Janneke Hatzmann naar Japan Emily van 't Wout eerste bij rolschaatswedstrijd Edwin Jongejans geeft training schoonspringen BROUWER DE KONING Rotaryloop Hazerswoude op 25 mei UITVAARTVERZORGING ZVH-2 sluit schitterend seizoen winnend af Van der Zijden bereidt zich voor op E.K. Hart van Holland/21 mei 1997 pagina 9 Laser radial opgevangen. QRGE "Heerlijk zweten voor een ander" Volleybal nnnr Gerard Verheiien Zevenhuizen - Als beste van Neder land gaat Janneke Hatzmann van de Wielewaal uit Zevenhuizen van 25 juli tot en met 4 augustus naar de Jeugd Wereld Kampioenschappen Zeilen in Japan. Tijdens twee selec tieweekends stak het 17-jarige ta lent in de Laserklasse met kop en schouders boven de rest van het veld uit. Voor het KNWV, het Ko ninklijke Nederlandse Watersport- verbond, reden haar uit te zenden naar het land van de rijzende zon. Zo'n acht jaar geleden kwam Jan neke voor het eerst via haar oom in aanraking met een zeil boot. Al snel meldde ze zich bij water sportvereniging Zevenhuizen, waar ze de eerste beginselen van het zeilen leerde in een Optimist. Dat beteken de ook één keer per jaar een week op zeilkamp. Drie jaar geleden sloeg de vlam echt in de pan en ging zij zich bijzonder fanatiek toeleggen op het wedstrijdzeilen. Het werd een passie. Om in die tak van sport tot de absolu te top te kunnen doordringen, is veel training nodig. Trainen onder des kundige leiding en samen met andere talenten. Zo trad ze toe tot het Ortho Center Sailing Tearn, een gesponsord zeilteam uit Hoorn. Daar aan het IJs- selmeer traint ze al enige tijd elk weekend in weer en wind onder lei ding van Paul Schrevel. Daarnaast doet ze vier uur per week aan kracht training in het sportcentrum Nesse- lande aan de Groeneweg in Rotter dam (voorheen Zevenhuizen) samen met de topsporters van Rentokil- ZVH. Dat alles heeft ertoe bijgedra gen dat ze zich thans een echte Qeugd)topper mag noemen. Janneke Hatzmann heeft zich voor de jeugd WK gekwalificeerd in een een persoons Laser Radial. Zij kwam des tijds in aanraking met de Laser, om dat mensen bij haar uit de straat reeds een uit Amerika geïmporteer de Laser in hun bezit hadden. En omdat ze het zo'n prachtige boot vond, is ze daar "aan blijven hangen". De kracht van de Laser is de simpele charme van het ontwerp. Daarom ook maken veel Optimistzeilers graag de overstap naar de Laser. Voor hen ook werd speciaal de Laser Radial ontwikkeld, die van de Laser Standaard verschilt doordat de Ra dial een kleiner zeil en een aangepas te ondermast heeft. De Laser Radial is daarom bij uitstek geschikt voor jeugd en dames. In de Olympische klasse behoort ze tot de voorkeurs- lijn van de KNWV. Moerkapelle - Afgelopen zaterdag organiseerde rolschaatsvereniging Rolling '90, onder auspiciën van de NRB, haar tweede en laatste regiona le wedstrijd voor dit jaar in de sport hal van Op Moer. Het betrof hier een wedstrijd voor kunstrijders die in het bezit waren van een nationale bonds- test. Er kon deelgenomen worden aan drie disciplines, te weten figuur rijden, vrijrijden en paarrijden. Daar bij werd nog onderscheid gemaakt in leeftijd. Vijftig kinderen in de leeftijd van 7 tot 14 jaar, afkomstig van zeven rolschaatsverenigingen uit Regio West, lieten van 9.00 tot 16.00 uur hun rolschaatsvaardigheden zien. Twaalf leden van Rolling '90 deden mee en behaalden drie ereplaatsen. Uitslag: Figuren A, tot 10 jaar met 9 deelnemers: Emily van 't Wout be haalde de hoogste plaats en werd eerste; Figuren B, 10 jaar en ouder met 15 deelnemers: Sjoukje van Haas- tert behaalde een zeer goede derde plek, Elise Hoogendoorn werd vijfde, Danielle Hoogendoorn zevende, Lin da Krispijn tiende en Maaike Vonk elfde; Vrijrijden A, tot 10 jaar met 15 deelnemers: Nathalie Hoogendoorn behaalde een prachtige tweede plaats. Colette Kamp werd tiende en Marsha van Dommele elfde; Vrijrij den B, 10 en ouder met 13 deelne mers: Kathy Hoogendoorn werd zes de en Marloes Bukman zevende. Zevenhuizen - De Postduivenvereni ging De Stormvliegers had zaterdag een wedvlucht vanuit Pt.St.Maxence, 335 kilometer. De 565 duiven werden om 7.45 uur gelost, en om 11.37 uur klokte C. Zweere de eerste duif, die een snelheid had gehaald van 1432 meter per minuut, 86 kilometer per uur. De laatste, 141e, prijsduif was een half uur later thuis. Uitslag: 1. C. Zweere, 2. Joh. Stofberg, 3. W. Hulzinga, 5. C. Nobel, 7. R. Brands, 10. C. v.d. Graaf, 15. N. Kop penaal, 19. G. Brands Zn., 21. E.P. Verschoor, 22. Corry en Jeroen, 23. C.P. Edeling, 31. J. Hoevelaken, 34. D. Kranenburg, 38. B. Hertog, 55. J.S. Heykoop, 60. Joh. Wiltenburg, 75. B. Koole, 84. Joh. Breedijk, 90. Ton en Ank, 106. Gebr. Breedijk, 109. G. Jon- genelen, 119. D.C. den Hertog, 132. M. Jongenelen. Alphen aan den Rijn - De Internationaal be kende schoonspringer Edwin Jongejans heeft onlangs een training schoonspringen ver zorgd bij de Alphense Zwem Club A.Z.C. Hij heeft hier zowel de kerngroep, de aankomen de talenten als de recreanten getraind. Het is natuurlijk fantastisch als schoon- spring-(st)er om door de absolute top getraind te worden. Nog leuker is het dat Edwin Jongejans vaker zo'n bijzondere training zal geven bij A.Z.C. Zeker voor de kerngroep die straks in mei naar het Nederlands Kampioen schap in Rotterdam en Amersfoort gaan is het leerzaam. Elles de Bruin, Wendy van Braker, Sylvia Donkersloot, Irene Nieuwland en Hetty de Vries zullen in verschillende categorieën gaan strijden om Nederlands Kampioen te wor den. Voor je eenmaal wedstrijden kunt gaan springen gaan er al heel wat uurtjes training aan vooraf. In principe kun je al met badpak of zwembroek beginnen aan de sport schoon springen, maar een gezonde dosis plezier in zwemmen en minimaal je A-diploma zijn ver eist. Meedoen bij A.Z.C. betekent tweemaal per week een uur trainen. Eenmaal zwemtraining en eenmaal zaaltraining. Die zaaltraining is voor het oefenen van de juiste houding, met een grote trampoline wordt dan bijvoorbeeld de salto of schroef geleerd. Het lijkt dan ook wel op turnen. Zo krijgen de springers een goed gevoel van richting en lichaamshouding van de verschillende sprongen, want als je in het water ver keerd springt kun je plat terecht komen en dit is be hoorlijkpijnlijk en ben je na een paar keer ook goed zat. In de zaal zit je met veilig- heidstouwen aan het pla fond vast en kunnen ver keerde sprongen worden sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Als jeugdige starter kom je bij het schoonspringen in de groep voor 'ta- lentontwikkéling' terecht. Een term die aangeeft dat je alle technieken zo goed mogelijk leert beheersen. Daar na kun je kiezen voor het wedstrijd team of voor de recreanten het is natuurlijk prima om de sport zo jong mogelijk onder de knie te krijgen, maar ook volwassenen kunnen star ten met schoonspringen. Zij komen dan bij de recreanten. Eventuele na tuurtalenten kunnen desgewenst als nog naar de wedstrijdklasse. Wil je ook een keer een 'gestrekte contra-salto met halve schroef' springen in plaats van het altijd zo gewone 'bommetje' dan kom je lek ker trainen bij A.Z.C. Kennismaken met schoonspringen is bij a.Z.C. gratis gedurende vier les sen, de trainingen zijn het hele jaar door, met uitzondering van de zo mervakantie. Voor informatie: Marga van Brakel, telefoon 071-3412070. Grote sortering GERANIUMS en PERKPLANTEN en ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika- en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei, kroten, sla, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken. KWEK GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Rijnwoude - Prestatielopers lopen meestal voor hun eigen plezier. Maar tegelijkertijd kunnen ze ook lopen voor het plezier van anderen. Dat bewijst de Rotaryloop in Rijnwoude die voor de vijfde keer georganiseerd wordt. Een prestatieloop door het Groene Hart voor sportieve mensen met een gouden hart. Want de gehele netto-opbrengst komt ten goede aan de Stichting Rotary Community Ser vice. Vanuit deze stichting worden diverse internationale maar ook plaatselijke goede doelen gesteund. Zo zijn recentelijk bedragen beschik baar gesteld aan de door vrijwilligers gerunde zwembaden De Dolfijn in Hazerswoude en het Prins Willem Alexanderbad in Koudekerk aan den Rijn. Ook is er geld gegaan naar het bouwproject in Brazilië van pastoor Lau uit Hazerswoude-Dorp en aan het plaatselijk orkest Ramuze. Op zondag 25 mei wordt de 5e Rota ryloop gehouden. De inschrijving begint om 10.00 uur. De deelnemers kunnen kiezen uit vijf afstanden, te weten, 1,5,5,10,15,2 en 20 kilometer. Op alle afstanden worden onderweg verfrissingen aangeboden. Het ge controleerde parcours volgt zoveel mogelijk verkeersvrije wegen en rus tige fietspaden. Er rijden bezemwa gens mee en de EHBO is aanwezig. Het clubhuis van Hazerswoude-Boys beschikt over acht kleedkamers met douches. Ook is er voldoende par keergelegenheid voor de sporthal. Het inschrijfgeld bedraagt voor de 1,5 kilometer en alle afstanden zon der herinnering ƒ2,50 per deelnemer. Voor de overige afstanden met dag herinnering betaalt men ƒ5,-. Voor meer informatie: 0172-589467, op de dag van de loop: 0172-588312. Zevenhuizen - Ze hadden wat recht te zetten, de dames van het tweede team van Rentokil-ZVH, na de verlo ren kampioensstrijd tegen Utrecht en na het slechte optreden in de eerste promotiewedstrijd tegen DonkiShot. Coach Ben van Yperen had afgelopen woensdag de andere promotie/de gradatiewedstrijd van Woerden te gen DonkiShot benut om de kandi daat-degradant uit de 2e divisie te analyseren. Hoewel ook deze wed strijd door. DonkiShot werd gewon nen, kwam Woerden niet over als een makkelijke tegenstander. Met een brede selectie van 12 speelsters en met de ijzeren wil om te vechten voor de laatste kans op behoud in de 2e divisie, kwam de Woerdense selectie afgelopen zaterdag naar Swanla. Maar zoals gezegd, de dames hadden iets recht te zetten. Onder de krachti ge impulsen van de immer enthou siaste aanvoerster Astrid Poot en de van een handbreuk herstelde Inge borg Kleijer legden ze een zware ser- vicedruk op en liepen direct uit naar een 6-0 voorsprong. Woerden her stelde zich, maar het gat was gesla gen. Spelverdeelster Dagmar Baars hield de snelheid in de aanvallen en met de tactische wissels Lisette Zevenhuizen - Zaterdag 17 mei werd de eerste ronde gespeeld van het bedrij fsvolleybaltoernooi Zevenhui zen. De organisatie rekende, na veel voor bereidingen, op 48 teams. Eén team kwam niet opdagen, waardoor de or ganisatie even in de problemen Zijderhand en Ivana Vyskocilova ver sterkte coach van Yperen op tijd de pass en de aanval. Met 15-11 werd de eerste set binnengehaald, maar de tweede liet een heel ander beeld zien. Woerden ontweek het blok door tac tische ballen en wisselde veelvuldig. Hoewel ook ZVH tactisch wisselde, was de lijn in het spel zoek. Woerden won deze set met 15-6 en geloofde er weer in. De derde set bracht de be slissing. De ploegen waren aan elkaar gewaagd. De ingebrachte Michelle Bijl liet, ondanks een vermoeiende schoolweek in het buitenland, haar kwaliteiten zien, zowel in de pass, spelverdeling als aanval! Met 15-11 won ZVH uiteindelijk de set en bleek het verzet van Woerden gebroken. Met 15-7 werd de vierde set, de wed strijd en het seizoen winnend afge sloten. Een prachtig seizoen, want na het ongeslagen kampioenschap in de promotieklasse en promotie naar de 3e divisie direct doorstoten naar de 2e divisie is een topprestatie. Welis waar moet nog officieel van de NeVo- Bo worden vernomen, dat ook de tweede plaats recht geeft op promo tie, maar de officieuze mededelingen geven hierin voldoende vertrouwen. kwam. Ondanks dat werd het een geslaagde avond, waar een ieder veel plezier aan beleefde. De laatste wedstrijden waren om 23.00 uur afgelopen. Op 7 juni wordt de finaleavond ge houden. Boskoop - De voorbereidingen van de sportman 1996 van Boskoop op de Europese Kampioenschappen zwemmen, verlopen volgens sche ma. De Boskoper is vanaf 28 maart tot 21 april op een hoogtestage geweest in Arizona Amerika. Hier volgde hij met de Nederlandse selectie een trai ningsstage op 2200 meter hoogte. Door op deze hoogte een zeer zwaar trainingsprogramma af te werken heeft Mark geprobeerd zijn zuurstof capaciteit te bevorderen. Deze zware periode is Mark zeer goed door geko men en mede hierdoor is zijn condi tie bijna op het niveau van voor de Olympische Spelen. Hierna is hij de eerste week van mei met zijn club, de Waterkip uit Barne- veld, op een trainingskamp geweest in het Friese Drachten. In het week end van 9 mei kon Mark tijdens Inter nationale wedstrijden in Antwerpen bekijken hoe zijn conditie nu werke lijk was. Hiermee blijkt het goed te zitten. Mark werd tweemaal eerste op de 200 meter wisselslag en derde op de 1500 meter vrijeslag. Op deze afstand zat hij slechts drie seconden boven zijn eigen persoonlijk record. En dat is in deze fase van de voorbe reiding een uitstekende prestatie. De komende periode zal zijn training gericht zijn op snelheid en sprinten. Voor Mark is het belangrijk dat hij tijdens de Nederlandse Kampioen schappen volledig scherp is. De NK dient als selectie voor de Europese Kampioenschappen. De NK zal ge houden worden van 20 tot en met 22 juni in Eindhoven. Voordat dit zover is, gaat Mark nog naar een drietal wedstrijden in Zuid-Europa; de Mare Nostrum Tour. In een week zal hij dan wedstrijden zwemmen in Monaco, Barcelona en in Canet. Tijdens deze Tour zal een groot gedeelte van de Europese top aanwezig zijn. Een mooi moment om te kijken hoe Mark het in dit grote veld presteert. Deze Tour zal door Eurosport volledig uit gezonden worden. Zoals het er nu voorstaat gaat alles volgens plan en hoopt Mark zich half juni te kunnen plaatsen voor de Euro pese Kampioenschappen. Deze zul len in augustus gehouden worden in het Spaanse Seveilla.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 9