Vier Eendragt-leerlingen naar droomshow Postkantoor Zevenhuizen gaat verhuizen Zonnebloemloterij Mary en Freek just for fun oerkape Bloedafname Rode Kruis Leerlingen muziekmiddag Activiteiten Agenda Leesprogramma bibliotheek Zevenhuizen om bij te blijven.... Opbrengst collecte Hart van Holland/25 juni 1997 De wedstrijd agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten Zevenhuizen-Moerkapelle Pakje koffer en ga op reis met een boek Zo werkt het Doe mee Medische weekenddienst Just for Fun Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Het toeval wil dat vier leerlingen van de christelijke basis school "De Eendragt", door de Avro geselecteerd werden om mee te doen aan de door Bart Peeters gepre senteerde droomshow. Ook toeval lig was dat het leerlingen waren uit dezelfde groep: groep 7. Voor de droomshow kunnen de kinderen zich uitsluitend indi vidueel opgeven. Dat deden een tijdje geleden Marije Grooten- dorst, Nienke van Sprang, Taco Wijn- sma en Sven Boode. Na een eerste auditie en de daarop volgende repeti tie werden zij door de programmama kers uitgekozen om aan de definitieve opnamen deel te nemen. En wat toen pas bleek was dat ze bij elkaar op school zaten en nog in dezelfde groep ook. Taco Wijnsma en Sven Boode zijn vo rige week in Hilversum geweest, Ma rije Grootendorst en Nienke van Sprang worden op zaterdag 5 juli voor de televisieopnamen verwacht. Voor de andere kinderen van de school natuurlijk een prettige bijkomstig heid. Dat betekent twee keer met z'n allen in de bus naar de Avro-studio. De opnamen van vorige week waren voor de kinderen en hun begeleiders niet alleen spannend, maar ook ver moeiend. De vele aanmoedigingen Sven Boode, Taco Wijnsma, Marije Grootendorst en Nienke van Sprang. voor Taco en Sven sloopten allereerst hun kelen en vergden verder veel van hun lachspieren. Vooral tijdens de zogenaamde derrie-douche, één van de onderdelen van de droomshow. Tijdens dit spel kregen de deelnemers voor elk fout antwoord dat zij gaven een enorme kwak derrie over zich heen. Dat is gekleurd slijm, dat aan voelt als rauw ei. Dat glibbert overal heerlijk tussendoor en komt dan ui teraard ook tussen de kleren te zitten. En omdat Taco en Sven toch wel een paar vragen misten, moesten zij vier keer ervaren wat het is om met derrie gedoopt te worden. Hoe het afgelopen is, verraadt de ge schiedenis niet. Maar vast staat dat Taco en Sven een prachtige elektri sche agenda hebben gewonnen en verder nog k'nex, een fotocamera, rugzak, pet met stickers, een space- klok, flipperspel, wetenschappelijk boek en niet te vergeten een foto met handtekening van Bart Peeters. Wan neer de opgenomen droomshow wordt uitgezonden is op dit moment nog niet bekend. Op 2 juli gaat het postkantoor van Zevenhuizen verhuizen. Deze verhui zing vormt een onderdeel van het lan delijke beleid van Postkantoren BV om een aantal postkantoren onder te brengen bij lokale ondernemers. Vanaf 3 juli kunnen de klanten van het postkantoor voor al hun postkantoor zaken terecht bij de heer van den Berg, Bruna-boekwinkel, Dorpsstraat 129, 2761 AL Zevenhuizen. Op de nieuwe locatie heeft het ver trouwde loket plaats gemaakt voor een open balie waar alle huidige dien sten en producten van de Postbank en PTT-Post verkrijgbaar zijn. Ook wor den er strippenkaarten, abonnemen ten openbaar vervoer en telefoon kaarten verkocht en zijn er de folders van Postbus 51 verkrijgbaar. De openstellingstijden van het post kantoor zijn: maandag 9.00-18.00 uur dinsdag 9.00-18.00 uur woensdag 9.00-18.00 uur donderdag 9.00-19.30 uur vrijdag 9.00-20.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur. De postbussen zullen met ingang van 3 juli worden verplaatst naar de nieu we locatie. Tevens zal bij de nieuwe locatie een geld uitgifte apparaat wor den geplaatst. Het postkantoor zal telefonisch be reikbaar zijn onder nummer (0180) 63 42 69. Op 2 juli zal het postkantoor zijn ge sloten in verband met de verhuizing. Zevenhuizen - De komende weken trekken de vrijwilligers van de afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle erop uit voor de ZonnebloemloterijDe loten kosten ƒ2,50 per stuk. Elk lot heeft twee nummers en geeft dus tweemaal kans op een prijs. De opbrengst wordt volledig benut om het werk van De Zonnebloem voort te zetten. "Oh Zevenhuizen: Iedere zaterdag: van 9.00-16.00 uur: wereldwinkel op het dorpsplein. De Zevenster: maaltijdvoorziening: elke werkdag, tijdig melden, tel. 637111 koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. ANBO: Spelmiddag: elke maandag 14.00 uur in De Zevenster; Soosmiddag: 14.00 uur: 2e en 4e woensdag in De Zevenster: geen soosmiddagen in juni! Fietsen: lx per 14 dagen verzamelen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30uur:27 juni; Gymnastiek: gebouwger. kerk dinsdag9.30,10.15en 11.00 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 10.00,11.00 en 13.30 uur; Zeven Muzen: Zaterdag 28 juni: 16.00 uur: geref. kerk: slotuitvoering alle instrumenten. Vogelvereniging Zang en Kleur: Alle klaverjas- en jokeravonden beginnen om 20.00 uur: 4 en 18 juli. Alle activiteiten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. Moerkapelle: Woensdag 2 juli: 20.00 uur N.H. Kerk: zomeravondconcert chr. gem. zangver eniging Sursum Corda. De toegang is vrij. Jan wordt 27 juni 40 jaar. Alvast gefeliciteerd: Ria, Vanessa, Marissa en Cynthia Zevenhuizen - In het kader van het jaar van het reizen organiseert de bi bliotheek een leesprogramma. Om dat het thema mooi aansluit bij de vakantietijd start het een aantal da gen voor de zomervakantie, speciaal voor kinderen die niet op vakantie gaan, of maar heel kort, of juist een goed boek zoeken voor in de koffer. Kinderen die van reizen houden, of van uitstapjes, of van uit logeren gaan, en kinderen die wel eens dro men van een grote wereldreis maken kunnen vanaf 2 juli terecht bij de bieb. Daar kunnen ze meedoen met het leesprogramma "pak je koffer!" en al lezend heel wat boekenkilometers af leggen. Wie zich aanmeldt krijgt een deelne merskaart met stroken. Voor elk gele zen boek mag een strook ingeleverd worden aan de balie. Daarvoor in ruil krijgt de deelnemer een sticker op zijn kaart. Een volgeplakte kaart geeft recht op een oorkonde. Voorwaarde is wel dat de boeken over reizen gaan, maar zulke boeken zijn er voldoende in de bieb: dikke, dunne, moeilijke, makkelijke, spannende, mooie en droevige boeken, zelfs strips en pren tenboeken. Tot zover is het dus heel eenvoudig. Maar nu komt het: Iedere strook die ingeleverd wordt, is een schakel van een ketting. Hoe lang die ketting wordt is natuurlijk de grote vraag. Als heel veel kinderen mee doen heeft bibliotheek Zevenhuizen misschien de langste ketting van het land. Ga vlug naar de bibliotheek, daar kun nen ze je er meer over vertellen en ligt de informatie folder voor je klaar! ■SiSS Zevenhuizen - De opbrengst van de onlangs in Zevenhuizen gehouden collecte van de maag-lever-darm stichting heeft ƒ1766,60 opgebracht. De week stond in het teken van spijs- verteringsziekten. Eén op de zeven mensen in Nederland heeft klachten aan maag, lever of darmen. De organisatie bedankt gevers en col lectanten voor hun medewerking. Wie de collectant gemist heeft kan een bijdrage storten op giro 2737 t.n.v. Maag Lever Darm Stichting te Nieuwegein. Vragen over spijsverte- ringsziekten? Bel de infolijn op maan dag tot en met donderdag van 15.00- 17.00 uur: 030-60 55 881. Moerkapelle - Onlangs werd de don oren in Moerkapelle opgeroepen voor bloedafname. 142 Donoren hebben zich gemeld, waarvan er twaalf tijde lijk werden afgewezen. Er was een spelde voor vijfentwintig keer geven voor de heren H. van der Bas en R. Voorwinden. De organisatie bedankt gevers en helpsters voor hun medewerking. De volgende afnameavond is gepland op 2 december in gebouw Moerveen. Zevenhuizen - Zaterdag 28 juni treden de muziekleerlingen van de Zeven Muzen op in de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Het begint om 16.00 uur en de toegang is gratis. Ieder jaar in juni organiseert de cultu rele stichting de Zeven Muzen een muziekmiddag. Leerlingen van het kinderkoor, van de muzieklessen op piano, dwarsfluit, blokfluit, gitaar en keyboard laten aan het eind van het seizoen horen welke vorderingen zij het afgelopen jaar hebben gemaakt. Het thema van deze middag is "mu ziek door de eeuwen heen". Het kinderkoor begint met muziek uit de middeleeuwen. Er zijn muziekstukjes op blokfluit en gitaar uit dezelfde tijd. Door de eeuwen heen wandelen de aanwezigen via de renaissance, de barok, het classisisme, de romantiek naar de moderne tijd. In iedere perio de laten een aantal leerlingen op ver schillende instrumenten horen hoe de muziek van dat tijdvak heeft ge klonken. Tijdens de wandeling door de eeuwen heen wordt ook iets duide lijk van het ontstaan en de ontwikke ling van de gebruikte muziekinstru menten. RUM Zevenhuizen Herv. kerk 10.00 uur ds GJ v Beek; 19.00 uur ds C. Bregman, Zoeter- meer. Oud Verlaat 10.00 uur de heer H. Bakker, Katwijk. Geref. kerk 9.30 uur ds W. Davidse; 18.30 uur drs M. Gilhuis, Capelle. R.K. 10.15 uur eucharistievering in dorpshuis Swanla, pastor Bosman. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 fiur kand mr J. Kooij, Barendrecht; 18.30 uur ds A. Jonker, Barendrecht. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Zaterdag 28 juni: dokter W.J. van Bruggen, De Wielewaal 20, Zeven huizen, telefoon 0180-631783. Zondag 22 juni: dokter R.L. War- naar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, tele foon 010-5212500. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. v. Rooyen, 079-5931488 (19.00-20.00uur); Mw. J. Snoep, 079-5932702 (13.30-14.30 uur); Mw. A.M.C. Cammeraat,079- 5932149 (18.00-20.00 uur). t.k. grenen buffetkast ƒ200,- en grenen secretaire ƒ200,- 0180-631194 John en Ellen gefeliciteerd met jullie kleine meid. Nu lekker genieten. De buren Toos het is zover. 45 jr. getrouwd en ik hoop nog vele jaren. Veel liefs Leendert Hiep hiep hoera Jordi Spek heeft z'n zwem diploma A. Gefeliciteerd opa en oma verhoef Verkoping van De Gouwebloem 24 juni: 13- 16 uur: sokken kinder- en poppenkl. Tollenslaan 161 W'v Door Gerard Verheiien Zevenhuizen - Evenals vorig jaar or ganiseren Freek en Mary Wijmans zaterdag 28 juni een uitgebreide bar becue voor de vrijwilligers van het zorgcentrum De Zevenster. Zij doen dat omdat ze er lol in hebben. Daar om ook hebben ze, heel toepasselijk, het popkoor "Just for Fun" uit Zoe- termeer uitgenodigd om de avond extra luister bij te zetten. Waarom doen mensen wat ze doen. Daarvoor moet je in het leven van die mensen gra ven. Daar liggen de associaties, de aangrijpingspunten. Voor Mary was dat de ervaring die haar vader had. Hij was broodbakker en liep nog met z'n wagen door weer en wind langs de klanten. En als het koud was dan kreeg hij soms van die en gene een kopje koffie. Op zich niet zo veel, maar op zo'n moment is dat goud waard. En als zijn dag er dan opzat dan vertelde hij thuis dat mensen hem zo'n over heerlijk kopje warme koffie hadden aangeboden en hoe hij dat had ge waardeerd. Dat maakte op Mary altijd een enorme indruk. Zelf heeft ze ook altijd hard moeten werken en heeft ze zorgen gekend. Zeker toen ze pas met hun zaak begonnen. Voor 70% kwa men de zakelijke beslommeringen op haar neer. Af en toe zag ze het niet meer zitten. Maar door de vriendelijk heid en de steun van anderen kwam ze er steeds weer bovenop. Voor Mary vormden de ervaringen van Freek en Mary Wijmans met hun duitse herders toen de grondslag voor het handelen in het nu. Voor Freek geldt hetzelfde. Hij is een echte Rotterdammer. Hij houdt van gezelligheid. Verder denkt Freek ook wel eens naar voren. Veron derstel dat wij oud zijn en dat we onszelf niet meer kunnen bedruipen. En veronderstel dat er dan geen vrij willigers meer zijn. Je moet er toch niet aan denken? Daarom wil Freek de vrijwilligers, in dit geval van "De Ze venster", koesteren. De gasten wor den zo rond de klok van 19.00 uur verwacht. Toen Freek en Mary van het popkoor "Just for Fun" uit Zoetermeer hoor den, was het idee van live-muziek snel geboren. Onlangs bestond dit koor vijf jaar. Dit jubileum werd voor ruirn 600 belangstellenden groots gevierd in de grote zaal van het Stadstheater. Toen ook werd de eerste CD opgeno men. Het koor telt 120 dames en he ren. Een afvaardiging van de gr°eP (zo'n 50 tot 60 mensen) komt zaterdag in het "open veld" aan de Bredeweg 168 in actie.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 10