Concours Hippique in Waddinxveen Dames ZVH ontmoeten Amerikaans Universiteitsteam Dames 2 ZVH verliest eerste promotiewedstrijd BROUWER DE KONING Bedrijfsvolley- baltoernooi Duivensport Inschrijving Be Fair open G+D toernooi Sjoelen Waddinxveense jeugdschutter toch eerste op NK Thuiswedstrijden Florida J3£ UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/14 mei 1997 pagina 7 Volleybal Uitslagen Volleybal Tennis Waddinxveen - Op Hemelvaartsdag werd op het terrein van Manege Rei- «ersburgh te Waddinxveen weder om het jaarlijkse Concours Hippique georganiseerd. De dag begon met schitterend wed- strijdweer, een frisse wind met veel ZOn Onder die omstandigheden gin gen om precies 8.00 uur de dressuur ruiters en amazones op hun pony van Dat het weer optimaal was, bleek uit de resultaten tijdens de eerste rubrie ken dressuur. Schitterende scores werden gehaald met daarbij veel 'winstpunten' die voor elke ruiter en amazone van zeer groot belang zijn; immers een zeker aantal behaalde 'winstpunten' bepaalt het moment waarop sprake zal zijn van promotie naar een hogere dressuurklasse. Om 9.00 uur werd de springtuin, het wedstrijdterrein waar de springhin- dernissen volgens voorschrift zijn opgesteld, in gebruik genomen. Tot 12.00 uur werden de springrubrie- ken 'klassiek, snel en wendbaar, als mede progressie' op een voor deelne mers en publiek op spectaculaire en aantrekkelijke wijze afgewerkt. De 'thuisspringers' Angela Troost, Clau- 1 dia Nijbroek en Leonie Barnas vero verden eerste prijzen. Tijdens het tweede deel van de och tend werd het weer slechter. Deson danks gingen alle ruiters en amazones op pony en inmiddels te paard van start voor de resterende dressuur ru brieken. Bij de pony's behaalden op nieuw Angela Troost en Claudia Nij- broekin de rubrieken L en M prachtige overwinnigen. De plaatselijke amazo nes te paard lieten zich eveneens niet onbetuigd; Jolanda Monster (B), Caro line Uphof (M-l) en Bianca de Jong (M- 2) sleepten eerste plaatsen weg. Voor publiek en deelnemers die hun wedstrijd inmiddels hadden verreden resteerde onder opnieuw redelijke weersomstandigheden de spectacu laire rubriek 'bestgaande rijpony waar drie jury's de 16 deelnemende pony's beoordelen op hun zogenoem de'gangen'; stap draf en galop, alsme de hun exterieur. Voor de organisatie was het plezierig dat een 'thuispony' te weten Lticky Boy van manege Reigersburgh, gere den door Angela Troost, als bestgaan de rijpony werd aangewezen. Vervolgens kon juist op tijd de prijs uitreiking van start; prijswinnaars en alle deelenemers die nog te paard/ pony waren werden uitgenodigd zich Grote sortering GERANIUMS en PERKPLANTEN en ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika- en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei, kroten, sla, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken. GEEN KOOPAVOND KWEKE VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 achter de commandanten Daniel Bar nas en Bianca de Jong te verzamelen die alle ruiters en amazones op in drukwekkende wijze voor de jurywa gen in de 'springtuin' leidden. springen eerste drie: Pony's: Ereprijzen: Den Osbeker voor de hoogstgeplaatste combinatie dres suur en springen cat.B Mariska van Wanrooy op Impact; De Kammeraat- prijs voor de hooggeplaatste combi natie dressuur en springen cat.L Dor- si)a de Gouw op Amando; De N.P.C. beker, wisseltrofee, voor de hoogst geplaatste combinatie dressuur en springen cat.M Claudia Nijbroek op Rambo. Springen 'Klassiek' cat.B: 1. A. Troost - Lucky Boy, 2. S. Bezemer - Chablis, 3. J. Kamphuis - Sacha Delano; Springen 'Klassiek' cat.L: 1. L. Barnas - Edo, 2. A. Verbree - Pollystar, 3. D. De Gouw - Amando; Springen 'Klassiek' cat.M: 1. C. Nij broek - Rambo, 2. J. van Engelen - Juristo, 3. A. van Klink - Joris. Springen 'Snel en Wendbaarheid' cat.M: 1C. Nijbroek- Rambo, 2. A. van Klink - Joris; Springen 'Snel en Wend baarheid' cat.L: 1L. Grinwis - Amigo, 2. R. van Rijswijk - Pomona, 3. I. van Heesch - Kanza; Springen 'Progres sief' cat.B: 11A. Troost - Lucky Boy, 2. J. Kamphuis - Sacha Delano, 3. N. Donker - Flico. Dressuur, alleen winnaars: Catego rie B: M. van Wanrooy - Impact, 1. Wildemans - Iredan, L. de Jong - Sta- cey, E. Thieme - Denver, S. van Vliet - Blokand's Sunlight, V. Jacops - Nor- cun v.d. Wellenhof, M. de Vlieger - Angela, Y. Bartels - Pancho; Categorie L: N. Swarts - Jolly, A. Troost - Lucky Boy, A. Nigten - Midnigt v.d. Bosse- hoeve, H. Sturm - Lanburn; Categorie M-l: S. Schenk - Goldstar, C. Nijbroek - Rambo; Categorie M-2: S. Zegers - BBG Michael, D. Dekking - Bianca; Ca tegorie Z-l: D. Slaa - Kontiki, M. Ram - Michou; Categorie Z-2:1. van Woensel - Urbi; Categorie Bestgaande rijpony: A. Troost - Lucky Boy. Paarden: Dressuur, alleen winnaars: Categorie B: R. Heinrici - Sintels Cho co, J. Monster-Arsenals; Categorie L: E. Hoppenbrouwer - Karegina, S. Roodsant - Sapke; Categorie M-l: C. Uphof - Esprit, 1. Bal - Dandy; Catego rie M-2: B. de Jong - Reh, W. Pijpers - Puschkin; Categorie Z-l: M. van Gul den - Dana GS; Categorie Z-2: E. Hop- penbjouwer - Black Diamond. Zevenhuizen - Op woensdag 21 mei bezoekt het damesvolleybalteam van de University of Northern Iowa de gemeente Zevenhuizen voor een wed strijd tegen het eerste damesteam van Rentokil-ZVH. Tijdens een trip door Noord-West Europa combineert dit Amerikaanse team toeristische bezoeken met wedstrijden tegen teams uit de bovenste nationale divi sies. Na deelname aan het beroemde bui- tentoernooi in St. Anthonis reist het collegeteam op 21 mei via de Delta werken naar Den Haag voor onder Den Dungen/Zevenhuizen - In de reeks van twee wedstrijden om een promotieplaats naar de 2e divisie, speelde het tweede damesteam van Rentokil-ZVH afgelopen zaterdag uit in het Brabantse Den Dungen tegen het eerste team van Donki Sjot. Het werd een zware beproeving, want de wedstrijd eindigde in een kansloze nederlaag van 1-3. Wat normaal gesproken het sterkste wapen van ZVH is, de pass, bleek nu het slechtst verzorgde onderdeel. Donki Sjot serveerde ZVH uit de wed strijd. Ook de ervaren speelster van ZVH kregen geen grip op de halfcourt neerploffende services. In de eerste set ging de strijd gelijk op. Bij een achterstand van 12-7 wist coach Ben van Yperen door veelvuldig wisselen het ritme van de tegenstander te on derbreken, waarna zelfs na een 14-11 achterstand ZVH toch naar een 14-16 overwinning knokte. De tweede set werd gekenmerkt door veel fouten en misverstanden, waaronder enkele opstellingsfouten. Met 15-4 trokken de Brabanders de set naar zich toe en was ZVH meer dan gewaarschuwd. Een goede servicedruk van ZVH zorg de voor een snelle 6-0 voorsprong in de derde set. De zeer warrig fluitende scheidsrechter zorgde echter met enkele uiterst dubieuze beslissingen voor irritatie en onzekerheid, waarna Donki Sjot weer langszij kwam en won uiteindelijk de set met 15-13. De vier de set liet overduidelijk de tekortko ming van ZVH zien. Pas bij een achter stand van 10-0 werden de eerste te- genpunten gemaakt. Door dit verlies zijn de kansen op promotie voor ZVH aanzienlijk ge daald; alleen wanneer het team van Woerden van Donki Sjot wint en ZVH in de thuiswedstrijd op zaterdag 17 mei om 14.00 uur Woerden weet te verslaan zijn er nog mogelijkheden bij een beter setgemiddelde. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen-Zaterdag 17 mei begint om 17.00 uur het bedrijfsvolleybal- toernooi in dorpshuis Swanla. Op deze avond is een verrassend optre den gepland. De toegang is gratis en iedereen is welkom. Zevenhuizen - De Postduivenvereni ging De Stormvliegers had zaterdag 10 mei een wedvlucht uit Peronne 262 kilometer. De 551 duiven werden om 7.30 uur gelost met een z.z.w. wind, waardoor de duiven een hoge snelheid haalden. Om 9.48 uur arriveerde de eerête duif bij Ben Koole, die een snelheid had gehaald van 1894 meter per minuut, 113 kilometer per uur. De laatste, 138e prijsduif was 20 minuten later thuis. Uitslag: 1B. Koole, 2. Corry en Jeroen 3. C. Zweere, 4. Joh. Stofberg, 5. Joh. Breedijk, 6. C. Nobel, 7. C. v.d. Graaf, 9. B. Hertog, 11. N. Koppenaal, 16. J.S. Heykoop, 19. C.P. Edeling, 28. M. Jon- genelen, 31. D.C. den Hertog, 35. Gebr. Breedijk, 36. R. Brands, 38. E.P. Ver schoor, 42. W. Hulzinga, 44. D. Kranen burg, 46. Tonk en Ank, 47. G. Jongene len, 54. M. Verwaal, 64. G. Brands en Zn., 79. Jeffrey v.d. Haak, 103. J. Hoe velaken. andere een bezoek aan het Vredespa leis. Op weg naar Zevenhuizen wordt de Molenviergang aangedaan om de betekenis van het waterrijke Holland te onderstrepen. Na een sportmaal- tijd in dorpshuis Swanla vangt om streeks 19.00 de wedstrijd aan. Na afloop gaat men voor het logies naar gastgezinnen om de volgende morgen te vertrekken naar Brabant. Mede met het oog op de herdenking van de Marshall-hulp in die periode wil men de Amerikaanse gasten zo gastvrij mogelijk ontvangen, bijvoor beeld met een ruime publieke belang stelling tijdens de wedstrijd. Waddinxveen - Deze week is de in schrijving geopend voor het open C+D toernooi van de Waddinxveense tennisvereniging Be Fair. Dit jaarlijks wederkerende grootse tennis evene ment, dat bij vele spelers in de regio hoog aangeschreven staat, en vorig jaar ruim 450 deelnemers telde, zal dit jaar gehouden worden waarbij er elke avond een en op de finaledag twee partijen te zien zullen zijn. De inschrijving voor de dubbel cate gorieën in de D2, Dl en C2 staan dit jaar open voor 25+ spelers. De klasse D2, Dl, en C2 single staan voor ieder een open, evenals de single- en dub- belcategoriën in de C1 klasse. Deelne mers kunnen zich voor dit toernooi inschrijven via de aanmeldingskaar- ten die inmiddels bij alle tennisvereni gingen in de regio verspreid zijn en verkrijgbaar zijn in het clubhuis van Be Fair aan de Sniepweg. Waddinxveen - Uitslagen van de Wad dinxveense Sjoelclub: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1428, 2. Cees Kuipers 1399, 3. Andre van Gem- eren 1381, 4. Dick Dros 1354, 5. Dirk Jan van Drunen 1344, 6. T. van Leeu wen 1342, 7. Henk van Beek 1341, 8. Erwin Pleus 1333,9. Frans Bouwmees ter 1316, 10. Ed den Drijver 1302, ll.G. Renesse 1297, 12. Teus Visser 1291, 13. B. Brouwer 1258,14. Frans Botger 1254. Klasse B: 1. Peter van Leeuwen 1301, 2. Cor Faay 1286, 3. Pascal van Gils 1278,4. Adrie Faas 1265,5. M. Renesse 1259, 6. Trudi van Dam 1254, 7. Asha den Drijver 1246,8. Corry 't Hart 1242, 9. Gerard Vos 1230, 10. C. van Wijk 1208, 11. Cor van Herk 1194, 12. Bas Koppenaal 1191. Klasse C: 1. Alex Supusepa 1221, 2. Marius Kersbergen 1191, 3. Dirk Faas 1172, 4. Jan Olie 1164, 5. Cor Kersber gen 1157, 6. Ceron van Beek 1133, 7. Cor van Gils 1127, 8. Simon den Oude 1104, 9. R. van Wijk 1083, 10. Kees Slingerland sr. 1080, 11. Sjaan Faay 1078. Klasse D: 1. O. Supusepa 1227, 2. M.C. Taktor 1108, 3. Simon Supusepa 1061, 4. Ronald Meijer 1038, 5. Ben den Ouden 1016, 6. G. Loef 1001, 7. Jean- nette Kersbergen 995, 8. mevrouw G. Brouwer 971. Klasse E: 1. David Sinnema 1070, 2. Dick Esveldt 979, 3. Yvonne Kersber gen 939, 4. Freek Gelderblom 926. Barneveld/Waddinxveen - Tijdens de Nederlandse Kampioenschappen klein geweerschieten op de discipline 12 meter liggende te Barneveld is de Waddinxveense jeugdschutter Niels Pereboom (13) in zijn klasse toch eer ste geworden. Twee weken geleden werd in Hart van Holland nog melding gemaakt van een behaalde twee plaats, maar zoals nu is gebleken, blijkt Niels in de uitslag niet in de juiste klasse geclasseerd te zijn. Inmiddels heeft de rectificatie plaatsgevonden. Bij terugkomst uit Zwitserland trof de Coenecoopscholier het verheugende bericht in de brievenbus. Met zijn 376 punten bleef Niels, de uit het Overijs selse Rijssen afkomstige M. Marsman met acht punten voor. Waddinxveen - In het weekend van 10 en 11 mei speelden enkele teams van badmintonclub Florida thuis in sport hal De Dreef. Het eerste jeugdteam speelde tegen Delft 2. Het werd een spannende dag. De eerste herenenkel ging tussen Frank keizer van Florida en Earnest Bake van Delft. Het werd een wed strijd op hoog niveau. Zowel Frank als Earnest sloegen meesterlijke slagen. Uiteindelijk trok Frank aan het kortste eind. Daarna was de beurt aan Emiel van Boxtel om voor Florida wat pun ten te pakken. Dat deed hij netjes in drie games (9-15,18-13, 15-13). De da mes begonnen daarna met hun en kels. Britt van braam Morris maakte er een spannende partij van. De eer ste game liep gelijk op, zodat er uitein delijk zelfs een verlenging aan te pas moest komen. Deze game werd verlo ren door britt, maar ze zette het in de daarop volgende twee games mooi recht. Britt won deze twee games met 11-3 en 11-5. Patricia speelde de laat ste van de vier enkels en won zonder problemen met 11-6 en 11-4. De mixen en dubbels werden eerlijk verdeeld. Zodoende werd het 5-3 voor Florida. Voor het tweede jeugd team verliep de dag wat rustiger omdat de tegen standers niet op kwamen dagen. Daardoor werd een simpele overwin ning behaald. Het vierde team had het zeer zwaar tegen Apollo. Ondanks dat Rick van Braam Morris alle drie zijn partijen won, verloor het team met 5-3 van Apollo. Verder werd ook de laatste wedstrijd voor de herencompetitie dit weekend gespeeld. Het eerste herenteam was twee weken geleden al kampioen ge worden en heeft dit al uitvoerig ge vierd. Ondanks deze festiviteiten was het team, bestaande uit Herman Schenk els, Piet Vermeulen, Wim de Jong, A.P van Nes en Ton van Rijn, toch nog gemotiveerd. Een haperende start, een verlies van de eerste twee enkels, en toch met 5-3 gewonnen. Hierbij moet vermeld worden dat Arie Pieter van Nes al zijn partijen gewonnen heeft.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7