WSV blijft boeien Ashraf in De Tunnel De Sperwer ^\S)6C6ndö CMano Qbecondo fdbecondo OMarió Zlzv zomervoordeet20%for ting op 20 en 21 juni. de regio 23 juni: Bijeenkomst Jonge Bedrijven Gemeenten bundelen krachten op monumentenzorg Harf van Holland hef best selezenl Finale turncompetitie in Waddinxveen Speeltuinen moeten veiliger VW Boskoop Filatelistenvereniging IJssel- en Lekstreek sluit seizoen af met 'Liechtenstein-avond' Sta uzv stag op vrijdag en zaterdag in één van degezettigste zafen in (jouda in fasten, potfac fiets, defenfisten en curiosa. O. a.grenen fusten, oudgetoogd of in de verf vanaff 725,- Reserveren is mogetij f. Hart van Holland/18 juni 1997 pagina 19 Schaken Secondo Mano Westhaven 2 2801 PH Gouda Openingstijden: dinsdag 10.00 -17.00 uur zooensdag 10.00-17.00 uur donderdag 10.00 - 21.00 uur vrijdag 10.00 -17.00 uur zaterdag 10.00 -17.00 uur Spiegels facet ges iep en Tel.: 0182-585255 Privé: 0182-373695 Autotel.: 06-52743291 Waddinxveen - Aan het einde van de winterschaakcompetitie van de Wad- dinxveense Schaakvereniging WSV en met nog een ronde voor de boeg mag het schaakenthousiasme nog al tijd groot worden genoemd. Ook nu weer veel boeiende partijen, waarbij een ieder zo mogelijk zijn positie van afgelopen seizoen tracht te verbete ren. Gesproken deze ronde mag wor den van erop of eronder, aangezien van de 18 partijen slechts drie remise partijen werden opgetekend. Na de 35eronde van afgelopen week blijft de nieuwe kampioen B. Jansen overwin ningen bijeen vergaren. De koploper met de zwarte vraagstuk ken speelde tegen runner-up A. van Nieukerke, die de kampioen met goed tegenspel flink partij gaf. Even leek het er op (net als de vorige ronde), dat de uitdager met een optisch betere stelling winstkansen begon te krijgen, ware het niet dat B. Jansen in het eindspel opnieuw zijn tanden liet zien en in de slotfase de winst alsnog naar zich toe wist te trekken. L. Ellers (6) weet dit seizoen uitstekend te preste ren en tegen H. van Woudenberg (2) werd een verdiende remise behaald. L. Willemen (3) moest zijn vierde ne derlaag incasseren dit seizoen, waar voor W. Hennink (5) verantwoordelijk was. Verder ook een overwinning voor E. Philipse, die een verder weg zakkende H. Smitskamp (9) zijn tiende nederlaag wisi te bezorgen. Ook H. Stam weet zich knap te handhaven door nu W. van de Hoek met lege handen achter te laten. In de subtop opnieuw verlies voor N. Dannis (10) tegen A. Kardol (13). Eveneens verlies voor L. van de Ha ven tegen C. Asscheman. Een uiterma te boeiende strijd tussen J. Muit en H. Stouten, waarbij beiden de winst lie ten glippen, maar uiteindelijk de wit- speler aan het langste eind trok. Ook een fraaie partij tussen J. van Oort en T. Kuiper, waarbij laatstgenoemde aan de positieve kant bleef. In het middengedeelte positieve uit slagen voor A. van de Starre, J. Mar kus, F. Ritter en T. Goor tegen respec tievelijk A. Prins, J. v.d. Heiden, T. Wiersma en J. van de Haven. Verder een wel erg snelle remise met nog veel stukken op het bord tussen P. van Offeren en D. van Offeren. In de kelder van de schaakdivisie kwa men G. Torenbeek en A. Versluis tot een puntendeling, C. Alblas was te sterk voor H.E. van Offeren, B. Loef incasseerde een verrassende neder laag tegen C. Klaassen en als laatste opnieuw een nederlaag voor L. Coe- vert, die in J. de Bock een duidelijk te sterke tegenstander had. Regio - Net-gestarte ondernemers lo pen vaak met diverse vragen rond, zoals: Hoe kom ik aan nieuwe op drachtgevers? Hoe richt ik mijn admi nistratie zo efficiënt mogelijk in? Wat moet ik doen als ik personeel in dienst wil nemen? De Kamer van Koophan delvoor Midden-Holland wil deze jon ge bedrijven op weg helpen. Naar aan leiding van een enquête onder net- gestarte ondernemers zijn verschil lende activiteiten voor deze groep opgezet. Zo zijn er afspraken gemaakt voor bestaande spreekuren bij de Kamer van Koophandel, worden voor deze jonge bedrijven nieuwe spreek uren georganiseerd (een belasting spreekuur en een marketingspreek- uur), worden mentoren gezocht die als praatpaal kunnen fungeren, en is schriftelijk informatiemateriaal toe gestuurd. Ook is er in de enquête veel belang stelling getoond voor een Contact Jonge Bedrijven, een mogelijkheid voor net-gestarte ondernemers om elkaar te ontmoeten en om ervarin gen uit te wisselen. Ook kan op een bijeenkomst van het Contact Jonge Bedrijven een thema behandel wor den, vanuit het oogpunt van een net- gestarte ondernemer. Op maandag 23 juni organiseert de Kamer van Koophandel een bijeen komst voor jonge bedrijven. Op deze bijeenkomst zal het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf het onder werp behandelen: "Hoe vind ik nieu we klanten of opdrachtgevers". Ook zal een aantal wat langer bestaande bedrijven aan het woord komen over hoe zij met deze vraag zijn omgegaan. Tijdens de bijeenkomst zal gepeild worden of er behoefte is aan het op richten van een Contact Jonge Bedrij ven. Voor informatie: drs R.M. de Keyser van de Kamer van Koophandel (0182- 569111). Bij haar kan is ook een aan meldingsformulier verkrijgen voor deze avond. Vanaf 19.00 uur ont vangst met koffie, om 19.30 uur begint het programma'. De toegang is gratis. Regio - Door de oprichting van het Steunpunt monumentenzorg Mid den-Holland/Rijnstreek bundelen ge meenten in deze regio hun krachten. Doel van dit regionaal initiatief is on dersteuning van gemeenten bij het monumenten- en archeologie-beleid door onder meer het uitwisselen van ambtelijk en bestuurlijke kennis en ervaring, het organiseren van talrijke stimulerende activiteiten en de bege leiding van stagiaires. Op korte ter mijn zullen concrete resultaten te verwachten zijn zoals een subsidie- wijzer en toeristische routes. Het project is een initiatief van de Rijksdienst voor de monumentenzorg (RDMZ) en de VNG. Naast Drenthe, Limburg en Noord- Brabant is dit het vierde steunpunt monumentenzorg dat Nederland kent. Na een proefperiode die loopt tot eind 1997 wordt bekeken of het pro ject wordt voortgezet. Gemeenten die deelnemen aan het Steunpunt monu mentenzorg Midden-Holland/Rijn streek zijn: Alkemade, Alphen aan den RIJN, Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Jacobswoude, Lie- meer, Moordrecht, Nederlek, Nieu- werkerk aan den IJssel, Nieuwkoop, Ouderkerk, Reeuwijk, Rijnwoüde, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle. Boskoop - Zaterdag 21 juni organi seert de Tunnel een live optreden van de band Ashraf. Met raï-muziek is het als heupwiegen van Elvis Presley en de lange haren van de Beatles decen nia geleden: het roept afkeuring en adoratie op. Raï is populair, niet al leen in het land van oorsprong, maar in heel Noord Afrika en ver daarbui ten. Zaal open 22.00 uur, entree ƒ10,- Waddinxveen - De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Creil. Weersgesteldheid: matige ver anderlijke wind. Afstand 349 kilome ter. In concours 170 duiven. Gelost om 8.45 uur. Aankomst eerste duif 13.28 uur. Laatste duif 14.27 uur. Snel heid eerste duif 1231 meter per mi nuut. Uitslagen: P. Noorlander &Zn. 1 12, 16; W. Breedijk 2, 8, 13, 18; H. Metselaar 3,14,33; M. Tollenaar Zn. 4, 19, 20, 31, 34; J. Jansen Zn. 5, 22, 35; D. Boere 6,9,10,23,39; E. van Beek 7, 16, 21, 32, 36, 42; D.M. Degenhardt 11R.A. van der Made 15,20,24,25,40, 43; Mw. E.J. de Wit 17, 41; Davy Hof man 27; W. Hofman 29, 38; Joh.L. Bol 30, 37. Waddinxveen - Zaterdag 21 juni in Waddinxveen, in sporthal De Dreef de Regionale finale Turncompetitie van de Regio Gouda voor de categorie C, D, E en F gehouden. Van 9.30 tot 12.00 uur zullen de dames E en F (pupillen en junioren) strijden voor de eerste plaatsen. In de E-poule strijden de ploegen Hou Vast uit Ha- zerswoude, Heres uit Bodegraven, OSS uit Zevenhuizen en Tumo uit Moordrecht. In de F-poule doen de vereniging Saturnia uit Bleiswijk, Dos uit Schoonhoven, Velocitas uit Gouda en Toos uit Waddinxveen mee. Van 12.45 tot 15.00 uur zullen de da mes C en D (jeugd en senioren) strij den voor de eerste plaatsen. In de C- poule strijden de ploegen Saturnia uit Bleiswijk, Pro Patria uit Zoetermeer, Toos uit Linschoten en Dos uit Schoonhoven. De D-poule Hou Vast uit Hazerswoude, Pro Patria uit Zoe termeer, Reeuwijk uit Reeuwijk en Tumo uit Moordrecht. Totaal zijn er tijdens deze dag vier Regionale Titels te winnen. Voor de Waddinxveense Gymnastiek vereniging Toos turnen in de eerste wedstrijd Wieke en Marjet van Vuur- en, José Droge, Hanneke van Buuren, Melanie Marchand, Rosanna van Bruinessen en Marleen Heikens. De toegang is vrij. Waddinxveen - De speeltuinen in Waddinxveen worden veilig gemaakt. Maandag 9 juni is begonnen in speel tuin "De Paddestoel" en "De Over kant". Vóór 20 juni moeten de werk zaamheden klaar zijn, omdat in deze speeltuinen zomer-activiteiten plaatsvinden. In de tweede helft van juni 1997 is speeltuin "Zonnig Zuid" aan de beurt. In overleg met het bestuur van speel tuinvereniging Oranjewijk wordt de speeltuin aan de Jan Willem Frisoweg pas in het najaar aangepakt. De speel toestellen in deze speeltuin worden wel veilig gemaakt. De speeltuinen zijn tijdens de werkzaamheden geslo ten. Aanpak van de speeltuinen heeft te maken met het realiseren van de zoge naamde nuloptie. Dit betekent dat speeltuinen moeten voldoen aan de veiligheidseisen die sinds 1 april 1997 van kracht zijn. Deze veiligheidseisen hebben onder ander betrekking op de hoogte van de glijbaan en de vrije ruimte tussen speeltoestellen. Als de speeltuinen veilig zijn draagt de ge meente de speeltuinen over aan de speeltuinbesturen van de speeltui nen. De gemeenteraad heeft 128.000,- beschikbaar gesteld voor de herin richting van de speeltuinen. Boskoop - De VW Boskoop heeft in de voorverkoop onder andere: Sikulu The Journey op 23 januari 1998 in de Rai Amsterdam; BZN op 14 maart 1998 in de Rai Amsterdam; The Dubliners op 27 september 1997 in Markelo; Helmut Lotti op 6 december in Den Haag; Rock Torhout en Rock Werchter van 4 tot en met 6 juli in België; Willeke Alberti in Concert op 1 oktober in het Nederlands Congres gebouw Den Haag; Joe de Musical met Vera de Man, Simone Kleinsma, Stan ley Burleson en andere van 20 augus tus tot en met 23 november in Carré Amsterdam; Oletta Adams op zondag 1 februari 1998 in de Rai Amsterdam. Ook zijn er kaarten voor Normaal op 13 september op het ITC-terrein in Boskoop in een grote tent. De prijs hiervoor is 29,=. Openingstijden VW: op maandag 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.00-12.00 uur en 13.30-16.30 uur, za terdag 10.00-14.00 uur. Zondag geslo ten. Capelle aan den IJssel - Filatelisten vereniging IJssel- en Lekstreek sluit maandagavond 23 juni het lopende postzegelseizoen af met een bijzonde re verenigingsavond in de Trefterp (bij winkelcentrum De Terp), Mars diep 1 in Capelle aan den IJssel. De avond staat in het teken van het vorstendom 'Liechtenstein'. Land, volk, Vorstenhuis en de prachtige postzegels van dit 'landle' middenin Europa zijn onderwerp van een dia lezing door de heer A. Haasnoot uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De heer Haasnoot is Liechtenstein-kenner bij uitstek, dikwijls zegt men ook wel dat hij de 'ambassadeur' van Liechten stein in Nederland is. Het bestuur van de postzegelvereni ging, de grootste in de streek met ruim 500 leden, rekent erop dat velen deze avond zullen bezoeken. Er is onder meer een veiling van postze gels, rondzendboekjes en het is te vens de laatste gelegenheid voor de vakantie om de 'nieuwtjes' af te halen. Ook niet-leden postzegelverzame laars zijn van harte welkom, zelfs die genen die alleen maar belangstelling hebt voor het Vorstendom. Liechtenstein en (nog) geen postze gels van dit of andere landen verza melt, zijn hartelijk welkom. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is echter al open vanaf 19.00 uur, zo dat er vooraf nog heel wat gepostze- geld kan worden. Inlichtingen over de Filatelistenver eniging IJssel- en Lekstreek zijn te ver krijgen via de navolgende telefoon nummers 0180-513825 (mevrouw G. Peterse-Kok), 0180-317897 W.T. Rath) of 010-4512925 (P.Th. van Dijk).

Hart van Holland | 1997 | | pagina 19