Nationaal Voorleesontbijt bij Kabouterhof Boskoopse schoolsportdagen Dick Bruna onthult oriëntatiepalen in Madurodam Activiteiten Zuidhonk Grote opbrengst 'Zip your Lip' bij Coenecoop College D: Recreatieschap Gouwebos 25 jaar Kerkdiensten Koploper B. Jansen loopt verder uit Coene Bazaar in "De Loods" informatieavond voor Concert in Bethelkerk CöHgg si Hart van Holland/21 mei 1997 pagina 11 Programma Leerlingen Dick Brunaschool aanwezig Belangrijke merktekens Zondagmiddagsoos voor verstandelijk gehandicapten Baby- en kinderspullenbeurs Schaken pnnr Karin van Laneeraad Waddinxveen - Op woensdag 14 mei werd het Nationaal Voorleesontbijt gehouden. Ook peuterspeelzaal Ka bouterhof in Waddinxveen deed hier aan mee. De kinderen werden 's mor gens getrakteerd op een heerlijk ont bijt, verse broodjes, een krentenbol of een lekker beschuitje. Na het ont bijt gingen de kinderen met de leid sters naar de bibliotheek, waar zij werden voorgelezen. Alle kleintjes mochten even rondkijken en zij moch ten een boekje lenen. Het Nationaal Voorleesontbijt was dit jaar geheel gericht op de leeftijds groep tot 4 jaar. Hierdoor waren er vele activiteiten bij peuterspeelzalen en centra voor kinderopvang in het gehele land. Waddinxveen/Boskoop - Op 1 februa ri bestond het Recreatieschap Gouwebos 25 jaar. In het kader hier van worden op zaterdagmiddag 24 mei van 12.00 -16.00 uur diverse acti viteiten georganiseerd. Deze vinden plaats rondom het basketbalveld en trapveld in het oostelijk deel van het Gouwebos aan de kant van Boskoop. Er worden diverse activiteiten geor ganiseerd waaraan jong en oud kan deelnemen. De atletiekverenigingen AV'47 en An tilope organiseren gezamenlijk om 12.30 en 13.30 uur, en bij voldoende belangstelling ook om 14.30 uur, een looptraining met een afsluitende kor te loop. Iedereen die hieraan wil mee doen kan zich op genoemde tijdstip pen melden bij de organisatie. Demonstratiegroep Paardendal uit Boskoop geeft naast diverse demon straties de mogelijkheid aan kinderen om op een pony te rijden. Basketbalvereniging "Waddinxveen Flyers" organiseert een straatbasket- baltoernooi en de hondensportvere niging "Waddinxveen" laat zien waar toe de trouwe viervoeters in staat zijn nadat ze een van de vele cursussen hebben gevolgd. Om ongeveer 14.15 uur geeft muziek vereniging Excelsior uit Boskoop een openluchtconcert nabij de visvijver. Eik uur met als start om 13.00 uur verzorgt de werkgroep Natuur en mi lieu Educatie natuurwandelingen door het Gouwebos, waarbij de moge lijkheid wordt geboden op een specia le manier de hoogte van de bomen te meten. Cursisten van Aleid Abels, docente aan het C.K.V. Kreater in Waddinx veen, laten zien waartoe zij in staat zijn in de teken- en schilderkunst. Het Gouwebos wordt voor eeuwig vastge legd. De heer Van Os, imker aan het Noordeinde, Iaat zien hoe bijen leven en de heer Ebbink uit Hazerswoude demonstreert hoe schapen gescho ren moeten worden. 12.00 uur Officiële opening door de voorzitter van het Recreatieschap Gouwebos mevrouw A.M. van Leeu- wen-Meidam; 12.00-16.00 uur Imker- Schapen scheren - Schilderen en Te kenen cursisten Aleid Abels; 12.30 - 14.15 uur Demonstratiegroep Paar dendal met carrousel, pony-race en spelparcours; 12.30-16.00 uur Straat- basketbaltoernooi "Waddinxveen Flyers"; 12.30 -13.30 -14.30 uur Loop training "Antilope" en AV'47; 13.00 - 14.00 - 15.00 uur Natuurwandelingen door N.M.E.; 14.15-15.00 uur Concert muziekvereniging "Excelsior"; 15.00 - 16.00 uur Demonstratie hondensport vereniging "Waddinxveen". Boskoop - Ook dit jaar worden er in Boskoop schoolsportdagen voor ba sisschoolleerlingen georganiseerd. De organisatie hiervan is in handen van de afdeling Onderwijs van de ge meente in samenwerking met diverse leerkrachten van de Boskoopse basis scholen. De sportdagen worden gehouden op het atletiekveld van AV'47 en de voet balvelden van Floreant aan de Hooge- veenseweg op: maandag 26 mei voor de groepen 3, 4 en 5, dinsdag 27 mei voor de groepen 1 en 2 en woensdag 28 mei voor de groepen 6, 7 en 8. De deelnemers moeten allerlei atle- tiekonderdelen afwerken. Na afloop krijgen ze een diploma met hun resul taten. Ditmaal doen er 1412 kinderen aan de schoolsportdagen mee. Zo'n 360 ouders helpen mee bij de organi satie. Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds J. de Wolf, Wezep; 17.00 uur ds W. Tiekstra, Berkel&Rodenrijs. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds LH. Attema-Roosjen, Leiderdorp; 13.30 uur trektochtdienst; 17.00 uur sow-dienst Imm. kerk. Herv. Immanuel 9.30 uur ds H. On stein. Amsterdam; 17.00 uur ds F. Bos, Waddinxveen Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 18.30 uur dsH.W.vd Brink, Den Haag. Boskoop Vdjz. Prot. Geloofsgem: 160.00 uur as J.A. Broström-Bruin. Herv. gem. 9.30 uur ds L. v Nieuw- poort; 18.30 uur kand. J.W. Sparre- boom. DeStek9.30 uur ds J.A. v. Hooijdonk. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- 'aar; 18.30 uur ds A.C. Poley, Hazer swoude. wf^ereL kerk 9.30 en 17.00 uur ds M.J. Oosting. Christengem. "Bethel" 9.30 u uaby Hedyey. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert op 22 mei haar traditionele kaartavond. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van onze vereniging, dus iedereen is welkom. Na het kaarten zal er een prijsuitreiking plaatsvin den. Inschrijven: Hotel, Café, Restau rant De Unie, Kerkweg oost 226, Wad dinxveen. Hoera voor meester Remmers 34 jaar! afz. Jeanine Geraline Martine, Doei! Boskoop - Op donderdag 22 mei wordt er in het Praathuis aan de Bos weg een informatieavond gehouden voor de Boskoopse skate-jeugd over de plannen die de gemeente Boskoop heeft voor de aanleg van een skate- baan op het voormalige terrein van ZWN busmaatschappij bij de Hooge- veenseweg. De beroepskracht van de Stichting Ontmoetingscentrum Snijdelwijk, mevrouw Rietje Vrielink, zal samen met een vertegenwoordiger van de afdeling Welzijn van de gemeente in formatie verstrekken over de skate- baan-plannen. Daarna bestaat er de gelegenheid tot het stellen van vragen en maken van opmerkingen. De avond begint om half acht. Boskoop - Op vrijdag 23 en zaterdag 24 mei organiseert de Christelijke Gereformeerde kerk in Boskoop haar jaarlijkse Bazaar in gebouw "De Loods", Zijde 11a (ingang achter de Gereformeerde kerk). Er is weer veel te koop, zoals huishou delijke en luxe artikelen, glaswerk, riet, speelgoed, boeken en platen, et cetera. Er is een kraam met kaarten en calligrafeerwerk(jes). Nieuw zijn de verse groenten en het fruit. Ook worden er bloemstukjes ge maakt. Het Rad van Avontuur met vele mooie prijzen en een grote verlo ting met maar liefst 15 prijzen zal niet ontbreken. De opbrengst is bestemd voor "het bouwfonds" van de Christelijk Gere formeerde kerk. De openingstijden zijn op vrijdag van 15.30 - 21.00 uur en op zaterdag van 9.30 - 14.00 uur. Waddinxveen - Jan Mulder en Kees Alers geven op zaterdag 31 mei een concert in de Bethelkerk aan de Bil- derdijklaan (bij NS-station noord). Mulder en Alers spelen lichte muziek voor fluit en orkest van onder andere Thijs van Leer, Rogier van Otterloo en stukken van hun nieuwste album In vention. Het publiek mag tijdens het concert thema's opgeven waarop Jan Mulder aan de vleugel zal improviseren. Het duo valt op door de virtuoze mu zikale aanpak en een humoristische presentatie. De licht- en geluidstech niek zal worden verzorgd door Walter Calbo. Het batig saldo is bestemd voor Stichting De Hoop te Dordrecht. Aanvang 20.00 uur. Hélène is 21 jaar, harm 14 jaar. Van harte papa en mama Op 12 mei is Arina Stehouwer jarig. Gefeliciteer pa, ma, ariena geco en brendo Onze kleinzoon Danny wordt op 30 mei alweer 10 jaar. Gefeliciteerd opa en oma Verhoef 23 mei opa en oma v. Rijswijk 40 jaar getrouwd. H.G. kinderen en kleinkinderen Waddinxveen - Dinsdag 13 mei heeft Dick Bruna in Madurodam, samen met de directeur en de burgemeester van Madurodam, een aantal mini- oriëntatiepalen onthuld. Er was een afvaardiging van de Dick Brunaschool in Waddinxveen uitgenodigd om bij deze feestelijke onthulling aanwezig te zijn. Dertig leerlingen uit de groe pen drie en vier vanuit de drie vesti gingen van de Dick Brunaschool wa ren aanwezig, allen gehuld in een schoolshirt. Na het officiële gedeelte mochten de kinderen het park nog even bezoeken. Oriëntatiepalen staan langs het Ne derlandse strand om ouders en kinde ren duidelijke herkenningspunten te geven tijdens hun verblijf op het strand. Ouders en kinderen strijken neer in de buurt van Nijntje of Betje Big en wanneer kinderen even niet weten waar ze heen moeten, zien zij zo'n paal boven alles uitsteken. On derzoek heeft al uitgewezen dat het aantal kinderen, dat hun ouders is kwijtgeraakt aanmerkelijke is gedaald en dat het zoeken naar verdwaalde kinderen ook veel korter duurt. Sinds 13 mei staan er nu ook op het strandje van Madurodam zulke palen, zodat ouders hun kinderen daar op het gemak van deze bakens kunnen wijzen. Waddinxveen - Op zondagmiddag 25 mei wordt in wijkgebouw Het Zuid- honk een soos gehouden voor ver standelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes ge speeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Op 26 en 27 mei wordt door de Stich ting Wijkwerk "De Zuidpias" de jaar lijkse baby- en kinderspullenbeurs georganiseerd. Van de vorige beur zen is veel geleerd: zo is gebleken dat bijvoorbeeld de kinderwagens van de huidige tijd moeten zijn om verkocht te worden. Daarnaast dienen de arti kelen uiteraard heel en schoon te zijn. Er is geen inname van speelgoed: aan het einde van het jaar zal weer een speelgoedbeurs worden georgani seerd. Ook wordt er geen kleding ver handeld: hier organiseert de Stichting Wijkwerk de Zuidpias al regelmatig kinderkledingbeurzen voor De inname- en verkooptijden zijn als volgt: maandag 26 mei - inname van 19.00 tot 21.00 uur; dinsdag 27 mei - inname van9.00tot 11.00 uur; dinsdag 27 mei - verkoop van 13.30 tot 19.00 uur; dinsdag - afrekenen van 20.00 tot 21.30 uur. In vergelijking met vorige jaren is op veler verzoek de verkooptijd ver lengd. Zo hebben werkende mensen de gelegenheid om langs te komen. Op dinsdagavond 27 mei kan men de niet-verkochte artikelen en/of het geld van de verkochte artikelen opha len in Het Zuidhonk. Niet afgehaalde artikelen en/of geld vervallen aan de beurs. Waddinxveen - De 31e ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV leverde geen opvallende verras singen op. Toch werden van de 19 gespeelde partijen een aantal fraaie partijen afgewerkt. Koploper B. Jansen blijft doorgaan. Zijn tegenstander van deze ronde N. Dannis met de witte stukken, toch geen zwakke broeder dit seizoen, werd deze ronde vrij simpel aan de kant geschoven en grootste rivaal H. van Woudenberg moest tandenknar send toezien, dat het gat opnieuw werd vergroot door zijn behaalde puntendeling tegen W. Hennink. Overigens een sterke partij van beide kanten, waarbij de spelers eikaars schaakkrachten volledig in even wicht wisten te houden. Ook L. Wille men (3) kwam niet verder dan remise, maar tegenstander H. Smitskamp is een vaste top-10 speler, waarvan niet zo maar even wordt gewonnen. Winst was weggelegd voor E. Philipse tegen L. Ellers. In de subtop kwamen C. Asscheman en J. van der Born remise overeen, een (verrassende) nederlaag voor J. van Oort tegen A. Nieukerke, die lang zaam maar zeker zijn hoge positie van afgelopen seizoen begint te naderen en A. Kardol was te sterk voor J. Smit. In de middengroep positieve uitsla gen voor J. Muit, T. Kuiper, M. Moer land, J. van der Heiden, T. Goor en C. Alblas tegen respectievelijk H. Stou ten, A. Prins, F. Ritter, B. David, B. Loef en A. Versluis. Een puntendeling bleek uiteindelijk het resultaat tussen J. Markus en P. van Offeren. Een onverwachte nederlaag voor T. Wiersma, die in de partij tegen J. van Sandijk in een betere positie nogal simpel door een matje werd verrast. Ook nog altijd dit seizoen een goed presterende D. van Offeren, die nu in een sterke partij J. de Bock aan de zegekar wist te binden. In de kelder van de schaakdivisie ten slotte wist J. Ponsioen een overwin ning te noteren tegen C. Klaassen en door L. Coevert en H. Verwaal werd een puntendeling opgetekend. Door Karin van Laneeraad Waddinxveen - Een groot aantal leerlingen van het Coenecoop Colle ge aan de Dreef heeft meegedaan aan de 'Zip your Lip' actie van World Vision Nederland. De actie was op school georganiseerd en voorbereid door Tamara Looijesteijn en houdt in dat er een periode van 24 uur wordt gevast. Dit wordt gesponsord door ouders, vrienden en medeleer lingen. Zo'n 120 mensen hebben hieraan meegedaan en de totaalop brengst van de actie is dan ook groot: ƒ3850,75. e opbrengst wordt door World Vision Nederland aangewend om blijvende hulp te bieden in ontwikkelingslanden. In Soedan wor den bijvoorbeeld landbouwprojecten gestart, terwijl in Mauretanië onder wijsprojecten opgezet worden. Tamara Looijesteijn is enthousiast over de actie en de opbrengst. Tama ra: "Het idee dat je voor een tientje een kind een maand te eten kunt ge ven, maakt het al de moeite waard om Tamara en René voor het Coenecoop College. mee te doen." Zij kreeg veel steun van conciërge René, die een kei bleek in het stimuleren van leerlingen om mee te doen. Zelf heeft René ook 24 uur niet gegeten. "Het is best moeilijk en na afloop weet je niet hoe snel je moet eten. En eigenlijk schaam je je dan een beetje, want het is toch 'maar' 24 uur." Helaas is René volgend jaar niet meer werkzaam op het Coenecoop College wegens het teruglopend aantal leer lingen. Tamara en René hadden nog vele plannen voor soortgelijke acties, nu zal dat zonder zijn inbreng moeten gebeuren.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 11