Passie voor het oude boek Gemeenteraadslid worden? Molenhuisnieuws Natuurwandeling in het Koornmolengat Hart van Holland 3 112 de H aij vanderWende Familieberichten iet t De PvdA afd. Zevenhuizen-Moerkapelle zoekt nieuwe leden, die sympatiseren met de uitgangspunten van de PvdA. Hart van Holland/18 juni 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Ingetje Hertog Lena Speelman-van Prooijen voor het Verlenging tentoonstelling Openingstijden Belangstellenden kunnen zich melden bij 0180-632121 of Postbus 17 - Zevenhuizen Hazerswoude-Dorp Benthuizen wOl* Uitvaartverzorging j wBroekema fli Voor een stijlvolle en persoonlijk verzorgde uitvaart. 29.000 exemplaren iADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN "Dankt God in alles..." Voor ons onverwacht, maar op Zijn tijd heeft de Heere van ons weggenomen onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder weduwe van Ph. C. Vermulm in de leeftijd van 87 jaar. Kinderen Kleinkinderen Achterkleinkinderen Zevenhuizen, 11 juni 1997 "De Zevenster", Leliestraat 3, kamer 107 Correspondentie-adres: A. Verweij Coymansstraat 11 2751 AS Moerkapelle De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de oude begraafplaats "Moerhage" aan de Beatrixlaan 2 te Moerkapelle. Ik hef mijn ogen op naar de bergen, vanwaar mijn hulp komen zal. Psalm 121:1 Heden heeft de HEERE op Zijn tijd en wijze uit ons midden weggenomen onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder sinds 10 mei 1989 weduwe van Johannes Jacobus Speelman in de leeftijd van 86 jaar. Wij zijn dankbaar voor de liefdevolle verzorging in zorgcentrum "Beth-San". Waddinxveen: J. Speelman H.M. Speelman-Tol L.H. van Oostenbrugge-Speelman A. van Oostenbrugge Eist (Utrecht): A. Speelman J. Speelman-van Velde Zevenhuizen (Z-H): H.J. Luijtjes-Speelman W.K.P. Luijtjes Klein- en achterkleinkinderen Moerkapelle, 13 juni 1997 Bredeweg 70 Correspondentieadres Rozenstraat 73 - 2761 GL Zevenhuizen De begrafenis heeft dinsdag 17 juni plaatsgehad op de begraafplaats "Westhage" te Moerkapelle. Tot en met 28 september is er in het Museum van het Boek aan de Prinsessegracht 30 in Den Haag een tentoonstelling met de titel "Passie voor het oude boek - Profiel van twee verzamelin gen". De expositie geeft een beeld van twee bibliofiele verzame lingen, waarvan de een werd opgebouwd in de eerste helft van de 19de eeuw en de ander in het mid den van de 20ste eeuw. In beide gevallen betreft het particuliere col lecties van zeer hoge kwaliteit die bijeengebracht zijn door gedreven verzamelaars. Dankzij hun exquise smaak bevinden zich vele pronk stukken uit de boekgeschiedenis in de tentoonstelling, zoals middel eeuwse handschriften, zeldzame 15de eeuwse voorbeelden van boekdrukkunst, maar ook fraaie 17de eeuwse atlassen, platenboe ken en boekbanden. De 19de eeuw se verzamelaar is W.H.J. van Westr- eenen (1783-1848), wiens gehele verzameling in het Museum van het Boek/Museum Meermanno-Westr- eenianum wordt bewaard. Deze col lectie is vooral bekend vanwege zijn omvangrijk en fraai bezit aan mid deleeuwse boeken in geschreven en gedrukte vorm, waarvan een kleine selectie permanent te zien is in de 19de eeuwse boekzaal in het mu seum. De andere boekcollectie, waarvan de verzamelaar anoniem wenst te blijven, wordt voor het eerst in een tentoonstelling aan het publiek gepresenteerd. In de expositie wordt geprobeerd inzicht te geven in de voorkeuren en accenten die in beide verza melingen te herkennen zijn. Wat zijn de belangrijkste ver zamelgebieden binnen deze collecties en wat zijn daar van weer de kern- en top stukken. De confrontatie van beide verzamelingen geeft een verrassend beeld van overeenkomsten en ver schillen, die zowel met tijd en smaak als met uitgangs punt te maken hebben. Van Westreenen was gefasci neerd door de geschiedenis van het geschreven en voor al het gedrukte boek. Hij was ervan overtuigd dat de boek drukkunst in Haarlem was uitgevon den, vanwaar deze zich over de hele beschaafde wereld zou hebben ver breid. Tijdens een leven lang verza melen bracht hij een collectie bijeen die deze oorsprong en verbreiding moest documenteren. Het accent lag dan ook sterk op de hoogtepunten uit de gehele geschiedenis van de boek drukkunst, tot in zijn eigen tijd toe. Zoals het een vaderlandlievende ne- gentiende-eeuwer betaamde kregen de Nederlandse boeken daarbij zijn speciale aandacht. Bij de andere ver zameling is de illustratie een van de verzamelcriteria geweest, naast de zeldzaamheid van de werken. Tot de hoogtepunten van deze collectie be horen enkele Nederlandse boeken uit de beginperiode van de boekdruk kunst waarvan geen andere exem plaren bekend zijn. De kleine tentoonstelling in de grafi sche opstelling van het museum, "Een pers in druk. Omar Khayyam in Nederland" is verlengd tot 1 septem ber 1997. De tentoonstelling is voor publiek toegankelijk tot en met 28 septem ber van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur, zaterdagen zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur.. IHILUij Als elke seconde telt Inbraak bestelautoBij een inbraak in een bestelauto aan de Dorpsstraat werd dinsdagnacht elektrisch ge reedschap ontvreemd. Een zijdeur van de auto bleek te zijn geforceerd. Aantreffen ontvreemde auto: Op de Ru benslaan werd woensdagavond een gestolen personenauto aangetroffen. De auto, merk Opel bleek in de nacht van 1 op 2 juni in Leiderdorp te zijn ontvreemd. Inbraak benzinestation Donderdagmorgen 5 juni, omstreeks 0.20 uur werd ingebroken in de shop van een benzinestation aan de Omlei- dingsweg. Na vernieling van een ruit kon men de shop ingaan, maar er is voorzover bekend niets weggeno men. In de shop werd een veiligheids- ruit vernield. K Dag en nacht bereikbaar en beschikbaar. 010-456 01 01 - 070-386 72 79 _A'bert Rousselsingei 36 - 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Benthuizen - Zaterdag 21 juni zal in 't Molenhuis aan de Dorpsstraat 139 een demonstratie 'patchwork' wor den gegeven. Patchwork, ofwel Lap- jeswerk, is een handwerktechniek waarbij kleine, veelal bontgekleurde lapjes aan elkaar worden genaaid, om aldus een lap te vormen die kan die nen als bedbedekking, tafelkleed of verder verwerkt kan worden tot bij voorbeeld kledingstuk. Teneinde scherpe hoeken te krijgen, worden de lapjes eerst over een kartonnetje ge naaid, dat vaak zeshoekig is en vervol gens worden ze aan elkaar gezet, waarna de kartonnetjes worden ver wijderd. In plaats van kartonnetjes worden ook wel stukjes vliseline ge bruikt, die niet verwijderd behoeven te worden. Tot slot wordt het geheel gevoerd, soms ook eerste voorzien van een vulling (quilting). Grote stukken Patchwork zijn be waard gebleven uit de 18de en 19de eeuw, hoewel de techniek zgker veel ouder is. In Nederland en Engeland, maar vooral bij de pioniersvrouwen in Noord-Amerika, ontwikkelde zich deze techniek tot een ware volks kunst. Een ieder is van 13.30 tot 16.00 uur van harte welkom in 't Molenhuis naast molen "De Haas". Zevenhuizen - Vrijdag 20 juni begin nen de rondleidingen in het Koorn molengat weer. Deelnemers kunnen onder leiding van gidsen van Natuur- en Vogelwacht 'Rotta' een kijkje ne men in het enige 'Natuurreservaatje' in de wijde omgeving. Er wordt het een en ander verteld over het ont staan van dit gebied, over de soorten rijkdom aan planten, over de daar broedende vogels. Na het Koornmo lengat wordt de wandeling voortge zet over de dijk erachter, zodat men ook de daar voorkomende planten- rijkdom langs de Rotte kan bekijken en kennis kan maken met het "Helofy- tenfilter", dat voor op natuurlijk wij ze gereinigd Rottewater moet zorgen als toevoerwater voor het Koornmo lengat. De wandeling zal op 11 achter eenvolgende vrijdagavonden wor den gehouden, met de laatste op vrij dag 29 augustus. De wandeling begint om 19.00 uur bij het informatiebord bij de brug over de Hennipsloot, tussen de camping en restaurant 'De Roerdomp' in Ze venhuizen. Duur van de wandeling circa twee uur. SÉB-L Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp. Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingsterm ijn ad verten ties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en klaar materiaal - (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3