Uit dichtbij huis! Wét P' pagina 14 Hart van Holland/2 juli 1997 Een dagje uit met de kinderen bij Rotterdam, daar kom je de wereld tegen! Arboretum Trompenburg Rondleiding in De Kuip Goed en veilig barbecuen la Een recreatief dagje uit hoeft niet er definitie te betekenen dat er ange afstanden per auto, fiets, brommerofscooterafgelegd moe ten worden. Heel dicht Dij huis zijn vaak de mooiste plekjes te vinden, waarvan het bestaan misschien niet zo bekend is. Rotterdam, zo dicht bij huis, biedt een wereld aan mogelijkheden, die waarschijnlijk, als je ze eenmaal hoort, wel bekend zijn, maar waar je zo een-twee-drie niet bij stil-' staat. De wereldberoemde kubuswonin- fen bij de Oude Haven, de hoog ouw aan het Weena en het Mu seumpark geven de stad het karak ter van een openluchtmuseum van moderne architectuur. Maar ook voor de typische Oudhollandse sfeer kan men in Rotterdam „te-1 recht. In Delfshaven bijvoorbeeld,! en in Historisch Museum Het Ommoord - Langs de Rotte, midden in het Ommoordse veld, ligt de,150 jaar oude j boerderij waarin Kinder- j boerderij De Blijde Wei" gevestigd is. De goed on- derhouden boerderij, be staande uit diverse gebou wen, geeft een gezellige sfeer. Alleen al de geur die in en om de boerderij hangt, maakt een bezoek de moeite waard. Kinderen kunnen van alles zien; bij de dieren onder andere konijnen, scha eenden en geiten. In de moes zijn alle soorten bloemen en plan ten te vinden en kan er van alles feleerd worden over verschillende loeiwijzen. Uiteraard kunnen de kinderen zich daarna lekker uitle ven in de gezellige speeltuin terwijl de ouders op het terras een kopie koffie drinken. Bij de kinderboerderij bestaat de mogelijkheid om een ki Schielandhuis" of bij de karakteris tieke 18e eeuwse wijnhavenpan den bij de Oude Haven. Slechts een greep uit de grenzeloze mogelijkheden die Rotterdam biedt vóór een dagje uit: Een bijzondere botanische tuin in het centrum van Rotterdam" Arboretum Trompenburg is een van de negentien botanische tui nen die Nederland kent. Deze bota nische tuin is een oase van rust midden in de drukte van het altijd bezige Rotterdam. Het terrein is verdeeld in vijf percelen. Het mid den van het arboretum is het oudste gedeelte en is in 1820 aan gelegd volgens de toen in de mode zijnde Engelse landschapstijl. Er staan ook nog een aantal eiken uit die tijd. Het overgrote deel van de beplanting wordt echter gevormd door de collectie ceders met als hoofdgroepen Atlas-, Libanon- en Himalaya-ceders. Maar ook het ge deelte dat Perenhof wordt ge noemd en het westelijk perceel zijn in Engelse landschapstijl aange legd. Het oostelijk deel bevat onder meer de kwekerijen, de succelen^ tenkas (cactussen en vetplanten het rosarium, de heidetuin en de goudvissenvijver. De entree van Arboretum Trom penburg is te vinden aan de Ho- ningercitjk 64. De openingstijden zijn van maandag tot en met zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zondaggesioten (behalve in mei en oktober De toegang bedraagt f5,- voor volwassenen, kinderen tot 16 jaar, mits onder begelei ding, gratis. Rondleidingen wor den gehouden op afspraak. Voor informatie: 010-4526599. Leuk voor vriend en vijand', een rondleiding is het voetbalstadion van Eeyenoord, De Kuip. eens door de spelerstunnel lopen of zitten op de businesstribune. De kleedkamer bekijken, de dug-out of de perskamer. Bij een rondlei ding inbegrepen is ook een bezoek aan het Home of History, een plek waar Feyenoord- en andere voet balfanshun hart kunnen ophalen aan de uitgebreide collectie bekers, vanen, foto's en dergelijke. De rondleidingen vinden plaats op woensdag en (donderdag om 13.00 en 15.00 uur, op zaterdag om 10.00, 12.00 en 14.00 uur. Reser veren is mogelijk vanaf 10 perso nen. De toegangsprijs bedraagt (12,50 voor volwassenen, (10,- voor kinderen toten met 12 jaar. Alleen Home of History: volwasse nen f5,-, kinderen (2,50. Voor in formatie: 010-4929438. tje te vier,en. Een rondrit met de huifkar is voor de kindeken erg leuk. Bij De blijde wei' vindt men ook een goed onderkomen tijdens de vakantie voor konijn of cavia. De zorg voor het huisdier kan door de medewerkers van de kin derboerderij overgenomen wor den voor slechts 3,- per dag. Alle activiteiten van de kinder boerderij worden enthousiast on dersteund door de Stichting Vrienden van de kinderboerderij De Blijde Wei. Enkele Ommoord bewoners hebben deze stichting opgericht om de extra wensen van de Kinderboerderij te helpen ver wezenlijken, zoals bijvoorbeeld het uitbreiden van de tentoonstel lingsruimte, een plantenkas en het toegankelijk maken van de kinder boerderij voor rolstoelgebruikers. Met ongeveer 300 leden die jaar lijks een bijdrage leveren van 10,- en sponsoring door bedrijven speelt de stichting inmiddels een belangrijke rol bij de instandhou ding van de kinderboerderij en het bevorderen en uitbreiden van de recreatiemogelijkheden. Bij de kinderboerderij zijn speciale kinderactiviteiten in de zomerva kantie. Elk jaar wordt er een pro gramma gemaakt waaraan 50 kin aeren kunnen deelnemen gedu rende drie dagen. Het programma van dit jaar is nog niet geheel bekend, maar kan bijvoorbeeld bestaan uit hutten bouwen met een pannenkoekenfeest of een in- dianenfeest met zelf brood bak ken. De data zijn 5, 6 en 27 augus tus en het programma zal tijdig bekend worden gemaakt. Zoetermeer - Toervereniging Zoetermeer '77 bestaat dit jaar twintig jaar en organiseert voor de twintigste keer de Avondfietsvierdaagse van Zoetermeer. Het fietsevenement voor Zoetermeer en omstreken wordt gehouden in de week van maandag 11 tot en met donderdag 14 augustus. De Avondfietsvierdaagse is ook opgenomen in het programma van Floravontuur". Gezien het succes van het instellen van een tweede startplaats in 1996 zal er dit jaar een derde worden ingericht. De startplaatsen zijn: Het clubhuis aan de Buytenparklaan 2b (afstanden 15 25 en 40 kilometer in Rokkeveen vanaf de parkeerplaats 8ononKianu;. laan tussep het Gezondheidscentrum en Profile Kinkel kilometer r in Noordhove vanaf het buurthuis kilometer laats aan de Groenblauw- (afstand alleen 15 t Span (afstand alleen 15 Barbecuen is populair in Nederland. Steeds meer mensen genieten van gezellig Kokkerellen buiten in de tuin, op het balkon, op de camping of bij het vakantiehuis. Kortom, barbecuen doe je het lekkerst in je vrije tijd in je eigen (vahantie omgeving. Barbecuen is de hele zomer door één groot feest. Ieder een kan er volop van genie ten. Om goed en veilig te bar becuen volgen hier nog enke le waardevolle tips: Steek de barbecue tijdelijk aan; na een uur is deze op z n heetst. Rooster eerst het vlees dat het snelst klaar is, zoals biefstuk of entrecote. Het vlees schroeit op de hete barbecue snel dicht, waar door alle vleessappen in het vlees blijven. Vlees dat een langere berei dingstijd vraagt, kan voorge- gaard Dij de slager gekocht worden of kan voorgegaard worden in de magnetron. De schouderkarbonades, barbe cueworstjes, verse worst, spa- re ribs en hamburgers zijn dan al mooi gaar. Op de bar becue krijgen ze nog een lek ker knapperig korstje. Tenslotte nog een laatste tip: bij gebruik van houten satéstokjes wordt geadvi seerd de stokjes een uur van tevoren in het water te leg gen. Zó wordt voorkomen dat "ns het barbecuen ver ven aan de voor gezinnen De deelnamekosten bedragen (4,- bij voorinschrijving en bij inschrij start f5,- per persoon. Gezinskaarten zijn er ook (f 10,- speciaal voo, met kinderen tot 12 jaar. De gezinskaarten zijn alleen aan de startplaatsen de avond van de startte koop. De kosten zijn inclusief verzekering, herinnen en loterij (met dames- of herenfiets als hoofdprijs De voorverkoop is vanaf 25 juli bij onder andere het VW in het Stadshart in Zoetermeer. Op zaterdag 2 en 9 augustus kan men ook deelnemerskaarten kopen bij een kraampje van de Toervereniging in het Stadshart en in het grot winkelcentrum Rokkeveen. Wie maakt de mooiste, leukste, meest spectaculaire foto met als thema de zomer van 1997 De redactie van het Hart van Holland en De Nesselander organi seert een vakantie-fotowedstrijd voor al haar lezers. Iedereen kan deelnemen aan de wedstrijd, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn. De foto's worden niet alleen beoordeeld op techniek en belich ting maar ook op originaliteit. Dus niet alleen de fotograaf, die bijna professioneel werkt maakt een kans, ook de gewone' vakan tiekiekjes komen voor de prijzen in aanmerking. De foto.s, liefst met een begeleidend verhaaltje, moeten september aanstaande bij ae redactie binnen zijn. voor 10 De prijzen zijn: een complete.tuinset, beschikbaar gesteld door Recreatie Verweij in Zevenhuizen; een waardebon ter waarde van f80,-, beschikbaar gesteld door eetcafé-discotheek La Baraque in Zevenhuizen; twee prijzen van Pim Rusch Fotografie in Waddinxveen: portretfo to's ter waarde van f60,-. Foto's kunnen, voorzien van een voldoende gefrankeerde retouren velop met uw naam en adres, gestuurd worden naar de redactie van het Hart van Holland f De Nesselander, Posticus 85, 2760 AB Zevenhuizen (onder vermelding: fotowedstrijd Zet ook uw naam achter op de foto. De redactie wenst alle lezers een grandioze vakantie toe en veel fotoplezier!

Hart van Holland | 1997 | | pagina 14