"De Parasol" brengt sfeer in huis en tuin Voor een slaapsysteem naar Otterloo Van 't Hof Makelaardij: voor optimale begeleiding en resultaat Rondsnuffelen tussen antiek en curiosa bij Secondo Mano Bruynzeel viert 100-jarig bestaan Garage Van der Knijff: voor alle soorten tuinmachines ïeei tem^bneioaaoM sClVbnBflaH nsvliBHU' TVftA;, rwwjW-l4 Huis- en tuinbijlage Hart van Holland/De Nesselander - mei 1997pagina ia Zevenhuizen - Al jarenlang heeft johan Sol, eigenaar van Bloemen- en kadoshop De Parasol een winkel in Moerkapelle. In maart 1996 opende hij zijn tweede vestiging in Zevenhuizen, inmiddels heeft hij ook hier een grote vaste klantenkring opgebouwd en wederom blijkt De Parasol een groot succes. "Had ik tien jaar eerder moeten doen", aldus Johan Sol over zijn gezellige en sfeervolle winkel aan de Dorpsstraat 53. m na !Q6< Omdat het nu de tijd is om in de tuin aan de slag te gaan, vindt men in de binnentuin naast het pand, een ruime sortering vas te planten, perkplanten en pot ten. Elke week heeft De Parasol nieuwe aantrekkelijke aanbie dingen (zie de advertenties in dit blad), om huis en tuin een nog gezelligere, fleurige uit straling te geven. Overigens is de laatste bloemschikcursus die bij De Parasol wordt gege ven, zojuist afgerond. In augus tus/september zal weer een nieuwe cursus van start gaan waarvoor men zich nu kan aan melden. Wie de winkel binnenkomt, proeft meteen het nostalgische sfeertje. Veel artikelen staan uitgestald in prachtige meube len die overigens ook verkocht worden. Bij De Parasol vindt men een uitgebreide sortering bloemen, planten en luxe kado- artikelen van onder andere glas en aardewerk. Specialiteit is het bruidswerk; aan de hand van bijvoorbeeld een foto van de bruidsjurk of een lapje stof, wordt een passend boeket gemaakt. Uiteraard kan men bij De Parasol ook voor ander exclusief bloemwerk terecht. Zoetermeer - Waar kan men voor een slaapkamer beter terecht dan bij Otter loo op de Delftsewallen 23 in Zoeter meer (tegenover de oude kerk in de Dorpsstraat). Otterloo beschikt over de allermodernste slaapsysternen. Die va riëren van waterbedden, lattenbodems en boxsprings tot het spiraal. De ver koop van waterbedden heeft een enor me revolutie doorgemaakt. Ze zijn kwalitatief veel beter geworden en doordat de belangstelling voor het waterbed sterk gestegen is, zijn ze ook veel goedkoper geworden. Bovendien zijn ze nu elektrisch verstelbaar. De lattenbodems zijn op maat te stellen en kunnen daardoor worden aangepast aan de ideale lighouding. Ze Jcunnen extra verstevigd worden en zijn net als het waterbed elektrisch verstelbaar. Ook de boxspring kent veei lig- en zitcomfort. Hij bestaat uit een box met binnenvering, die op poten staat. Op de box ligt een matras met of zonder springveren. De ligging op een boxspring doet veel denken aan die op een waterbed met dit verschil dat het schommeleffect minder is. De bekleding van de box bestaat uit hout of stof. De nieuwste modellen zijn elektrisch ver stelbaar. Door zijn prijs is het spiraal nog steeds de meest verkochte. Het heeft een vrij harde ondergrond en vereist daardoor een extra dik matras. Ook het spiraal is elektrisch te bedienen. Bij Otterloo geldt dat men onder bepaalde voorwaarden op alle systemen kunt proefslapen. Een nieuwtje bij Otterloo is de sauna, die werkt op infrarode verwarmingselementen. Het is een zuinige thuiscabine die gemakkelijk verplaatsbaar is en daardoor overal neergezet kan worden. Voor meer gedetailleerde informatie: 079- 3163516. Van maandag tot en met vrijdag is Otterloo geopend van 12.00 tot 20.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Wie op zoek gaat naar een koopwoning, stuit al gauw op een aantal belangrijke vragen. Hoe vindt men een huis wat voldoet aan alle persoonlijke woonwensen? Hoeveel wil en kan men aan een koophuls besteden? Heeft men eenmaal een huls op het oog, vraagt men zich dikwijls af hoe het bijvoorbeeld gesteld Is met de bouwkundige staat. Gouda - Bij Secondo Mano vindt men een grote sortering van onder andere meubelen en leuke spulletjes uit grootmoeders tijd, antieke Oost- Duitse kasten, Mechelse meubelen, Chinese bruidskasten, antieke teakhouten tafels uit Indonesië en veel curiosa. Deze gezellige winkel midden in het centrum van Gouda is dan ook uitermate geschikt om eens lekker rond te snuffelen. De winkel trekt dagelijks zo'n 100 a 150 bezoekers. Degenen die Secondo Mano allang 'ontdekt' hebben, vinden er steeds weer andere artikelen. De eigenaar van Secondo Mano, de heer Perdijk, is dagelijks op zoek naar de leukste, mooiste en soms gekste artikelen. Zijn doel: spullen In de winkel verkopen die een ander niet heeft. Bij Van 't Hof Makelaardij kan men rekenen op een optimale en volledige begeleiding bij de aankooppro cedure. Dit begint al bij het zoeken naar een woning; om dit te vergemakkelijken geven de vier vestigingen van Van 't Hof in Gouda, Waddinxveen, Zoetermeer en Alphen a/ d Rijn, maandelijks een gezamenlijke woninggids uit. Hierin vindt men een compleet overzicht van huizen die in het hele werkgebied van Van 't Hof aangeboden worden. Ook kan men zich aanmelden als zoeker door de woonwensen kenbaar te maken. Onder leiding van de heer Mouthaan heeft Van 't Hof al zo'n vier jaar een vaste plaats verworven in de gemeente Wad dinxveen. Het kantoor heeft een 11 me ter lange etalage die als foto-vitrine fun geert. De heer Mouthaan: "Het kopen van een huis is vaak een emotionele zaak. Op een gegeven moment heeft men een huis op het oog en wil dat graag hebben. Als objectieve figuur zijn wij in staat om direct te onderhandelen en om andere facetten te laten prevaleren bo ven die eerste emotie." Uiteraard kan men bij Van 't Hof ook bij verkoop van een woning rekenen op een perfecte dienstverlening en uitstekend resultaat. Van 't Hof makelaardij Wad dinxveen is gevestigd aan de Zuidplas- laan 432. Voor meer informatie: 0182- 618055. De service van Secondo Mano gaat ver; men mag thuis bekijken of de spullen werkelijk in het interieur passen en zo niet, dan kan men ze omruilen of teruggeven. Verder kan men gedurende enkele dagen een optie nemen op een bepaald artikel. Secondo Mano is gevestigd aan Westhaven 2 te Gouda, telefoon: 0182-585255. Vanzelfsprekend neemt de inkoop veel tijd in beslag. De heer Perdijk haalt veel spullen bij mensen thuis op, nadat zij in de winkel te kennen hebben gegeven iets te willen verkopen. Verder reist hij veel naar voorna melijk België, Frankrijk en Engeland (in de toekomst ook Denemarken). Kasten logen en restaureren doet hij ook zelf. De heer Perdijk: "Minimaal twaalf uur per dag ben ik er mee bezig. Het is druk, maar wel heel leuk werk." Voor de verkoop in de winkel wordt hij geholpen door drie vriendinnen. Momenteel heeft Bruynzeel een zeer aantrekkelijke aan bieding; vanwege het 100- jarige bestaan van Bruyn zeel, krijgt men bij aankoop van een keuken (vanaf ƒ10.000,-) een espresso koffiezetapparaat cadeau t.w.v. 1000,-. Verder heeft deze Nederlandse fabrikant een collector's item uitge bracht; een voorraadbus- senset in ivoor-kleur met op het deksel een historische Bruynzeel-keuken. Gouda - Bruynzeel is een zeer bekend merk keukens; vrijwel iedereen heeft wel van deze naam gehoord. Velen denken daarbij direct aan de standaard Bruynzeel-keuken die vaak in nieuwbouwhuizen wordt geplaatst. Dat Bruynzeel echter veel meer te bieden heeft, ontdekt men bij Bruynzeel keukenadviescentrum Teekens aan de Zeugstraat 52 te Gouda. Men treft hier zo'n twintig complete keukens in verschillende stijlen, kleuren en designs. Of men nu op zoek is naar een romantische keuken in landelijke stijl, of meer de voorkeur geeft aan een hypermoderne keuken in beuken en structuurglas; Bruynzeel heeft voor ieder wat wils. Wie kiest voor een Bruynzeel-keuken, heeft tevens ruime keuze uit diverse modekleuren zoals vanille, geel, terra, groen, blauw, aubergine en beuken. Naast deze 'standaard'-kleuren, bestaat de mogelijk heid de keuken in iedere gewenste kleur te laten vervaardigen. Een Bruynzeel-keuken is er in iedere prijsklasse en voor alle keukens geldt een duur zame kwaliteit en vijf jaar garantie. Bruynzeel han teert vaste frontmaten waardoor het ook mogelijk is om nieuwe deuren voor een bestaande (standaard)keuken aan te schaffen. Verder bestaat er een naleveringsgarantie van maar liefst tien jaar; wil men later nog een zelfde kastje erbij, dan is dit moge lijk. Moerkapelle - Met het voorjaar breekt ook hettuinseizoen aan, dus het is hoogtijd om in de tuin aan de slag te gaan. Om dit met plezier te doen, is het gebruik van goede tuinmachines een eerste vereiste. Vaak zijn deze machines onmisbaar of kunnen ze het werk bijzonder vergemakkelijken. Voor de aanschaf van een geschikte tuinmachine kan men het beste terecht bij de vakman. Hier krijgt men een goed advies. Bij Garage Van der Knijff aan de Bredeweg 31 te Moerkapelle, is men aan het juiste adres voor alie soorten tuin- en parkmachines, zoals tuintractoren, gazonmaaiers, kettingzagen, vertikuteermachines en hakselaars. Bijzonder in het assor timent is de Regent tuintractor van het merk Simplicity. Deze zeer eco nomische tractor biedt behalve een fraai gazon, nog veel meer. Met hulp stukken kan het bergen grasmaaisel verzetten, grote hoeveelheden tuin- benodigdheden vervoeren en bij voorbeeld de oprijlaan schoonschui- ven. De machine is gemakkelijk te berijden en door zijn korte draaicirkel kan de Regent goed om bomen en andere hindernissen worden gema noeuvreerd, wat efficiëntere maai- prestaties oplevert. Verder is deze tuintractor gemakkelijk in onder houd. Ook voor onderhoud en reparatie kan men bij Garage Van der Knijff terecht. Het verlenen van een goede service staat hoog in het vaandel. Alle machines worden altijd gebruiksklaar geleverd en zonodig thuisbezorgd. Verder heeft Van der Knijff momenteel een aantrekkelijke aanbieding; wie nu een nieuwe gazonmaaier aanschaft, krijgt een gratis jaar onderhoud. Men heeft bij Van der Knijff keuze uit het ruime assortiment gazonmaaiers van de merken Sabo en Brill.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 35