzekeren en administratie Het grote metamorfose ideeënboek van Jan des Bouvrie: boordevol woonideeën voor elk interieur meta Zelf brood bakken - een wonder waar je blij van wordt! Bij Bac alles onder één dak Huis- en tuinbijlage Hart van Holland/De Nesselander - mei 1997 pagina 3 Jan des Bouvrie Praktische, betaalbare woonideeën Zelf aan de slag ideeënböéli •Het 4 -'"VyS! Zoetermeer - In Nederland wordt zo'n 7000 keer per week ingebroken. Inbraak levert naast schade aan het huis en verlies van goederen ook geschokte bewoners op. Met wat eenvoudige middelen en wat meer bedachtzaamheid kan het huis al redelijk beveiligd worden. Loop om het huis heen en kijk door de ogen van een inbreker. Tien !esen één dat u zwakke plekken tegenkomt. Voor een inbreker zijn donkere en afgeschermde hoeken ideaal. Een buitenlamp met een bewegingssensor schrikt de insluiper af. Deuren, schuifpuienen ramen vormen de zwakste plekken in de beveiliging tegen inbraak. Voorzien van beveiligingsstrips worden ze vrijwel ongevoelig voor breekijzers. En wat te denken van degelijk hang- en sluitwerk. Er zijn veiligheidssloten met extra versteviging. Ze zijn gemaakt van gehard staal en voorzien van een zwaar uitgevoerde sluitplaat. Onder- en bovenkant van buitendeuren kunnen worden uitge est met bijzetsloten. Met het aanbrengen van een elektronisch beveiligingssysteem wordt er ook een uitstekend resultaat bereikt. Tegenwoordig zijn er ook draadloze systemen. De gemonteerde detectors kunnen een alarmsysteem activeren. Ook kan een telefoonkiezer worden aangesloten. Deze geeft een stil alarm door aan één of meer voorgeprogrammeerde nummers of meldkamer. En weet U dat ook schakelklokken -JLl. i —inma MBHBinHHi inbrekers kunnen afschrik ken? Zo kunnen lampen op de door gewenste tijd wor den aan- en uitgeschakeld. Zorg er dan wel voor dat ze zo worden afgesteld dat ze het normale verlichtingspa troon zoveel mogelijk na bootsen. Stap voor een goed en degelijk advies binnen bij Post Huurman in Zoeter meer, Derde Stationsstraat 345 (tegenover de waterto ren), telefoon 079-3615912/ 3611090. Zevenhuizen - Bij De Bloe menstulp vindt men abso luut geen doorsnee boeket ten; eigenaresse Allta Wuite streeft er naar om haar clintèle zeer apart bloem werk In eigen stijl aan te bieden. Dat hier ook veel vraag naar is, blijkt uit de vele vaste klanten die zij in relatief korte tijd aan zich heeft weten te binden. In september 1996 opende Alita haar gezellige winkel aan de Dorpsstraat 163. Behalve het exclusieve bloemwerk, heeft zij ook veel aparte planten, glas, aarde werk en cadeau-artikelen in het assorti ment. Dat de winkel een kunstzinnige uitstraling heeft, is mede te danken aan het feit dat De Bloemenstulp keramiek verkoopt van de Zevenhuizense kunste nares Anneke Nap. Verder is in de winkel momenteel een aquarellen-expositie te bewonderen van Aly Kouwenhoven. Bij De Bloemenstulp vindt men tevens een collectie exclusieve teakhouten tuinmeu belen en kleurige, handgemaakte klein- meubelen voor binnenshuis. Veel hiervan In de afgelopen dertig jaar is er het nodige veranderd. Vroeger waren de dekkingen veel beperkter en een be grafenisverzekering van 500,- was heel wat. Nu is dat veel uitgebreider, je kunt je voor veel zaken verzekeren, waar we vroeger niet eens van droomden. Tegelij kertijd gaat de aansprakelijkheid ook veel verder. "]e kunt je tegenwoordig overal voor verzekeren, wel eens te veel" zo vertelt de heer Derksen. "Wie bij ons komt voor het afsluiten van een verzekering kan er zeker van zijn dat we dan eerst gaan kijken wat er allemaal nog meer loopt. Vaak geeft dat een heel ander beeld op de noodzake lijkheid van extra bijver zekeren." Ook wat bereikbaarheid betreft verleent Derk sen een goede service. In geval van calamitei ten kan men door mid del van de 24-uurs ser- is afkomstig uit landen als Indonesië en India en wat niet in de winkel staat, is aan de hand van brochures te besteilen. Ook antiek grenen meubelen behoren tot het assortiment. Extra blikvangers zijn de prachtige handwerk schemerlampen uit Indonesië, bespoten met bladgoud. De Bloemenstulp is bij uitstek geschikt om eens gezellig rond te snuffelen; men vindt er steeds weer iets anders. De Bloemen stulp is geopend op dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur (vrijdag koopa vond tot 20.00 uur) en op zaterdag tot 17.00 uur. Waddinxveen - Het familiebedrijf Derksen viert dit jaar haar 35-jarig bestaan. Het bedrijf is destijds in Zevenhuizen begonnen en is inmiddels gevestigd aan de Prinses Beatrixlaan 64 in Waddinxveen. Vader Derksen is inmiddels gepensio neerd terwijl zijn zoon de zaken heeft overgenomen. Ook hij heeft inmiddels vijftien jaar ervaring met het bedrijf opgebouwd. vice altijd iemand bereiken. Men kan bij Derksen ook terecht voor bedrijfsadministratie. De jaarstukken, de omzetbelasting, loonbelasting, vennoot schapsbelasting en de salarisadministra tie zijn dan zaken waar men zich geen zorgen over hoeft te maken. Uiteraard kunnen particulieren hier ook terecht voor hun jaarlijkse belastingaangifte. Binnenhuis-architect /an des Bouvrie Is vast wel bekend. Zijn werkplek Is al jaren gevestigd In Het Arsenaal In het schilderachtige Naarden-Vesting. Van deze binnenhuis-architect en meesterontwerper, onder andere bekend van het programma TV Woonmagazlne, Is onlangs een boek verschenen. In dit boek laat /an des Bouvrie zien hoe je op een verrassend eenvoudige manier en zonder Ingrijpende verbouwing In één dag de woonkamer, slaapkamer, kinderkamer, zolder of keuken kunt veranderen. Al jaren pleit Jan des Bouvrie voor lichtere en lossere interieurs. Zijn erva ring is echter dat mensen veranderen vaak eng vinden en denken dat het veel geld kost. Niets in minder waar. Met zijn boek wil jan des Bouvrie ieder een laten weten hoe men anders met indelingen, ruimte en inrichten kan omgaan. Het Grote Metamorfose Ideeënboek is een inspirerend boek vol praktische woonideeën die in ieder huis toegepast kunnen worden. Aan de hand van prachtige kleurenfoto's en tekeningen van de situatie 'voor' en 'na' vertelt jan des Bouvrie hoe je een bepaal de ruimte het beste kunt indelen. De bedoeling van het Grote Metamorfose ideeënboek is om een aanzet te geven waarna een ieder naar eigen smaak aan de slag kan gaan. De voorbeelden in het boek maken duidelijk hoe men van bijvoor beeld de waskamer een Engelse biblio theek kan maken of van dat donkere sou terrain een licht appartement. Met dit boek geeft Jan des Bouvrie ideeën en een stimulans om ieders creativiteit de vrije &t dKvmXtHOSn IKTSSttMRS arwt»n loop te laten. Het Crote Metamorfose Ideeënboek is een inspiratiebron voor iedereen die geïnteresseerd is in sfeervol wonen. Het wordt uitgegeven door het woon- tijdschrift Eigen Huis Interieur en is verkrijgbaar voor f29,90 bij alle filialen van De Bijenkorf en Bruna. Moerkapelle - Probeer u voor te stel len; het is ochtend, stil in huis, de eerste zon zet de wereld in een gou den licht. Dan ruikt u de geur van vers brood, ovenwarm, de verrukkelijke geur van eeuwenlange traditie, rijk en aromatisch, vertrouwd en zo herken baar. Niemand is het komen brengen, nie mand is naar de bakker geweest, maar het meest verse brood is klaar voor de ontbijttafel. Kaboutertjes? Nee, de In- ventum broodbakmachine. Terwijl ie dereen nog sliep ging hij aan het werk, kneedde zorgvuldig het deeg en be gon precies op tijd te bakken om op de ingesteld tijd klaar te zijn. Het brood is zo lekker dat je lang in je herinnering terug moet gaan om het weer te herkennen, de smaak van vroeger, brood zoals brood moet zijn. De kunst van het broodmaken is door Inventum in de machine ingebakken, gewillig doet hij al het (zware) werk, het enige wat hij nodig heeft zijn de ingrediënten. En juist dit nu is het leuke. De te bedenken variaties zijn ontelbaar, u maakt een verrassende ontdekkingsreis door een wereld van smaken en soorten brood, altijd even vers, even smakelijk. Om de kosten hoeft u het niette laten; brood uit uw eigen bakkerij is zelfs tot 50% voorde liger dan gekocht. En het werk? Nau welijks of niet. De ingrediënten er in doen, dat is alles. Eet smakelijk! Meer weten? Ga eens langs bij John Kadiks aan de Dorpsstraat 30 in Moerkapelle, telefoon 079-5931357. ze* 'H Nieuwerkerk aan den Ijssel - Mede door de tv-commerciais en wekelijkse aanbiedingen in landelijke ochtendbladen, geniet Intratuin een grote naamsbe kendheid. Met zo'n veertig vestigingen in het hele land doet Intratuin er alles aan om tuin en interieur zo aantrekkelijk mogelijk aan te kleden. Ook de in maart 1993 geopende Intratuin Nieuwerkerk a/d Ijssel heeft een zeer gevarieerd en fraai assortiment. De diverse soorten bomen en planten geven een groene en fleurige uitstraling. Hoewel al dit moois het in- en exterieur bijzonder verfraait, is het vol gens afdelingshoofd de heer Krijnen van groot belang dat het water geven goed in de gaten wordt gehouden. "Op warme dagen is het raadzaam om planten zowel 's ochtends als 's avonds water te geven. Kijk altijd of de aarde nog voldoende vochtig aanvoelt. Ook goede potgrond en het bijvoeden van planten is zeer belang rijk. Ideaal hiervoor is de voedingstablet met een werkingsduur van vier tot zes maanden." Uiteraard heeft het groene warenhuis ook alles wat betreft bestratingsmaterialen, tuinhout, tuinverlichting, tuingereed schap, tuinaccessoires en trendartikelen. Wie graag een handje op weg geholpen wil worden met bijvoorbeeld de inrichting van de tuin, zou de gratis bewaarmagazi- nes van Intratuin eens in de gaten moeten houden. Iedere maand wordt een nieuwe uitgegeven waarin een bepaald thema wordt behandeld. In het mei-nummer vindt men alles over bloemen en planten in de tuin. Met het oog op moederdag heeft Intratuin veel leuke cadeau-artikelen en prachtige boeketten. Intratuin Nieuwerkerk a/d Ijs sel is gevestigd aan Hoofdweg Noord 25a. Alleen deze vestiging is t/m 31 mei iedere dag geopend van 9.00 tot 21.00 uur. Zevenhuizen-Moerkapelle - Wat is mooier dan tapijt op de vloer. Tapijt heeft een warme en behaaglijke uitstraling en past in elk interieur. Ook voelt tapijt heerlijk warm aan de voeten. Alleen vlekken geven weieens problemen. De vestigingen van Bac in de Dorpsstraat in Zevenhuizen en Moerkapelle hebben nu tapijt dat zodanig behandeld is, dat vlekken met lauw water gemakkelijk verwijderd kunnen worden en bovendien lichtecht is. Afhankelijk van het soort tapijt wordt een zogenaamde wegvlek- garantie gegeven van vijf tot tien jaar. Dat houdt in dat als een vlek er echt niet uitgaat, men gratis nieuw tapijt krijgt. Valt de keus niet op tapijt dan heeft Bac een ruime keus in marmoleum, vinyl, par ket, laminaat en kurk. Ook kan men er terecht voor raamdecora- tie zoals gordijnen, vitrage, lamellen, ja loezieën, zonwering, zonneschermen en zogenaamde sereens (vlakhangende zon wering die bevestigd is aan de buitenkant van de woning). Op het gebied zonwering biedt Bac nu een knik armterrasscherm aan met gratis motor. En dat alles tegen een ui- H terst scherpe prijs, de scherpste in de regio. Op stoffengebied heeft Bac een absoluut nieuwe trend in huis. Gordijnstoffen en vitrage in frisse lente- en zomerkleuren én in hetzelfde dessin. Bovendien heeft Bac nieuwe trends in vouwgordijnen. Ook behang is er verkrijgbaar, waarbij men desgewenst geadviseerd wordt over bijpassende gordijnstoffen. De vestiging Zevenhuizen kent bovendien een afde ling bedden. Met een eigen naaiatelier en een aantal gekwalificeerde stoffeerders kan Bac pro bleemloos aan specifieke wensen vol doen. Voor de doe-het-zelver heeft Bac nog een afdeling "Budget Wonen waar de artikelen tegen scherpe meeneemprij- zen verkrijgbaar zijn. Bij Bac dus alles onder één dak.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 19