Interieur Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle wordt grondig aangepakt i Ouderenreis Moerkapelle Autocross bijna "Blij dat ik glij!" Informatie-avond CVA 6.000 Zieken en gehandicapten in 1997 met de Zonnebloem op vakantie Moerkapelle vervult sportieve plicht Hart van Holland/14 mei 1997 pagina 15 i I ook een gratis kleintje plaatsen? vul de bon in op pagina 6! De gevolgen van een hersenbloeding of herseninfarct Mei actiemaand Zonnebloemvakanties 75.000 overnachtingen plfclliiiiiillPl Vakantiegeld herenhuizen - Om nog efficiën- \ter te kunnen werken en de {cliënten ook in de toekomst de I allerbeste dienstverlening te hunnen bieden, zal de Rabo- \bank-vestiging aan de Dorps- Islrant 190 vanaf 1 juni een Igrondige verbouwing en moder nisering ondergaan. Het be- staande interieur zal naar I eigen concept geheel worden I eervangen door een sfeervol, I nieuw interieur waar men zich I meteen thuis zal voelen. Verder Lal, door de steeds complexer I aordende producten, de toena- I me van de adviesfunctie zicht- I baar verder worden doorge leerd in de vernieuwde bank. In de loop der jaren is een steeds grotere behoefte ontstaan aan in formatie en adviezen over allerlei I financiële zaken en de daaraan gekop- I pelde fiscale aspecten. Neem bijvoor- I beeld de spaarrekening; de simpele I spaarrekening van vroeger wordt I steeds vaker omgezet in een ingewik- I telde beleggingsconstructie, soms I zelfs gekoppeld aan een hypotheek, Iwat van de adviserende bank abso- lluut maatwerk vereist. Aan de Dorps- I straat 190 vindt men straks drie kan- I toren in één, die onderling voor de [cliënt helder te onderscheiden zijn: een adviescentrum waar alle moge- I lijkheden zijn voor een persoonlijk [advies over bijvoorbeeld hypothe- I ken, financieringen, alle spaar- en be leggingsvormen en verzekeringen; [een moderne geldwinkel voor alle meer eenvoudige, dagelijkse geldza- ken; en een reisbureau waar men des- kundig advies krijgt over- en het boe- ken van reizen. Op het gebied van de I Moerkapelle-Op woensdag 4 juni hoopt het comité dag de ouderenreis te I I Moerkapelle verzorgt, de ouderen opnieuw een 'dagje uit' aan te bieden. Ieder die dit jaar de leeftijd van 63 jaar zal hebben bereikt en in Moerkapelle of directe omgeving woont, kan aan deze reis deelnemen. Degene die voor Ideze reis in aanmerking komt en gehuwd is, neemt natuurlijk de partner mee, ook al is deze nog geen 63 jaar. Omdat enkele sponsors zich bereid verklaard hebben een gedeelte van de kosten voor hun rekening te nemen, heeft het comité de eigen bijdrage op slechts ƒ55,- gesteld. I Men kan zich opgeven tot en met zaterdag 31 mei bij de firma Kadiks aan I de Dorpsstraat 30 in Moerkapelle. De bijdrage kan daar afgegeven worden. Als men nadere inlichtingen wenst kan men die verkrijgen bij de comité- I leden J. Kadiks, voorzitter; P. van den Berg, penningmeester; P. de Vrij, I secretaris en C.A. Brouwer, algemeen adjunct, j Men dient bij opgave onderstaande strook in te vullen. Naam: Adres: Aantal personen:Heeft u een dieet? zo ja, welk? I Betaald bedrag: Het noodgebouw tegenover het bankkantoor aan de Dorpsstraat. ontwikkeling van diverse automaten voor eenvoudige handelingen zoals het wisselen van vreemde valuta en geldstortingen, zegt de Rabobank Ze venhuizen-Moerkapelle een beetje ei genwijs te zijn. Terwijl veel andere banken wel gebruik maken van deze mogelijkheden, kiest deze Rabobank liever voor een meer persoonlijke benadering door het contact met haar cliënten aan de balie in stand te houden. Naar verwachting zal de verbouwing rond december 1997/januari 1998 ge reed zijn. Uiteraard brengt deze ver bouwing ook wat ongemakken met zich mee. Op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei zal de bank verhuizen naar tijde lijke huisvesting waardoor de avond openstelling op vrijdag 16 mei vervalt (het kantoor in Moerkapelle is wel geopend). Verder dient men er reke ning mee te houden dat de geldauto maten en Chipknip-oplaadpunten van beide kantoren op vrijdag vanaf 16.00 uur enkele uren buiten gebruik zijn. Na de Pinksterdagen is men vanaf dinsdag 20 mei welkom op drie tijde lijke kantoren: het noodgebouw te genover het bankkantoor aan de Dorpsstraat (naast nummer 111b) waar men terecht kan voor alle geld handelingen en men een geldauto maat, Chipknip-oplaadpurtt, brieven bus en afstortkluis aantreft; het ad viescentrum aan de Tweemanspolder 15, waar men volgens afspraak voor alle adviezen en verzekeringen te recht kan; en het reisbureau in het noodgebouw op het kerkplein. Voor meer informatie en/of het maken van een afspraak kan men bellen met het algemeen nummer van de Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle: 0180- 637383. Moerkapelle - De voetballers van de [voetbalvereniging Moerkapelle [speelden afgelopen zaterdag hun laat- [ste wedstrijd van dit seizoen. Hoewel [de ploeg na de 1-4 thuis nederlaag [tegen Linschoten in principe al was Iuitgeschakeld in de nacompetitie, de- i de spelers er tegen Berkel alles laan om met een zo goed mogelijk re- I sultaat naar Moerkapelle terug te ke- ten. De hele wedstrijd stond de ploeg [met 0-1 voor, maar in de allerlaatste [minuut slaagde Berkel er in de gelijk maker te scoren, zodat Berkel en Lin- schoten zaterdag onderling mogen uitmaken, wie doorgaat naar de vol- gende ronde. Moerkapelle speelde vooral in de eer- ste helft een goede wedstrijd. Al in de derde minuut kwamen de blauw-wit- ten op voorsprong, toen Lennaert Vis- [ser een corner van Peter Zijderhand doeltreffend afrondde. Dat het bij e ene treffer bleef, was te danken aan het onzorgvuldig omgaan met een aantal goede kansen. In de tweede ft voerde het fysiek sterke Berkel de druk op zonder aanvankelijk ge vaarlijk te worden. Dat gevaar kwam er wel, toen Berkel de geblesseerde Wim Mosterd inbracht. Zijn eerste actie was het aanvallen van doelman Ad van der Kraan, die moest uitvallen en werd vervangen door Mark Huis man. Ondertussen speelde Moerka pelle al met tien man, René Storm- broek werd na opzettelijk hands uit het veld gezonden. Berkel kwam zelfs met negen man te spelen, nadat twee van hun spelers hun tweede gele kaart hadden ontvangen en dus ook konden vertrekken. Ondanks deze minderheid bleef Berkel sterker en kreeg in de slotfase een penalty toege kend, die Mark Huisman keurig stop te. Direct hierna schoot Berkelnaar van Wanrooy tegen de paal en werd de bal vervolgens ingeschoten en be groette heel Berkel juichend deze ge lijkmaker. Moerkapelle blijft nog een aantal weken trainen, want op 3 juni komen de profvoetballers van Sparta op bezoek. henhuizen-De traditionele Autocross op Hemelvaartsdag, georganiseerd door e' honderdjarige harmonieorkest De Kleine Trompetter had door het regenach weer bijna iets weg van een aflevering van "Blij dat ik glij!". e autocrossdie startte om 11.00 uur, begon met tegenvallende weersomstandig- en: het regende tot ongeveer twee uur na aanvang. Hierdoor veranderde het P"rcours ineen glijbaan, waar de crossauto's, endan vooralde "eendjes", moeite I Yorf °m baan te blijven. Ij de stock-cars de grond enigszins hadden omgeploegd met hun genopte I nden en de zon zich na 13.30 uur flink liet zien, werd het verdere verloop van - cross soepel afgewerkt. René, je bent te gek. Afz. je Coenecoopkids Hoera, i5 mei wordt Mike Aveling 1 jaar. H.G. Opa, oma, oma riek patricia en rene Hoera, Esmee wordt zaterdag 1 jaar! van harte opa en oma en nicki Drost De Vierstroom-Gezondheidswijzer en het Steunpunt Mantelzorg Gouda or ganiseren 27 mei een informatie avond over CVA, ofwel beroerte. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die getroffen zijn door een hersen bloeding of herseninfarct. Ook de partners en andere verzorgers zijn van harte welkom. De sprekers gaan in op de betekenis van een CVA voor het dagelijks leven en de karakterver anderingen die bij een CVA-patiënt kunnen voorkomen. Een CVA is een 'ongeluk' in de hersen- bloedvaten. Bij een CVA knapt een bloedvaatje (hersenbloeding) of raakt een bloedvaatje verstopt (her seninfarct). In beide gevallen schiet de bloedtoevoer naar dat hersendeel tekort. Het getroffen gedeelte van de hersenen krijgt daardoor te weinig zuurstof en raakt beschadigd. Jaar lijks worden 24.000 mensen in Neder land getroffen door een CVA. CVA is de derde doodsoorzaak en de belang rijkste oorzaak voor invaliditeit in ons land. De plaats in de hersenen waar een CVA zich voordoet, bepaalt de gevol gen. Naast lichamelijke gevolgen zo als eenzijdige verlammingen, is er vaak sprake van 'minder zichtbare' gevolgen. Bijvoorbeeld vergeetach tigheid, spraakstoornissen, depressi viteit en gedragsveranderingen. Zo kunnen CVA-patiënten zich bijvoor beeld intens verdrietig voelen, zon der te weten waarom. Vooral deze onzichtbare gevolgen maken het le ven na een CVA moeilijk. Voor de pa tiënt zelf, maar ook voor de naaste omgeving die vaak een ander mens tegenover zich ziet. Op de informatie-avond gaat ver pleeghuisarts P. Husson in op de 'on zichtbare' gevolgen en Karakterver anderingen die bij CVA-patiënten kun nen voorkomen. De heer F. Dingier van de vereniging voor mensen be trokken bij een CVA, 'Samen verder', zal aan de hand van praktijkverhalen toelichten wat de vereniging voor CVA-patiënten en hun verzorgers kan betekenen. Daarna is er ruim gelegen heid voor het stellen van vragen. De Gezondheidswijzer en het Steun punt Mantelzorg hebben in de maand mei een informatietafel over het on derwerp CVA. Men kan hier terecht voor informatie-materiaal en voor antwoord op vragen over CVA (Boele kade 1, ingang thuiszorgwinkel, maandag 13.30-17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10.00 - 15.00 uur, tele foon 0182-595658). De informatie-avond vindt plaats op 27 mei van 20.00 - 22.00 uur op de Antwerpseweg 7. De toegangsprijs is 5,=. Leden van De Vierstroom krij gen op vertoon van hun ledenpas 2,50 korting, in verband met het be perkt aantal plaatsen is vooraf aan melden aan te raden. Voor informatie en aanmelding: Gezondheidswijzer/ Steunpunt Mantelzorg, telefoon 0182- 594 658 of met De Vierstroom Zorglijn, telefoon 0182-594 500. Regio - Het aantal aanmeldingen voor de aangepaste vakanties van de Na tionale Vereniging de Zonnebloem gaat in 197 alle records breken. Nu al hebben meer dan 7.000 zieken en ge handicapten een Zonnebloemvakan tie aangevraagd. Uiteindelijk zal, zo verwacht de Zonnebloem, de grens van 10.000 aanmeldingen worden overschreden. En dat terwijl de vrij willigersorganisatie in 1997 'maar' 6.000 vakantieplaatsen heeft. Welis waar 150plaatsen meer dan vorigjaar en ook een absoluut record, maar bij lange na niet genoeg om aan de over weldigende vraag tegemoet te komen. De 'Actie Zonnebloemvakanties', die in de maand mei wordt gehouden, moet capaciteitsuitbreidingen finan cieel mogelijk maken. Maar dat niet alleen. Er is ook geld nodig om de Zonnebloemvakanties voor zieken en gehandicapten op een betaalbaar ni veau te houden. Velen van hen zijn immers aangewezen op een uitkering. Ruim 6.200 vrijwilligers, onder wie al gemene medewerkers, artsen, diëtis ten, fysiotherapeuten en maar liefst 1300 verplegenden, staan in 1997 ga rant voor een deskundige verzorging en begeleiding van de 6.000 veelal zwaar hulpbehoevende Zonnebloem vakantiegangers. In totaal gaat het om bijna 75.000 overnachtingen in door de Zonnebloem gecontracteerde ho tels en het eigen hotelschip 'mps de Zonnebloem'. Ondanks de belangelo ze inzet van al die vrijwilligers zijn de Zonnebloemvakanties een stuk duur der dan 'gewone' vakanties. Dat komt vooral door aanpassingen en extra voorzieningen, die noodzakelijk zijn vanwege de medische en verpleeg kundige zorg. De Zonnebloem neemt meer dan de helft van de kosten voor haar reke ning. Dat kan alleen dankzij de 'Actie Zonnebloemvakanties', die eik jaar in mei op het programma staat. Met deze actie doet de Zonnebloem een beroep op de Nederlandse bevolking om een (bescheiden) deel van het vakantiegeld over te maken op giro 145, ten name van de Zonnebloem, Breda. Op die manier kunnen ook mensen die van intensieve hulp en verpleging afhankelijk zijn van een onbezorgde vakantie genieten. Een vakantie die bovendien betaalbaar is.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15