Voorleesontbijt bij 't Hobbelpaard Unicef tentoonstelling "Geen tijd om jong te zijn" Bezoek commissaris van de Koningin aan Boskoop [771 itm ~J7!TTm7T*^ ^sinbxxtuin Holland: iedere woensdag in de brievenbus! 5i?K NCRV Kerkepad Tijdrede SGP Onkruidvrij dat doen wij Spektakel speelt De Vos Zomerfeest De Zeven Dwergen I Per stuk 4.95 NU 3 stuks voor 19e jaargang*- nummer 717 21 mei 1997 Zevenhuizen/Bergschenhoek - Op zaterdag 14 juni is er vanuit Zeven huizen en Bergschenhoek en omge ving een dagtocht naar de Kerke- pad-route in Maastricht (stadsrou- te). De kosten van deze dagtocht bedragen 60.- per persoon (inclu sief koffie met gebak en diner). De bus vertrekt uit Zevenhuizen (hervormde kerk) om 8.15 uur en uit j Bergschenhoek om 8.00 uur. Men kan zich voor deze tocht opge ven bij mevrouw J. Reijm-Bos, tele- I foon 010-4550326 of bij mevrouw N. Meijndert-Mostert telefoon 010- 5216000. betaling kan geschieden door overschrijving van het bedrag op postgiro 7631650 ten name van mevrouw J. Reijm-Bos te Zevenhui- zen. Benthuizen - Op 27 mei houdt domi nee G.J. van Aalst van Ridderkerk een tijdrede in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Benthuizen aan de Dorpsstraat 63. Aanvang 19.30 uur. ledereen is wei- Aom. 15» Boskoop - Binnenkort start de ge meente Boskoop de actie "Onkruid- vrij dat doen wij". Inwoners kunnen meedoen door de huis aan huis be zorgde groene kaart duidelijk zicht baar voor het raam te plaatsen en het onkruid te verwijderen voor de woning. Dat voorkomt dat mede werkers van de gemeentelijke afde ling Groenvoorziening binnenkort langs komen om het onkruid met chemische bestrijdingsmiddelen te bestrijden. De gemeente start vanaf 3 juni aan de westkant van de Gouwe. Vanaf 12 juni gebeurt dat in Boskoop-Oost. Voor meer informatie: 0172-219568 of 219594. Zevenhuizen - Op 23 en 24 mei speelt de amateurtoneelgroep Spektakel uit Zevenhuizen het stuk "De Vos" in dorpshuis Swanla. Aan vang 20.15 uur. Toegang ƒ10,-. De Vos is een toneelstuk over heb zucht, vertrouwen en jaloezie, in een eigentijdse bewerking van Ben ■lonson's "Volpone". De bewerking van het stuk is van Gert Jan Masse- link die ook verantwoordelijk is voor de regie als onderdeel van zijn stage spel/regie opleiding van het Rotterdams centrum voor Theater. Zevenhuizen - Op zaterdag 28 juni organiseert de peuterspeelzaal De Zeven Dwergen het jaarlijks zomer feest. Het thema is dit jaar "beren". Tussen 11.00 en 15.00 uur zijn er diverse activiteiten voor de kinde ren. Ook is er een verkoop van bloe men, groenten en speelgoed. Wie nog goed 'tweedehands' speel goed beschikbaar heeft voor deze verkoop, kan dit een week van te voren inleveren bij de peuterspeel zaal. De opbrengst komt ten goede aan de peuterspeelzaal. Door Svlvia van Doornen Moerkapelle - Op woensdag 14 mei werd voor de vierde keer De Natio nale Voorleesdag gehouden. Naast de organisatie van de landelijke fina le van De Nationale Voorleeswed- strijd, werd deze dag speciaal ge richt op het voorlezen bij instellin gen voor kinderopvang. Verspreid over het hele land vonden activitei ten plaats waarbij het voorlezen aan peuters centraal stond. Er werd be dacht om de dag te beginnen met een voorleesontbijt; een idee dat zeer positief werd ontvangen door een aantal ministers, staatssecretarissen en commissarissen van de Koningin die toezegden bij één van de ontbij ten aanwezig te willen zijn om voor te lezen. Zo werd dit in Den Haag gedaan door de ministers Sorgdra- ger en Dijkstal. Ook bij peuterspeelzaal 't Hobbelpaard in Moerkapelle werd woensdagmorgen om 9.30 uur een voorleesontbijt georgani seerd. Speciaal voor deze gelegen heid kwam Beppie Roos, de opricht ster en voormalige leidster van de inmiddels 25 jaar bestaande peuter speelzaal, op bezoek. Ze las de kinde ren op zodanige wijze voor, dat ze hun volledige aandacht voor het verhaal wist te winnen. Geïnteresseerd luiste rend en meekijkend naar de plaatjes uit het boek, volgden zij het verhaal over taarten maken. Vervolgens kre gen de kinderen zelf een taartje en ontbeten zij met broodjes, die spe ciaal voor deze gelegenheid gratis IllIImm Een taartje en broodjes eten na afloop van het voorlezen door Beppie Roos. beschikbaar waren gesteld door de bakker uit Zevenhuizen. Om ook de dinsdag/donderdag peutergroep te betrekken bij deze speciale voorlees dag, werd op donderdagmorgen nog maals voorgelezen en deze keer door juffrouw Irene. De Nationale Voorleesdag is een ini tiatief van Stichting Lezen, in samen werking met Stichting CPNB en NBLC Centrum voor Bibliotheken. Instellin gen kunnen vrijwillig deelnemen en worden geholpen met voorleestips, geschikte boeken en praat- en speel- suggesties naar aanleiding van de boeken. Het project wordt mede mo gelijk gemaakt door het Ministerie van OCW en het Fonds Leesbevorde ring van Stichting Lezen en de Volks krant. Rijnwoude - Op donderdag 22 mei om 13.15 uur wordt in het gemeen tehuis in Hazerswoude-Rijndijk de Unicef-tentoonstelling "Geen tijd om jong te zijn geopend door wet houder mevrouw G. van der Lecq- de Knikker. Tijdens de opening is er een groep leerlingen van de Rijn schans aanwezig. Deze leerlingen hebben tijdens een project "voe ding" geld ingezameld voor Unicef. Dit geld wordt tijdens de opening symbolisch overgedragen. Aan de hand van foto's en een videofilm worden de verschil lende soorten kinderarbeid be licht. Er wordt aandacht besteed aan Door Karin van Langeraad Boskoop - Op donderdag 15 mei bracht de Commissaris van de Koningin voor Zuid-Holland, mevrouw J.M. Leemhuis-Stout, een werkbezoek aan Boskoop. Wegens een spoedeisende vergadering in de vroege ochtend werd het pro gramma voor het bezoek aan Boskoop enigszins gewijzigd. De commissaris maakte bij aankomst eerst een boottocht door het Boskoopse boomkwekerij- gebied. Aansluitend had zij een informele begroeting met het volledige college en het gemeentebestuur. Bij gesprek met burgemeester Spros en de wethouders kwamen onder andere de economische ontwikkelingen in de sierteelt aan de orde. Verder stonden de voortgang van de woningbouw binnen het Groene Hart en de reorganisatie van het binnenlands bestuur op de agenda. de Rechten van het Kind, onderwijs en het "keurmerk voor tapijten". Daarnaast zijn er voorwerpen en ge bruiksartikelen te zien die met kinder arbeid zijn gemaakt. In de tentoonstelling "Geen tijd om jong te zijn" laat Unicef zien wat het betekent als kind te moeten werken. Zonder hoop op een redelijke toe komst; een vicieuze cirkel waar bijna niet aan te ontsnappen valt. Toch is er volgens Unicef een oplos sing voor het probleem "Kinderar beid" en dat is onderwijs voor alle kinderen. Ook wordt in de tentoonstelling de vraag gesteld wat we zelf kunnen doen om de kinderarbeid uit te ban nen. Deze tentoonstelling over kinderar beid, die wordt georganiseerd door het Unicef Comité Rijnwoude, is van 22 mei tot 4 juni op werkdagen tussen 8.30 en 17.00 uur te bezoeken in het gemeentehuis. Op donderdag kan men tot 17.30 uur terecht. De groepen 7 en 8 van alle Rijnwoudse basisscholen zijn uitgenodigd om de tentoonstelling te bezoeken. Zij wor den tijdens hun bezoek rondgeleid door medewerkers van het Unicef Comité Rijnwoude. DE GRATIS BROCHURE OVER WATER IN DE TUIN LIGT VOOR U KLAAR. Kleinbloemige Franse geraniums, met een kleurenpracht die zich tot ver in oktober laat bewonderen. Kies kleur en zet deze Mini Fransoos op een zonnig plekje. NIEUWERKERK A/D IJSSEL Hoofdweg Noord 25a Tel. 0180-320527 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag en maandag: vanaf 9.00 uur open

Hart van Holland | 1997 | | pagina 1