Mevrouw Tielenius wint milieuprijs Circus Wijkschool een groot succes Toos sluit seizoen af Voorlichting over ziekenfonds verzekering in Anne Frank Oproep Baby van de maand Fusie Aeolus en Florida Tsjechische dansgroep Podskala Basisschool De Akker wint computer wm inxvcen a K{ ten Koppelklaveijassen in De Boog ?ina 34 Hart van Holland/2 juli 1997 Een van de grootste verenigingen Ontstaan fusie Organisatie Door Karin van Laneeraad Boskoop - In de raadzaal van het ge meentehuis van Boskoop heeft wet houder van milieuzaken P. Trimp voorafgaand aan de gemeenteraads vergadering de milieuprijs uitgereikt. De prijs was bestemd voor een inwo ner van Boskoop die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor het milieu. Dit jaar ging de prijs naar de Boskoopse A. Tielenius. De prijzen, een geldbedrag en een kunstwerk van de Boskoopse kunstenaar Bert van Zanten, ontving de winnares als dank voor haar grote inzet voor de natuur. Trimp noemde als voorbeelden haar acties tegen het zwerfvuil, haar inzet voor de paddentrek en de verzorging van dieren, haar kennis van de natuur en dan met name de wijze waarop zij dit overbrengt op de jeugd. Waddinxveen - Zaterdag 28 juni heeft de Waddinxveense Gymnastiek- en Jazzdansvereniging Toos het seizoen op feestelijke wijze afgesloten. In en rond de gymnastiekzaal aan de Staringlaan waren de gehele dag acti viteiten. 's Morgens werd begonnen met een les voor de allerkleinsten (vanaf 1 jaar) en meegekomen vaders. In deze vader- en kindgymles konden de kinderen meedoen aan de spelle tjes, de klim- en klauterbanen en spe- Waddinxveen - Op woensdag 9 juli organiseert de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk, afdeling Senio ren, in samenwerking met Zorgverze keraar Trias, een voorlichting over ziekenfondsverzekeringen. De heer E. Oosterwijk van Trias zal deze voor lichting verzorgen. Hij zal onder ande- Zondag 6 juli Waddinxveen Geref. kerk vrijg. 9.30 uur lees- dienst; 15.00 uurds A.J. vZuylekom, Den Haag. Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur ds P.A.C. Bongers; 17.00 uur geen dienst. Herv. Immanuel 9.30 uur ds G. Al Iers, Zoetermeer; 17.00 uur geen dienst Herv. stichting De Rank (in Remon strantse kerk): 10.00 uur drs R. van Loon, Amersfoort. Boskoop Vrijz. Prot. Geloofsgem: 10.00 uur ds M. Ropos, Leiden. Herv. gem. 9.30 uur ds A.A.A. Pros man, Harmeien; 14.30 uur ds L. v Nieuwpoort. De Stek 9.30 uur ds M.D. vd Giessen. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Lange- laar; 14.30 uur zie herv. gem. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds G. v't Spijker, Capelle; 18.30 uur ds G. v Roekei, Nieuw-Vennep. Christengem. "Bethel" 9.30 uur Ed Hoogendam. re iets vertellen over 'de eigen bijdra geregeling' en 'de Wet van Otterloo'. Geïnteresseerden zijn welkom in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad 1 te Waddinxveen. Aan vang 10.00 uur. Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Baby van de maand". Alle pasgebo- B renen komen in aanmerking voor deze pagina. Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland de ouders, grootouders, ooms en tantes u hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een geboortekaartje, een dui- J delijke foto en het liefst een a leuk verhaaltje over de baby. Degene die als "Baby van de Maand" in het Hart van Hol- land verschijnt 'verdient' daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. I Wie foto en geboortekaartje terug wenst te krijgen, dient een aan zichzelf geadresseer- de enveloppe, voldoende ge- frankeerd, mee te sturen. Door Karin van Langeraari Waddinxveen - Dit jaar werd het einde van het schooljaar op Wijkschool St. Jozef in de Victorwijk wel heel bijzonder gevierd. Circus Rotjeknor uit Rotterdam was een hele dag te gast. 's Ochtends werden de kinderen allerlei acts aangeleerd, die zij 's middags aan het 'hooggeëerdpubliek'mochten demonstreren. Jongleurs, een leeuwent emmer met 'echteleeuwen, acrobaten en clowns hebben allen hun kunnen mogen demonstreren op de buitenpiste van 'Circus Wijkschool'. Zowel voor de kinderen als voor ouders en andere belangstellenden was het een zeer geslaagde middag. Waddinxveen - Afgelopen woensdag 18 juni om 22.00 uur werd de fusie tussen de badmintonverenigingen Aeolus en Florida een feit. Tijdens de bijzondere algemene ledenvergadering van Aeolus werd met 43 stemmen voor en 0 tegen een fusie gestemd. Een dag eerder koos een ruime meerderheid (56 voor 14 tegen) tijdens de ALV van Florida voor het samengaan met dorpsgenoot Aeolus. De fusie van Aeolus en Florida bete kent het ontstaan van een van de grootste badmintonverenigingen van Zuid-Holland met gemiddeld 400 le den. Een vereniging die landelijk hoog uitkomt, maar ook in het district sterk staat, een sterke jeugd heeft en een even zo goed jeugdbeleid. Ook wordt het een vereniging die als weinig andere verenigingen vier avonden vrijspelen kan aanbieden, namelijk van maandag tot en met don derdag. Met dit sterke punt tracht de nieuwe vereniging (een naam is nog niet bekend) ook komend seizoen veel nieuwe leden te werven. Al vanaf 1995 zijn er gesprekken ge voerd om een fusie tussen de vereni gingen tot stand te brengen. Door de stijgende zaalhuren, verminderde subsidies en teruglopend ledenaan tal, zou fuseren een antwoord zijn op deze problemen. Dus werden de kop pen bij elkaar gestoken en werd er gezocht naar een oplossing. De ge- meente Waddinxveen wilde Aeolus tegemoetkomen door een fusiebijdra- ge toe te kennen. Door dit gebaar sprong het licht naar een mogelijke fusie op groen. Er werd druk verga derd door de diverse werkgroepen en dit resulteerde uiteindelijk in een de finitief fusierapport wat op de beide ALV's aan de leden is gepresenteerd en waarmee een ruime meerderheid akkoord is gegaan. Als datum voor een definitieve fusie geldt 1 april 1998. Deze datum (1 april) is bij de Nederlandse Badmin ton Bond vastgelegd als enige datum waarop gefuseerd kan worden. Aeo lus en Florida zullen nog onder de eigen naam competitie blijven spelen. Het fusiebestuur bestaat uit een men geling van beide besturen, waarbij Nic. de Vries (voorzitter van Florida) de hamer zal hanteren. JolandaSwart (voorzitster van Aeolus) zal het se cretariaat op zich nemen. Voor meer informatie: Hilda Mathot telefoon 0172-217649. Verloren: paardehorloge graag terug bezorgen tel. 0172-217731 Wie heeft mijn slavenarmband gevonden (goud), verloren omg. passage 0182-614736 Hoera, op 6 juli is opa jarig. Gefeliciteerd kusjes van Chantal en Angelique Weet je kanjer, vier is minder dan vijf, maar het blijft te veel, ik zal je vreselijk missen! Het is echt waar, papa heeft de zwemvierdaag- se voor elkaar. H.G. Arno en Lennart Waddinxveen - Vanaf 4 juli is er in de maanden juli en augustus iedere vrij dagavond koppelklaverjassen in buurtcentrum De Boog. Aanvang 20.30 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Het inschrijfgeld is 10,= per koppel. Het eerste kopje koffie is gra tis. ledereen is van harte welkom aan de C. Huygenslaan 2. len met de diverse kleine materialen, 's Middags was er voor de kinderen van 6-8 jaar een zeskamp en voor de kinderen van 8-12 een spelencircuit. Tussendoor lieten verschillende Jazzdansgroepen en de keurgroep Turnen enkele demonstraties zien. De dag werd besloten met een kinder disco en een barbecue. In de week van maandag 25 augustus beginnen de lessen weer bij Toos. Door Karin van Langeraari Waddinxveen - Donderdag 26 juni was er op de Passage in een optreden van de Tsjechische dansgroep Pods- kalak. De Tjechische dansgroep was te gast van de waddinxveense folklo- redansgroep Veselka. Het bezoek werd afgelegd in het kader van de vriendschapsband Waddinxveen - Pelhrimov. Podskalak bestaat uit on geveer 20 dansers en acht muzikan ten, die de dansers life begeleiden. De groep danst uitsluitend tsjechi- sche dansen in authentieke tjechi sche kostuums. Bij het optreden heeft ook de volksdansgroep Vesel ka een hollandse serie dansen laten Door Karin van Langeraad Boskoop - Nadat groep 6/7 van ba sisschool De Akker een bezoek had gebracht aan een open dag van de bouw-en houtnijverheid op het pro ject Alphen-aquaduct in Alphen aan de Rijn, heeft de klas meege daan aan een hieraan verbonden prijsvraag. Naar het oordeel van de deskundige jury werd de beste slag zin door basisschool De Akker inge stuurd. Reden genoeg om op vrijdag 27 juni een feestje te vieren. De prijs, een computer inclusief CD- Rom en een kleurenprinter, werd feestelijk onthuld. De Open Dag van het Alphen- aquaduct werd op vrijdag 30 mei door ongeveer 1900 scho lieren bezocht. De openstelling vond plaats in het kader van de campagne 'Werken aan bewoonbaar Neder land', een gezamenlijk initiatief van sociale partners in de bouw- en hout nijverheid. De campagne heeft tot doel het publiek kennis te laten ma ken met de uitstekende beroeps- en scholingsmogelijkheden in de be; drijfstak. Om die reden waren met name ook basisscholen en scholen voor voortgezet onderwijs uitgeno digd om klassikaal een bezoek te brengen aan één van de projecten- Groep 6/7 van basisschool De Akker loste een puzzel op over de bouw- en houtnijverheid en bedacht de slagzim "Werken aan bewoonbaar Nederland - voor iedereen belangrijk, want - zon der j ullie werk - hebben wij geen brug. viaduct, museum of kerk.

Hart van Holland | 1997 | | pagina 34