uizense kinderen in de Droomshow Kerk-anders dienst Klaveijassen Diplomazwemmen in De Koornmolen Jaarfeest-Bloemenfeest Burgemeester Keijzerschool Uit de commissievergadering Zevenhuizen Rona Dijkema derde in Beek en Donk Groeneweg stopt met inzamelen oud papier Opbrengst AVO-collecte Hart van Holland/18 juni 1997 Rolschaatsen "Rolling '90" Krediet onderwijsleerplannen Vraagafhankelijk openbaar vervoer Kastelen in Zevenhuizen?! Door Gerard Verheijen Zevenhuizen - Maandag 16 juni werden de kinderen van groep 7 en de helft van groep 8 van de christelijke basisschool "De Eendragt" door de AVRO per bus opgehaald voor de definitieve opname van de "Droomshow". Zij moesten hun klasgenoten Sven Boode en Taco Wijnsma support geven. Het toeval wil dat op zaterdag 5 juli nog eens twee leerlingen van dezelfde school aan de "Droomshow" meedoen. Dit zijn Marijke Grotendorst en Nienke Sprang. Ook dan gaan er weer 50 kinderen mee om de opnamen bij te wonen en om hun klasgenoten aan te moedigen. Zevenhuizen - Een keer in de twee maanden organiseert de Gerefor meerde Kerk van Zevenhuizen-Moer- kapelle een Kerk-Anders dienst. Deze kerkdiensten zijn zeer toegankelijk voor jongeren en mensen die niet (meer) regelmatig naar reguliere kerkdiensten gaan. Op zondag 22 juni om 9.30 uur is het thema van deze Kerk-Anders "Grenzeloze vriend schap'. Een groot deel van de dienst wordt in beslag genomen door het toneelstuk 'Verleden is heden en toe komst?', gespeeld door Mendo van Rooij en Laureen Westhoek uit Moer- kapelle. De Kerk-Anders vindt plaats in het kerkgebouw aan de Dorps straat 106 te Zevenhuizen. Het verleden kan een zware last zijn op je schouders, maar de vraag is of dit altijd nodig is. We zijn in onze samenleving zo gewend om rond te blijven lopen met problemen die je hebt, omdat je anders al gauw zwak gevonden wordt of omdat je bang bent dat er niemand naar je wilt luis teren. Maar is dit werkelijk nodig? Zijn we niet ook op deze wereld met elkaar, voor elkaar? En als er nie mand is die naar je luistert, is er misschien dan toch niet iemand die wel naar je hoort? Verhalen en dromen over vreedzaam samenleven (in het klein en in het groot) zijn er genoeg, maar in de praktijk is samenleven lang niet altijd gemakkelijk. En als het misgaat kun nen de gevolgen wel eens groter zijn dan je eerst had vermoed... Voorganger in deze Kerk-Anders is Roeland Wijkhuizen (jongerenwer ker van de Gereformeerde Kerk Ze- venhuizen-Moerkapelle telefoon 0182-631358). Naast de toneelspelers werken verder meer: Adri van Duist op piano en Eveline Bukman op dwarsfluit. Zevenhuizen - Op vrijdag 20 juni is er klaverjassen of jokeren voor de liefhebbers in het clubgebouw van vogelvereniging "Zang en Kleur" aan de Zuidplasweg. aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen - De afgelopen twee we ken hebben veel leerlingen van zwembad "De Koornmolen" een zwemdiploma behaald. De beoordelingscommissies voor de diverse diploma's werd gevormd door Cocky Schiereck-Timmermans, coby van den Berg-in 't Veen en Mie- ke Honshorst-Schenk. Namens het Bureau Nationale Zwem diploma's was aanwezig de heer W J. van den Hoek en de heer H.B. van der Velde. Namens de N.O.B. waren aanwezig de neer D. Vonk en mevrouw A. Baars. Zestien kleuters behaalden hun Pup- Py 1 en twaalf kleuters behaalden nun Puppy 2. Het A-diploma: Wilco Büdgen, Aaron °s' Simon Been, Marvin van Els- ^•Jk Roosje van den Hoek, Lida Kaas hoek, Virgil van Leeuwe, Job Meijn- oert, Rens Paauw, Jill Ratsma, Joyce jvatsma, Dries Scheffers, Milou truijs, Marc yos fouter de Wild, icole van der Zwet, Jeroen van aist Joyce Bakker, Esther van den °sch, Lamay van den Elshout, Hans ^eluk. Larissa Heyboer, Nadia Kers- ergen, Suzanne Lekkerkerk, Maaike outer, Manon Marijs, Floriska Olie rok, Mark Pieper, Jeroen Sluijter, Martina Smit. Het B diploma: Jasper van Leeuwen, Lotte Lieffering, Marlies van der Meer, Anouck Moonen, Esmee Vos kuilen, Romy Zweere, Pepijn Eijmaal, Dyorin Bergh, Jasper brand, Moira Drooger, Costiaan Grootendorst, Leon Jacobse, Marjolein Luyken, Eli- ne Paul, ArjaVerweij, Rianne Verweij en Wesley van der Ziel. Het Basiszwemdiploma: Wendy Bouwman, Laurens Bregman, Step hen Bregman, Caroline van Hoorn, Rutger van Oosterhout, Kevin van Leeuwen, Elwin Pels, Marleen van Vliet. Zwemvaardigheid UI diploma: Piet Havenaar, Martijn van Os, Tim van Os, Dirk-Jan Uittenbogaard, Dick de Wild en Wim de Wild. Snorkeldiploma A van de N.O.B.Wil lem Brinkhuis, Kimberley Hooge- veen, Leontien Meewisse, Mark Mee- wisse, Stef Meewisse, Arne Prins, Michiel Teeuw, Roland Vos, Niels Zwanenburg. Snorkelen B: Danny Kreder. Snorkelen C: Arjan van den Bosch en Sander de Vries. Moerkapelle - De nationale collecte AVO Integratie Gehandicapten bracht in Moerkapelle ƒ1723,95 op. De organisatie bedankt gevers en collectanten hartelijk voor hun me dewerking. Moerkapelle - De Burgemeester Keij zerschool houdt op vrijdag 20 juni het jaarfeest. Dit jaar is gekozen voor het thema "Bloemen". Er zijn tijdens het Bloemenfeest tal van activiteiten in en om de school, zoals bloemen plukken en bloemen gooien. Er is een quiz en er zullen werkjes verkocht worden die de kin deren gemaakt hebben tijdens de creatieve middag. Alle kinderen van de school hebben zes weken geleden een plantje mee naar huis gekregen om dat te verzor gen. Nu brengen zij het weer mee naar school en zal een deskundige jury de plantjes beoordelen en een zestal winnaars aanwijzen. Tijdens het bloemenfeest, om ongeveer 19.30 uur, zal mevrouw van Essel de prijs winnaars bekend maken. Het Bloemenfeest is te bezoeken van 18.30 tot 20.30 uur in het schoolge bouw aan de Beatrixlaan 3. Moerkapelle - Na lange tijd gebles seerd te zijn geweest kon Rona voor de eerste keer dit jaar aan een combi natiewedstrijd in de Internationale klasse deelnemen. Het figuurrijden begon aarzelend met een 5/4/5 clas- sering voor het eerste figuur maar het herstel kwam al snel. Een plaatsing van 2/4/4, gevolgd door tweemaal 2/ 2/2 score, resulteerde in een knappe derde plaats. Ook het vrijrijden ging goed met een vierde plaats als eindre sultaat. De pupillen A moesten deze keer ge noegen nemen met respectievelijk een negende plaats (Sjoukje van Haastert), tiende plaats (Emily van 't Wout) en een zeventiende plaats (Lizzy Quick) in een uit 28 deelne mers bestaande competitie. Over veertien dagen worden er in Beek en Donk en Gemert de Nationale Kampioenschappen Kunstrolschaat- sen gehouden waarbij Rolling '90 door een groot aantal sporters verte genwoordigd zal zijn. Zevenhuizen - Voor de derde maal dit jaar is op 12 juni brand gesticht in de verzamelcontainer van voetbalvere niging Groeneweg. Opvallend wordt het gevonden, dat de papiercontainer de laatste twee keer 's-morgens vroeg in brand is gestoken. Op dit tijdstip zijn er nor maal gesproken geen kinderen op het sportcomplex. De opbrengst van het oud papier vormde een belangrijke bron van in komsten voor w Groeneweg. Met de opbrengst van het oud papier werd onder andere het budget voor de jeugdafdeling gefinancierd. Het bestuur van de w Groeneweg kan en mag niet langer de verant woording dragen, dat deze container steeds weer in de brand wordt gesto ken en heeft derhalve noodgedwon gen besloten met ingang van 1 juni 1997 te stoppen met het inzamelen van oud papier. Door het wegvallen van de opbrengst van het oud papier zal wellicht tot contributieverhoging moeten wor den overgegaan. Door Gerard Verheiien Zevenhuizen-Moerkapelle - De lan ge agenda van de openbare verga dering van de commissies I en II (algemeen bestuurlijke zaken en ruimtelijke ordening) bezorgde de afgevaardigden van de politieke partijen opnieuw veel huiswerk. Bovendien moesten er de nodige knopen worden doorgehakt. oewel het eigenlijk een zaak van het college van Burge meester en Wethouders alleen is, had B. en W. de commissieleden gevraagd over de invulling van het bouwplan "Locatie Vente" mee te denken. Dit omdat het hier een uniek stukje Zevenhuizen betreft. De loca tie is gelegen op de hoek Dorpsstraat', Wethouder Kreftlaan. Door middel van een maquette maak te architect Saarberg het door de commissieleden vooraf bestudeerde plan visueel. Het betreft hier zes rian te woningen die elk zo'n zeven ton moeten opbrengen. Op het eerste gezicht lijken ze wat op kleine kaste len, hetgeen bij de heer Brouwer (CDA) de associatie van kasteelwo ningen opriep. Elke woning heeft een totale inhoud van 650 m3. Het com plex is omgeven door water, dat door de architect ook op speelse wijze naar binnen gevoerd wordt. Dit alles moet de bewoners het idee geven dat zij zich op een eiland bevinden. Door een brug is ieder huis met de "buiten wereld" verbonden. De enige kritiek die een enkel commissielid had, ging over de "muur". Volgens de heer Mebius (Gemeentebelangen) zou de 30 meter lange en 3 meter hoge bijna dichte zijmuur aan de kant van de Wethouder Kreftlaan geen recht doen aan het karakteristieke stukje Zevenhuizen. Ook mevrouw Kruyt (PvdA/D'66) vond dat zo'n muur an ders op te vangen zou moeten zijn. De architect was de mening toege daan dat door de inpassing van het groen de muur voldoende "ingepakt" wordt, waardoor deze op een natuur lijke wijze grotendeels aan het oog onttrokken wordt. Naar aanleiding van een vraag van de heer Van Eijk (WD) deelde burge meester Schoots mee dat het contin gent woningen alleen voor de inwo ners van Zevenhuizen-Moerkapelle bestemd is. Ondanks het feit dat de muur een doorn in het oog van de Mebius bleef, kon de rest van de le den vrede hebben met het ontwerp plan. Overigens kan met de bouw pas begonnen worden zodra minister De Boer toestemming voor de uitbrei ding van het woningcontingent met 300 (destijds overeengekomen in een convenant tussen Zevenhuizen- Moerkapelle en Rotterdam en de pro vincie) heeft gegeven. Het beschikbaar stellen van een kre diet voor nieuwe onderwijsleerpak ketten voor de beide openbare basis scholen in de kernen Zevenhuizen en Moerkapelle riep nogal wat vraagte kens op. In het verleden bleek door allerlei oorzaken onvoldoende te zijn ingespeeld op de vervanging van on derwijsleerpakketten. Volgens me vrouw Te Mey (WD) verdiende dit beleid bepaald geen schoonheids prijs, hetgeen onderschreven werd door mevrouw Leewis (PvdA/D'66). Wethouder Zijderhand (Gemeente belangen), die op het moment dat hij als bestuurder aantrad met deze pro blematiek geconfronteerd werd, was het met deze opmerkingen eens, maar vond dat er nu "schoon schip" gemaakt moest worden. In concreto betekent zulks dat een bedrag van f 500.000,- aan de reservepot onttrok ken zou moeten worden. Voor het openbaar onderwijs f 250.000,- en eenzelfde bedrag voor het bijzonder onderwijs, ondanks het feit dat de kwestie van de onderwijsleerpakket ten daar niet speelt. Het christelijk onderwijs krijgt dit douceurtje van wege de wettelijke gelijkschakeling tussen bijzonder en openbaar onder wijs. De commissieleden werden door een afgevaardigde van Zuid West Neder land voorgelicht over een proefpro ject "Vraagafhankelijk openbaar ver voer", waaraan ook Zevenhuizen- Moerkapelle zou willen meedoen. Het gaat hierbij om een beter op el kaar afstemmen van de verschillende vervoerssystemen en de knelpunten in het openbaar vervoer van dit mo ment. Een en ander houdt in dat ie mand een centraal punt kan bellen en dan binnen maximaal een uur door een taxi van een nader te bepalen station wordt afgehaald (dus niet van huis). Tegen een tarief van het nor male aantal strippen plus een bedrag van drie gulden wordt betrokkene netjes thuis afgeleverd. Een en ander wordt mogelijk omdat de provincie in het kader van de dere gulering met ingang van 1 januari 1998 verantwoordelijk is voor het openbaar vervoer. Vanaf 2004 moet er sprake zijn van een kostendek kendheid van 50%. De commissiele den ging met het proefproject ak koord onder voorwaarde dat het maximale risico voor de gemeente ƒ50.000,- bedraagt, dat er een goede voorlichting en publiciteit aan gege ven wordt en dat er sprake is van een proefperiode van één jaar. De com missieleden van Gemeentebelangen en PvdA/D'66 zullen het voorstel nog nader binnen hun fractie bespreken.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 15