De wetten van de letteren Alerte omstanders bij aanrijding met letsel Hart van Holland- de H aij vanderWende ia t Familieberichten Politieberichten J H L J N H11 .TT7T7T1 112 Hart van Holland/25 juni 1997 pagina 3 Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Wij witten iedereen Bedanken die onze 55-jarige huwefij/fsdag tot een feestdag heeft gemaaljt. Q. %pos en 'Jj. 'J(o os-C fazing Zevenhuizen-Moerkapelle Waddinxveen Boskoop Cursus creatief schrijven in 7 delen 29.000 exemplaren VOCATE N (Afspraak op locatie mogelijk) Marten Meesweg 121 - 3068 AV Rotterdam - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Met eerbied en respect ELZENHORST 55 2742 CL WADDINXVEEN TEL. (0182) 61 50 55 DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Ais elke seconde telt Snelheidscontrole: Aan de Burg. Klink- hamerweg is woensdag 18 juni een snelheidscontrole gehouden tussen 13.45 en 17.00 uur. Er waren 2525 pas santen, waarvan 59 overtreders. Onder invloed besturen bromfietsAan de Bredeweg werd zaterdag 21 juni om 2.25 uur een 16-jarige Moerkapel- lenaar aangehouden, die bij nader onderzoek op het bureau 1,2 o/oo al cohol in het bloed bleek te hebben. Soortgelijke overtreding werd ge pleegd door een 26-jarige te Waddinx- veen verblijvende man op de Noorde lijke Dwarsweg. Hij had 1,1 o/oo alco hol in zijn bloed. Diefstal bromscooter. Aan de Staring straat werd zaterdagavond om streeks 18.45 uur een bromfiets, die afgesloten onder een keukenraam stond, meegenomen door de passa giervan een andere bromscooter. Het betreft een blauw/groene Kymco DJ 50, verzekeringsnummer PGV-770. Zaterdagavond is aan de Zuidplasweg een bromscooter gestolen. Het voer tuig stond afgesloten. Het betreft een zwarte Aprilia SR Replica, verzeke ringsnummer RHS-001. Inbraak verenigingsgebouw: Aan de Raadhuisstraat in Moerkapelle is in de nacht van donderdag 19 op vrijdag 20 juni de deur geforceerd van een verenigingsgebouw. Er is wat klein geld gestolen, een klok en een douchegordijn. Dood bijten schapen: Maandagoch tend 23 juni werd aangifte gedaan dat in een weiland langs de Bredeweg na bij de bebouwde kom van Moerkapel le ongeveer 20 schapen waren dood gebeten of moesten worden afge maakt. Tot op heden heeft een onder zoek niets opgeleverd. Het zou gaan om twee bijna zwarte honden. In een weiland tussen de Bredeweg en de Julianaweg was eveneens een schaap doodgebeten en een aangebeten. Aanrijding: Aan de Kievitdreef vond dinsdagavond 17 juni een aanrijding plaats. Een 56-jarige Waddinxveense automobilist nam een bocht te ruim waardoor hij in botsing kwam met een tegenligger. Er ontstond alleen mate riële schade. Diefstal snorfiets: Aan de Henegouwer- weg werd woensdagmiddag 18 juni een snorfiets uit een niet afgesloten oods gehaald en er werd een groene 'iets achtergelaten. Het betreft een grijze Giletta Gilera, verzekerings nummer WWS-901. Schennispleger: Aan de Lijsterbes straat haalde woensdagmiddag 18 iuni een ongeveer 16-jarige knaap ten overstaan van een 24-jarige vrouw bij haar in de achtertuin zijn geslachts deel te voorschijn. Diefstal auto: In de nacht van dinsdag 17 op woensdag 18 juni werd aan het Machtelderf een personenauto gesto len van het merk VW type Golf, kieur paars, kenteken GD-XB-53. Inbraak woning: Aan de Willem de Rij kelaan werd woensdag 18 juni over dag de toegangsdeur van een woning geforceerd. Een videorecorder, gou den armband en paspoort is meege nomen. Inbraak bedrijf: In de nacht van woens dag 18 op donderdag 19 juni is er ingebroken in een bedrijf aan de He- negouwerweg. Via een aantal pallets kon men aan de achterzijde een raam pje bereiken wat werd ingeslagen. In het bedrijf werd een geldlade geleegd en een kluis los van de vloerbevesti ging gebroken. De kluis is door het raam naar buiten gewerkt en in zijn geheel gestolen. Verder is bedrag aan geld en wat software ontvreemd. Dader ontucht aangehouden: De dader van de ontucht met een 5-jarige meis je op woensdag 4 juni aan het Wou- brechterf, is donderdag 19 juni in Waddinxveen aangehouden. Het be treft een 16-jarige Waddinxvener. Inbraak auto: In de nacht van donder dag 19 op vrijdag 20 juni is het slot geforceerd van een auto aan de Passa ge. De radio-CD-speler is gestolen, een 27 MC-bak en een antenne. Aan de Wingerd is in dezelfde nacht het kofferdeksel opengebroken van een auto. De hoedenplank met drie speakers, de radio en een versterker zijn meegenomen. Aan de Molenring is in de nacht van zaterdag 21 op zondag 22 juni het slot van een auto open gehengeld. De hoe denplank met speakers en een CD- wisselaar is meegenomen. Vernielingaan auto: Aan het Wetering pad werd in het weekend van 14 en 15 mei van een personenauto de linker achterband lek gestoken. In de nacht van dinsdag 17 op woens dag 18 juni werden van een personen auto twee banden lek gestoken. Schennispleger: Aan het Populieren hof werd woensdagavond 18 juni tus sen-21.00 en 21.15 uur schennis ge pleegd ten overstaan van twee vrou wen, ter hoogte van de basisschool De Akker. De vrouwen, waaronder een 35-jarige vrouw uit Reeuwijk, stonden daar te praten toen een knaap kwam aanfietsen, vlakbij de vrouwen stopte en zijn geslachtsdeel uit zijn broek haalde. De knaap was ongeveer 18 jaar, 1.75 lang, kort naar voren gekamt bruin haar, geen ge zichtsbeharing. Hij was gekleed in een bruine broek en een meerkleurige ge blokte trui. Vandalisme: Donderdag 19 juni is de toegangsdeur van de school aan het Populierenhof besmeurd met graffiti. Door Julia Peneirim Honderden verhalen heb ik mijn kin deren voor het slapengaan verteld. Sommige daarvan zijn gepubli ceerd, de meeste niet, hoewel ik re gelmatig het advies krijg ze op te schrijven en die verhalen te gelde te maken. Maar ik ben er te lui voor geworden. Ik zal zeker niet de enige ouder zijn, die dit soort adviezen krijgt. Uitge vers worden ermee overstelpt, maar vrijwel alle afzenders krijgen de verzinsels recht in hun gezicht teruggegooid. Dat die verhalen voor huiselijk gebruik prima zijn, wil ik wel geloven. Maar spontaan een ver haal bedenken en het te vertellen is iets heel anders dan ze op papier te zetten en ze volgens de schrijvers- wetten uit te werken. Iemand zei: 'Omdat ze op school hebben leren schrijven, denken ze, dat ze kunnen schrijven....' Uitgevers worden bedolven onder de Kabouters Puntmuts die allemaal beukennootjes vergaren, Mollen Graafgraag en meer van dat gespuis. 'Er was eens' is totaal uitgehold al bezondig ik me er privé wel eens aan en dromen zijn na Alice in Wonder land als een te gemakkelijke oplos sing, taboe. Maar hoe moet het dan? We gaan de komende weken een 7- delige treinreis maken, van A naar B via een aantal tussenstations. Daar mee krijgt u een spoorboekje in han den, waar overigens niets persoon lijks aan is. Ook het echte spoorboekje geeft met rechte lijnen en keurig afgepas te blokjes rails en steden aan, terwijl in werkelijkheid die rails geen mo ment stilliggen, de trajecten langer en korter zijn en de steden niets ge meen hebben met zwarte blokjes. Maar het stramien staat vast. Ons station A begint op het moment waarop u van plan bent een verhaal te schrijven. Het doet er absoluut niet toe, of dat verhaal 4,12 of 120 kantjes A4 beslaat. U gaat immers alleen maar bedenken waar het over moet gaan, hoe en waar het begint, hoe het moet eindigen en wat daar tussen komt. Even praktisch, bijgeval u aan uitge vers denkt: ze accepteren geen hand geschreven manuscripten. Uw ver haal moet eenzijdig zijn uitgetypt op A4, met aan alle kanten ruimten voor aantekeningen. En kijk in de biblio theek welke uitgever welk genre pu bliceert. Het heeft geen zin een weten- schappelijk werk naar Kluitman te sturen en geen jongensboeken naar Aula; toch komt het voor. Maar u denkt nog nergens aan. U moet deze hele cursus nog doorworstelen en uit het hoofd leren. U was pas drie-delig aan het beden ken, naar dit goede voorbeeld: Jantje steelt het vakantiegeld van zijn klas (1, begin); hij geeft het uit aan snoep (2, midden); hij belandt in het zieken huis van de jeugdgevangenis (3 en slot). Een regisseur legde me uit: drama is niet, DAT de slak de overkant van de snelweg haalt, maar HOE de slak daar komt. U heeft nu 6 dagen de tijd om een mooi verhaal te bedenken. Op de zevende dag gaat u in alle rust dat verhaal in drie samenvattingen opschrijven. Alle delen zijn precies even lang, waarbij het er niet toe doet, HOE- lang elk deel is. Als u dat nu goed leert, dan komt dat later mooi van pas bij het opzetten van hoofdstuk ken en het gebruik van spannings bogen. U mag natuurlijk net zoveel verhalen bedenken en uitwerken als u maar wilt, als ze maar bestaan uit 3-delige samenvattingen. Het is ook goed, om een dagdeel in de bibliotheek door te brengen en daar uitsluitend eerste zinnen te bekijken. Van An Rutgers van der Loeff las ik een eerste prachtzin: 'Ik weet een wagon'. Die vier woorden roepen een hele bos vragen op, en spanning: Wie is die 'ik'? Is hij/zij alleen? Waar is die ik? Wat is er met die wagon aan de hand? Zo'n wagon kan los staan, die kan open en dicht, is groot en don ker. Wordt daarin een moord be raamd? U moet ook al hoofdpersonen ver zinnen, waarbij u moet bedenken dat een eventueel oudste broer/ zus/vriend alles al kan en weet en dus wat langzamer mag zijn dan de jongere, die op z'n tenen loopt om die oudere bij te benen. Namen? Kijk daarmee uit. Volgens een door mij uitgevoerde test vin den kinderen een jongen die Bram heet wat dik en traag, terwijl Huug lang, dun en snel is. De toenmalige acteur Jozef van den Berg zei: 'Als u fantasie heeft, dan leer ik u die te gebruiken'. Ik neem die rol graag van hem over en gaat u nu maar aan het werk. Volgende week treffen we elkaar weer. Succes. Aanhangwagen al rijdend verloren: Rijdend op de hefbrug verloor een 26- jarige bestuurder uit Aarlanderveen de aanhangwagen die hij met zijn be stelauto voorttrok. Door een niet juis te bevestiging en het hobbelige weg dek schoot de aanhanger van de trek haak af en kwam tot stilstand tegen een op de kruising stilstaande perso nenauto. Het bleef bij materiële scha de. Openbare geweldpleging: Aan de Bootstraat werd zaterdag 21 juni om streeks 1.50 uur door getuigen gezien dat door een paar knapen een fiets door een ruit van een kantoorpand werd gegooid. Daders hadden direct de benen genomen. Diefstal auto: In de nacht van zondag 22 op maandag 23 juni is aan de Schoolstraat een grijze Opel Kadett Hatchback gestolen met het kenteken NG-60-GT. In hetzelfde weekend werd aan de Burgemeester Colijnstraat een Fiat Uno opengebroken middels het force ren van het portier waarna gepro beerd werd met het doorverbinden van contactdraden de auto te stelen. Boskoop-Hazerswoude - Zondagmid dag 22 juni omstreeks 16.30 uur vind een aanrijding plaats op de kruising Hoogeveenseweg/Engelandlaan. Een 69-jarige Boskoopse automobilist reed vanaf de Engelandlaan linksaf de Hoogeveenseweg op zonder vrije doorgang te verlenen aan een 56-jari- ge Waddinxveense automobiliste die vanuit Benthuizen naderde en bij wie haar driejarige kleindochter uit Bos koop in de auto zat. De vrouw liep waarschijnlijk een kaakfractuur op en is overgebracht naar het Bleulandzie- kenhuis. Het meisje hoefde niet naar het ziekenhuis. De auto van de Boskoper kwam op de kop in de sloot naast de weg terecht, waarbij de bestuurder onder water kwam. Toen de politie ter plaatse kwam hadden omstanders met ver eende krachten de auto gedeeltelijk gelicht, was de bestuurder eruit ge haald en was met reeds begonnen met reanimeren. Het slachtoffer is in zorgwekkende toestand, onder begeleiding van drie motorrijders overbracht naar het AZL in Leiden. De politie spreekt haar dank uit aan de omstanders, die perfect hebben ge handeld in deze noodsituatie. Benthuizen - Inbraak bedrijf In de vroege morgenuren van 19 juni werd er ingebroken in een bedrijfs pand aan De Werven. Er werd een ruit vernield. Uit het pand werd een brom fiets ontvreemd. Hazerswoude-Dorp - Inbraak bedrijf In de nacht van zondag 22 op maan dag 23 juni werd ingebroken in een bedrijf aan de Frankrijklaan. Op onbe kende wijze wist men de toegangs deur te openen. Uit het bedrijf werd een kleine kluis, met daarin een geld bedrag, meegenomen. Winkeldiefstal: Aan de Koninginne weg werd maandagmiddag 23 juni een man aangehouden. Hij verborg bier en vleeswaar onder zijn jas en liep de winkel uit. Hij werd buiten aangehou den en overgeleverd aan de politie. Het betrof een 28-jarige in Boskoop verblijvende illegale Pool. Hij heeft een proces-verbaal gehad van 275,= en zijn paspoort is ingenomen. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 Advertenties Mario Mezas Redactie Algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn advertenties: Maandagmiddag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdagmiddag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! De redactie van Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 1997 | | pagina 3