Brug over de Rotte officieel geopend Bedrijfsvoetbal w Moerkapelle Lezing HINT Molenhuisnieuws Sparta bezoekt w Moerkapelle Varen over de Nieuwkoopse Plassen VW Boskoop m Schieland geeft nieuwe route uit Concert Cantica Hart van Holland/21 mei 1997 pagina 15 Feestelijke opening met ballonnen Uitbreiding recreatiemogelijkheden Prijsvraag vervolg van pagina 3 Feestelijke opening Dag van het Waterschap De fietsroute De reuzepeilschaal Open huis Hnnr Karin van Lanaeraad Zeienhuizen/Bleiswijk Zaterdag IJ mei is door de heer C.H.J. Lamers, burgemeester van Bleiswijk, de heer L.M. Schools, burgemeester van Zevenhuizen- Moerkapelle en de heer G. Brou wer, gedeputeerde van Zuid- Holland en tevens voorzitter van het Recreatieschap Rottemeren de nog naamloze brug over de Rotte ofTicieel geopend. De heer Brou wer stelde de brug vanaf het water in werking waarna de brug zich opende en vele ballonnen het luchtruim kozen. De beide burgemeesters troffen elkaar bovenop de brug. Voor zowel de inwoners van Zeven huizen als de inwoners van Bleiswijk zijn met deze brug de recreatiemoge lijkheden aanzienlijk toegenomen. De brug over de Rotte vormt een aantrek kelijke verbinding voor voetgangers 1 en fietsers in het Rottemerengebied. Net als alle andere bruggen in de Rot temeren heeft deze brug een normale doorvaarthoogte van 2.60 m. Doordat de brug kan worden geopend vanaf het water is het geen barrière voor met name zeilboten. De heer Brouwer van het recreatie schap Rottemeren stelde tijdens zijn toespraak dat er wat hem betreft nog wel een brug bij mag. Deze zal moeten komen tussen deze nieuwe brug en de A12. De nieuwe brug over de Rotte is voor alsnog naamloos. Door het Recreatie schap Rottemeren wordt een wed strijd uitgeschreven voor de meest originele naam voor de brug. leder- eèn zal in de gelegenheid gesteld wor den om mee te doen aan deze prijs vraag. Aan de winnaar van de prijs vraag zal de kroosboot een middag ter beschikking worden gesteld. De winnaar kan dan met ongeveer 50 gas ten een rondvaart maken door het Rottemerengebied onder het genot van een drankje en een hapje. Flat-inbraak: Na diverse flatinbraken indeweekvan 12 mei is er donderdag avond tussen half elf en elf uur inge broken in twee woningen aan de Tes- selschadelaan. Bij een woning klom men de daders op het balkon en kon den zo via de openstaande deur de woning binnen. Bij de tweede woning werden de daders overlopen door de thuiskomende bewoner. Zij bedreig den de man en renden de woning uit. Signalement van de daders: 1man, zuid-europees uiterlijk, 30-35 jaar, 175/180 lang, normaal kort bruin haar; 2. man, zuid-europees uiter lijk, 30-35 jaar, 155/160 lang, breed postuur, kort zwart haar snordra gend. Hij droeg een zwart leren jack en een spijkerbroek; 3. onbekend. De politie zoekt personen die nadere informatie kunnen verstrekken rond deze inbraken. Zoals wie heeft rond elf uur drie mannen met genoemd sig nalement zien lopen, welke richting liepen ze op of in welk voertuig reden zij weg. Binnentreden woning: Vrijdagmiddag 16 mei werd een 80-jarige bewoonster aan de Eksterdreef verrast door drie dames aan haar voordeur. Met een verhaal over het nakijken van lekkage liepen zijn de woning in. Na enige tijd vindt de bewoonster dit toch vreemd en verlaat de woning waarop ook de dames het pand verlaten. Tot op he den is er niets ontvreemd. Tuinbeelden gêstolen: In de nacht van vrijdag 16 op zaterdag 17 mei is uit de voortuin van een woning aan de Kas tanjelaan een 12-tal tuinbeelden ge stolen. Vernielingen luilak: De luilaknacht 16 mei is redelijk rustig verlopen. De rui ten van een aantal bushokjes zijn ver nield. Het niet doorgaan van een ge pland feest aan de Bredeweg heeft niet tot ongeregeldheden geleid. Glaasje teveel: Nadat hij opviel door zijn slingerende rijgedrag is een 57- jarige inwoner van Waddinxveen on derworpen aan een ademanalyse. Hij bleek twee en een half maal de toege stane hoeveelheid alcohol gedronken te hebben. Diefstal van velgen en banden: In de nacht van zondag 18 op maandag 19 mei zijn er vier lichtmetalen velgen met banden gestolen. De velgen zaten gemonteerd onder een op de Molen- nng geparkeerd staande auto. is in de nacht van maandag 12 op dinsdag 13 mei gepoogd om zowel de voordeur als de achterdeur open te breken. In de nacht van zondag 18 op maan dag 19 mei is ingebroken in een wo ning aan de Zonnedauw. Een raam aan de achterzijde is opengebroken. Er zijn wat sieraden ontvreemd. Gepoogd is in te breken in het ge bouw van de scouting aan de Zwarte Weg. De achterdeur en een raam weerstonden de pogingen waardoor de daders niet binnen zijn geweest. (Poging) inbraak bedrijf: In de nacht van dinsdag 13 op woensdag 14 mei is er ingebroken in een pand aan de Boezemlaan. De daders vernielden een ruit en stalen wat geld en twee semafoons. In dezelfde nacht is er gepoogd in te breken in een bedrijf aan de Zijde. Het openbreken van een deur lukte niet en ook met ingooien van een ruit met dubbel glas gaf niet het voor de da ders gewenste effect. Auto-inbraak: Woensdagavond 15 mei is ingebroken in een auto aan de Ko ninginneweg. Hier verdween een au totelefoon. Lam gestolen: Van dinsdag 13 op woensdag 14 mei is er uit een wei aan het Laag Boskoop een lam gestolen. Het is wit van kleur en voorzien van oormerk 422. Ongeregeldheden luilaknacht. In de luilaknacht van 16 op 17 mei was er een feest in een jeugdsoos. Twee be zoekers gedroegen zich zeer lastig en sloegen bierglazen kapot en hielden deze kapotgeslagen in de hand. Zij werden uit de jeugdsoos verwijderd. Buiten op straat gingen ze verder met zich luidruchtig te gedragen. Voorbij gangers werden daarbij gehinderd. Tevens probeerden zij weer naar bin nen te komen. Toen de politie, ter plaatse kwamen keerden zij zich te gen de politieagenten. Zij probeerden anderen op te ruien tegen de politie agenten. Er werd geschopt tegen au to's, lantaarnpalen en verkeersbor den. Verschillende mensen en ook politiemensen werden door hen be dreigd. De politie greep in door hen aan te houden. Hierbij boden ze hevig verzet. Ze zijn op het politiebureau ingesloten. Bij het verhoor bekenden zij hun daden. Het betrof twee 20- jarige bewoners uit Boskoop en Wad dinxveen. Verder verliep de luilak zonder noemenswaardige gebeurte- Moerkapelle - Deze week is bij de voet balvereniging Moerkapelle de Be- drijfs Zomeravond voetbalcompetitie voor dë vijftiende keer gestart. Dit jaar hebben maar liefst veertien be drijven zich als deelnemer aangemeld om te strijden voor de wisselbeker, die verdedigd wordt door het Zoeter- meerse "Les Adonis". Er wordt ge speeld in twee poules van zeven teams, waarbij alle teams één keer tegen elkaar zullen uitkomen. Er zul len elke avond wedstrijden gespeeld worden, met uitzondering van dins dagavond 3 juni in verband met Moèr- kapelle-Sparta. De finaleavond is op vrijdag 13 juni, waarbij tevens voor muzikale omlijsting zal worden ge zorgd. Regio - Op maandag 26 mei organi seert HINT Zuid-Holland een lezing in de Chr. Hogeschool Rijn-Delfland aan de Hazenboslaan 101 in Oegstgeest. Dr Tisscher, reumatoloog en klinisch ecoloog in het Willem Alexander Zie kenhuis in 's-Hertogenbosch verzorgt de lezing. Het onderwerp is: "Overge voeligheden op het niveau van het lichamelijk en zintuiglijk waarnemen bij hoogbegaafde kinderen". De lezing begint om 20.00 uur; de zaal gaat om 19.30 uur open. De toegang bedraagt ƒ10,-. HINT Zuid-Holland is een vereniging voor belangenbehartiging van hoog begaafden in onderwijs en ontwikke ling. Het geven van bekendheid aan en informatie over het verschijnsel hoogbegaafd is één van de taken die de vereniging zich stelt. Verdere informatie kan worden aan gevraagd bij HINT Zuid-Holland, Post bus 32093, 2303 DB Leiden. Het tele foonnummer van HINT is: 071- 5611187. Ja het is waar, Wim Sleeuwenhoek 40 jaar. H.G. Ton Monique Leroy en Mike Oma en opa Broer h.g. met jullie trouwdag. Groenten van Monika, Arno en Ronald en P°§'n§en inbraak in nieuw- wuw woningen: Aan de Pippeling is in Aet weekend van 10 en 11 mei gepro beerd bij vier woningen de achter- fleur te forceren. Bij de vijfde is het gelukt. Vervolgens heeft men ge poogd een verwarmingsketel mee te lemen, maar ook dat lukte niet. ioging inbraak woning: Aan de Biezen Benthuizen - Zaterdag 24 mei zal in 't Molenhuis aan de Dorpsstraat 139 te Benthuizen een demonstratie worden gegeven in de schildertechniek "Stap horster Stip". Een techniek waaraan geen kwasten of kwastjes te pas ko men, maar spelden en spijkers in di versen maten. De techniek zal ge toond worden op kleine bloempotjes. Er zijn ook grotere objecten te bewon deren die met deze techniek zijn be schilderd met allerlei afbeeldingen. Men is van 13.30 -16.00 uur van harte welkom in 't Molenhuis naast de Mo len "De Haas. Informatie: 079-3312015. Moerkapelle - De voetballers van de w Moerkapelle krijgen op dinsdag avond 3 juni hoog bezoek. De voltalli ge selectie van de Rotterdamse prof club Sparta is dan op "de Wilde Vee- nen" te aanschouwen. Twee jaar gele den mocht w Moerkapelle ook al als gastheer voor sparta fungerende uit slag was destijds 0-13. De kennisma king beviel wederzijds toen zo goed, dat er nu een vervolg aan wordt gege ven. Deze wedstrijd kon onder andere tot stand komen door bemoeienis van Henk Lagendijk, jeugdsponsor van de w Moerkapelle en tevens fervent Sparta supporter. Sparta speelt op zondag 1 juni de laatste competitie wedstrijd en zal het seizoen 1996-1997 officieel in Moerkapelle afsluiten met z'n voltallige selectie. Toegezegd is dat gerenommeerde spelers als Den nis en Gèrard de Nooyer, Robin van de Laan, Alfons Groenendijk, evenals twee jaar geleden van de partij zullen zijn. De spelers van Moerkapelle blij ven in training om een zo goed moge lijk resultaat af te dwingen. Het be stuur hoopt op een grote publieke belangstelling, zowel uit het dorp, als uit de omgeving. De wedstrijd begint 3 juni om 19.30 uur en de toegang is gratis. De F-pupillen van de w Moer kapelle spelen in een onderling tref fen een voorwedstrijd. Waddinxveen/Nieuwkoop - Het Nl- VON, afdeling Waddinxveen, gaat za terdag 24 mei onder leiding van een gids van Natuurmonumenten, op de Nieuwkoopse plassen varen. Dit terrein bestaat uit grote en kleine plassen, moerasbos, riet- en hooi land. In het moerasbos broeden blauwe reigers en aalscholvers; in het riet karekieten, rietgorzen; in het weiland de kievit, de grutto en de tureluur. In de kapmeeuwenkolonie vertellen zo'n 10.000 schreeuwende vogels dat we eigenlijk niet welkom zijn, maar een speciale ervaring is het wel. Per auto vertrekt men om 12.15 uur vanaf het parkeerterrein centraal sta tion in Waddinxveen; de deelnemers varen om 13.30 uur af bij de kerk in Noorden. Meerijden kost 5 - per persoon. De vaartocht is gratis voor leden, niet- leden betalen ƒ5.-. De boot is open, dus paraplu mee bij kans op een bui. Opgave en inlichtingen bij Diny Sik- king, telefoon 0182-615848. Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: 60 Jaar Feyenoord Stadion met optre dens van Ruth Jacott friends, Wille- ke Alberti, Lee Towers, Sandy Coast en anderen op 14 juni in de Kuip Rot terdam; Sound of Music op 8 juni in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag; Frans Bauer Live in Concert op 22 september in het Nederlands Congresgebouw Den Haag; Copalaba- ma Tropical Night op 18 mei in de Prins Willem Alexanderhal in Zoeter- meer; Axion Beach rock op 19 juli op het strand in Zeebrugge; World Su- perbike Round op 29, 30 en 31 augus tus in Assen; Lucky Strike Dutch Grand Prix van 26 tot en met 28 juni in Assen; Willeke Alberti in Concert op 1 oktober in het Nederlands Congres gebouw Den Haag; Now Summer Dan ce op 7 juni in de Kuip in Rotterdam. Ook hebben wij kaarten voor normaal op 13 september op ITC-terrein in een grote tent. De prijs hiervoor is 29,=. Openingstijden VW op maandag 13.30 - 16.30 uur, overige werkdagen 9.00 - 12.00 uur en 13.30 - 16.30 uur. zaterdag 10.00 - 14.00 uur. Zondag gesloten. Zoetermeer - Zaterdagavond 24 mei is er in de Oude kerk van Zoetermeer een concert verzorgd door het Chris telijk Vocale Ensemble "Cantica". Er zal muziek gezongen worden uit de tijd van de Romantiek (19e eeuw). Componisten zijn onder andere F. Mendelssohn-Bartholdy, J. Brahms, A. Bruckner, G. Verdi en enkele Neder landse componisten zoals Johannes Verhulst. Bovendien is Marit van Delft uitgenodigd om op haar luit renais- sanceliederen van John Dowland te spelen. Het concert in de Oude Kerk begint om 20.15 uur en kost 12,50. Kaarten zijn aan de kerk verkrijgbaar. Op zaterdag 24 mei wordt de Dag van het Waterschap gehouden. Het Hoog heemraadschap van Schieland doet elk jaar iets bijzonders op deze dag. Deze Dag van het Waterschap is dat de officiële opening die op twee plaat sen tegelijkertijd plaatsvindt en de uitgave van de nieuwe fietsroute van Schieland. Daarnaast houden vier in stallaties van Schieland 'Open huis' van 10.00 tot 16.00 uur waar tevens de nieuwe fietsroute gratis afgehaald kan worden. Elke twee jaar wordt in Nederland de Dag van het Waterschap georgani seerd. Dit jaar is hiervoor zaterdag 24 mqi vastgesteld. Bijna alle water schappen doen hieraan mee door het openstellen van gemalen, zuiverings installaties en sluizen voor het pu bliek. Schieland organiseert op de Dag van het Waterschap om 10.00 uur 's ochtends op twee plaatsen een fees telijke opening: het startsein voor de nieuwe fietsroute door twee vrouwe lijke hoogheemraden en de onthulling van een reuzepeilschaal door de bur gemeester van Moordrecht. De twee waterschapsbestuurders mevrouw H.H. Nouwen-Kronenberg en mevrouw M.J. van Ravesteyn-Kra- mer lossen om 10.00 uur op de awzi Kralingseveer in Capelle aan den Ijs- sel het startschot van de nieuwe fiets route. Hierna fietst een groep mensen samen met de hoogheemraden een deel van de route, waarbij iedereen welkom is om mee te fietsen. De fiets tocht met de slogan "Op de pedalen langs de gemalen", voert door het zuid-oostelijke deel van Schielands gebied waarbij er onderweg veel na tuurschoon, gemalen en andere in stallaties te zien zijn. Deze fietsroute nr.l bestaat uit een plattegrond met een boekje waarin de bezienswaar digheden staan omschreven en is op de Dag van het Waterschap gratis ver krijgbaar op de vier opengestelde in stallaties. Op het gemaal Abraham Kroes in Moordrecht woddt om 10.00 uur 's ochtends een reuzepeilschaal ont huld door mevrouw C.M. van der Bie- van Vliet, burgemeester van Moord recht. De peilschaal is zeven meter hoog en is niet alleen bedoeld om de bezoekers te kunnen vertellen wat de waterstand in de polder en de rivier is, maar ook hoe hoog het water zou komen bij vloed en stormvloed. Binnen Schielands gebied staan van 10.00 tot en met 16.00 uur de deuren open van vier installaties: afvalwaterzuiveringsinstallatie (awzi) Kralingseveer, Schaardijk 300 in Capelle aan den IJssel; - gemaal Abraham Kroes, Schielands Hoge Zeedijk 5 in Moordrecht; - gemaal mr. U.G. Schilthuis aan het Oostplein in Rotterdam en - het nieuwe gemaal voor de Eendragtspolder aan de Rot- tekade hoek Middelweg in de gemeen te Zevenhuizen, nabij de Zevenhui- zerplas. Op al deze installaties vinden er rond leidingen plaats door deskundigen. De koffie, thee en limonade staan klaar en voor de kinderen zijn er leuke attenties.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15