HL Maak het karwei eenvoudig met tuinmachines van E.L.M. Bieiswijk Op Maat Hypotheek: maatwerk dankzij flexibiliteit De Ridder donsdekbed-atelier uniek in de regio Aanleg van tuinvijver begint met een goede planning Calypso, voor het herstofferen van dierbaar meubilair Nieuw bij Contrason: stof-look pvc-lamellen in actuele Door dik en dun Vrijheid Kosteloos. pagina 6 Huis- en tuinbijlage Hart van Holland/De Nesselander - mei 1997 Voor de tuin- en parksector heeft het bedrijf namelijk een ruime sortering gazonmaaiers, kettingzagen, bosmaaiers, bladblazers, stokzagen en houtkloofma- chines etcetera in huis. Merken die men bij E.L.M. Bieiswijk aantreft zijn onder andere Yamaha, Murray, Midori, Komatsu Zenoah, Echo en Woody. Momen teel heeft het bedrijf een aantrekkelijke aanbieding: een Yamaha gazonmaaier met benzinemotor voor de prijs van 995,- i.p.v. 1395,-. Nieuw is de hobby- kloofmachine van Woody; een compacte, krachtige kloofmachine die speciaal is ontworpen voor particu lier gebruik. De machine is gemakkelijk in gebruik en ideaal voor diegenen die zelf haardhout willen klo- Bleiswijk - Van oorsprong Is E.L.M. Bieiswijk een lancibouw-mechanl- satlebedrljf dat machines verkoopt aan veehouderijenakkerbouw- en tuinbouwbedrijven. De laatste tien jaar Is E.L.M. Bieiswijk echter ook gespecialiseerd In machines voor de groenvoorziening. Veel hoveniers, gemeente-Instellingen en particulieren hebben de weg naar E.L.M. Bieiswijk Inmiddels ge vonden. Ook voor het knippen vaneen hoge heg, heeft E.L.M. Bieiswijk een handige machine in huis. Met de Echo HCA-2400 stokheggeschaar wordt dit een heel een voudig karwei; de heggenschaar met een 23,6 CC motor en elektronische ontsteking, heeft een lengte van maar liefst 2,35 meter en een knippend gedeelte van 50 cm. Ook het op de knieën knippen van bodembedekkers behoort met deze machine tot de verleden tijd. Voor meer informatie kan men gerust eens binnenlo pen bij E.L.M. Bieiswijk. Het adres is Kruisweg 17 in Bieiswijk, of bel 079-5932440. In een maatschappij die steeds meer eisen stelt aan onze flexibiliteit konden de hypotheek verstrekkers niet achterblijven. De Rabobank heeft dat als eerste begrepen. Daarom biedt de Rabobank de Opmaat Hypotheek aan, een nieuwe spaar/beleggingshypotheek die op elk moment aangepast kan worden aan de financiële situatie. Ook in een snel veranderende maatschappij blijft het eigen huis een vaste waarde. Niet alleen vanwege het woongenot, maar ook door het belastingvrije kapitaal dat wordt opgebouwd. Dat geldt zowel voor jonge mensen die onbekommerd willen genieten van hun vrije leventje, als voor die iets oudere eigen-huis bezitter die te maken heeft met opgroeiende kinderen en pensioenregelingen. Tot voor kort betekende een eigen huis echter ook lange tijd vast zitten aan soms knellende hypotheekvoorwaarden. Een sterke stijging van het inkomen, werkloos heid, studerende kinderen: de hypotheek hield er geen rekening mee. De OpMaat Hypotheek brengt daar verandering in. De OpMaat Hypotheek kan zowel nu als in de toekomst 'op maat' worden gesneden. De hypo theek groeit mee met de financiële situatie. Dat klinkt veelbelovend, maar hoe werkt dat in prak tijk? En wat betekent het voor de maandlasten? Om te beginnen kan men met de OpMaat Hypo theek zelf bepalen op welke manier het benodig de eindkapitaal wordt opgebouwd - sparen, be leggen of een combinatie - en hoe lang men daar over wenst te doen. Het benodigde eindkapitaal kunt u opbouwen aan de hand van een spaarpremie, die u tegen vaste rente wegzet. U weet dan precies op welk eindbe drag u aan het einde van de looptijd uitkomt. Echter wie in financieel opzicht iets meer risico wil nemen, kan er op elk moment voor kiezen om (een deel van) de premie te beleggen in een fonds van de Robeco Groep. Zo'n fonds kan een hoog rendement opleveren, waardoor u wellicht in staat bent uw huis eerder af te lossen. In beide gevallen is uw 'vrijheid' van premiebetaling overigens zeer groot. LI kunt niet alleen tijdelijk minder betalen, bijvoorbeeld voor een reis of onbetaald verlof, maar ook de hoogte van de maandelijkse premie tussentijds aanpassen. Vrijheid, blijheid dus? ja, in combinatie met de nodige zekerheid. Een overlijdensrisicoverzeke- ring en een eventuele 'overbruggingsverzekering' voor de woonlasten (in geval van ziekte, arbeids ongeschiktheid of werkloosheid) nemen de laatste zorgen voor morgen weg. Kortom, de reikwijdte van de OpMaat Hypotheek is schier onbegrensd. Geïnteresseerd geraakt? Belt voor een afspraak met Menco van der Haven of Pieter van der Steen telefoon 0180-637353. Alphen aan den Rijn - De Ridder Nachtrust adviseurs is al sinds 1923gespecialiseerd in slaapcomfort. Het bedrijf startte in het cen trum van Alphen a/d Rijn en verhuisde negen jaar geleden naar het huidige pand aan de Eikenlaan 229. Inmiddels is er ook een filiaal in Gouda geopend. Bij De Ridder vindt men alles op slaap- gebied. In de ruime zaak heeft men keuze uit verschillende soorten slaap- kamermeubilair, bedtextiel in zo'n 200 ver schillende dessins met bijpassende hoesla kens, gordijnen en vloerbedekking. Absolu te topper bij De Ridder zijn de traditioneel vervaardigde donsdekbedden en hoofd kussens uit eigen atelier. Een 'de Ridder' donsdekbed is een product dat op ambachtelijke wijze is vervaardigd uit louter natuur lijke materialen van schaarse kwaliteit. In het unieke atelier wordt eersteklas dons gebruikt, zoals b.v. Pyreneeën-eendendons en grootvlokkig ganzen- dons uit Hongarije en Polen. Om het dekbed geheel naar de wensen van de klant aan te passen, geeft het bedrijf een vier-seizoenen garantie. Wie een 'de Ridder' dekbed aanschaft, krijgt één jaar lang de mogelijkheid om deze kosteloos te laten aanpassen. De wijze waarop donsdekbedden gereinigd wor den, is overigens van groot belang. Dons bevat als natuurproduct vetten waardoor de veerkracht be houden blijft. Omdat gewone (fijn)wasmiddelen behalve reinigen ook ontvetten, is het noodzakelijk de dekbedden met een speciaal reinigingsmiddel te laten behandelen. Voor de lezers van dit blad heeft De Ridder nu een aantrekkelijke aanbieding: in de maand mei kost het reinigen van een eenpersoons dekbed 25,- i.p.v. 35,-, een tweepersoons nu 55,- i.p.v. 70,-. De Ridder Nachtrust-adviseurs is geopend van maandag t/m zaterdag. Voor meer informatie: 172-422257. Boskoop - Een tuinvijver onderstreept het natuurlijke karakter van de tuin en ingebed tussen bloemen, gazon, struiken en bomen is de vijver een levendig, attractief middelpunt. De aanleg van een tuinvijver is niet moeilijk, maar men dient wel rekening te houden met een aantal belangrijke factoren. Allereerst dient men de meest geschikte plaats uit te zoeken, rekening houdend met het feit dat de vijver 4 tot 6 uur per dag door de zon beschenen moet kunnen worden (dus zo ver mogelijk uit de buurt van schaduwrijke bomen!). Een andere factor is de zuurgraad van het water; deze is bepalend voor de groei van de waterplanten en het leefbare klimaat voor de vissen. Als bouwmateriaal kan het beste speciale tuinvijverfolie gebruikt worden dat UV-bestendig en met planten en dieren verenigbaar is. Wie plannen heeft een tuinvijver aan te leggen, doet er goed aan zich eens te laten informeren door de vakhandelaar. Bij Marchant BV, groothandel in tuinbeno- digdheden met vestigingen in Boskoop aan de Zijde 23, Reijerskoop 259 en een depot op het ITC-terrein Hazerswoude, zit men goed voor alles wat met vijvers te maken heeft. Aan de Reijerskoop vindt men een ruime sortering van o.a. pom pen, filters, waterregulatoren, mandjes voor waterplanten, turfblokken voor de randen, vijverfoiies, fonteinen en spuitfi- guren. Men kan hier rekenen op een juist en vakkundig advies. Aan de Reijerskoop vindt men verder on der andere potterie, beelden, graszoden, potgrond, tuingereedschap en zo'n 350 verschillende soorten bloembollen. Mar chant is van maandag t/m vrijdag geo pend van 8.00-17.00 uur en 's zaterdags van 8.30-13.30 uur. M9 T BfltV/jO, 151P 'H', 'l\ ,|fij r rjnjljl -I - H Nieuwerkerk aan den ijssei - Wie erg gehecht is aan zijn stoel of bank maar de bekleding ervan is versleten zou kunnen overwegen eens langs te gaan bij meubeistoffeerderij Calypso in de Dorpsstraat in Nieuwerkerk. Bij Calypso worden meubelen vakkundig geres- toreerd. Waddinxveen - Bij Contrason Superstore aan de Coenecoop 589 (met filialen in Zoe- termeer en Alphen a/d Rijn), vindt men alles op gebied van binnen- en buitenzonwering tegen zeer aantrekkelijke prijzen. Of men nu op zoek is naar een eenvoudig rolgordijn voor de logeerkamer, de schuifpui naar de tuin wil voorzien van lamellen, of van plan is een zonnescherm aan te schaffen die het gehele terras zal moeten overkappen; bij Contrason Superstore slaagt men altijd. Eerst wordt de bank of stoel helemaal ontkleed en nagekeken op gebreken, en waar nodig vernieuwd, waarna het weer van nieuwe bekleding wordt voorzien. Mede doordat men de laatste jaren steeds bewuster met het milieu omgaat wordt ook de vraag naar herstoffering groter. Een dege lijk meubel is het herstofferen altijd waard en antieke meubelen hebben vaak ook nog een emotio nele waarde. De stoffeerder komt vrijblijvend bij de klant thuis voor prijsopgave en om te bepalen of het meubel het herstofferen waard is. Meubeistoffeerderij Calypso stoffeert ook voor enkele gerenommeerde woninginrichters en voor een meu belontwerper. Op het gebied van stoffen kan men bij Calypso ongetwijfeld een goede keuze maken. Een zeer uitge- Nieuw bij Contrason zijn de stof-look pvc-lamellen. Deze lamellen zijn, evenals normale pvc-lamellen, ge makkelijk te reinigen, sterk en krimpvrij. Uiter mate geschikt voor bijvoorbeeld keuken of badkamer. Door de speciale structuur en warme uitstraling, lijkt het echter of er sprake is van luxe stoffen lamellen. Dit bijzondere lamelsoort is verkrijgbaar in de meest actu ele kleuren, zoals terra, lindegroen en geel. Momen teel heeft Contrason een extra aantrekkelijke aanbie ding: op alle binnenzonwering krijgt men 25% korting. Ook voor alle soorten buitenzonwering kan men bij Contrason terecht. Men vindt er dan ook een ruime sortering sereens, knikarmschermen, uitvalschermen, rolluiken en markiezen. Uiteraard wordt thuis eerst nauwkeurig gemeten en bekeken welke zonwering het meest geschiktis. De heer De Vries, eigenaarvan de Waddinxveense vestiging van Contrason, streeft ernaar altijd een goed advies te geven en desge wenst komt hij later de materialen zelf monteren. Contrason Superstore Waddinxveen is geopend op maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur. Op dinsdag en donderdag is het bedrijf in verband met meet- en montagewerk gesloten. breide collectie van uiteenlopende kleuren en des sins. Ook bij de keuze van de bekleding wordt men deskundig geadviseerd, want het is uiteraard wel de bedoeling dat het meubilair er weer voor jaren tegen kan. De stoffen zijn ook los bestellen bij Calypso, zodat dezelfde dessins elders in de inrichting terug kunnen komen. Naast bekledingsstoffen kan men uiteraard ook kie zen voor leer. Kortom: breng een bezoek aan Calyp so, zij kunnen ongetwijfeld aan alle wensen voldoen.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 22