met een boeki Benthuizer auteur maakt debuut metJorsi' ■li Stormschade EXTRA TOP 5 irl van Holland Amateurkunstenaars in Agnietenkapel deHaij vand e rW en de Familieberichten 112 Jorsi Hart van Holland/11 juni 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle IJ11U IJT11 h mi Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop ^■^ÏAIbert Heijn Zevenhuizen WIM HOFMAN AUTO'S 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Als elke seconde telt AutogestolemVan maandag 2 op dins dag 3 juni is er een bestelauto gesto len vanaf de Bredeweg. Het betreft een Mercedes type 310 kleu r wit voor zien van het kenteken VD-VB-45. Ver der is de auto voorzien van een op schrift in de kleur groen. Diefstal tuingans: Aan de Fazant is in de nacht van dinsdag 3 op woensdag 4 juni een betonnen tuingans uit de tuin gehaald. De gans is 60 centimeter hoog en weegt ongeveer 25 kilo. Aanrijding: Donderdagavond 5 juni remde een 20-jarige Zevenhuizense automobilist af aan de Swanlaweg om linksaf het benzinestation in te rijden. Een 59-jarige Zevenhuizenaar botste er achterop. De eerste auto kwam daardoor op de weghelft voor het te gemoetkomende verkeer en botste op een tegenligger, een 49-jarige Bleiswijker. Er ontstond alleen mate riële schade. Kop/staart aanrijding: Zaterdagmid dag 7 juni zag een 34-jarige Goudse automobilist te laat dat het verkeer aan de Bredeweg voor hem stil stond en botste op een auto die werd opge duwd tegen de daarvoor stilstaande auto. Naar aanleiding van een onenigheid aan de Vlietkade eerder die avond, werd later op de oprit van de RW 12 een 25-jarige Zevenhuizenaar aange houden. Bij controle op het bureau bleek hij 0,8 o/oo alcohol in zijn bloed te hebben. Tevens werd bij hem een zogenaamd "overlevingsmes" in be slag genomen. Voor beide zaken wordt proces-verbaal opgemaakt. Auto-inbraken: Maandagavond 2 juni is er ingebroken in een auto aan de Passage. Door een kiertje van een, voor de aanwezige hond, openstaand raam heeft men een jas naar buiten getrokken. Buiten de jas mist men enige papieren, sleutels en een insuli ne pen. Insuline is bij verkeerd ge bruik zeer gevaarlijk voor de gezond- Aan de Oranjelaan is zaterdagmiddag Huni de ruit van een auto ingeslagen. Een telefoon is meegenomen. Maandag 9 juni is overdag bij een op ne carpoolplaats Beyerincklaan staande bestelauto de laadruimte opengebroken. Ongeveer tien stuks elektrisch gereedschap is gestolen. Woning-inbraken: In de nacht van 2 op juni is er ingebroken in twee wonin gen aan de Sterrenlaan. Een schuifpui en een raam werden op grove wijze opengebroken. Twee CV ketels en wee waterkranen werden uit deze et opgeleverde woningen gestolen, an de Sterrenlaan was het in de acht van woensdag 4 op donderdag juni ook weer raak. Het slot van vier aanbouw zijnde woningen is gefor- <srh werc' elektrisch gereed- u nap meegenomen. Bij zeven wonin- 81 is in diezelfde nacht de schuifpui Pengewrikt. Er ontbraken handvat- 7iin keukenkastjes. Vermoedelijk J? i baders uit geweest op de CV- ak h maar rï'e worden pas geplaatst ue woning wordt opgeleverd. Aan de W. Buninglaan is vrijdagoch tend het deurslot geforceerd van twee flatwoningen. In beide gevallen werd de fotocamera gestolen. Grafstenen omgegooid: Woensdag middag 4 juni zagen twee kinderen van tien jaar dat drie jongetjes van ongeveer acht jaar een 15-tal grafste nen hadden omgegooid. De twee had den de meeste stenen al weer over eind gezet. De laatste twee stenen zijn door de politie overeind gezet. Er is verder geen schade ontstaan. Ontucht. Aan het Woubrechterf werd woensdagmiddag 4 juni tussen 15.00 en 15.30 uur een meisje van vijf jaar, dat met nog twee leeftijdgenootjes was, gedwongen sexuele handelingen bij een 14-jarige jongen te plegen. Het betreft een blanke jongen met een rode fiets met fietstassen. Vernieling etalageruit: Aan de Passage is in de nacht van woensdag 4 op don derdag 5 juni gepoogd met een klinker de etalageruit in te gooien. Het is niet gelukt, er zat wel een ster in de ruit. Inbraak voormalige Mavo-school: Aan de H. Heijermanslaan is in de nacht van woensdag 4 op donderdag 5 juni het raam gedemonteerd van de voor malige Mavo-school. De wasemkap, oven en boiler is meegenomen. Snelkraak: In de nacht van donderdag 5 op vrijdag 6 juni is de ruit ingeslagen van een fietsenzaak en een daarach ter staande ATB meegenomen. Winkeldiefstal: Aan de Kerkweg Oost had vrijdagavond 6 juni een 14-jarige Waddinxveense knaap een pakje siga retten gestolen. Hij werd aangehou den en overgedragen aan de politie. Hij zal zijn straf via Halt ondergaan. Ongeval: Aan de Beethovenlaan ging een 22-jarige motorrijder uit Roelof- arendsveen in de bocht onderuit. De motor belandde op de linker weghelft en kwam tegen een tegemoetkomen de bestelauto. De motorrijder had al leen nekklachten. Ongeval: Aan de RW12 lag zondagoch tend 7 juni op de rijbaan richting Den Haag een auto langs de weg in de sloot. Beide inzittenden, 20 en 25 jaar uit Arnhem, bleken gewond en zijn overgebracht naar het Bleuiandzie- kenhuis. Verwondingen vielen ach teraf mee, betrokkenen konden na behandeling het ziekenhuis verlaten. De bestuurder verklaarde door een ander te zijn gehinderd. Vernieling: Toen hij niet werd toegela ten tot het gebouw van de sociale dienst aan de Babsloot vernielde een 25-jarige Boskoper de aan de buiten zijde van het pand aanwezige inter com. Betrokkene is aangehouden door de politie en tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Auto beschadigd: In de nacht van maandag 2 op dinsdag 3 juni is een auto op de Zonnedauw zwaar bescha digd. Er is een bijtende vloeistof over de auto gegooid waardoor lak, ruiten en spiegels zijn aangetast. Inbraak auto: In de nacht van woens dag 4 op donderdag 5 juni is de ruit ingeslagen van een auto aan de Bie zen. Er is niets ontvreemd. Door Svlvia van Doornen Benthuizen - Onlangs verscheen het eerste jeugdboek van auteur Casper van de Watering. Het boek kreeg de titel 'Jorsi' en wie het leest ontdekt meteen dat het boek een grote mate van mystiek bevat. Op zeer boeiende en fascine rende wijze beschrijft Casper van de Watering het leven van tijger Jorsi, die samen met een groep andere tijgers in een gebied leeft waar ze oorspronkelijk niet thuishoren. Op een dag heeft Jorsi een droom die voor hem het signaal is om uit het gebied weg te gaan, op zoek naar het eigen leefgebied van de tijgers. De oudste tijger van de groep Reni, geeft Jorsi de goede raad om vooral niet alleen te gaan en drukt hem op het hart de beste tij gers mee te nemen. Reni helpt ze zelfs op weg door een eindje met hen mee te gaan. Wanneer de tijgers uit eindelijk zelf verder moeten op hun zoektocht naar hun eigen plek, bele ven zij allerlei avonturen in de ver schillende gebieden die zij doorkrui sen. De droom van Jorsi is hierbij hun gids en alleen daardoor weten zij hun weg te vinden. De tijgers ko men tij dens hun tocht voortdu rend in aanraking met de mens waardoor de span- ningen geregeld hoog op lopen. Voor een aantal tij gers leidt dit zelfs tot de dood. Uiteindelijk blijven er slechts drie over, waaron der Jorsi, die op een goede dag de grote vallei bereiken. Ze ontmoeten daar een oude tijger die verwant blijkt te zijn met Reni en komen tot een belangrijke ontdek king... Door de grote natuurkennis van Casper van de Watering, weet hij met name de land schappen zoals woestijnen en gebergten, maar ook de zeeën en rivieren die de tij gers moeten doorkruisen, uitvoerig en realistisch te omschrijven. De au teur is van huis uit fysisch geograaf en is in het dagelijks leven werkzaam bij het Ministerie van Verkeer en Water staat. Dat het schrijven hem gemakke lijk afgaat, blijkt ook uit de vele artike len die hij reeds vanaf zijn studietijd schrijft voor diverse vakbladen. Sinds kort werkt hij daarnaast als eindre dacteur voor het tijdschrift 'Aarde en mens'; een nieuw blad dat gericht is op hoe de mens omgaat met zijn om geving, bedoeld voor met name vak genoten en middelbare scholen. Het idee voor 'Jorsi' ontstond al jaren geleden. Casper van de Watering was voor zijn kinderen altijd al een echte verteller. Door al zijn verhalen ont- stond in de loop der tijd als het ware een rode draad, wat uiteindelijk zo'n tien jaar later heeft geleid tot de aanzet om een jeugdboek te schrij ven. Met de nodige support en en thousiasme uit zijn omgeving, was het twee jaar later zover. 'Jorsiwerd in aprii 1997 uitgegeven door Chris- tofoor; een uitgeverij die zich vooral richt op boeken voor de allerklein sten tot en met kinderen in de leef tijd van zo'n 12 tot 14 jaar. Daarnaast geeft Christofoor religieuze werken uit waarbij het wereldbeeld van de antroposofie centraal staat. 'Jorsi' is geschikt voor de laatstgenoemde leeftijdscategorie en is verkrijgbaar bij de grotere boekhandel voor 27,50. Winkeldiefstal: Donderdagmiddag 5 juni werd bij een supermarkt aan de Koninginneweg een 15-jarige Reeuwij ker aangehouden die voor 12,= had ontvreemd. De knaap werd overge dragen aan de politie. Automobilist opgesloten op hefbrug: Een 52-jarige Boskoopse automobilist was kennelijk door het rode licht gere den waarna hij werd opgesloten tus sen de slagbomen van de Hefbrug. Toen hij achteruit terug wilde rijden, reed hij tegen een boom waardoor hij zijn spiegel kapot reed. De slagboom had geen schade. Hennepkwekerij ontdekt na inbraak in loods: Aan de Voorofscheweg werd zaterdagochtend 7 juni ingebroken in een loods hetgeen door getuigen werd ontdekt. Daders gingen er via Regio - De hevige storm die zaterdag middag 7 juni over ons land trok heeft ook de nodige schade in de diverse gemeenten binnen het district tot ge volg gehad. Het betrok meestal scha de als gevolg van omgewaaide bomen of afgewaaide takken. Bij het zwembad in Hazerswoude- Dorp raakte een inwoonster van die plaats gewond. Zij zat nog in haar auto toen er een boom omwaaide en op het dak van de auto terecht kwam. De vrouw had pijn in haar nek en hoofd. Aan de Middelweg in Moerkapelle waaide het dak van de plaatselijke manege waarna een paard moest wor den bevrijd. Op een manege in Wad dinxveen waaide een gedeelte van het dak van de hooiberg, op een camping aan de Henegouwerweg ondervon den caravans veel schade en ook de braderie in Waddinxveen verwaaide volledig. De kramen waaiden weg en er was enorm veel schade aan de koopwaar. Gouda - In juni exposeren enkele ama teurkunstenaars in Gouda in de Ag nietenkapel. Uit Waddinxveen: Marian Jongeneel laat haar zelfgemaakte poppen zien; Ans Wekking is vertegenwoordigd met schilderijen in acrylverf; Ingrid van Haaren is er met keramiek en Martien van Haaren met krijt- en pen tekeningen. Wilma Tuytel-Koops uit Schoonhoven toont aquarellen. Het werk van deze kunstenaars is te zien op donderdag 19 juni van 12.00- 21.00 uur. Op vrijdag 20 juni van 10.00- 18.00 uur en zaterdag 21 juni van 10.00-17.00 uur. De toegang is gratis en iedereen is welkom. Hollandse bloemkool qq per stukIf Runderlappen per kilo.^1. 12,99 Festini ijsjes, doos a 9 stuks sinaasappel - peer - aardbeivan JJ^voor b/99 AH Appelsap A oa per literUf99 A.s. vrijdag demonstratie verse pizza's g, perstukvanafOf93 ^Dorpsstraat 129 - Zevenhuizen- Tel. 0180-631251 een sloot vandoor maar werden even later in een auto aangehouden. Het betroffen twee mannen uit Ede van 20 en 23 jaar. Tijdens het onderzoek in de loods werd een hennepkwekerij ontdekt in twee daarvoor ingerichte ruimtes. Het betroffen ruim 800 plan ten die gedeeltelijk oogstrijp waren. In verband met deze kwekerij zijn in de loop van de dag nog twee personen aangehouden. Een 23-jarige Voorbur ger en een 30-jarige Hagenaar. Zowel de hennep als de installatie is in be slag genomen. Wie even denkt, kijkt en vergelijkt komt snel bij ons op de koffie! Zie advertentie op pagina 19 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus SI u i tings term ijn ad ver ten ties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3