B. Jansen nieuwe WSV-kampioen Hoogste tijd voor diervriendelijke veehouderij Brand bij Tennishal De Snie Diplomazwemmen Kolderdag Coenecoop College Gouwestaete wint sportontmoetingen Waddinxveen 1997 addinxveen-Boskoo Maag lever darm week voor iedereen met spijsverteringsproblemen Vai Open dag, expositie en inschrijven nieuwe cursussen Schaken Dierenbescherming 15-21 juni 19997 Handige test Gratis aanvragen Pien Kroes, Agnes Alblas en Miep Brouwer Waddinxveen - Na afgelopen donder dag 5 juni na 34 ronden en met nog twee ronden voor de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging voor de boeg, heeft Barthold Jansen het kampioenschap op zijn naam gebracht. Als opvolger van T. van der Oort, die vorig jaar de beste bleek en vervolgens de schaak stukken aan de wilgen hing, mag B. Jansen na slechts drie verliespartijen nu de ware kampioen worden ge noemd. Deze ronde trad B. jansen met de zwarte stukken aan tegen L. Ellers (6), een geduchte tegenstander, die zich dit seizoen sterk weet te presenteren in de top 10. Gaandeweg kreeg de witspeler het beste van het spel en wel in die mate, dat het leek, alsof winst voor het oprapen lag. Aange zien dit werd verzuimd, wist de koplo per alsnog het initiatief over te ne men, waarbij uiteindelijk een onver wachte overwinning uit het vuur werd gesleept. De twee achtervolgers L. Willemen (3) en J. van Woudenberg (2) hielden el kaar volledig in evenwicht en teken den zo voor een puntendeling. H. Smitskamp (8) kon een nederlaag te gen W. Hennink (4) niet voorkomen en N. Dannis (9) leed nu opnieuw tegen een sterkere tegenstander een neder laag, E. Philipse (5) bleek toch een maatje te groot. In de subtop remisepartijen tussen W. van der Hoek en A. van Nieukerke en C. Asscheman en- A. Kardol. J. van Oort zakt wat verder weg door het weggeven van een stuk bij een betere stand, wat tegen L. van der Haven verlies betekende. Opnieuw verlies voor H. van Offeren, die in J. Smit zijn overwinnaar kende. In het middengedeelte een verrassen de overwinning voor U. Beerends te gen J. van der Heiden, J. Markus liet de volle winst aan zijn neus voorbij gaan in zijn partij tegen A. van der Starre, die in verloren positie alsnog de halve winst aan te tekenen. Verder winst partijen voor A. Prins, T. Wiersma, T. Goor en J. van der Haven tegen res pectievelijk F. Ritter, D.J. van Offeren, C. Alblas en J. de Bock. Ook verlies voor A. Versluis met de witte stukken tegen J. van Sandijk, waarbij de wit speler een matsteiling trachtte te for ceren, maar zijn dame zo wist klem te zetten, dat zijn tegenstander met ge raffineerd defensief tegenspel de aan val wist af te slaan en de dame wist plat te leggen. In de kelder van de schaakdivisie ver lies voor H. Verwaal tegen P. van Offe ren, G. Torenbeek en B. Loef tekenden voor remise en als laatste de punten voor H.E. van Offeren tegen rode lan taarndrager L. Coevert. gingen daadwerkelijk meegedaan. Waddinxveen - Evenals in 1996 is Gou westaete ook in 1997 winnaar gewor den van de jaarlijkse Sportontmoetin gen in het kader van de Sportweek Waddinxveen. Toch zijn de ontmoe tingen geen onverdeeld succes ge worden. Helaas moesten de zeskamp, georganiseerd door Toos en het wa terpolo, georganiseerd door Gou westaete, door afzeggingen worden afgelast. Ook bij de overige evene menten werd niet door alle verenigin gen, die zich hadden aangemeld, deel genomen. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Alp hen aan den Rijn lukt het in Waddinx veen niet een echt 'gemeentebrede' interesse te ontwikkelen voor de Sportontmoetingen. Na een inventari satie onder de verenigingen begin 1997 bleek dat uiteindelijk een achttal verenigingen de onderlinge confron tatie aandurfde. Dit was ook in 1996 het geval. Uiteindelijk werd in beide jaren door slechts een zestal vereni- De deelnemende/organiserende ver enigingen waren: WBC Aeolus/Florida (badminton), Keukencentrum Waddinxveen Be Fair (volleybal), Waddinxveen Flyers (basketbal), Z&PC Gouwestaete (wa terpolo), TTV Kwiek (tafeltennis), Toos (zeskamp), WSE (voetbal). Uitslagen en standen: Nadat de eerste twee onderdelen niet waren doorgegaan werd het tafelten nis gewonnen door Gouwestaete met Be Fair als goede tweede. Toen de combinatie Aeolus/Florida daarna het volleybal won leek het een span nende competitie te worden. Inmid dels leek Toos zich door twee derde plaatsen ook met de koppositie te bemoeien. Doch toen Gouwestaete eerste met 52 punten, achtereenvol gens het badminton en basketbal won, was in feite het pleit beslecht. De spanning richtte zich verder op de tweede plaats, hetgeen bij het voetbal uiteindelijk werd beslist. Ondanks de overwinning door Aeolus/Florida wist Toos met een tweede plek ook de 'tweede plaats overall' (met 43 pun ten) voor zich op te eisen. Aeolus/ Florida werd daardoor derde (met 42 punten) en de Waddinxveen Flyers legden beslag op de vierde plaats (met 36 punten). De volleyballers van Be Fair werden vijfde met 24 punten, WSE-voetbal zesde met 19 punten en laatste TTV Kwiek met 13 punten. Evaluatie Op woensdag 19 juni om 20.00 uur volgt een evaluatiegesprek voor alle verenigingen, al of niet deelnemer, in de kantine van de Schuttersvereni ging. Iedereen die iets, over de Sport week in het algemeen en de Sportont moetingen in het bijzonder, heeft te melden, is daarbij van harte welkom. Varkenspest en BSE hebben de vlees industrie getroffen. Het doden van varkens en runderen is zichtbaar ge worden, terwijl dat al dagelijkse prak tijk was. De dieren worden gedood en vernietigd, zodat ze niet bij de slager terechtkomen om de magen te vullen van mensen. De doelloze massale ver nietiging is het opmerkelijke, het nieuwe; niet het massaal doden van runderen en varkens. Dat gebeurt elke dag, elke maand en elk jaar in elk land op elke plaats. De verontwaardi ging van het publiek, dat is opge groeid met drumsticks en hambur gers, is dan ook hypocriet. De vleese ters zijn degenen die medeverant woordelijk zijn voor het erbarmelijke leven van miljoenen dieren. Iedere consument heeft drie opties wanneer hij zich naar de supermarkt begeeft: bio-industrievlees, scharrel vlees of het vleesloze product. Het is duidelijk dat optie 1 geen werkelijke keuze is. Het product uit de bio-indus- trie is moreel besmet en dient dan ook te worden gestigmatiseerd. De consu ment die zich ervan bewust is (en wie kan dat in onze intensieve informatie cultuur niet zijn) werk lijden is ver bonden aan het leven van het dier in de bio-industrie, kan dit vlees onmo gelijk met een schoon geweten eten. Een zware morele overtreding tegen dieren waarvoor wij - overheid, pro ducent en consument - gezamenlijk verantwoordelijk zijn. Wanneer een dier wordt gedevalueerd tot een pro ductie-eenheid, waarbij het onvol doende soorteigen gedrag kan verto nen en niet langer wordt gerespec teerd en behandeld als een bewust wezen met een eigenwaarde, is er sprake van een collectief falen van de samenleving. De consumenten heb ben het wapen in handen om de land bouwhuisdieren een beter leven te geven. Zij maken de keuze: wel of geen bio-industrie. De rampen die de land bouwsector treffen zijn niet langer te bedwingen en te verhelpen door noodmaatregelen. Het landbouwsys teem zelf dient te worden herzien. De grootschalige houderij van dieren, die niet alleen de dieren geweld aan doet maar ook de grootschaligheid van rampen zoals de varkenspest enorm doet toenemen, moet worden omgezet in extensievere, diervriende lijke vormen van veehouderijDe con sument die bio-industrievlees eet, eet pijn, ellende en angst. Wanneer wij die producten laten staan, verdwijnt de bio-industrie als systeem en ver dwijnt het lijden van dieren. Die heb ben er recht op dat consumenten een bewustere keuze maken bij de aan koop van de producten. Heieen gefeliciteerd met je verjaardag de groeten van Deborah, Judith Steven Merel Ja heus waar, Marjolein zwom 13 m. voor haar b-diploma bij elkaar. Hoera! p+m+r Hoera (o)pa Adegeest wordt 13 juni 70 jaar. Kusjes Peter Dinie Wesley en Jordy Lieve Sabina, h.g. met je twaalfde verjaardag. Papa, mama en Melanie Hoera, 13 juni wordt onZe jordi alweer 6! harterlijk gefeliciteerd pap en mam Wie wil mij helpen met het collecteren in nog enkele straten om de collecte van de maag lever-darmstichting tot een succes te maken. Tosca van der Meer: 0180-631177 of 632380. t.k. keukenklokken beschilderd met kippen of bloemen ƒ25,-0182-618448 Gerda Neef, hoe bevalt het nu als Sarah? Samantha en Sander 7ifitr' i \hfvd '-4 rrsv +v;H Hart van Holland/11 juni 1997 Waddinxveen - Op vrijdag 6 juni vatte het dak van tennishal De Sniep vlam. Het vuur ontstond rond 11.00 uur en was aoor de brandweer al snel onder controle. Wel was er veel rookontwikkeling ontstaan. De brand trok veel publieke belangstelling, maar de omstanders werden door de politie op veilige afstand gehou den. De brand ontstond aan de rand van het platte dak als gevolg van herstel werkzaamheden aan het dak. De dak platen van het 27 jaar oude gebouw waren van asbest. Door het constant nat houden van het materiaal is voor komen. dat asbestdeeltjes konden gaan zweven en bestond er geen ge vaar voor de omgeving. Wel is het naastgelegen zwembad gesloten van- i I wege het feit dat de luchtbehande-1 Een op de zeven mensen in Nederland heeft problemen met de spijsverte ring. De klachten variëren sterk. Voor sommigen zijn ze alleen erg lastig. Dan gaat het bijvoorbeeld om bran dend maagzuur, diarree of aambeien. Bij een grote groep zijn ze veel ernsti ger. Soms zelfs levensbedreigend, zo als bij maag- en darmkanker. De Maag Lever Darm Stichting vindt 2 miljoen mensen met spijsverteringsklachten onverteerbaar. Daarom organiseert de Stichting van 15 tot en met 21 juni 1997 de Maag Lever Darm Week. Tij dens de week vindt een groot aantal activiteiten plaats. Een van de activiteiten is de versprei ding van de Water/Vezeltest. De test is een handig hulpmiddel voor men sendie regelmatig darmklachten heb ben en geeft suggesties hoe deze klachten mogelijk verholpen kunnen worden. In de week van 15 tot en met 21 juni 1997 gaan in heel Nederland ruim 16.000 collectanten de straat op voor de jaarlijkse collecte. Ook staat tij dens de Maag Lever Darm Week het speciale gironummer 2737 open. Met het geld gaat de Maag Lever Darm Stichting wetenschappelijk onder zoek financieren naar allerlei ernstige spijsverteririgsziekten. De Water/Vezeltest is gratis en wordt op verschillende plaatsen in Neder land verspreid. Bijvoorbeeld via huis artsen. Wie belangstelling heeft kan de Water/Vezeltest ook aanvragen bij de Maag Lever Darm Stichting door een kaartje te sturen naar Postbus 430, 3430 AK Nieuwegein. Voor men sen met spijsverteringsklachten heeft de stichting ook verschillende bro chures en folders beschikbaar. Zever jaar o huize juni c steld haar - De ru midd' garan gevul cacac met maar een h zeld I zorge brunr Voor winkf prijs Allere zetter vorig( datun juni 1 dighe heeft gevee salari vaak raar 1 45 dol strak: restai perw' der v leven: voedi maan 60 en meer< leeft, famili kinde te late gom t J moed kinde magn In het een 3( de far "aan hebt. uitera mensi Ameri rest hebbr ren or als en dat de de oo bedel ten of we va Een m een h vrage: De laa verstr keer I keek op. "i nietw aan n klap Pakke Bekijk cent. i gezete deze r omho ste be diator Waddinxveen - In Gouwebad De Sniep is op dinsdag 3 juni gezwommen voor het A-diploma. De beoordelingscom missie bestond uit R. Hogerbrugge, C. Slagter en Jacoline van Wieringen. Na mens de Nationale Raad was me vrouw De Jong - Van de Lee als afge vaardigde aanwezig. Er waren deze keer 49 kandidaatjes die allen zijn geslaagd: Amy Martens, Yordi Maas, Dewy de Wit, Kiki Streng, Marcel van der Hoeven, Rick van Wijk, Serena Jansen, Yvonne Gillis, Thomas Rebel, Wesley Klatt, Wendy van Holst, Elja Kamp, Barbara Knoop, Sjoerd Houtman, Lisette van der Ende, Amy Lalihatu, Marjolein de Graaf, Paul Dul- laart, Linda Schiphorst, Tirsa van Zanten, Esmee Peterse, Julia Versluis. Eline Bijkerk, Jeffrey Teekens, Danny van der Kraats, Maarten Pater, Tom van Elderen, Daisy van Beek, Mike Bresijn, Leonelle Latino, Joey Beveis Arnie van Eijk, Jette Boere, Twan van Bentum, Richard de Bruyn, Jose Bak ker, Sander Simons, Rens van Erk, Jor di Spek, Jara Rippe, Sophie Landman. Maarten Koppers, David Havenaar, Paul van Dijk, Sander Voskuilen. Etienne Peters, Sharona van Es, Mat- thijs Timmer en Veerle de Koning. Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Op woensdag 4 juni kon men in de boerderij van Pien Kroes aan het Noordeinde een ten toonstelling bekijken van Pien Kroes, Agnes Alblas en Miep Brouwer. Agnes Alblas was deze dag aanwezig met demonstraties van groendecora- ties. Agnes geeft al jaren workshops met een groen karakter. Er werden verschillende werkstukken getoond en bezoekers konden zich inschrijven voor een workshop. Miep Brouwer toonde op de open dag breimodellen en "borduurwerken waaronder ook Hardanger borduur werk. Zij geeft ook brei- en borduur- lessen waarbij de cursist op weg ge holpen wordt met moeilijke technie ken. Pien Kroes geeft elk jaar cursussen 'eigen mode maken'. Hierbij worden de nieuwste technieken aangeleerd. Tevens zijn er bij haar cursussen te volgen in het maken van suède en leren kleding. Ter afsluiting van de dag was er 's avonds een modeshow van zelfgemaakte kleding. De hele dag door waren er veel bezoekers en men kan terugkijken op een geslaagde open dag. Waddinxveen - De leerlingen van de examenklassen van het Coenecoop Co!W namen traditioneel afscheid van hun middelbare schoolperiode met ia activiteiten tijdens de Kolderdag.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 14