Uitnodiging zaterdag 24 mei Op de pedalen langs de gemalen! Hoogheemraadschap van Schieland 9L.É Wat heeft Schielandvoor u in petto op de Dag van het Waterschap? informeer bij uw waterschap wat kunt u verwachten? Kom ook kijken! Jietsen is in! pagina 8 Hart van Holland/21 mei 1997 De Zuid-Hollandse waterschappen nodigen u uit om a.s. zaterdag kennis te maken met het werk van de waterschappen. Ook bij u in de buurt zijn gemalen, zuiveringsinstallaties en molens voor u opengesteld. van 's morgens deskundige rondleiding informatiemateriaal leuke attentie ■r - Op de fiets zie je meer en geniet je meer. Daarom heeft Schieland een nieuwe fietsroute gemaakt die u op de Dag van het Waterschap gratis kunt afhalen op één van de vier installaties die op deze dag 'Open huis' houden. De fietsroute bestaat uit een duidelijke kaart waarop de route is ingetekend en waarop ook is aangegeven welke bezienswaardigheden u onderweg passeert. Bij deze kaart hoort een boekje met kleurenfoto's en beschrijvingen van deze bezienswaardigheden. Natuurlijk gaat de fietstocht ook langs een aantal gemalen en andere installaties van Schieland! Vandaar de titel: Op de pedalen langs de gemalen Deze Schieland Route nr.1 is 43 km lang en voert door een deel van Schielands gebied. Mieuw in gemaal Abraham Kroes: yeuzepGiischaal De koffie staat klaar en voor de kinderen is er limonade Open huis Van 10.00 tot 16.00 uur staan de deuren voor u open bij: 1. afvalwaterzuiveringsinstallatie Kralingseveer, aan de Schaardijk 300 in Capelle aan den IJssel 2. gemaal mr. U.C. Schilthuis aan het Oostplein in Rotterdam 3. gemaal ir. J.M. Leemhuis-Stout aan de Rottekade in de gemeente Zevenhuizen (dicht bij de Zevenhuizer Plas) 4. gemaal Abraham Kroes aan Schielands Hoge Zeedijk 5 in Moordrecht Bij elk van deze installaties ligt de fietsroute voor u klaar, maar ook een leuke attentie voor jong en oud! Feestelijke start De Dag van het Waterschap zal in Schielands gebied op twee plaatsen feestelijk van start gaan: Op de fiets Twee bestuursleden van Schieland, mevrouw H.H. Nouwen-Kronenberg en mevrouw M.J. van Ravesteyn-Kramer geven het startsein voor de nieuwe fietsroute. Samen met veertig mede-1 werkers van Schieland wordt het eerste deel van de fietsroute afgelegd. Start: 10.00 uur vanaf awzi Kralingseveer, Schaardijk 300 in Capelle aan den IJssel Reuzepeilschaal Mevrouw C.M. van der Bie-van Vliet, burgemeester van Moordrecht geeft deze Waterschapsdag een feestelijke start door de onthulling van een peilschaal van 7 meter hoog in gemaal Abraham Kroes. Onthulling: 10.00 uur in het gemaal aan Schielands Hoge Zeedijk 5 in Moordrecht. U bent van harte welkom op deze startplaatsen! Maasboulevard 123 Postbus 4059 3006 AB Rotterdam Dag van het Waterschap CfMAAL ZOETERMEER IBeRGSCHENHOEK Moordrecht Nieuwerkerk A/D IJSSEL Capelle a/d IJssel Rotterdam

Hart van Holland | 1997 | | pagina 8