Kinderspelletjes op Nationale Straatspeeldag Braderie Dorpstraat weer druk Waddinxveen Activiteiten Historisch Genootschap Activiteiten Het Zuidhonk A Kerkdiensten OVONEN eurohome Verkoop van historisch boek in de Boskoopse bibliotheek Coenecoop College in Frankrijk Twaalfde praktische verkeersproef imHiP Met de bibliotheek op reis Zijde 36 0172-214550 Jeugdbijeenkomst "De Rank" Kindervakantie- activiteiten in de zomervakantie VW Boskoop Hart van Holland/11 juni 1997 pagina 17 Kinderen Voorrang Drie disco's Muziekdag bij Het Zuidhonk door M°0r; 17'°° UUr ds A' Ver" jjertImmanuel 9.30 uur ds H.J. vd donk bfw 9 30 uur ds J A' v Hooii" in Boskoop \(.l, pnnr Karin van Langeraad Boskoop - Op woensdag 4 juni werd voor de achtste keer de Nationale Straatspeeldag georganiseerd. Op die dag vragen ouders en kinderen aandacht voor de verkeersonveilig heid en het gebrek aan veilige speel ruimtes in hun buurt. Ook in Boskoop konden de kinderen deze middag vei lig spelen in de Julianastraat. Door buurtvereniging 't Zuiden waren di verse gezellige activiteiten georgani seerd. Mede door het lekkere weer was het een waar feest voor de kinde ren. De Nationale Straatspeeldag wordt georganiseerd door Stichting KINDE- """1 VOORRANG in samenwerking met honderden scholen, buurtgroe- pen en speeltuinverenigingen. Voor een keer werd op 4 juni de rollen omgedraaid: de straat was er hele maal voor de kinderen. De scholen en bewonersgroepen die de Straat speeldag in hun buurt organiseren, vragen hun gemeente om het verkeer voor kinderen veiliger te maken. Dat kan bijvoorbeeld door aanleg van snelheidsremmende maatregelen, verbreding van stoepen en uitbrei ding van het aantal speelplekken. Waddinxveen - Het Historisch Ge nootschap heeft voor haar leden een aantal interessante activiteiten op het programma. Allereerst "De Kerk- wegdoor de eeuwen heen", die tot en met 21 juni wordt gehouden in de Openbare Bibliotheek in Waddinx veen. Aan de hand van foto's en docu menten kan men een wandeling ma ken langs historische panden, zoals scholen, kerken, fabrieken, winkels en woonhuizen, vanaf de Dorpstraat tot aan de Hefbrug. De toegang is gratis, de openingstijden zijn: maan- woensdag en donderdag van 14.00-20.30 uur, dinsdag van 10.00- 12.00 uur en van 14.00-17.30 uur, vrij- van 14.00-17.30 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. Er zal steeds ie mand van het Historisch Genoot schap aanwezig zijn om eventueel uitlegte geven. De groepen 7 en 8 van de basisscholen en de klassen 1 en 2 van het Coenecoop College zijn uitge nodigd de expositie te bezoeken. Zij hebben vooraf een lesbrief ontvan gen. De expositie gaat vergezeld van een themanummer van het kwartaalblad, met diverse artikelen waarin dieper wordt ingegaan op de geschiedenis van de Kerkweg. Op maandag 2 juni is dit themanummer gepresenteerd, tij dens de opening van de expositie die werd verricht door de heer J. in 't Hol, oud-voorzitter en erelid van het His torisch Genootschap. Het thema nummer is voor 7.50 te koop op de expositie en bij de boekwinkels in Waddinxveen. Op dinsdag 10 juni organiseert het Historisch Genootschap een excur sie naar de St. Janskerk in Gouda. De koster, de heer Tompot, zal iets van de geschiedenis van deze kerk vertel len. Ontvangst om 19.30 uur met kof fie. De kosten bedragen 5.-. Deze avoncf duurt tot ongeveer 21.30 uur. Waddinxveen - Vrijdagavond 13 juni organiseert de Stichting wijkwerk De Zuidpias in wijkgebouw Het Zuid- honk een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. Aanvang 19.30uur, toegang 2,50. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 14juni. Deze disco begint om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. Toegang 2,50. Daarna kunnen de ouders swingen tijdens de disco voor 30-plussers. Aanvang 21.00 uur, entree 5,=. Voor de vierde keer in successie or ganiseert Stichting Wijkwerk de Zuid- Plas de Muziekdag. Het uitgebreide Programma belooft zowel voor jong jus oud aantrekkelijk te zijn. De dag begint om 10.00 uur met een Kinder rommelmarkt. Daarna is er tot 23.00 uur een muzikaal programma, met onder andere een playbackshow, di verse life-artiesten waaronder Rick Company en New Revelation, het koor Pi-Care, diverse optredens van medewerkers van pianohandel Mos en Spetter etcetera. 7 Zondag 15 juni Waddinxveen Wet. kerk vrijg. 9.30 uur ds A. vee hoed, Monster; 15.00 uur ds D. p'fioen, Voorburg, i pref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds een R'dam; 17.00 uur sow-dienst Dntm.kerk. erv. stichting De Rank (in Remon- tran se kerk): 18.30 uur ds P. Schalk, Ter Heide. Boskoop Geloofsgem: 10.00 uur u Broström-Bruin. 9-30 uur ds L. v Nieuw- Dp c»0 uur ds J.H. Langelaar. Gfr'f'j 9 30 uur ds J.H. Langelaar. fhp r uur z'e herv. gem. nr.Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds Oosting. v^s'engem. "Bethel" 9.30 uur Dick 1teenis, Rotterdam. Boskoop - Dit is de slogan van de actieperiode die zich tot 30 juni in de bibliotheken in Nederland afspeelt. In deze periode wordt door de Over ijsselse Bibliotheek Dienst in samen werking met de nederlandse Spoor wegen, de bibliotheken in Friesland, Flevoland, Limburg" en Zuid- en Noord Holland een "Internet-reizen- quiz" gepresenteerd. De quiz bestaat uit een tiental vragen en is gedurende de actieperiode te vinden op het In ternet onder het adres: http:// www.obd.nl/cgi-bin/octo-usr/ cgi_quiz?reis. In de bibliotheek is de quiz ook op papier te verkrijgen, dus iedereen die wil kan meedoen. Er zijn een aantal leuke prijzen be schikbaar gesteld door de Neder landse Spoorwegen die natuurlijk al les te maken hebben met het reizen per trein, zoals: Zomertoerkaarten 2e klas voor twee personen, TourTime- kaarten 2e klas en Dagkaarten 2e klas. Wil je meer weten over de Internet- Reizenquiz, loop dan even binnen bij bibliotheek Boskoop. Daar is alle in formatie te vinden om mee te doen aan de wedstrijd. Waddinxveen - Op zondag 15 juni houdt de Hervormde stichting "De Rank" haar eerste jeugdbijeenkomst. Deze bijeenkomst, waarin Dominee P. Schalk uit Ter Heijde zal voorgaan, heeft het thema "Heb het lef eens!" meegekregen. Dit thema is dor de voorbereidingscommissie, samen met Dominee Schalk, uitgewerkt. Er zal weer medewerking verleend wor den door een muziekgroepje. De samenkomst begint om 18.30 uur in het gebouw van de Remonstrantse gemeente aan de Zuidkade 59. Na afloop is er gelegenheid tot napra ten over de bijeenkomst, onder het genot van een kopje koffie of thee. Waddinxveen - De Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk organiseert in de komende zomervakantie activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. In de eerste week van de vakan tie zijn er activiteiten op 8,9 en 10 juli. In de laatste vakantieweek zijn de activiteiten op 12, 13 en 14 augustus. Per week is er een thema waar alle activiteiten betrekking op hebben. De activiteiten vinden plaats in het gebouw van CKV 'Kreater'. Er wordt 's morgens om 10.30 uur gestart en de activiteiten lopen door tot 15.00 uur. Deelname bedraagt 2,50 per kind per dag. De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk is nog op zoek naar vrijwillig(st)ers die willen helpen bij de activiteiten. Voor informatie: As- trid de Weerd of Petra Reef. Kinderen en vrijwillig(st)ers1omnen zich opge ven bij de stichting in de Kerkstraat 13, telefoon 0182-631932. Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: West Side Story op 4, 7, 8, 9 en 10 oktober in het Nederlands Congresgebouw Den Haag; Annie de Musical van 12 tot en met 29 november in het Con gresgebouw Den Haag; Axion Beach Rock op 19 juli met busreizen naar het strand van Zeebrugge; Helmut Lotti op 6 december in Den Haag; Graspop Metal Meeting op 29 juni op het Festival terrein in Dessel, België; Willeke Alberti in Concert op 1 okto ber in het Nederlands Congresge bouw Den Haag; Joe de Musical met Vera de Man, Simone Kleinsma, Stan ley Burleson en andere van 20 augus tus tot en met 23 november in Carré Amsterdam; De Dijk op 28 en 29 juni in Alkmaar. Ook zijn er kaarten voor Normaal op 13 september op het ITC-terrein in een grote tent. De prijs hiervoor is 29,=. Openingstijden VW maandag 13.30- 16.30 uur, overige werkdagen 9.00 - 12.00 uur en 13.30 - 16.30 uur, zater dag 10.00 - 14.00 uur. Zondag geslo ten. Boskoop - Wie voor vaderdag nog geen cadeau heeft gekocht, zal waar schijnlijk vrijdag 13 juni in de biblio theek wel slagen. De schrijfster In- grid Smit-Nijhof zal hier het zojuist verschenen boek 'vrij zinnig leven in Boskoop' verkopen en signeren van 14.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur in de bibliotheek aan de Babsloot 7. -* Het boek geeft inzicht in het lief en leed van ruim drie eeuwen vrijzinnig protestantisme, met gebeurtenissen die weinig Boskopers zullen kennen, zoals bijvoorbeeld verhalen over de behandeling van de tot armoede ver vallen gemeenteleden, de opschud ding die de dominee Van der Wad ding in 1672 veroorzaakt en nog veel meer. Het Boek is verlevendigd met foto's en oude documenten. Overi gens zullen deze documenten, zoals notulen, kasboeken en geboortere gisters vanaf vrijdag 13 juni, een week lang in de bibliotheek te bezich tigen zijn. Mensen die het boek al eerder gere serveerd hebben kunnen het even eens 13 juni in de bibliotheek afhalen, (de eventuele baten komen ten goe de aan de kerk). Verdere informatie is tijdens openingsuren in de biblio theek verkrijgbaar. Waddinxveen - Leerlingen van klas 3VBO van het Coenecoop College hebben in Frankrijk gewerkt aan een bouwproject. In het kader van de jaarlijkse projectreizen hebben zij restauratiewerkzaamheden uitge voerd aan het allereerste schooltje van het departement Aisne in het dorpje Bancigni. Dit gebouwtje -leu nend tegen de zware muren van de dorpskerk- was toe aan een grondige opknapbeurt. Lange tijd heeft het gediend als stalling van de plaatselij ke brandweerwagen. Nu schuilen de dorpskinderen er tegen de regen als ze staan te wachten op de schoolbus. Op feestdagen ontmoeten de dorpe lingen er elkaar onder het genot van een goed glaasje wijn. Het gebouw heeft dus een grote functie in het dorpsleven. Daarom was de burge meester heel blij met de komst van de Coenecopers. De leerlingen slaagden erin om bin nen drie volle werkdagen het interi eur van het gebouw volledig op te knappen. Nieuwe deuren en schilder werk gaven ook de buitenkant een geheel ander aanzien. Op de laatste dag kon het champag neglas geheven worden op een zeer geslaagd bouwproject. Waddinxveen - Voor de twaalfde maal organiseerde een team vrijwil ligers van Veilig Verkeer Neder land, afdeling Waddinxveen de praktische verkeersproef (PVP) op dinsdagmorgen 3 en woensdagmor gen 4 juni voor de leerlingen van groep 8 van de basisscholen van Waddinxveen. De posten, bemand door voorname lijk moeders van leerlingen, de fiet sen gekeurd en zenuwachtige leerlin gen. De start van de eerste twee kan didaten, Jaap van Elk en Anne Grootendorst van de Bethelschool, werd uitgevoerd door Wethouder Neele. Dit jaar is het slagingspercentage la ger dan vorig jaar. Van de 340 leerlin gen slaagden 315 leerlingen, vijf scholen hebben geen gezakten, de minste fouten werden gemaakt op post 1 en de meeste op post 4. Van de 16 scholen had de Prins Wil lem Alexanderschool ook dit jaar de minste strafpunten. Door de politie, die de keuring van de fietsen heeft verzorgd, werden er geen fietsen afgekeurd, er was door 100 leerlingen gebruik gemaakt van de service van de rijwielhandelaren. WN hoopt en verwacht dat deze verkeersproef bijdraagt aan een juis te uitvoering van alle verkeersregels. Helaas is de praktijk anders. De meeste verkeersslachtoffers liggen in de leeftijd van 12-20 jaar. En daar om: Houdt het veilig voor jezelf en daardoor ook voor je medewegge bruiker! Door Karin van Langeraad Waddinxveen - Zaterdag 7 juni was het feest in de Dorpstraat van Waddinxveen. Veel aandacht was er voorde invulling van de Lokale agenda 21. Pij de stands van de Wereldwinkel, Gered Gereedschap en 'het Eco Team' was hierover informatie te krijgen. Ook de Bloedbank en de VBOK waren aanwezig. Van alles was er te koop, van kleding tot planten en voorde kinderen waren er spelletjes, springkussens en een goochelaar. Live muziek was er te beluisteren bij Kreater en van het Pop-in koor uit Boskoop. De braderie kwam dit jaar vroegtijdig ten einde door het plotseling toeslaande noodweer waarbij vele kramen in korte tijd werden vernield.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 17