Foppo hoogtepunt op nacht van Veerman P: BROUWER DE KONING Hengelsport Clubkampioenschappen Love '70 Finale turncompetitie Gillian en Miijam naar Ste-Foy Canada Ooievaarstocht Tourclub Zevenhuizen '80 UITVAARTVERZORGING Perdijk open bij Tennisclub Zevenhuizen Goed bezet toernooi JBV Waddinxveen Duivensport Klaveijassen in Het Zuidhonk Hart van Holland/18 juni 1997 pagina 7 Avondcompetitie Zomercompetitie Jeu de Boules C. Nobel Vitessekampioen Uitslagen Nf De jongste lichting van vv Groeneweg die deelnam aan de Nacht van Veerman. Zevenhuizen - De vijfendertig jongste talenten van de Zevenhuizense voetbalvereniging Groeneweg verbleven afgelopen weekend twee dagen op sportcomplex Van 't Verlaat om het seizoen met elkaar af te sluiten. Op vrijdagmiddag kwamen de jongens en meisjes (van 6 tot 8 jaar) in de kantine aan. na met zijn alleen gegeten te hebben, was er een disco, compleet met drumstel waarop eenieder zich kon uitleven. Na dit housefestijn werden nog diver segezelschapsspelen gedaan. Om elf uur werden de kleedkamers opge zocht, waar deze nacht geslapen werd. Dit was voor de jongelui een spannende gebeurtenis. De volgende ochtend om zeven uur stond de hele club alweer buiten, al waar trainer Ed zorgde dat iedereen goed wakker werd door ze een flinke ochtendgymnastiek te laten doen. Na het ontbijt volgde een onderling vier-tegen-vier toernooi. Dit was niet zomaar een toernooi, het was een pyjama-toernooi, het was een prach tig gezicht om de spelers op hun voet balschoenen, maar in de veelkleurig- ste pyjama's te zien voetballen. Inmiddels omgekleed in de meer ver trouwde sportkleding volgde een nieuwe sportieve uitdaging: de tien kamp. De jonge sporters bestreden elkaar ondermeer op reuzeskelters, kloklopen, eierlopen en natuurlijk doelschieten. Doordat de jury de tel was kwijtgeraakt kregen alle deelne mers een fraaie en welverdiende me daille omgehangen. Onder het afsluitende optreden van de clown Foppo konden de moege streden helden en heldinnen een beetje bijkomen van het drukke pro gramma en de korte nachtrust. Voor de meeste kinderen was, zoals te ver wachten, Foppo het hoogtepunt van twee enerverende dagen, welke voor de jeugdafdeling van Groeneweg een mooie afsluiting van een uiterst actief seizoen waren. Waddinxveen - Op zaterdag 21 juni vindt in sporthal De Dreef de finale plaats van de turncompetitie van de regio Gouda. Het afgelopen seizoen hebben veertien gymnastiekvereni gingen uit de regio Gouda met in to taal 28 teams aan deze competitie deelgenomen. In vier verschillende poules organiseerden de deelnemen de verenigingen zelf de wedstrijden. Uiteindelijk komen de vier beste teams van elke poule in actie in een finalewedstrijd. Deze wordt georgani seerd door de regio Gouda in samen werking met de plaatselijke gymnas tiekvereniging TOOS. In de ochtendwedstrijd, die begint om 9.30 uur, turnen de meisjes tot 12 jaar. In de E-poule hebben zich geplaatst T.U.M.O. uit Moordrecht, Houvast uit Hazerswoude, Heres uit Bodegraven en O.S.S. uit Zevenhuizen. In de F- poule komen uit: Saturnia uit Bleiswijk, TOOS uit Waddinxveen, Dos uit Schoonhoven en Velocitas uit Gouda. Vanaf 12.45 uur zullen de turnsters boven de 12 jaar hun programma af werken. In de C-poule zijn de finalis ten Pro Patria uit Zoetermeer, Satur nia uit Bleiswijk, TOOS uit Linschoten en Dos uit Schoonhoven. In de D-pou- le tenslotte kwamen Houvast uit Ha zerswoude, Pro Patria uit Zoeter meer, Reeuwijk uit Reeuwijk en T.U.M.O. uit Moordrecht als beste vier ploegen uit de voorronden. De toegang in sporthal De Dreef is gratis. Boskoop/Waddinxveen - Voor de Gouwestaeteleden Gillian van den Berg en Mirjam Overdam begint het Internationale seizoen nu echt. Don derdag 19 juni vertrekken de teamge noten, met de andere geselecteerden voor de Nederlandse waterpolo- ploeg, naar het Canadese Ste-Foy bij Montreal voor het 'Ste-Foy Women's Polo Tournament' een internationaal toernooi met onder andere Canada en Griekenland. Het zesdaagse toernooi staat in het teken van de voorberei ding op het toernooi om de Fina-cup dat van 1 tot en met 6 juli wordt gehou den in Nancy (Frankrijk). Het toernooi in Canada wordt gehouden in de 'La- val University Peps pool'. Naast de Gouwestaetespeelsters Gil lian van den Berg en Mirjam Overdam bestaat de ploeg uit Ellen Bast, Suzan ne van der Boomen, Sandra Nieuwen- burg, Edmee Hiemstra, Carla Quint, Mariëlle Schothans, Karin Kuipers, Marjan Op den Velde en Ingrid Leyen- dekker. Het doel wordt verdedigd door de keepsters Karla van de Boon en Carla van Usen. De ploegleiding bestaat uit trainer/coach Kees van Hardeveld, teammanager Marga van Feggelen, teamarts Ben van Gent en fysiotherapeut Jolanda Potma. Zevenhuizen - Tourclub Zevenhuizen 80 organiseert op zondag 22 juni de Ooievaarstocht. Een rit voor het spor tieve gezin, de fanatieke fietser maar ook de rustige toerfietser. Er kunnen drie afstanden worden ge test, die allen zijn uitgepijld. Voor de 40 kilometer kan gestart worden tus sen 10.00 en 13.00 uur; 80 kilometer tussen 8.00 en 10.00 uur en voor de 115 kilometer tussen 8.00 en 10.00 uur. De kosten bedragen tot en met 100 kilometer ƒ3,- en tot en met 200 kilo meter ƒ4,-; met herinnering ƒ5,-. Starten en inschrijven kan bij café De Roerdomp aan de Tweemanspolder 12 in Zevenhuizen. sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op woensdag 11 juni is de derde avond wedstrijd gehouden in de Noord Aa te Zoetermeer. De vangst was matig; de elf deelnemers wisten totaal 19.460 gram vis te vangen. J. Wiersma wist met een vangst van 5590 gram beslag te leggen op de 20 wedstrijdpunten, tweede werd J. Boerop met 2740 gram (19 punten) en de derde plaats was voor A.J. Stubbe met 2400 gram (18 punten). Tussenstand na drie wed strijden: 1J. Wiersma 60 punten, 2. A. van Erk 53 punten, 3. J. Boerop 49 punten, 4. A. Metselaar 43 punten, 5. D. Bazen 35 punten. Op 21 juni wordt de volgende wed strijd gehouden van de zomercompe titie. Nadere informatie: 079-5932788. Groeneweg A1 reuze bedankt voor de bloemen en het etentje! Arie, Klaas en Piet Hoera! Sander van Eeuwen 2 zwemdiploma's op 1 dag Bravo! Oma Irene en opa Kas Wie heeft er een wit babyschoentje met groene satijnen strik gevonden 0180-633881 Grote sortering GERANIUMS en PERKPLANTEN en ALLES VOOR DE GROENTETUIN o.a. sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika- en peperplanten. Bonestokken, meststoffen, zaden, chrysantenstekken, prei, kroten, sla, koolplanten enz. KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN 20 soorten tuinkruiden - bloembakken en -haken. KWEKE GEEN KOOPAVOND VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Zevenhuizen - Afgelopen weekeinde is bij Tennisclub Zevenhuizen (TZ) voor de veertiende keer de Perdijk Open van start gegaan. Een record aantal deelnemers (289) uit de regio Zuid-Holland doen mee in één of twee van de vijftien categorieën: C2 (open en 25+), Dl (open en 25+) of D2 (25+), in het enkel- of dubbelspel. Dit bete kent dat er ongeveer 237 wedstrijden gespeeld dienen te worden. Rutger Planken en Robert Luik van respectie velijk Love'70 en TZ verdedigen hun titel in de C2 en Dl open. Truus van Leeuwen zal voor de laat ste keer als wedstrijdleider fungeren; zij neemt na zes jaar aan het einde van het toernooi afscheid. De tennisclub rekent naast de deelnemers op veel publiek. Om dit extra aantrekkelijk te maken is er vanaf woensdag 18 juni elke avond een "happy hour", waarbij alle drankjes voor slechts 1.00 te verkrijgen zijn. Als extra evenement (waarbij ieder een welkom is) wordt er op vrijdag avond 20 juni een midzomernacht feest georganiseerd waarbij op live muziek met karaoke kan worden ge zongen, gedanst, gegeten (een barbe cue en een originele Scheveningse viskar met verse haring) en tot 2.00 uur door de eigen leden kan worden getennist. Op zondag 22juni worden vanaf 12.00 uur finales gespeeld waarna om onge veer 17.00 uur de prijzen worden uit gereikt door Nico Perdijk. Waddinxveen - Het op woensdag 11 juni gespeelde ATV toernooi was goed bezet. Maar liefst 38 teams voor het merendeel uit Zuid-Holland gin gen om 10.30 uur van start. Na twee wedstrijden werden de spelers ver deeld in een A- en een B-poule. Alle prijzen in poule A gingen naar teams buiten Waddinxveen. De eerste prijs ging naar M. en J. Kerdijk van Rood Wit Rhoon. De tweede naar R. Tel- kamp en S. van Beek van Les Cailloux uit Zeist. De derde plaats was voor het team Cuntermohr van ABA uit Rijs wijk. In poule B was de eerste prijs voor een team van de Jeu de Boules- vereniging Waddinxveen Willem Hen driks en Jopie Hulskamp. Als tweede eindigden A. Giordano en R. Leeks van ABA en als derde J. van de Hoek en A. van de Toor van Volatre uit Voorscho ten. Vorige week is de Tête a Tête (1 tegen 1) competitie begonnen. Gezien het grote aantal deelnemers is gestart in een A en een B poule. In poule A staat Jopie Hulskamp bovenaan, gevolgd door Stephan Tabben en Wim van Bockom Maas. Poule B wordt aange voerd door Toos Wubben met op de tweede plaats Marco van Wageningen en als derde Norbert Schifferling. Zevenhuizen - De postduivenvereni ging De Stormvliegers deed dit week end mee met een wedvlucht vanuit Creil, 342 kilometer. De 249 ingekorf- de duiven, werden om 8.45 uur gelost. De eerste duif arriveerde om 13.26 uur bij R. Brands en haalde een snelheid van 1213 meter per minuut, 72 kilome ter per uur. De laatste, 62e prijsduif was een uur later thuis. Uitslag: 1-2. R. Brands, 3. Joh. Wilten- burg, 4. C.P. Edeling, 5. Corry en Jeroen, 6. Gebr. Breedijk, 7. N. Kop penaal, 8. C. v.d. Graaf, 9. C. Nobel, 10. E.P. Verschoor, 11. D.C. den Hertog, 15. Joh. Stofberg, 16. B. Koole, 19. C. Zweere, 23. M. Jongenelen, 25. J. v.d. Haak, 30. G. Brands en Zn., 31. W. Hulzinga, 33. mevrouw Brem, 40. Joh. Breedijk, 57. P.D. v. Kranenburg. De Vitessevluchten zijn alweer voor bij. Ook al had Joh. Stofberg een heel sterk voorjaar, en had hij een "ono verbrugbare" voorsprong opge bouwd, toch wist C. Nobel hem met de laatste vitessevlucht nog voorbij te gaan en alsnog het kampioenschap in de wacht te slepen. Ook C. Zweere moest hij nog laten passeren, wat de "off day" compleet maakte. Uitslag Vitessekampioenschap: Groep A: 1. C. Nobel, 2. C. Zweere, 3. Joh. Stofberg, 4. N. Koppenaal; Groep B: 1. D.C. den Hertog, 2. Joh. Breedijk, 3. J. Hoevelaken, 4. M. Jongenelen. Waddinxveen - In wijkgebouw Het zuidhonk (naast sporthal De Duikel aar) kan men op vrijdagavond 20 juni weer vrij-klaverjassen (geen competi tie). Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs 2.50 per persoon. Moerkapelle - Bij tennisvereniging Love '70 werden de afgelopen week de jaarlijkse clubkampioenschappen gespeeld die door een verjongde sportcommissie deskundig waren georganiseerd. De weergoden bleken het toernooi gunstig gezind, want alle partijen konden volgens planning gespeeld worden. Overtuigend winnaar en voor de zesde maal clubkampioen werd Michel Hessing, die daarmee voor de tweede maal de wisselbeker voorgoed in ont vangst mocht nemen. Herenenkel: M. Hessing/R. Planken; Herenenkel 35+: H. Barend- regt/H. Borghouts; Herendubbel: Hessing-Jager/Planken - de Niet; Gemengd Dubbel: Heesterman - Barendregt/Vellenga - Lindhout; Damesdubbel: Pothecary - van Meeteren/Pothecary - Visser. Bij de prijsuitreiking prees voorzitter Charlotte Vellenga de inzet van de deelnemende leden, maar moest toch even het vermanen de vingertje opsteken tegen diegenen die zich niet opgegeven hadden voor dit belangrijke clubgebeuren. Zij kunnen zich echter herkansen in het Open Hovens Toernooi dat op maandag 30 juni van start gaat en waaraan voor het eerst de interessante categorie D2 is toegevoegd. Geïnteresseerden kunnen zich nog inschrijven (wedstrijdleiding Hans de Niet, Johan Frisoplantsoen 8, 2751 XR Moerkapelle, telefoon 079-5832236. De nieuwe clubkampioen Michel Hessing (rechts) met een van zijn tegenstanders:Frits Teusink (foto Beppie Roos)

Hart van Holland | 1997 | | pagina 7