Manuela Moerman wint Woubrechttoernooi Nog drie titelkandidaten Zaterdag 17 mei rondrit oude trekkers BROUWER DE KONING regio Moerkapelle kansloos in nacompetitie Hengelsport Duivensport Nieuwe cursus 50+-squash Sjoelen UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/7 mei 1997 pagina 9 jeu de Boules Schaken Onderlinge competitie Zomer-competitie Viswedstrijd Koninginnedag Ouderen-competitie Organisatoren Wordt lid Waddinxveen - Manuela Moerman heeft samen met haar partner Step- han Tabben het 7e Woubrechttoer nooi gewonnen. Het Woubrechttoernooi wordt jaar lijks georganiseerd door de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen om de bewoners van het Gezinsvervan gend Tehuis Woubrecht een onver getelijke dag te bezorgen. Mede door de prachtige weersomstandigheden is dat ook algelopen zaterdag gelukt. De volledige uitslag: 1. Manuela Moerman en Stephan Tabben; 2. Jan van Buren en Corrie 't Hart; 3. Minou de Waal en Elly Kap- pert; 4. Ria Veelenturf en Ben Sas; 5. Arthur van Helden en Toos Wubben; 6. Annie Schouten en Peter Korte- kaas; 7. Bep den Houter en Meindert Stuut; 8. Arie van de Haar en Jan Joziasse; 9. Bas Maastricht en Ba rend Monster; 10. Sjaak 'van Rijn en Rob van Dijken; 11Leo Dompelingen Corrie Monster. Door de begeleiders en ouders werd een randtoernooi gespeeld. In de voorjaarscompetitie blijft de leiding in handen van het equipe Wubben/Tabben/Dries. De tweede plaats is voor Cammeraat/Van Wage- ningen/Hulskamp. De derde plaats voor E en G Nieuwland en Versluis. Moerkapelle - In de derde ronde van de strijd om het clubkampioenschap van schaakvereniging Moerkapelle vielen rake klappen. Het had nog veel erger kunnen zijn. Dick Bac, die lang iets beter leek te staan tegen René Ordelman wilde geen genoegen nemen met remise en werd op een nul getrakteerd door de gevaarlijk counterende zwartspeler. Ben van Geffen kwam slecht te staan tegen de aanvallende Maarten Vroegindeweij. Toen wit een goede kans onbenut liet, ontstond een moeilijke positie. Zwart haalde opge lucht adem, toen Maarten eerst een stukwegblunderde en vervolgens de tijd overschreed. De partij tussen Gerard van Ommeren en Wim Vroegindeweij ging lange tijd gelijk op. Een foutje van de witspeler lever- de Wim een gewonnen toreneindspel op. Niets is echter zo moeilijk als het winnen van een gewonnen stelling, ondervond nu ook weer Wim Vroeg indeweij. Hij verspeelde zijn voor deel en berustte in remise. De stand na drie van de vijf ronden: 1 en 2: Gerard van Ommeren en Ben van Geffen 2,5 punten; 3. Wim Vroegindeweij 2 punten; 4 en 5: Dick Bac en René Ordelman 1 punt; 6. maarten Vroegindeweij 0 punten. jeugd, 16e ronde uitslagen: Groep 1: Hugo van Elteren - Jan van Helden 1- 0; Aart-Jan van Vliet - Peter van Vuur de 1-0; Sander Hertog - Paul van der Meer 1-0. Stand aan kop: 1. Hugo van Elteren; 2. Aart-Jan van Vliet; 3. San- der Hertog. Groep 2: Jasper Kamp - Michael van Eijk 1-0; Glenn Krijgs man - Patrick Stam 0,5-0,5; Martijn van der Heijden - Rob van helden 0,5- 0,5. Stand aan kop: 1. Ron Droog; 2. Saskia Droog; 3. Michael van Eijk. Senioren, ronde 28, uitslagen: Marcel de Haan - Mark van Putten 0,5-0,5; Wouter Vroegindeweij - Jesse van Elteren 1-0; Cees van Vuuren - Hugo van Elteren 1-0; Bart van Putten - Andre Corpeleijn 0-1; Marius van Vuuren - Arie Hoogduijn 0-1; Marian van Elteren - Ko Scheepers 0-1; Jan van Helden - Henk van Putten 0,5-0,5; Gerrit van Meeteren - Henk Doorn hein 1-0. Stand aan kop: 1. Marcel de Haan; 2. Jesse van Elteren; 3. Wouter Vroegindeweij. Moerkapelle - Voor de voetbalvereni ging Moerkapelle was het zaterdag in sportief opzicht een teleurstellende dag. De voor de nacompetitie gelden de thuiswedstrijd tegen Linschoten werd kansloos met 1-4 verloren, waarmee de ploeg van trainer Cees Verbree nagenoeg voor promotie is uitgeschakeld. Lennaert Visser had pech met een schot op de lat. De ruststand leek met 04) aan te breken, maar op slag van rust en op een totaal onverwacht moment brak Linschoten de score open. Onmiddellijk na rust werd het zelfs 0-2, toen doelman Van der Kraan een terugspeelbal volkomen ver keerd beoordeelde en tot ieders ver bazing de bal in het doel zag verdwij nen. Direct hierna keerde de span ning terug, toen Lennaert Visser na aangeven van Erik Noorland 1-2 wist te scoren. Moerkapelle kreeg toen een overwicht, maar Linschoten bleef met snelle counters gevaarlijk. Uit een van die counters werd het zelfs 1-3. Ad van der Kraan wierp zich voor de voeten van een aanstormen de speler, liet daarbij de bal los, waar na scoren eenvoudig was. Hiermee was de wedstrijd gespeeld, al raakte Erik Noorland nog een keer de paal en Ron Kievit de lat. Tussen de twee momenten door was Linschoten in middels al uitgelopen naar 1-4. Zaterdag 10 mei bezoekt Moerkapel le Berkel en zal daarmee het, overi gens zeer succesvolle seizoen, afslui ten. Moerkapelle 2 wist in de cruciale wedstrijd tegen Maluku 2 geen kam pioen te worden. Met 1-2 werd verlo ren. Het kampioenschap gaat nu waarschijnlijk naar Maluku, dat nog enkele gestaakte wedstrijd moet uit spelen, terwijl ook de tuchtcommis- sie van de KNVB hierover nog uit spraken doen. Zevenhuizen-Moerkapelle - De eerste wedstrijd van de zomer-competitie is op2 mei gehouden in de Oude Rijn ter hoogte van Bodegraven. De vangst was matig, de negen deelnemers wis ten totaal 15.110 gram vis te vangen. D. Bazen werd eerste met een vangst van 4.000 gram, de tweede plaats was voor A. Vis met een gewicht van 3.250 gram en derde werd H. Kok met 910 gram. Op zaterdag 17 mei wordt de tweede wedstrijd van de zomer-competitie gevist; vertrek vanaf parkeerplaats bij Hotel Vos om 6.00 uur. Nadere informatie: 079-5932788. De wedstrijd werd gehouden in de Ringvaart in Zevenhuizen, de op komst was groot. Er waren in totaal 28 deelnemers, waaronder 16 kinde ren, de vangst was slecht te noemen. De uitslag bij de jeugd: 1. Jessica Sol 130gram,2.MarisavanRijs llOgram 3. Remco Huisman 40 gram. De uitslag bij de senioren: 1. M. de Graaf 1210 gram, 2. P.A.M. de Graaf 1130 gram, 3. De heer Bos 990 gram. Op dinsdag 20 mei begint de oude ren-competitie. Vertrek om 7.00 uur vanaf parkeerplaats Hotel Vos. Nade re informatie: 0180-631814. Zevenhuizen - De Postduivenvereni ging De Stormvliegers had zaterdag 3 mei een wedvlucht uit Peronne, 261 kilometer. De 483 duiven werden om 8.45 uur gelost, en om 11.50 uur arriveerde de eerste duif bij Joh. Stofberg, die een snelheid had gehaald van 1372 meter per minuut, 82 kilometer per uur. De laatste, 121e, prijsduif was 20 mi nuten later thuis. Uitslag: 1-2. Joh. Stofberg, 3-4. C. Nobel, 5-6. R. Brands, 8. C. Zweere, 11. C.P. Edeling, 13. N. Koppenaal, 20. W. Hulzinga, 25. Corry en Jeroen, 28. C. van de Graaf, 31Joh. Breedijk, 32. Joh. Heykoop, 33. G. Brands en Zn., 37. D. van Kranenburg, 39. M. Jongenelen, 40. J. Hoevelaken, 49. E.P. Verschoor, 74. B. Koole, 92. Joh. Wiltenburg, 95. Ton en Ank, 108. D.C. den Hertog, 118. G. Jongenelen. Nationale voorleesdag 14+15 mei peuter speelzaal 't Hobbelpaard Sandra Michel van harte gefeliciteerd met jullie.eerste kindje. Ferry Monique, de Boontjes Wim hartelijk gefeliciteerd met het behalen van je ehbo-diploma. De Eemhoffamilie Grote sortering GERANIUMS en PERKPLANTEN en ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika- en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei, kroten, sla, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken. KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Waddinxveen - Op 10, 23 en 24 mei starten bij Squash Point in Waddinx veen nieuwe cursussen voor 50+- squash. Tijdens deze introducties van vijf lessen maken mensen in de leeftijd van ongeveer vijftig tot zestig jaar kennis met de squashsport. Een sport die men verrassend snel blijkt te kunnen leren. Dit 50+-squash wordt via NOC*NSF gestimuleerd door de Nederlandse overheid. Sinds januari van dit jaar speelt op de banen van Squash Point een groep die in leeftijd varieert van 48 tot 62 jaar. Deze groep heeft ervaren dat squash op elk niveau te spelen is. De sport is niet alleen geschikt voor snelle, superfitte jongeren, ook oude ren kunnen er veel plezier aan bele ven. De groep squasht op vrijdagmid dag (17.00 uur) en zaterdagmorgen (9.30 uur) en verwelkomt graag nieu we deelnemers. Zij kunnen een intro ductiecursus van vijf lessen volgen, die in kleine groepen door een des kundige squashleraar wordt gege ven! De kosten hiervan bedragen 65,= inclusief het gebruik van een racket. Na de cursus kent men de spelregels en de belangrijkste slag technieken en dus kan men met de huidige groep in Waddinxveen mee doen. Nadere informatie bij Kees Kommer van Squash Point, telefoon 0182- 633357, Sniepweg (naast het zwem bad), Waddinxveen. Men kan ook op vrijdagmiddag of zaterdagmorgen langs komen! Waddinxveen - De Waddinxveense sjoelers spelen op 7 mei hun laatste ronde. Het algemeen klassement zal na afloop van de matches worden opgemaakt van alle spelers die tien avonden gespeeld hebben. In iedere klasse, dit zijn er vijf, zullen drie wis selbekers worden uitgereikt. Jan Kersbergen, die de titel niet meer kan ontgaan, zal voor de tweede opeen volgende keer de wisselbeker in ont vangst nemen. Aan deze laatste avond van het Sjoelseizoen 1996/ 1997 zal een feestelijk tintje worden gegeven. De prijzen van de laatste ronde zijn gegaan naar: Jan Kersbergen, Dirk Jan van Drunen, Ed den Drijver, Wim Slingerland jr., Asha den Drijver, Ge rard Vos, Pascal van Gils, Mien Re- nesse, Ceron van Beek, Dirk Faas, Riet van Wijk, Ben den Oude, G. Loef, Jeanette Kersbergen, Gre Brouwer, David Sinnema, Dick Esveldt en Hen ry ten Zijthoff. Tweede ronde: Guus van Renesse, Bas Brouwer, Kees van Wijk, Cor Kersbergen, Marius Kersbergen, Henk van Beek, Teus Visser, Jan van Beek, Andre van Gemeren, Trudy van Dam en Sjaan Faay. Voor inlichtingen: 0182-615421 of 0182-616349. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle-Zaterdag 17 mei showen de Trekkervrienden net als voorgaande jaren hun zelf gerestaureerde, antieke tractoren. Het startschot zal om 11.00 uur worden gegeven door wethouder Zijderhand voor dorpshuis "Op Moer" in de Raadhuisstraat te Moerkapelle. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Aan de jaarlijkse rondrit doen zo'n 30 trekkers mee. Van dorpshuis "Op Moer" gaat de colonne via de Raadhuisstraat, de Dorpsstraat en het Noordeinde rich ting Dorpsstraat Zevenhuizen. Daar hopen ze rond 11.30 uur te arriveren. Vandaar rijden ze via de Burgemees ter Boerstraat, Schielandsingel, Wet houder Kreftlaan, Dorpsstraat, Zuid einde en Middelweg naar de Zeven- huizerplas. Daar luncht de groep. Om 13.00 uur vertrekken de Trekker vrienden voor de tweede helft van de rondrit met als einddoel het dorps huis in Moerkapelle. De weg terug gaat via de Strandweg, Wollefoppen- weg, Groeneweg, Zuidplasweg, Noor delijke Dwarsweg, Rozenstraat, Be goniaplein, Leliestraat, Noordelijke De familie Vermulm is ongetwijfeld een grote steun voor de Trekker- vrienden. V.l.n.r. Bert Vermulm, Heieen Roet- se-Vermulm en Jolanda Vermulm-Groeneveld Dwarsweg, Plasweg, Zesde Tocht- weg, Julianastraat, Oranjestraat, Nassaustraat en de Raadhuisstraat. De verwachting is dat de stoet om ongeveer 14.00 uur bij het Begonia plein zal zijn. De organisatie van de "tour klassiek" is in handen van Bert Vermulm, Maar ten Bontebal, Maarten Splinter, Peter Vermeij, Philip en Jolanda Vermulm, Heieen Roelse-Vermulm en Jan Uit hol. Zij zijn degenen, die het oude vak al jarenlang in stand houden. Zij ook dragen hun kennis graag over aan de jongeren met als doel dat de jeugd er om te beginnen een leuke hobby aan overhoudt en dat daarmee tevens een stuk histo rie bewaard blijft. Om lid te zijn van T rekker vrienden be hoeven de jon gens en meisjes geen contribu tie te betalen. De enige kosten die ze hebben zijn de aanschaf van een trekker op leeftijd en een old timer- I verzekering van ƒ75,- per jaar. fZo'n oud trek- |kertjeis redelijk goedkoop te verkrijgen. Wel Jaco de Vos is een van de jongste trekkervrienden. Ei genhandig knapte hij zijn Deutz op. is het zaak dit samen met een ervaren lid van de Trekkervrienden te doen. "Anders worden de jongelui uit hun hemd getild", zo weet één van de erva ren leden. Bovendien weten de oudjes waar ze de diverse onderdelen moe ten halen. En zijn er geen onderdelen meer verkrijgbaar dan worden ze zelf gemaakt. Bovendien is het zo dat de koop van een old timer nooit een mis koop is. De trekker wordt na de op knapbeurt alleen maar meer waard. Voor zowel jonge als oude techneuten is het de moeite waard om lid van de Trekkervrienden te worden. Voor de jongeren omdat het lidmaatschap hun technische kennis enorm verbreedt. Dat komt hun studie op school zonder meer ten goede, want de praktijk is nog steeds de beste leermeester. Bo vendien gaat de theorie daardoor ook meer leven. En bij de Trekkervrienden is er geen uitgebreide theorie. Die mensen zijn allemaal in hun vak groot geworden door te doen! Het zijn dan ook stuk voor stuk goede praktijk-leer meesters. Men kan zich opgeven bij Philip Ver mulm, tejefoon 079-5932780.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9